با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم
ما یه سایت جامعه مجازی میخوایم طراحی کنیم... اما از الان به فکر آپلودش توی اینترنت هستیم که ببینیم برامون می صرفه راه اندازیش یا نه..
از یه مهندس که پشتیبان سایت فروش دامنه سایت بود سوال کردم که به چه چیزایی نیاز داریم. گفتن که شما نیاز به این سه چیز دارید:
یک دامنه که ir بگیرید 6000 تومان سالانه هزینه داره... یه vps که ماهانه حدود 20-25 تومان با ترافیک 512 و ماهانه است.... و یک لایسنس که اینم حدود 20 تومانه و ماهانه است..
حالا سوالای من:
1- طبق گفته مهندس یا باید از (دامنه و هاست) استفاده کنی یا (دامنه و vps و لایسنس). خب اگه از هاست استفاده کنیم روش کارش چجوریه؟ هاستو چجوری به دامنه ربطش بدیم؟
2- اگه از vps و لایسنس استفاده کنیم روش کار چجوریه؟ چجوری این دامنه و vps و لایسنس به هم وصل میشن؟
3- لایسنس کارش چیه که گفته باید حتما لایسنس باشه؟
4- اگه از (دامنه و vps و لایسنس) استفاده کنیم کنترل پنلش کجاست؟چجوری صفحات وبمونو آپلود کنیم؟
5- اگه سایتمونو ***** کردن چجوری یه دامنه دیگه رو با vpsمون جفت و جور کنیم؟
6- اگه قبلا از ی شرکت همه این چیزا رو خریدیم و سایتمونو ***** کردن و خواستیم از یه شرکت دیگه دامنه بخریم میشه اوین vpsمونو وصل کنیم به دامنه جدید از شرکت جدید؟
اگه سوالام اشتباهه لطفا بفرمایید که برای ساخت یک سایت جامعه مجازی دقیقا به چه چیزایی نیاز داریم و مرحله به مرحله توضیح بدین چی بخرم و چیکار کنم که سایتم راه بیفته. مثلا دقیق بگین اول طراحی سایت بعد خرید دامنه بعد ... بعد ... بعد کنترل پنل بعد ... تا آخر
ممنون میشم کمکم کنید...