نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: تفاوت عجیب سرعت اینترنت در اپ موبایل و مرورگر

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    26
    تشکر تشکر شده 
    58
    تشکر شده در
    33 پست

Post تفاوت عجیب سرعت اینترنت در اپ موبایل و مرورگر

من مودم دی لینک 4G دارم و سیم کارت ایرانسل توش گذاشتم که با IDM چیزی حدود 16 مگابیت در ثانیه داره میده.

حالت های متناقض و عجیب:

1- با مرورگر و IDM وقتی به مودم دی لینک وصل هستم، همه چیز سریع هست و عالیه.هم توی کامپیوتر هم توی ایندروید
    2- با مرورگر، گاهی اوقات، کندی و قطعی پیدا میکنه که باید ریفرش کنم و request دوباره بفرستم تا درست شه(یه جورایی request انگار failed میشه و اون وسط می مونه)
    3- APP های موبایل وقتی به مودم دی لینک وصل هستم، افتضاح هستند.(مودم، اینترنتشو از سیم کارت 4G ایرانسل می گیره)
    4- App های موبایل و مروگر، وقتی مستقیما از دیتای گوشی استفاده می کنم، سرعتشون عالی هست.(سیم کارت 4G ایرانسل)

توجه: مورد 2 برای من قابل ignore کردن هست.اونجوری اذیت نمی کنه.مشکل اصلی من مورد 3 هست.
    توجه و تأکید: روی خود دیتای سیم کارت گوشی همه چیز اکیه.این یعنی مشکل من ربطی به ****** یا *****ینگ ایران نداره.ربطی هم به اینترنت ایرانسل نداره.

در App ها بخصوص اینستا و تلگرام و هر اپ دیگه که با اینترنت کار می کنه به شدت کند هست در حدی که بعضی وقتا Google Play باز کنی میگه اینترنت نداری.اینستا که کلا اصلا قابل استفاده نیست.تلگرام هم خیلی کند دانلود میشه فایل ها و عکس ها(دیر شروع میکنه به دانلود کردن) و دیر هم کانکت میشه.

حالا من موندم مشکل از وای فای مودم هست، مشکل از باند وای فای هست، مشکل از چی هست؟!! الان من باید چیکار کنم؟راه حل چیه؟ اگه مشکل از وای فای هست چرا توی App فقط خرابه؟ همون وای فای داره روی مروگر گوشی و دانلود های مرورگری، سرعت عالی بهم میده.

2. # ADS

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    914
    تشکر تشکر شده 
    2,780
    تشکر شده در
    1,757 پست

پیش فرض پاسخ : تفاوت عجیب سرعت اینترنت در اپ موبایل و مرورگر

احتمالا مشکل از dnsهای مودم هست. باید ببینید ایرانسل چه dns به موبایل میده همونو توی dhcp مودم تنظیم کنید که به کاربرا بده که سریعتر بشه.

4. تعداد تشکر ها از Sajad به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    26
    تشکر تشکر شده 
    58
    تشکر شده در
    33 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sajad نمایش پست ها
    احتمالا مشکل از dnsهای مودم هست. باید ببینید ایرانسل چه dns به موبایل میده همونو توی dhcp مودم تنظیم کنید که به کاربرا بده که سریعتر بشه.
    ضمن تشکر، تست کردم ولی نشد.یعنی اصلا مودم من قسمتی برای تنظیم dns نداره.فقط تنظیمات dhcp داره که توش dns نیست و صرفا میشه dhcp رو فعال یا غیر فعال کرد یا رنج آی پی ها رو داد.

و اینکه جدای از این موضوع، نمیدونم چطور dns که ایرانسل اتوماتیک ست می کنه رو پیدا کنم از گوشی.یه سری نرم افزار بودن که dns رو تغییر می دادن.چیزی نبود که dns رو نشون بده.

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    914
    تشکر تشکر شده 
    2,780
    تشکر شده در
    1,757 پست

احتمالا توی تنظیمات lan باشه. مارک مودم چی هست ؟ (۹۹٪ مودم‌ها دارن)

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    26
    تشکر تشکر شده 
    58
    تشکر شده در
    33 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Sajad نمایش پست ها
    همه جاشو دیدم نداره.مدلش D-Link DWR 932 هست.

- - - Updated - - -

فرض کنید مودمی قابلیت تنظیم داشته باشه.مطمئن هستید با DNS درست میشه؟راهی هست قبل از اینکه مودم دیگه ای بخرم، از علت این مشکل، مطمئن بشم؟

عضو انجمن mahdy777 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    37
    تشکر تشکر شده 
    208
    تشکر شده در
    147 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen.unlimited نمایش پست ها
    من مودم دی لینک 4G دارم و سیم کارت ایرانسل توش گذاشتم که با IDM چیزی حدود 16 مگابیت در ثانیه داره میده.

حالت های متناقض و عجیب:

1- با مرورگر و IDM وقتی به مودم دی لینک وصل هستم، همه چیز سریع هست و عالیه.هم توی کامپیوتر هم توی ایندروید
    2- با مرورگر، گاهی اوقات، کندی و قطعی پیدا میکنه که باید ریفرش کنم و request دوباره بفرستم تا درست شه(یه جورایی request انگار failed میشه و اون وسط می مونه)
    3- APP های موبایل وقتی به مودم دی لینک وصل هستم، افتضاح هستند.(مودم، اینترنتشو از سیم کارت 4G ایرانسل می گیره)
    4- App های موبایل و مروگر، وقتی مستقیما از دیتای گوشی استفاده می کنم، سرعتشون عالی هست.(سیم کارت 4G ایرانسل)

توجه: مورد 2 برای من قابل ignore کردن هست.اونجوری اذیت نمی کنه.مشکل اصلی من مورد 3 هست.
    توجه و تأکید: روی خود دیتای سیم کارت گوشی همه چیز اکیه.این یعنی مشکل من ربطی به ****** یا *****ینگ ایران نداره.ربطی هم به اینترنت ایرانسل نداره.

