این نظر شما هست.

میگید وردپرس برای هر کاری پلاگینی داره، که درصد بالایی امکان نفوذ ایجاد میشه. کی گفته؟ مقلا برای فروشگاه ساز پلاگین داره که من ندیدم اخرین آپدیت اون ماله 1 ماه پیش باشه (اکثر هفتگی یا دو هفته یکبار آپدیت دارن). پس نشون میده یک تیم درست حسابی داره اونو پیشتیبانی میکنه. اتفاقا خوبه اپ سورس هست چرا اون را تو دلیل بعدی میگم.

مورد 3 : شما خیلی بی معنی هست خوب بشه تشخیص داد. وقتی سایت امنیتش بالا هست طرف چه طوری می خواهد هک کنه؟ من الان نزدیک 20 سایت وردپرسی طراحی کردم هر کدوم هم 10 پلاگین بیشتر یا کمتر دارند. تا حالا یکی از اونها هک شده اون هم به خاطر اشتباه من که رفتم سراغ یک شرکت هاستینگ غیر معتبر.

مورد 4 : این مورد را قبول دارم ولی نه برای همه فقط برای تازه کارها. اون که حرفه ای هست میدونه کد را چه طوری بزنه که تداخل و مصرف بالا پیش نیاد. یک نمونه استفاده از افزونه جلالی هست که مصرف بالایی داره ولی رقیب جدیدی پیدا کرده که مشکلات اون و مصرف بالای اون را نداره. پس خود طراح هم باید بروز باشه و دنبال موارد جدید باشه.

مورد 5 : این که بازار خراب کن هستن شکی نیست. چه وردپرس چه اختصاصی. دیدم که میگم. ولی بحث اینجا هست که وردپرس 2 میلیونی اگر یه زمانی طراحش گذاشت و رفت و دیگه پشتیبانی نکرد. میشه که پشتیبان براش پیدا کنی. چرا؟ چون اپن سورس هست. قاعده های اون برای هر سایتی ثابت هست.کس بوده 4 میلیون داره برای سیستم اختصاصی بعد شرکت پشتیبانی نکرده. خوب تکلیف چیه. با وجود اپن سورس بودن وقتی طراح و پشتیبان اون هر کسی نمی تونه باشه چه فایده داره؟ حالا هزاری بهتر از وردپرس هم باشه.

مورد 6 : این یکی هم بله. ولی اونقدر افزونه هست که بشه مشکل را حل کرد.

مورد 7 : یکی از دوستان اشاره کردن که سایت visualstudio که با وردپرس هست. خیلی از سایت های دولتی از جمله مرکز آمار، بانک مسکن با dnn طراحی شده است. پس اینکه میگید برای کارهای کوچک استفاده میشه قبول ندارم.

مورد 8 : این مورد کاملا در اشتباه هستید. سایت آموزش ویدیویی معروف هست با وردپرس زده شده تو ایران. من خیلی از استارت آپ ها را می شناسم که با وردپرس یا جوملا شروع کردن چون کم هزینه هستن. اینکه میگید چرا دیجی کالا با وردپرس زده نشده است به خاطر اینکه شما فکر میکنید هر سایتی را میشه با وردپرس زد. دیجی کالا یک توقع از سایت خودش داره و اون توقع را وردپرس نمی تونه برآورده کنه پس میرن سراغ اختصاصی

بعد این تازه برمیگرده به مشتری. طرف میاد میگه من 1.5 بودجه ام هست این ها را می خوام. خوب هم میشه اختصاصی زد هم با وردپرس. اون طرف براش مهم نیست تو با چه می خواهی طراحی کنه. طراح هم زمان و هزینه براش مهمه. پس میاد سراغ وردپرس.