نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: چرا سرور هنگ می کند؟؟

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    3
    تشکر شده در
    3 پست

102 چرا سرور هنگ می کند؟؟

سلام به همه دوستان عزیز و گرانقدر،
    من یه مشکلی با سرور جدیدم پیدا کردم که امیدوار بودم کسی رو بتونم پیدا کنم تا راهنمایی کنه و این مشکل حل بشه.
    از وقتی که به سرور جدید منتقل کردم حداقل روزی یه بار کل سایت هام هنگ میکنه و باید سرور رو ریبوت کنم.

من 3 تا virtual machie روی vmware esxi دارم . روی یکی server 2003 و روی دو تای دیگه Centos 5.5 نصبه. از kloxo روی لینوکس ها استفاده میکنم. به هر virtual machine لینوکس حدود 768MB ، Ram اختصاص دادم و cpu سرور هم Core 2 Duo (6MHZ on both cores) هستش. تعداد بیننده های هر کدوم از Vitual machine های لینوکسم که سایت ها روی اونها نصبه بیشتر از 500 نفر در روز نیست.
    حالا میخوام بدونم این مقدار ram و پردازنده برای این تعداد بیننده کمه؟؟؟؟ این سیستم چرا هنگ میکنه و من هر روز باید اونو reboot کنم. امروز نگاه کردم قبل از اینکه همه virtual machine ها از کار بیوفتن یه پیک cpu داشتم توی یکی از اونها. اما cpu سیستم واقعاً اکثر مواقع در حد صفره مصرفش. این دلیلش چی میتونه باشه که من هر روز پیک cpu دارم آیا کسی داره هک میکنه؟ یعنی با یه پیک cpu کل virtual machine ها (البته غیر از ویندوز) باید از کار بیوفتند!؟!

2. # ADS

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    32
    تشکر تشکر شده 
    3,299
    تشکر شده در
    1,408 پست

پیش فرض پاسخ : چرا سرور هنگ می کند؟؟

وضعیت مصرف منابع ( Ram - CPU ) در سرور اصلی (مادر ) و هریک از این VM ها به چه صورت هست ؟

Peak CPU رو باید بررسی کنید و ببینید چه process ای باعث Peak مصرف شده ؟ دلایل مختلفی مثل مصرف عادی ، شیطنت کاربران ، تحت حمله بودن سرور باعث این مشکل هستند .

4. تعداد تشکر ها ازOnline24 به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    3
    تشکر شده در
    3 پست

سلام ، با سپاس از شما
    در سرور اصلی (یعنی جمع کلیه VM ها) ، وضعیت cpu تقریباً اکثر مواقع 30% use و وضعیت ram در اکثر مواقع به صورت ماکسیمم اعداد زیر هستش: (بر حسب مگابایت) (حافظه کل سیستم 2 گیگابات میباشد)
    memory shared common 1244
    memory granted 1801
    memory consumed 225
    memory active 609
    memory swap used 512

با توجه به ماهیت کارم مجبور Allow Url Fopen رو در تنظیمات php فعال کنیم. امکان داره کسی از این طریق اذیت کنه؟؟ البته از firewall هم روی لینوکس ها استفاده نمیکنم

عضو انجمن iNicz.Com آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    204
    تشکر تشکر شده 
    1,297
    تشکر شده در
    776 پست

57 پاسخ : چرا سرور هنگ می کند؟؟

یکی از چیزهایی که باعث چنین چیزی میشه و سر خیلی ها میاد این که پورت سرور زیادی مصرف میشه و فکر میکنید که در حال هنگ هستش. (سایت دانلودی چیزی ... )
    Contact Me: Tell : 044-32341756 **9149600789 \ Mail : Sup.inicz[at]gmail.com \ Y!ID : hadi_gby\ Old Inicz.com
    شرکت فرانوآوران : اولین و قدیمی ترین فروشنده سرور های هتزنر در ایران با 6 سال سابقه

7. تعداد تشکر ها از iNicz.Com به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    3
    تشکر شده در
    3 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط iNicz.Com نمایش پست ها
    یکی از چیزهایی که باعث چنین چیزی میشه و سر خیلی ها میاد این که پورت سرور زیادی مصرف میشه و فکر میکنید که در حال هنگ هستش. (سایت دانلودی چیزی ... )
    سلام، هیچ کدوم از سایت ها واسه دانلود نیستند و تقریباً فقط اطلاعات توشون هست. من نمیدونم چرا همیشه قبل از ظهر این اتفاق میافته!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)