نه. من اطلاعات دقیق رو میگم از مبین نت سوال کنین. اما ارتفاع دلیل مناسبی برای بهتر بودن نیست. الآن که شما داخل منزل هستین، با موبایلتون هاست اسپات بخایین انجام بدین، به آنتن برج میلاد متصل نمیشین. به قوی ترین، ارسال کننده وصل میشین. قوی ترین ارسال کننده سیگنال، نزدیک ترین دکل به شما هستش. بعد از باطل شدن پروانه isp، اومدن گفتن تمام شرکت های ارایه دهنده ی اینترنت، دیگه آی اس پی نیستن. اف سی پی هستن. یعنی دیگه به شکل مشترک از زیرساخت های مخابراتی استفاده میکنن. بیشترین زیرساخت های مخابراتی، مبین نت داره.
به این معنی که دکل های مخابراتی همراه اول و ایرانسل، مورد استفاده ی مبین نت هم هستش و هرکدوم به شکل قوی ترین سیگنال بهم وصل میشن که به معنی نزدیک ترین سیگنال هست.

الآن دستگاه هایی هم که میفروشن به شرکتایی که بخان موبایل اون قسمت آنتن نده، یه دستگاه اندازه مودمه. فرستنده سیگناله. گوشی موبایلامون به اون وصل میشه بعنوان فرستنده سیگنال، ولی چون مخابراتی نیست دیگه آنتنی نداره که بخاد مکالمه برقرار کنه. یعنی هرچی موبایل نزدیک این مودم باشه، دیگه بدون آنتن میشه. این دقیقا همون تکنولوژی هستش که میگم دلیل نمیشه که برج میلاد تو ارتفاع هست، پس پینگ خوبی میده باشه. اما، اول دیتاسنتر زیرساخت(به این سادگیا نمیتشه کلو کرد داخلش) بعدش به اون شماره ای که دادم زنگ بزن و ببین که چطوریه داستانش. شرایطت برای گیمینگ تو مبین نت چطوری در میاد. بعدش هم دیتاسنتر آسیاتک.

به هرحال من اطلاعات دقیق ندارم. ولی هم شرکت زیگورات و هم شرکت مبین نت، اطلاعات دقیق رو در اختیارت میذارن.

فکر میکنم مبین نت رتبه اول لجستیک زیرساخت شبکه ای تو ایران رو داره چندین ساله نگهمیداره برای خودش.

امتیازه دیگه. درنظر باید داشت.