نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 50

موضوع: دیتا سنتر OVH و حملات DDoS

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    عضو انجمن yastheme آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    434
    تشکر تشکر شده 
    1,565
    تشکر شده در
    691 پست

پیش فرض دیتا سنتر OVH و حملات DDoS

این مطلبو بیشتر برای کسانی می نویسم که برای رهایی از حملات DDoS قصد دارند به دیتا سنتر OVH پناه ببرند!
    ما به دلیل نوع مشتریانی که داریم از اول با دیتا سنتر هایی کار کردیم ( و می کنیم) که به صورت اختصاصی DDoS Protection ارائه می دادند؛ مدتی بود بعضی از دوستان اینجا (وب هاستینگ تاک) در خصوص DDoS Protection بودن دیتا سنتر OVH صحبت می کردند که حدود 360 Gbps در مقابل حملات DDoS مقاوم هستند!! فکر کنم در خود سایت OVH هم به آن اشاره شده بود! این عدد چیزی حدود 10 برابر مقداری بود که دیتا سنتر های معتبر در زمینه DP ی (DDoS protection) مدعی اون بودند.
    البته نا گفته نماند که خود OVH هم گفته که این مقدار به صورت عمومی برای همه سرور ها می باشد, حالا بگذریم. با تعریفی که از OVH شنیدیم و در مقایسه با قیمت سرور های DP جاهای دیگر خیلی وسوسه انگیز بود! برای همین تصمیم گرفتیم یک سرور جهت تست بگیریم البته نه از شرکت زیر مجموعه مثل so You start که سرور های دست دو و خارج از شبکه اصلی و بی کیفیت(البته شاید) میده بلکه از خود OVH کانادا گرون ترین و بالاترین سرور ممکن این دیتا سنتر رو خریداری کردیم. حتی از شبکه ویژه DDoS protection Pro که ظاهرا جدا از شبکه DDoS protection عمومی این دیتا سنتر هست استفاده کردیم :
    Anti-DDoS: Our anti-DDoS solutions - OVH Canada

البته نباید مزایای این دیتا سنتر رو دست کم گرفت؛از سرعت و امکانات که راضی بودیم.

اما به محض اینکه اولین حمله بر روی یکی از سایت های مشتریان انجام شد شاهدترافیک سنگینی بر روی پورت TCP سرور شدیم ! و به راحتی تمام سرور دان شد! اما مسئله جالب اینجاست که حتی وقتی حمله تمام می شد باز هم پورت های ما توسط فایروال این شبکه مسدود می ماند! روش های مختلف Ruls فایروال را بر روی IP ها انجام دادیم ولی تاثیر خاصی نداشت!
    حالا نوبت پشتیبانی دیتا سنتر بود که این مشکل ما رو برطرف کنه! تیکت دادیم و منتظر ماندیم! 1 ساعت؟ 2 ساعت؟ 17 ساعت بعد , زمانی که ظاهرا مشکل اتومات توسط فایروال برطرف شده بود و جواب تیکت این بود که در حال حاضر سرور شما مشکلی ندارد!! ( آدم نمی دونه بشینه بخنده , چی کار کنه)

گاه و بی گاه مشکل شبکه داخلی رخ می داد و دسترسی به سرور قطع می شد , هیچ کس پاسخگو نبود و بعد از گذشت ساعت ها فقط می گفتند که مشکل شبکه داشتیم که برطرف شد!

در این دیتا سنتر عباراتی مثل پشتیبانی و DDoS protection چیزی جز یک جوک و طنز تلخ بیشتر نیست.

تا جایی که به این نتیجه رسیدیم این سرور رو به خودشون پس بدیم و از تجربه ای که در اختیار ما گذاشتن تشکر کنیم!
    البته نه که این دیتا سنتر اصلا DDoS protection نداشته باشه, ممکنه تو بعضی از شرایط خوب عمل کنه اما ممکنه بعضی وقتها اینطور نباشه! این "بعضی وقت های دومی" براتون حسابی شر میشه!

بعضی وقت ها یه حمله TCP یا UDP اصلا توسط فایروال تشخیص داده نمیشه !! اوج بد بختی اونجاست که وقتی حمله ای هم در کار نباشه خود شبکه باید یه جور اختلال داشته باشه که زیاد بهت خوش نگذره!

انصافا دیدم خیلی ستمه که من هم این تجربه رو در اختیار شما قرار ندم!
    ویرایش:
    از اونجایی که بعضی دوستان لطف کردند رسما توهین کردندو گفتند اصلا OVH سرور نداشتی تا حالا و ...
    یه وقت خدایی نکرده من قصد جسارت به فروشنده های VPS و سرور رو نداشتم! چون من نه VPS می فروشم و نه سرور که بخوام رقیب کسی باشم و با دروغ بازار اونها رو خراب کنم!
    یه دیتا سنتر ملاک های مختلفی برای بررسی و آنالیز داره و ما نمی تونیم بگیم که OVH بده یا اون خوبه! چون اگه اینطوری بود همه می رفتن سمت یه دیتاسنتر و بقیه باید جمع می کردند! من فقط انتقاد در خصوص مورد خاص که برای خودم پیش اومده داشتم !
    من OVH که مدعی 360GB دیداس پروتکشن بود رو با یه دیتا سنتر که حد اکثر مدعی 30GB دیداس پروتکشن اما واقعی و اختصاصی بود رو مقایسه کردم!
    وگرنه هر کسی می دونه که دیداس پروتکشن OVH از خیلی از دیتا سنتر هایی که روزانه زیاد اسمشونو میشنویم و باهاش سرو کار داریم بهتره!
    البته پشتیبانیشو نمیدونم :D اونو دیگه خودتون تجربه کنید تا من متهم به چیزی نشیم.
    ویرایش توسط yastheme : November 8th, 2014 در ساعت 00:31

سنترال هاستینگ - اولین سرویس دهنده DDoS Protected ایرانی!
    █ شرکت ایمن میزبان راهبر کاسپین (شماره ثبت : 1799 شناسه ملی: 14006354907 )

2. تعداد تشکر ها ازyastheme به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)