نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 38

موضوع: تاپیک جامع آشنای با تمامی مسائل Raid

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    45
    تشکر شده در
    34 پست

پیش فرض پاسخ : تاپیک جامع آشنای با تمامی مسائل Raid

دوست گرامی روی یکی از سرور های خودتون به عنوان SandBox چک کنین بعد بیاین نظر بدین خدا رو شکر که دلیل هم اوردم اگه لازم شد 100 تا منبع و آمار خارجی هم می دم بهتون در ضمن Raid 0 سرعت خوانش رو فقط زیاد می کنه نه Write رو البته باز بستگی به نوع Raid داره گلم.

- - - Updated - - -

در Raid 0 هم امکان Damage دیتا بالاست. در ضمن در Raid 1 و 5 هم که حالت Mirror و Partitionin Data هر دو ( حالا کاری ندارم دارن ) هیچ امنیتی در قبال Trojan - Virus و از این قبایل وجود نداره فقط Damage سخت افزاری.
    کلا هر نوع Raid که Mirroring باشه تاثیر سو در سرعت داره.
    http://macperformanceguide.com/Storage-RAID1-speed.html
    این لیک آمار Mirror را بهتون می ده.
    در ضمن اصلا نیاز نیست که حتی Search بزنین کمی به معماری کامپیوتر فکر کنین متوجه خواهید شد که برای مثال در Raid 0 که دیتا داره Split میشه چه سخت افزاری - چه نرم افزاری و چه فیک. به این دلیل که دو تا هارد وجود داره یعنی اینکه منابع Head ها مجزا هستن سرعت بالا میره اما باید این رو هم مد نظر داشت که هر Write مستلزم یک Read هم هست پس این امکان وجود داره که سرعت بیاد بالا - اما زمانی که واسه Split دیتا گرفته می شه که این سرعت بالا رو تحت شعاع قرار می ده از او نطرف هنگام Read به تنهایی تعداد head ها بالاتر هست خوب زود تر جواب می گیریم اما باز مشکل Damage دیتا سر جای خودش می مونه که یک ایراد شایع در Raid 0 هست.

البته یک دایره المعارف فری منبع خوبی نیست اما لطف کنین این لینک هم بخونین بد نیست ( دایره المعارف واسه عموم مردم هست نه متخصصین ).
    http://en.wikipedia.org/wiki/RAID

کلا قبل از بحث سخت افزاری معماری PC جواب می ده اگه خواستی بازم Source دارم. کاش می شد به جای ایراد گیری می گفتین استدلالتون چیه چرا باید فکر کنیم همیشه ما بیشتر می فهمیم.؟؟؟
    ویرایش توسط parsdg : July 7th, 2014 در ساعت 06:53 دلیل: دو تا اشتباه داشتم قبل از هر Reply خودم Fix کردم

2. تعداد تشکر ها ازparsdg به دلیل پست مفید

عضو دائم nimafire آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    209
    تشکر تشکر شده 
    3,237
    تشکر شده در
    1,893 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط parsdg نمایش پست ها
    دوست گرامی روی یکی از سرور های خودتون به عنوان SandBox چک کنین بعد بیاین نظر بدین خدا رو شکر که دلیل هم اوردم اگه لازم شد 100 تا منبع و آمار خارجی هم می دم بهتون در ضمن Raid 0 سرعت خوانش رو فقط زیاد می کنه نه Write رو البته باز بستگی به نوع Raid داره گلم.

- - - Updated - - -

در Raid 0 هم امکان Damage دیتا بالاست. در ضمن در Raid 1 و 5 هم که حالت Mirror و Partitionin Data هر دو ( حالا کاری ندارم دارن ) هیچ امنیتی در قبال Trojan - Virus و از این قبایل وجود نداره فقط Damage سخت افزاری.
    کلا هر نوع Raid که Mirroring باشه تاثیر سو در سرعت داره.
    MPG - RAID - Speed: RAID 1 Mirroring
    این لیک آمار Mirror را بهتون می ده.
    در ضمن اصلا نیاز نیست که حتی Search بزنین کمی به معماری کامپیوتر فکر کنین متوجه خواهید شد که برای مثال در Raid 0 که دیتا داره Split میشه چه سخت افزاری - چه نرم افزاری و چه فیک. به این دلیل که دو تا هارد وجود داره یعنی اینکه منابع Head ها مجزا هستن سرعت بالا میره اما باید این رو هم مد نظر داشت که هر Write مستلزم یک Read هم هست پس این امکان وجود داره که سرعت بیاد بالا - اما زمانی که واسه Split دیتا گرفته می شه که این سرعت بالا رو تحت شعاع قرار می ده از او نطرف هنگام Read به تنهایی تعداد head ها بالاتر هست خوب زود تر جواب می گیریم اما باز مشکل Damage دیتا سر جای خودش می مونه که یک ایراد شایع در Raid 0 هست.

البته یک دایره المعارف فری منبع خوبی نیست اما لطف کنین این لینک هم بخونین بد نیست ( دایره المعارف واسه عموم مردم هست نه متخصصین ).
    RAID - Wikipedia, the free encyclopedia

کلا قبل از بحث سخت افزاری معماری PC جواب می ده اگه خواستی بازم Source دارم. کاش می شد به جای ایراد گیری می گفتین استدلالتون چیه چرا باید فکر کنیم همیشه ما بیشتر می فهمیم.؟؟؟
    به جای ایراد گیری می گفتین استدلالتون چیه چرا باید فکر کنیم همیشه ما بیشتر می فهمیم.؟؟؟
    این جا انجمن هست. قرار نیست شما درست بگید یا علامه دهر باشید.منظور شما از جمله بالا کاملا این هست که شما اطلاعات صحیحی دارید. شما صحبتی میکنید. بنده موافق یا مخالف هستم.بر اساس تجریه ، علم و دانش و ... .نباید به شما بر بخورد.اگر مطلبی در ادامه دارید خارج از بخث نباشد!

