با سلام....

دوستان کسی با کنترل پنل virtualizor

کار کرده تحت مجازی ساز kvm

تو این کنترل پنل دو-3 تا سوال دارم ...

1- my cpu 3075 MHZ and 4core and 8 thread

نو پنل یکجا یک قسمت داره زده cpu unit دو ستان میگن این یکجورایی کش پردازنده ی وی پی اس ای که میسازیم میشه

یک سری دیگه از دوستان میگن این حالت وضعیت نوبت دهی داره هر کدوم عدد وی پی اس بشتر باشه از سی پی یو اصلی بیشتر میکشه

لطفا این رو یک شرح کامل بدهید

مورد بعدی در این پنل cpu %

هست که خود مقدار پیشفرض نوشته بزارید 10 %

الان سوال من اینجاست ..تو خود این پنل و حتی سولوس که نمیشه فرکانس وی پی اس رو ست کرد

اما با درصد من یک چیزی متوجه شدم البته با پشتیبانی اش هم صحبت کردم هر چی میگم اینا میگن نه اینطوری نیست ولی یک سری از دوستان میگن راه حل این هست

فرض کنید ما میخواهیم یک وی پی اس با رم 512 ویک هسته ایجاد کنیم و میخواهیم فرکانس 500 مگا هرتز رو به اون بدهیم ..طی محاسبات من و دوستان ظاهرا راه حلش اینطوری هست که

1core =100%

1core x 3075 /100 = 30.75 MHZ >>>> یک درصد

500/30.75 =16.2 %

اینطوری که من متوجه شدم و دو تا از دوستان گفتن اگر روی این وی پی اس مقدار 16 درصد رو ست کنیم اون وی پی اس 500 مگاهرتز

ماکزیمیم میتونه از سی پی یو اصلی سرور اختصاصی استفاده کنه ... حالا اگر فکر میکنید این اه حل اشتباه هست
را هحل درست رو به ما بگید ما متوجه بشیم

جالب اینکه هر چه این مقدار cpu % را بالا و پایین هم میبرم باز هم تو سرور مجازی ویندوز 2003 همون 3.07 گیگا هرتز سی پی اصلی رو نشون میده و چیزی مبنی بر 500 مگاهرتز شدن سی پی یو در سرور مجازی نمیشه متوجه شد

اگه این راه درست هست پس خودمون پطور متوجه بشیم این در صدی که دادیم الان داره به این سرور مجازی ماکزیمم 500 مگاهرتز سی پی یو میده ؟؟؟؟
مورد بعدی در قسمت cpu usage

در منوی سمت چپ total cpu رو زده 3075
مگه سی پی یو من 4 تا هسته نداره پس با این حساب باید اینجا نوشته باشه 12296

4*3075 = 12296 مگاهرتز دیگه درست میگم ؟؟؟

اگر با