صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 36 , از مجموع 36

موضوع: برنامه نویسان بخوانند! لطفا راهنمایی کنید...

عضو انجمن 1wp.ir آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    444
    تشکر تشکر شده 
    159
    تشکر شده در
    125 پست

پیش فرض پاسخ : برنامه نویسان بخوانند! لطفا راهنمایی کنید...

در حدی نیستم که در این مورد نظر بدم اما به عنوان یکی از اعضا برحسب تجربه می خواستم بگم اگر بتونید به دوستی یا رفیق و آشنایی که هم فکر و هم جهت با برنامه و هدف های شماست می تونید سریع تر پیشرفت کنید و لزوما حتما پشت درهای بسته و در انزوا یاد گرفت و پیشرفت کرد

2. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    15
    تشکر تشکر شده 
    3
    تشکر شده در
    2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط 1wp.ir نمایش پست ها
    در حدی نیستم که در این مورد نظر بدم اما به عنوان یکی از اعضا برحسب تجربه می خواستم بگم اگر بتونید به دوستی یا رفیق و آشنایی که هم فکر و هم جهت با برنامه و هدف های شماست می تونید سریع تر پیشرفت کنید و لزوما حتما پشت درهای بسته و در انزوا یاد گرفت و پیشرفت کرد
    خواهش میکنم بزرگوارید
    بله اگه کسی در کنارم بود و باهم یاد میگرفتیم خیلی بهتر بود. بهتر از اون هم داشتن یک منتور هست که.....
    ویرایش توسط Ahmad652 : October 14th, 2018 در ساعت 12:45

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    4
    تشکر شده در
    2 پست

سلام
    لطف دارید، خواهش میکنم

مجدد عرض میکنم، نظرهای بنده تنها حاصل تجربه شخصی‌ام هست و لزوما بهترین پیشنهاد نیست.
    من با زبان #C کار میکنم، اون هم General purpose هست، فکر نمیکنم مشکلی ایجاد کنه، در کل انتخاب تکنولوژی یا ابزار به این برمیگرده که شما چه هدف و علاقه‌ای دارین و بنا به اون علاقه‌تون انتخابش کنید. مثلا من اگه بخوام در حوزه هوش مصنوعی کار کنم احتمالا انتخاب‌های بهتری از #C خواهم داشت اما با هدفی که الان دارم یکی از انتخاب‌های مناسبم هست.
    در مورد Donation فکر کردم سایت‌های Crowdfunding منظورتون بود. برای مدل درآمدی Free خوبه ویدیو آقای غانم زاده(https://youtu.be/fFSny3JeaQ0?t=17m22s) رو مشاهده کنید، اما جدا از جزئیات Business Model سایتتون، این مسائل بیشتر مربوط به حوزه Business میشه، ما برنامه‌نویس‌ها چون میتونیم برنامه‌ها رو تولید کنیم، دوست داریم کسب و کار نرم‌افزاری یا استارتاپی راه اندازی کنیم اما برای انجام این کار نیاز به تخصص مربوط به خودش هست، هرچند هرکاری رو با کسب دانش میشه انجام داد. در این مورد Referenceای رو پیشنهاد ندم بهتره.

در لینک پادکستی که فرستادم، در برخی از پادکست‌ها از مهمان برنامه در مورد Roadmap سوال شده بود.
    در پایین پیشنهاد خودم رو میگم، اما توجه کنید بنده فقط چند ماه تدریس کردم و تجربه محدودی در این مورد دارم، بهتره با برنامه‌نویسان دیگه هم مشورت کنید.
    روال کار به این صورته که من تصور میکنم نهایتا قصد دارم چه position شغلی رو داشته باشم یا چه نوع برنامه‌نویسی بشم. بعد از اون نیازمندی‌هاش رو بررسی میکنم و مطالب رو به 2 یا 3 دسته، تقسیم میکنم. دسته اول مطالبی که کیفیت کار من به شدت به اون‌ها وابسته‌ست، دسته دوم نیاز هست بدونم اما یا کارم باهاشون خیلی کمه یا جزو وظایف شغلی من نخواهد بود. دسته سوم، تنها باید اطلاعات کلی در موردشون داشته باشم تا کارم بهتر راه بیافته و اصلا نیازی به عمیق شدن در اون مطالب نیست.

