نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: درخواست راهنمایی برای یکی کردن چند سرور در نقاط مختلف

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    2,136
    تشکر تشکر شده 
    3,574
    تشکر شده در
    1,994 پست

پیش فرض درخواست راهنمایی برای یکی کردن چند سرور در نقاط مختلف

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز.

ما در حال توسعه یک نرم افزار هستیم نیاز داریم دیتایی برابر با 5 میلیون فایل و صفحات وب سایت رو وارد سیستم کنیم و به صورت آنلاین نمایش بدیم.

سناریو سرور ها و شبکه ها :

• یک سرور به صورت لوکال داخل دفتر کار داریم که 30 مگابیت پهن باند اختصاصی از رسپینا بهش داده شده ( دسترسی لوکال + دسترسی از اینترنت )

• یک سرور اختصاصی در دیتاسنتر پارس آنلاین کولوکیشن شده.

• یک سرور اختصاصی در فرانسه خریداری شده.

کاری که ما می خوایم انجام بدیم یه چیزی تو مایه های cdn هست اما نمیدونم از cdn میشه استفاده کرد یا نه اطلاعات کافی هم از cdn ندارم.

ما دیتا رو به در سایت خودمون که سرورش به صورت لوکال هست وارد می کنیم به دلیل این که حجم دیتا بالا هست به صورت مستقیم تو سرور های دیگه وارد کنیم سرعت اینترنت و پهنای باند بسیار وقت گیر میشه.

کاری که دقیقا می خوام انجام بدم این هست که وقتی دیتا وارد سرور می کنم وارد دو تا سرور دیگه هم بشه و کاربر ها که وارد نرم افزار یا وب سایت میشن از سرور هایی که تو فرانسه یا پارس آنلاین داریم بهشون نشون داده بشه

قرار دادن همزان دیتا به صورت خود کار در هر سه سرور.

ممنون میشم از دوستان راهنماییم کنید که باید چیکار کنم یا از چه تلنولوژی برای این کار باید استفاده کنم.

آماده برای سرمایه گذاری بر روی پروژه های شما

2. # ADS

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    2,136
    تشکر تشکر شده 
    3,574
    تشکر شده در
    1,994 پست

پیش فرض پاسخ : درخواست راهنمایی برای یکی کردن چند سرور در نقاط مختلف

از دوستان واقعا کسی نبود راهنماییم کنه ؟!

آماده برای سرمایه گذاری بر روی پروژه های شما

عضو انجمن M.Abooali آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    149
    تشکر تشکر شده 
    841
    تشکر شده در
    385 پست

این مباحث کلاسترینگ، کلود یا میرور و حتی همین CDN در سطح بالاش ... مباحث واقعا تخصصی و شاید لبه حوزه هاست و سرور هستند.

من پست های زیادی در خصوصش در همین انجمن گذاشتم قبلا. متاسفانه مدعیان زیادی در کشور داریم که با ظاهر سازی مدعی هستند مثلا کلود ساخته اند (آز قند وشکر ساخته اند جوجه خروس...) رایانش ابری و ...

اما حقیقت این هست که شخصا جز چند مورد آن هم محدود که با همکاری شرکت های خارج از کشور بوده هیچ پروژه واقعی اجرا شده در این حوزه ندیدم. خودم هم سالهاست روش مشغول تحقیق و آزمون و خطا هستم. موضوع واقعا نیازمند دانش فنی و چند جانبه همینطور منابع و بستر مناسب می باشد. هزینه کار هم خیلی بالاتر از چیزی هست که اکثر طالبان این موارد در کشور ما تصور می کنند.

چون همه چیز در کشور ما ارزان به دست میاد (کنترل پانل ها ... سرور .. حتی اینترنت و ...) انتظار قیمت های نسبتا بالا بابت این سرویس هیا خدمات اون رو ندارند اما نگاهی بندازید به سایت های حرفه ای ارائه کنند این خدمات در دنیا متوجه میشوید آنقدر هزینه ها بالاست که دیگه ساعتی یا دقیقه ای فاکتور را محاسبه می کنند برای مشتریان (تا عدد درشت را پنهان کنند اثر روانی منفی نگذارد در صفحات فروش).

این آخرین مطلبی هست که تو همین انجمن در این خصوص شاید ذهنیت بهتری به شما بدهد:
    http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=191771

در صورتی که نیازمند مشاوره تخصصی و حرفه ای تر (در حدی که من بلد هستم) بودید میتوانید با بنده در ارتباط باشید.
    [ فعالیت تجاری در اینجا ندارم | پاسخ سوالات فقط در تاپیک | اطلاعات بیشتر درباره من: https://abooali.ir ]

5. تعداد تشکر ها ازM.Abooali به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

سیستم شما دیتابیس داره یا با فایل کار میکنه؟

عضو انجمن hadi_am آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    880
    تشکر تشکر شده 
    2,675
    تشکر شده در
    1,170 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Abooali نمایش پست ها
    این مباحث کلاسترینگ، کلود یا میرور و حتی همین CDN در سطح بالاش ... مباحث واقعا تخصصی و شاید لبه حوزه هاست و سرور هستند.

من پست های زیادی در خصوصش در همین انجمن گذاشتم قبلا. متاسفانه مدعیان زیادی در کشور داریم که با ظاهر سازی مدعی هستند مثلا کلود ساخته اند (آز قند وشکر ساخته اند جوجه خروس...) رایانش ابری و ...

