با سلام چند تا سوال داشتم وقتی ک ٍesxi را نصب می کردم یک قسمت داشت به نام network configuration و چند قسمت داشت مثل ip address ,gateway ,primary dns من همه اینها یک ای پی 192.168.0.1 دادم( آیا این تنظیمات درست هست یا اشتباه وپیشنهاد شما چی هست )حالا ویندوز را ریختم ایا می توانم به ویندوزم(اکتیو) و( کلاینت ها) ip از رنج دیگه بدم مثلا 192.168.20.1 یا نه حتما باید از همان رنج 192.168.0.1 بدم و معمولا چند تا vm را به یک کارت شبکه واقعی ارتباط می دیم و اگر بخواهیم تفکیکی در این زمینه بکنیم مثلا اکتیو میل سرور روی یک کارت شبکه باشند و ایزا سرور و انتی ویروس روی یک کارت شبکه دیگه راهی وجود دارند مثلا سرور ها الان جوری شده که یک کارت شبکه دارند ولی چند پورت هست و هر کدام ایپی جدا گانه می گیره امکان جدا کردن wm های مختلف در و ارتباط انها با کارتهای شبکه واقعی جدا گانه هست و در اخر ما در workstation قابلیتی داشتیم به نام clone این می امد از ویندوزی که ریختیم یک ایمج می گرفت و دیگه لازم نبود بیایم ویندوز دوباره نصب کنیم در Esxi هم این قابلیت هست یا فقط این قابلیت مربوط به سمیلاتور هست اگر هست باید برنامه نصب کنم یا جای خاصی هست چون گشتم نبود با تشکر

من این قسمت متوجه نشدم یک ip address هست برای اتصال به esx ولی نفهمیدم getwaye و permiy dns ,برای چی هست و ایا باید حتما اکتیو و کلاینتها از همین رنج 192.168.0.000 یا می شه عوضش کرد