خب فرض میکنیم من میخوام برنامه‌نویس Asp.net MVC بشم.
    پس من یه Back-end کار خواهم‌شد که معمولا قسمت منطق پروژه (کد Logic) بهش محول میشه، برای دسته اول نیاز به الگوریتم‌نویسی خوب، یادگیری تکنولوژی Asp.net MVC و شناخت نسبتا بالایی از زبان #C دارم. همینطور مسائل پایه‌ای مربوط به دیتابیس رو باید بدونم اما چیزی نیست که هر روز باهاش سر و کار داشته باشم(دسته دوم). در نهایت احتمالا اصلا نیازی به عمیق شدن در قسمت Front (Html, Css) سایت نیست، اما درک بهترش کارم رو ساده‌تر میکنه(دسته سوم).

حالا با این شرایط مطالب زیر رو یاد میگیرم (من از ابتدا مینویسم و فرض میکنم چیزی نمیدونم، طبیعتا هر مرحله‌ای رو میدونید به مرحله‌ی بعدیش برید):

- الگوریتم نویسی و فلوچارت (احتمالا زبان C یا ++C رو برای یادگیری انتخاب میکنم)

- مبانی و درک خوبی از #C (مسائل مربوط به OOP در این قسمت میان)

- مبانی دیتابیس (احتمالا Microsoft SQL server رو انتخاب کنم، T-Sql، نرمال سازی دیتابیس و ...)

- HTML، CSS و JavaScript (مقدماتی) (مطالعه در مورد Bootstrap در این قسمت میتونه مفید باشه)

- Asp.net MVC

در نهایت با مطالبی که یاد گرفتم یه CMS یا فروشگاه ساده درست میکنم (ویدیو آموزشی‌هایی هم در این مورد وجود دارن، اما اگر زمان بیشتری داشته باشم خودم به تنهایی پروژه رو درست میکنم تا طریقه Search کردن و پیدا کردن سایت‌های مناسب و یه سری ریزه‌کاری‌ها دستم بیاد)
    در این مرحله شغلی پیدا میکنم و ادامه راه (مباحث بعدی که در کامنتتون فرمودید) و مطالب پیشرفته‌تر رو بعد از زمان کاری برای یادگیریشون وقت میذارم.
    سعی کنید شرکت خوبی رو برای اولین شرکتتون انتخاب کنید. شرکت اول در ادامه کارتون تاثیرگذار هست (محیط شرکت، مدیر شما، دانش و مدل کاریشون اهمیت بالایی داره)

امیدوارم مفید بوده باشه
    موفق باشید

5. تعداد تشکر ها ازaarmin به دلیل پست مفید

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    1,897
    تشکر تشکر شده 
    8,821
    تشکر شده در
    4,186 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط سیدرضا بازیار نمایش پست ها
    ۵ ساله اینجا هستم و این رو نمیدونستم
    امروز توی این تاپیک متوجه شدم
    پا نمیدادی که

7. تعداد تشکر ها از 1eng.ir به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    268
    تشکر تشکر شده 
    98
    تشکر شده در
    89 پست

سلام اول دو چیز رو باید مشخص کنی
    1-که میخوای برای خودت کار کنی یا برای شرکتها؟
    2- تو چه زمینه میخوای فعالیت کنی؟موبایل؟وب؟دسکتاپ

اگر میخوای برای شرکت ها کار کنی باید با توجه به زمینه ای که دوست داری کار کنی تحقیق کنی ببینی برنامه نویسان مسلط به چه زبانی استخدامی بیشتری دارن.
    اگر میخوای برای خودت کار کنی به نظرم سمت زبان های برنامه نویسی کراس پلتفرم برو مثلا جاوا اسکریپ یاد بگیری میتونی با ری اکت نیتو همزمان برای اندروید و ای او اس خروجی بگیری یا الکترون جی اس برای مک ویندوز و لینوکس خروجی بگیری و....

