نقل قول نوشته اصلی توسط telesm نمایش پست ها
سلام دوستان

من حدود یک سالی هست که از پارس آنلاین سرویس دارم از اواسط هفته قبل بدون دلیل خاصی چراغ مودم مرتب چشمک می زد و اینترنت در روز چند ساعت قطع بود.. بعد از دو روز اینترنت کاملا" قطع شد چون چراغ adsl مودم اصلا فیکس نمی شه.. با پارس آنلاین تماس گرفتم گفتن مشکل از سیم کشی داخلیه
از داخل جعبه تقسیم مخابرات یک سیم وارد حیاط ما شده که سر اون سیم یک پریز هست وقتی مودم را مستقیم به اون پریز وصل می کنم چراغ مودم بلافاصه فیکس می شه و سرعت نت فوق العاده بالاست ولی هر چی تلاش می کنم اینترنت را از طریق یک سیم واسط وارد منزل کنم موفق نمی شم تا الان سه نوع سیم مختلف را امتحان کردم روی هیچ کدوم چراغ فیکس نمی شه یا اگر بشه سرعت نت فوق العاده پایینه و بعد از چند دقیقه دو مرتبه قطع می شه. من امروز یک سیم دقیقا شبیه سیم های شرکت مخابرات که توی جعبه تقسیم ها استفاده می کنند خریدم ولی بازم کار نکرد.
دوستانی که تجربه دارید می تونید لطفا" راهنمایی کنید که مشکل از چی می تونه باشه ؟ آیا ممکنه پریز ها و دوشاخه های که توی مسیر استفاده کردم نویز بندازن روی خط؟
درود بر شما

چند مورد رو باید بررسی کنید.
1- سر سوکت سیم های تلفن که از مودم به پریز وصل میشه به مرور زمان اکسیده میشه و باعث افت کیفیت میشه. یا سیم رو عوض کنید یا محل اتصال سیم به پریز و مودم رو تمیز کنید.
2- آداپتور، ژنراتو و برق فشار قوی باعث ایجاد نویز روی خط خواهد شد. مودم و سیم تلفن رو از این موارد دور کنید.
3- در باکس سر خط ساختمان از اسپلیتر استفاده کنید، ورودی تلفن رو به ورودی خط اسپلیتر لحیم کنید و خطوط داخلی تلفن رو به خروجی اسپلیتر لحیم کنید و در نهایت خروجی مستقیم مودم رو به خروجی adsl لحیم کنید تا نویز داخلی به صفر نزدیک بشه.

موفق باشید.