نقل قول نوشته اصلی توسط live نمایش پست ها
لپتاپ ایسوس خوبه اما من برای یه بنده خدا لینوکس روش نصب کردم wifi محدود شده بود ، البته خیلی از موارد دیگه جدیدا محدود میشه مثلا هاردهای ssd که مخصوص لینوکس ساخته نمیشه ، مگر اینکه مخصوص لینوکس باشه

تجربه گیم روی مک رو نداشتم اما میدونم گیمرهای حرفه ای هیچ کدوم از مک استفاده نمیکنن و بهترین پلتفرم دنیا برای گیمرها ویندوزه مخصوصا ویندوز 7sp2 x64 حالا نمیدونم ویندوز 10 هم به این خوبی هست یا نه

خودم لپتاپ lenovo دارم و گیمر بودم چهارمین ساله دارم ازش استفاده میکنم و اینو میدونم که عامل مهم در اجرای گیم فقط کارت گرافیک هست که با تنظیمات خاص گیم ران میشه حتی اگر رم در اندازه استاندارد نباشه

به نظرم ایشون باید از بین برنامه نویسی و گیم یکی رو انتخاب کنن در غیر اینصورت ایسوس یا سونی که ویندوزی هستن خوبه ، حالا نمیدونم روی سونی میشه ssd pro nvme متصل میشه یا نه

من فکر نکنم باز کننده ی تاپیک به دنبال استفاده از سیستم عامل لینوکس باشد به همین علت اینکه Asus یا دیگر برندها به خوبی لینوکس رو ساپورت نمی کنند زیاد سندیت پیدا نمی کنه اما موارد محدودیت هایی که گفتین رو من با لنوو هم تجربه داشتم و بیشتر بر می گرده به درایورهای ارایه شده که باید نسخه ی مناسبش رو پیدا کنید. (شاید اصلا پیدا نشه و کلا بیخیال OS مورد نظر بشید)

در خصوص SSD Pro NVME هم یک مقدار Overkill هست - دوستمون فکر نکنم اینقدر مصرف و پردازش سنگین داشته باشه که بیاد سراغ دیسک NVME

احتمالا باز کننده ی تاپیک در نهایت یک لپ تاپ Asus توی رنج ۴ تا ۵ میلیون خواهد خرید.