نکته:برای شروع برنامه نویسی سعی کن از زبان های برنامه نویسی قدیمی تر شروع کنی چون زبان های جدید معمولا باگ و مشکلات زیادی دارن و جامعه برنامه نویس کمتری هم دارن(توی ایران) اگر به مشکلی بخوری حل کردنش سخته و ممکنه کلا از برنامه نویسی زده بشی.

9. تعداد تشکر ها ازmehrdad-arch به دلیل پست مفید

عضو انجمن 1wp.ir آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    444
    تشکر تشکر شده 
    159
    تشکر شده در
    125 پست

سلام خدمت دوستان گرامی
    26 سال دارم و تابستان سال 98 جشن عروسی درپیش.......
    بنده تا ماه پیش کارمند رسمی دولت بودم و به لطف بعضی از اطرافیان حسود اخراج شدم
    با توجه به علاقه ای که به کارهای اینترنتی دارم تصمیم گرفتم برنامه نویسی رو یاد بگیرم ولی هرچقدر جلوتر میرم بیشتر میترسم. حجم مطالب بسیار گسترده هست و انتظارات شرکت ها بالا....

چندتا سوال از دوستان برنامه نویس حرفه ای داشتم

1. شغل برنامه نویسی رو توصیه می کنید؟

2. اگر بله. کدوم زبان رو یاد بگیرم بهتره؟

3. اگر روزی 5 ساعت وقت بذارم چه مدت طول میکشه مسلط بشم و کار گیر بیارم؟

اگر برنامه نویسی رو پیشنهاد نمی کنید لطفا راهنمایی کنید...
    از سابقه تحصیلی تون نگفتید و اینکه دقیقا در کدوم اداره دولتی مشول به کار بودید شاید می شد از تجربه توی اون اداره برای کار جدیدتون استفاده می کردید و اگر قابلیتش رو داشت آنلاین می کردید و یا جایی از اون استفاده می کردید

نمی دونم در نهایت تصمیم گرفتید که چی کار کنید یا نه . ولی وقتی پست شما رو خوندم و همینطور نظرات دوستان رو خودم فکرم مشغول شد. از طرفی خوم هم دغدغه یادگیری زبان برنامه نویسی داشتم
    من زیاد تجربه ایی در مورد برنامه نویسی ندارم ولی با توجه به توضیحات دوستان و چیزی که خودم می بینم نه تنها برنامه نویسی وقت بیشتری می طلبه ؛ یادگیری اش به کنار پیدا کردن کار برای خودش داستانی داره. چون چند جا دیدم برای استخدام تمام وقت و پاره وقت نیاز به سابقه شغلی داشتن که بعید می دونم در حالت عادی حداقل در یک سال و یا یک سال نیم اول بتونید جایی استخدام بشید و اگر هم باشه حقوقش برای یه تازه دوماد به هیچ عنوان جوابگو نخواهد بود.
    اگر مجرد بودید و یا مشکلات تامین هزینه نداشتید می تونستید سر فرصت زبان برنامه نویسی مورد نظر خودتون رو یاد بگیرید و حتی اگر لازم می شد رایگان هم کارآموزی می کردید. باز نمی دونم اگر پشتوانه مالی و حمایت مالی از طرف والدین داشته باشید باز می تونید یه کارایی انجام بدید.
    اما پیشنهاد خود من این هست که یاد گرفتن زبان برنامه نویسی رو بزارید توی اولویت دوم . اولویت اول تون رو بزارید روی راه اندازی به وب سایت و شروع کار با وردپرس و بعدش css رو یاد بگیرید که شاید با صرف 2 ماه حدود 90% رو می تونید مسلط بشید و بعد برید سراغ php -my sql و همزمان مباحث سئو رو یاد بگیرید و اجرا کنید. اینطوری حداقل می تونید امیدوار باشید که زودتر به درآمد می رسید و از طرفی منتظر نیستید که یه نفر دیگه بیاد شما رو استخدام کنه و به شما پروژه بده. در طول مسیر یادگیری و کار هم تجربیاتی گیرتون میاد که بعدها اگر باز خواستید برنامه نویسی رو ادامه بدید به دردتون می خوره.
    ویرایش توسط 1wp.ir : October 19th, 2018 در ساعت 02:11

11. تعداد تشکر ها از 1wp.ir به دلیل پست مفید

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)