اما حقیقت این هست که شخصا جز چند مورد آن هم محدود که با همکاری شرکت های خارج از کشور بوده هیچ پروژه واقعی اجرا شده در این حوزه ندیدم. خودم هم سالهاست روش مشغول تحقیق و آزمون و خطا هستم. موضوع واقعا نیازمند دانش فنی و چند جانبه همینطور منابع و بستر مناسب می باشد. هزینه کار هم خیلی بالاتر از چیزی هست که اکثر طالبان این موارد در کشور ما تصور می کنند.

چون همه چیز در کشور ما ارزان به دست میاد (کنترل پانل ها ... سرور .. حتی اینترنت و ...) انتظار قیمت های نسبتا بالا بابت این سرویس هیا خدمات اون رو ندارند اما نگاهی بندازید به سایت های حرفه ای ارائه کنند این خدمات در دنیا متوجه میشوید آنقدر هزینه ها بالاست که دیگه ساعتی یا دقیقه ای فاکتور را محاسبه می کنند برای مشتریان (تا عدد درشت را پنهان کنند اثر روانی منفی نگذارد در صفحات فروش).

این آخرین مطلبی هست که تو همین انجمن در این خصوص شاید ذهنیت بهتری به شما بدهد:
    http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=191771

در صورتی که نیازمند مشاوره تخصصی و حرفه ای تر (در حدی که من بلد هستم) بودید میتوانید با بنده در ارتباط باشید.
    با سلام

دقیقا حرف شما درسته ، الان تنها دیتاسنتری که توی ایران کلاد به معنای واقعی داره دیتاسنتر افرانت هستش که بر پایه نرم افزار OnApp اجرا شده ،

الان خیلی از سایتهای ایرانی حرف از سرور های ابری میکنند در صورتی که هیچ کدوم از این تجهیزات رو ندارد ،
    سرور های کلاد حداقل به 5 سرور نیاز دارد (در حد مبتدی ) که یک سرور برای بک آپ و یک سرور به عنوان کنترلر و 3 سرور باقی مانده به عنوان هایپر وایزر هست ،
    این سیستم حداقل برای یه شرکت اگه بصورت اجاره به شرط تمکلیک باشه حداقل ماهی چیزی حدود 6000-8000 $ با هزینه لایسنس های نرم افزار و پشتیبانی آب میخوره و بعد بعضی از سایتهای ایرانی سرور رم 1 ابری رو میفروشن 20 تومن D: متاسفانه این سرویس به دلیل استفاده از لایسنس های اورجینال تو ساخت سرور های مجازی استقبال آن چنانی توسط میزبانی های ما نشد . اخیرا برای اجرای یکی از دیتاسنتر های ایرانی صحبت هایی انجام دادیم ولی متاسفانه هزینه های بالای راه اندازی برای دیتاسنتر های ایرانی نمیصرفه .

استارتر عزیز هم اگه بخواد توی این 3 نقطه همچین کاری رو بکنه حتما باید از همچین سرویس هایی استفاده کنه ، یا بصورت دستی فراخوانی کنن اطلاعات رو ، یا نرم افزاری برای بنویسن

عضو انجمن saeidj آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    369
    تشکر تشکر شده 
    367
    تشکر شده در
    242 پست

من کلاستر کردن رو پیشنهاد نمی کنم چون هدف از کلاستر کردن چیز دیگری هست. اگر درست فهمیده باشم شما می خواید داده ها از یک سرور با سرور های دیگه به صورت خودکار سینک بشه‌ و اگر داده از هر سروری ویرایش بشه به صورت خودکار با سرور های دیگه سینک بشه. برای این کار یه نرم افزار اپن سورس هست به نام Unison که روی همه سیستم عامل ها اجرا میشه و کار کردن باهاش هم زیاد سخت نیست.
    ولی اگر پهنای باند و سرعت براتون مهم هست من پیشنهاد می کنم که سرورهاتون رو مجازی سازی بکنید و یک قسمتیشو اختصاص بدید به دیتابیس. روی این فضا می تونید از تکنولوژی NoSQL استفاده بکنید که نمونه ی خوبش Hadoop و Hbase هستند. اینجوری داده ها به جای اینکه روی تمام سرور ها وجود داشته باشند فقط بخش کوچکی از داده روی هر سرور قرار میگیره و وقتی کاربر داده رو در خواست بکنه بخش های کوچک از سرور های مختلف به هم می پوندند و داده اصلی رو تشکیل میدند (این البته زمانی هست که داریم فقط در مورد دیتابیس حرف میزنیم هرچند که کانفیگ NoSQL کار ساده ای نیست اگه تا حالا باش کار نکردید)
    یا اینکه چرا شما یه سرور اضافه نمی کنید فقط برای داده ها و تمام سرور ها برای درخواست داده به اون سرور مراجعه بکنند. هرکسی از هر سروری بخواد داده اضافه یا ویرایش بکنه به اون سرور مراجعه بکنه (این آسون ترین راهی بود که به ذهنم رسید.)
    امیدوارم این چند پیشنهاد به کارتون بیاد. اگر نه بیشتر توضیح بدید تا بتونم کمکتون بکنم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)