نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: هارد - پردازنده

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    1
    تشکر شده در
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

پیش فرض هارد - پردازنده

سلام استادای عزیز
    چند تا سوال داشتم:

1. ببنید الان من یه سرور دارم که هاردش 2 تا ساس 15 هزار دور هستش که به صورت رید0 بسته شده، طبق تستی که با برنامه انجام دادم 700 مگ سرعت خواندن هارد هستش. سرعت پورت اتصال به سرور هم 1 گیگ هستش
    حالا سوال من اینجاست: وقتی من نمی تونم بیشتر از 100 مگ دانلود انجام بدم این هاردی که انتخاب کردم زیاد هستش برای من درسته؟ و هزینه اضافه هستش

2. پردازنده های fsb و qpi چقدر با هم فرق دارن؟ مثلأ دوتا پردازنده که دارای تعداد هسته های برابر و فرکانس برابر هستند ولی یکیش qpi و دیگری fsb باشه تو چه مواردی تفاوت سرعت دارن؟

میشه پینگ رو به پردازنده مربوط کرد؟ یا اصلأ ربطی نداره؟ مثلأ بگیم qpi پاسخدهی سریعتری نسبت به fsp داره

2. # ADS

عضو انجمن HyperServer آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,016
    تشکر تشکر شده 
    3,252
    تشکر شده در
    2,153 پست

پیش فرض پاسخ : هارد - پردازنده

با سلام..
    این سرور فقط دست خودتون هست ؟

تشکر تشکر کرده 
    1,016
    تشکر تشکر شده 
    3,252
    تشکر شده در
    2,153 پست

5. تعداد تشکر ها از HyperServer به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    1,016
    تشکر تشکر شده 
    3,252
    تشکر شده در
    2,153 پست

به نقل از : FSB QPI - CPUs - CPU-Components

کد:
    A Front Side Bus is a large parallel subsystem that transfers data between computer components inside a computer or between computers. Every component on a motherboard is connected to, and therefore shares, a single Front Side Bus (there are systems with parallel FSBs but that's another issue entirely). QPi, or Quick Path Interconnect, is a Point to Point Interconnect. It connects the CPU (or several CPUs) to a I/O HUB (In and Out Hellenic United Backbone). The I/O HUB is where the devices on the motherboard connect too. A single Point connecting various devices to one or more Point to Point interconnects. QPi works in a serial-differential manner (as opposed to the parallel manner in which FSB works). QPi therefore offers the ability to transfer larger amounts of data on a smaller electrical footprint than a Front Side Bus. The signal integrity is also less prone to degrading in a Point to Point Interconnect than it is with a Front Side Bus when scaling the operating frequency in an upwards fashion. QPi offers: 1. Lower Latencies 2. More Bandwidth 3. More Scalability 4. Lower Footprint 5. Cheaper Implementation
    به نقل از : http://www.tomshardware.com/forum/275089-28-difference

کد:
    I'm not sure in what context your refering to DMI, but if you mean Desktop Management Interface then it is completely unrelated to FSB or QPI. FSB and QPI are channels which a CPU uses to talk to other components in your system (RAM, GPU, IOs). FSB is found on old intel chips (core2 and older) and is a shared bus that connects the CPU to the northbridge and through which all data must pass. QPI is found on the new core i* CPUs and offers a direct connection between the CPU and other components. Specifically it provides a separate channel from communication between the CPU and RAM. The problem with FSB was that it created a bottleneck for all the data going to/from the CPU. With QPI offering a dedicated path to memory it significantly increases memory bandwidth.
    اینم یه لینک دیگه :

http://forum.lowyat.net/topic/1352391/all#
    ویرایش توسط HyperServer : August 10th, 2012 در ساعت 20:31

7. تعداد تشکر ها از HyperServer به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    1
    تشکر شده در
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

بله سرور دست خودم هستش مستقیم خریدم.

تشکر تشکر کرده 
    1,016
    تشکر تشکر شده 
    3,252
    تشکر شده در
    2,153 پست

ببینید چیزی که هست اینه که اگر کارتون فقط دانلود آپلود هست ...شاید مقداری بلا استفاده هست.

اما توجه داشته باشید که هارد فقط برای دانلود آپلود مورد استفاده قرار نمیگره ...

مثلا روی سرورهای که برای مجازی سازی استفاده میشه ...خیلی از یوزرها دانلود میکنن و بعدش decompress و compress میکنن...و شاید convert و خیلی سافتاده های دیگه ..

کاملا بستگی به مورد استفاده سرور داره

عضو دائم j4b3r آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    460
    تشکر تشکر شده 
    2,996
    تشکر شده در
    1,873 پست

سرعت بالای هارد باعث سریع تر انجام شدن شدن درخواست های شما هست
    در صورتی که بانک اطلاعاتی زیادی سنگینی داشته باشید باعث یرعت مناسب پردازش بانک اطلاعاتی میشه

11. تعداد تشکر ها از j4b3r به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    1
    تشکر شده در
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

من می خوام یک سرور جدید بگیرم که می خواد روش سایت و ... گذاشته بشه، که تقریبأ 500 نفر هم زمان با سرعت 200kb از سرور دانلود انجام بدن و روی یک وی پی اس هم دانلود و ادیت فایل می خواد انجام بشه
    به نظر شما یک هارد 7200 rpm sas می تونه جواب بده؟ که کاهش سرعت ناشی از هارد اصلأ دیده نشه؟

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    1
    تشکر شده در
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

up

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)