نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: 2 سرور dl360 g7 بهتره یا یک سرور dl360 g8 ?

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    عضو دائم company_hosting آواتار ها
    myredstation.ir/ myhetzner.ir / myovh.ir/ myleaseweb.ir
    تشکر تشکر کرده 
    41
    تشکر تشکر شده 
    222
    تشکر شده در
    184 پست

پیش فرض پاسخ : 2 سرور dl360 g7 بهتره یا یک سرور dl360 g8 ?

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsaun_kkt نمایش پست ها
    دوستان بهتره سوالم رو بهتر بگم : قیمت 2 سرور g7 با قیمت 1 سرور g8 با مشخصات داده شده برای من یک اندازه شده و بودجه در همین حد هست! حالا 2 سرور g7 رو بردارم یا یک سرور g8 با مشخصات داده شده رو؟

- - - updated - - -

با همچین مشخصاتی چند کاربر میتونند آنلاین باشند برای ارتباط اپلیکیش با سرور؟

- - - updated - - -

بنظر من طراحان سرور مصرف انرژی و گرما و طراحان مثلا اینتل خیلی براشون اهمیت داره که هعی چیپ cpu رو از فلان نانو متر بیارن روی بهمان نانومتر و بیشتر روی مسائل انرژیو بیهینه سازی کار میکنند که بگن مثلا محصول رو آپدیت کردیم که مارکت رو از دست ندن... و چیزی ک توی ایران مهم نیست انرژیه و فک کنم بیشتر بخاطر همین مسائل بنچمارک پردازنده های چند هسته ای قدیمی با بنچمارک پردازنده های جدید فرق داره

- - - updated - - -

بله درست می فرمایید منم به همین چیزایی فکر کردم و پیش خودم گفتم تعداد هسته های پردازشی مهمتره از نسل پردازنده هست!؟ برای من چه اهمیتی داره که پردازنده 45 نانومتریه یا 10 نانومتر! مصرف انرژی cpu و گرمایشش برای من چه اهمیتی داره وقتی که داره توی دیتاسنتر کار میکنه

برنامه مولتی ترید هست و با golang و nodejs نوشته میشه و اصلا ورودپرس و این چیزا نیست ، یه چیزی مثه اسنپ که درخواست و پاسخهای زیادی در ثانیه داره

همین پیش خودم گفتم 2 تا بهتر میتونه باشه که یکیش رو بذار سرور دیتابیس و یکیش هم برای درخواست ها و پاسخ

اما مهندس بهترین حالت با دو سرور برای ریسپانس و ریکوئست بالا چی میتونه باشه؟

در حالت لود بالانسر ، آیا سرور بالانس کننده فقط همین یک نقش یعنی پاس دادن درخواست و پاسخ ها رو داره و خودش نمیتونه هم لودبالانسر باشه هم جزیی از سرورهایی که زیر مجموعه این سرور برای پردازش اطلاعات هستند؟ منظورم اینه که یه سرورم فقط میشه پاس کننده درخواست و پاسخ؟ یا همزمان همین سرور میتونه بخشی از اطلاعات رو پردازش کنه؟

سلام

بالانس کردن چندین مدل داره

بالانس فیل اور باشه ؟ = اطلاعات روی هر دو سرورباشه و هر کدام به هر دلیلی اف شد اون یکی بالا باشه و درخواست های بعدی رو جواب بده

بالانس کردن بصورت کلودی ؟ = اطلاعات روی یک سرور باشه و اگر سیستم در حال افت بود اطلاعات انتقال بده به سرور دوم ، اسم یک مدلش در وی ام ویر بصورت کلاستر کردن و drs هست
    مدل های حرفه ای تر اپن استک ....

بالانس کردن بصورت تقسیم منابع ؟ = که از شبکه و سخت افزار مطمئن باشی و مثلا دیتابیس روی یک سرور و فایل ها روی یک سرور ، این باید با برنامه نویسی در سیستم میز بانی فایل هات انجام بدی ، مثلا دایرکت ادمین یا سیپنل و ....

یا بالانس کردن بصورت شبکه ی معولا بیش از چند سرور است که این مدل دوست دارم

1 سرور فوق قوی یا یکه سیستم (درست شده از چندین سرور ) برای دریافت ریکوئست ها ، تقسیم و دسته بندی ری***ت ها به مدل های پاین تر از نوع حجم و میزان درخواست و پروسس و ارسال اون به سرور های معمولی و کم هزینه تر (در کل تقسیم و دسته بندی درخواست های دریافتی کاربر )
    نیاز به برنامه نویسی فوق قوی در دیتابیس داره و تخصص است فعلا نیاز شما نیست

برای بهتر متوجه بشید

نمونه اون سرورهای انستاگرام یا تله ... یا واستاپ و ماکروسافت ...
    شما 1 انگشتت رو تکون میدی به سمت پاین و 100 ها مدل دیتا میگیری مثل لایک ، کامنت عکس فیلم ....
    1 سرور هیچ زمان نمتونه اون انجام بده مگر مدلی که گفتم

موفق باشید

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsaun_kkt نمایش پست ها
    آیا از دوستان برنامه نویس کسی هست که برنامه مالتی ترید روی این دو نوع سرور تست کرده باشه و تفاوت عملیش رو بگه؟
    سلام

بسته به حجم پروسست و حجم اطلاعاتی که میخای بدی به سی پی یو داره و عملکردش متفاوت

هرچه قدرت بیشتر بخواهد نسل 7
    هر چه کش بیشتر بخواهد نسل 8
    در تعداد و کور هر دو مدل یکسان خیلی تفاوتی نخواهی دید

شاید 10% تفاوت کنه برات در کل
    دنبال تفاوت چشم گیر 80% نباش
    شرکت(داده گستر سینا شیراز ) به شماره ثبت: 38085 "پشتیبانی سایت"
    برای مشاوره تخصصی با ما در تماس باشید:حسینی 09372186266 / 22912645-021

2. تعداد تشکر ها از company_hosting به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)