من مودم دی لینک 4G دارم و سیم کارت ایرانسل توش گذاشتم که با IDM چیزی حدود 16 مگابیت در ثانیه داره میده.

حالت های متناقض و عجیب:

1- با مرورگر و IDM وقتی به مودم دی لینک وصل هستم، همه چیز سریع هست و عالیه.هم توی کامپیوتر هم توی ایندروید
2- با مرورگر، گاهی اوقات، کندی و قطعی پیدا میکنه که باید ریفرش کنم و request دوباره بفرستم تا درست شه(یه جورایی request انگار failed میشه و اون وسط می مونه)
3- APP های موبایل وقتی به مودم دی لینک وصل هستم، افتضاح هستند.(مودم، اینترنتشو از سیم کارت 4G ایرانسل می گیره)
4- App های موبایل و مروگر، وقتی مستقیما از دیتای گوشی استفاده می کنم، سرعتشون عالی هست.(سیم کارت 4G ایرانسل)

توجه: مورد 2 برای من قابل ignore کردن هست.اونجوری اذیت نمی کنه.مشکل اصلی من مورد 3 هست.
توجه و تأکید: روی خود دیتای سیم کارت گوشی همه چیز اکیه.این یعنی مشکل من ربطی به ****** یا *****ینگ ایران نداره.ربطی هم به اینترنت ایرانسل نداره.

در App ها بخصوص اینستا و تلگرام و هر اپ دیگه که با اینترنت کار می کنه به شدت کند هست در حدی که بعضی وقتا Google Play باز کنی میگه اینترنت نداری.اینستا که کلا اصلا قابل استفاده نیست.تلگرام هم خیلی کند دانلود میشه فایل ها و عکس ها(دیر شروع میکنه به دانلود کردن) و دیر هم کانکت میشه.

حالا من موندم مشکل از وای فای مودم هست، مشکل از باند وای فای هست، مشکل از چی هست؟!! الان من باید چیکار کنم؟راه حل چیه؟ اگه مشکل از وای فای هست چرا توی App فقط خرابه؟ همون وای فای داره روی مروگر گوشی و دانلود های مرورگری، سرعت عالی بهم میده.