==========

تقسیم بندی شما که نوع عجیبی به نام فیک را وارد کردید در ابتدا بحث بر انگیز است . در رده بنده رید ها اصلا نوعی به نام فیک نیست.
    رید به دو شکل نرم افزاری یا سخت افزاری پیاده سازی میشود. حال اگر ایرانیان عزیز در ازمایشگاه های خود نوع دیگری اختراع کرده اند بنده اطلاع ندارم.!!!!
    تکنولوژی رید برای افزایش کارایی هارد سپس برای امنیت اطلاعات ابداع شده است. لینک به یک دانشنامه ازاد از هر منبعی معتبر تر میباشد. اگر دانشجوی کامپیوتر باشید کتاب های اقای مقسمی اگر اشتباه نکنم در این زمینه کاملا توضیح داده اند که رفرنس علمی خوبی هست.
    رید 0 به این جهت سرعت خواند را افزایش میدهد که در یک لحظه دو دیتا بر روی هد هارد قرار میگیرد (یا بیشتر)
    بنده همینک هم به شکل سخت افزاری و هم نرم افزاری بر روی تعداد زیادی از سرور ها تنظیمات رید 0 1 و 5 انجام داده ام و این بحث بدیهی است که رید 0 برای افزایش سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات ابداع شده است. عجیب هست که برای شما قابل قبول نیست.

حال در زمینه raid 1 خدمت شما عرض شود که این رید جهت امنیت اطلاعات ابداع شده است.در این رید سرعت نوشتن اطلاعات تغییر نمیکند اما سرعت خواندن به دلیل امکان دسترسی همزمان به اطلاعات از طریق دو هارد دیسک افزایش پیدا میکند.

سپس raid 10 ابداع شد که هم امنیت نوع raid 1 را دارد و هم سرعت raid نوع raid0

این پست بنده را به دقت مظالعه کنید. با دقت فراوان. اگر همچنان برای شما سوال بر انگیز است، بر روی کامپیوتر منزلتان انجام بدهید تا پرفرمنس را مشاهده کنید.به قدری بالا است که قابل احساس است. البته به شکل نرم افزاری بنده نوع 0 را تست نکردم که درصد به شما بدهم اما نوع 0 سخت افزاری نزدیک به 90 درصد کارایی را افزایش میدهد.
    همینک بر روی بیش از 10 سروری که در 8-9 متری بنده قرار دارد raid 0 پیاده شده است و دلیلی ندارد شکی در افزایش کارایی هارد با raid 0 داشته باشم.

منابع زیر گویای این نکته هستند.

RAID - Wikipedia, the free encyclopedia
    but improves performance through parallelism of read and write operations across multiple drives.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=7&cad=rja&u act=8&ved=0CFkQtwIwBg&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube .com%2Fwatch%3Fv%3D27GmBzQWwP0&ei=K8C6U5_VI8GxyAS_ lYKYCg&usg=AFQjCNE9DHpEytrav7ZnqX-uWGg0AlFHxw&sig2=OMf-Qf-Pl8jr9tC7NIq6Hg&bvm=bv.70138588,d.aWw

RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10 Explained with Diagrams

Understanding Hard Drive Types, RAID and RAID Controllers on Dell PowerEdge and Blade Chassis Servers | Dell US
    ویرایش توسط nimafire : July 7th, 2014 در ساعت 23:31
    ● مدیر فنی سرور - کانفیگ فنی و امنیتی سیستم عامل و انواع کنترل پنل های لینوکس cPanel - Directadmin / نزدیک به 10 سال تجربه

4. تعداد تشکر ها ازnimafire به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    45
    تشکر شده در
    34 پست

سلام مجدد.
    من ادعای علامه دهری نکردم اما کاش کامل می خوندی چی نوشتم که من خودم در Raid 0 به این باور هستم سرعت Read میاد بالا اما در دیکر انواع باعث افت سرعت می شه که خیلی معقول هم هست. این حرف رو در پست قبلی هم زدم اما دوستان و شما باید مد نظر داشته باشین در Raid 0 از دست رفتن هر دیسک به معنی از دست رفتن کل اطلاعات است.

یک لینک برای اینکه بازم هم قبل از اینکه محکوم به ندانستن کنی و خودتون علامه نشون بدی برات از fake raid می فرستم که خدا کنه از این به بعد یک گوگل کنی قبل از هر بحثی ( البته کم کم دارم به این نتیجه می رسم که شما دارین در برابر نادانسته هاتون موضع می گیرین ) که الکی نه دستت رو خسه کنی واسه تایپ نه مارو واسه خوندن.

RAID

در ضمن من Raid رو می فهمم چی هست کل صحبت من پیرامون این هست که Raid ربطی به افزایش سرعت نداره. البته مه بجر Raid 0, Raid 1, Raid 5 و Raid 10 انواع دیگه Raid هم داریم. که خودتون گوگل کنین.

6. تعداد تشکر ها ازparsdg به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    11
    تشکر تشکر شده 
    3
    تشکر شده در
    3 پست

خیلی خیلی ممنون خیلی کاربردی بود
    تورهای طبیعت گردی را با تورجور جور کنید.

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)