در App ها بخصوص اینستا و تلگرام و هر اپ دیگه که با اینترنت کار می کنه به شدت کند هست در حدی که بعضی وقتا Google Play باز کنی میگه اینترنت نداری.اینستا که کلا اصلا قابل استفاده نیست.تلگرام هم خیلی کند دانلود میشه فایل ها و عکس ها(دیر شروع میکنه به دانلود کردن) و دیر هم کانکت میشه.

حالا من موندم مشکل از وای فای مودم هست، مشکل از باند وای فای هست، مشکل از چی هست؟!! الان من باید چیکار کنم؟راه حل چیه؟ اگه مشکل از وای فای هست چرا توی App فقط خرابه؟ همون وای فای داره روی مروگر گوشی و دانلود های مرورگری، سرعت عالی بهم میده.
    1 احتمال وجود داره از نظر بنده
    توی گوشی نرم افزاری نصب دارید که باعث این موضوع میشه، مثلا تلگرام بنده اصلا در حالت اینترنت خط تا زمانی که واردش نشم کار نمیکنه! ولی با وای فای هرکسی پیام بده فوری میگه ... که فکر میکنم نرم افزار 360 درجه این کار کرده.

لطفا با گوشی دیکه ای تست کنید
    ویرایش توسط mahdy777 : November 20th, 2016 در ساعت 13:41

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    914
    تشکر تشکر شده 
    2,780
    تشکر شده در
    1,757 پست

درسته Manual رو چک کردم ظاهرا نداره. روی کامپیوتر dns رو ست کنید و تست کنید.

عضو دائم arc1o0 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    523
    تشکر تشکر شده 
    3,739
    تشکر شده در
    2,026 پست

روی لپ تاپ یا گوشی، دی ان اس رو به شکل دستی ست کنید

از دی ان اس ها پینگ بگیرید، و پاییین ترین رو به عنوان دی ان اس اصلی ست کنید

217.218.127.127
    217.218.155.155
    4.2.2.2
    4.2.2.4
    8.8.8.8

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    26
    تشکر تشکر شده 
    58
    تشکر شده در
    33 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdy777 نمایش پست ها
    1 احتمال وجود داره از نظر بنده
    توی گوشی نرم افزاری نصب دارید که باعث این موضوع میشه، مثلا تلگرام بنده اصلا در حالت اینترنت خط تا زمانی که واردش نشم کار نمیکنه! ولی با وای فای هرکسی پیام بده فوری میگه ... که فکر میکنم نرم افزار 360 درجه این کار کرده.

لطفا با گوشی دیکه ای تست کنید
    ضمن تشکر، دو تا کامپیوتر هام با کارت شبکه قوی وای فای وصل هستند و اینترنت رو روی 3 مدل تبلت(هواوی، سامسونگ) و 4 مدل گوشی(دو مدل هوآوی، سامسونگ داوس و ال جی ) تست کردم.روی گوشی هایی که ریست شدند و هیچ برنامه هم نداشتند.اصلا مشکلی ندارم تلگرام اونطوری باشه من که کلا ناتیف ها رو بستم.توی تلگرام فیلم و عکس، خیلی کند دانلود میشه و دانلودش هم خیلی دیر شروع میشه.عکس پروفایل ها هم همینطور.اینستا هم تقریبا از کار می افته.لینکداین و گوگل پلی هم، گاهی کار می کنند و گاهی خیلی کند میشن.ولی خییییلی بهتر هستند نسبت به اینستا و تلگرام.حتی برنامه My Irancell که چیزی نداره هم گاهی اوقات انقدر کند میشه میگی اینترنت نداری! به محض روشن کردن دیتا روی هر مدل گوشی و تبلت، همه چی عالی میشه.

حتی با دیتا، V...N استفاده می کنم، عالیه.اما روی مودم، حتی با مرورگر هم، خیلی افتضاح میشه.

درسته Manual رو چک کردم ظاهرا نداره. روی کامپیوتر dns رو ست کنید و تست کنید.
    تست کردم روی گوگل، ولی نمیتونم فرقش رو متوجه شم.چون روی کامپیوتر، اپ هایی که تو گوشی دارم رو نمیشه تست کرد.ولی وب سایت هاش عالی باز میشه و هیچ گیری نداره.

این مورد هم توجه کنید شاید سرنخی باشه:
    حتی با دیتا، V...N استفاده می کنم، عالیه.اما روی مودم، حتی با مرورگر هم، خیلی افتضاح میشه و تقریبا قطع میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط arc1o0 نمایش پست ها
    روی لپ تاپ یا گوشی، دی ان اس رو به شکل دستی ست کنید

از دی ان اس ها پینگ بگیرید، و پاییین ترین رو به عنوان دی ان اس اصلی ست کنید

217.218.127.127
    217.218.155.155
    4.2.2.2
    4.2.2.4
    8.8.8.8
    این رو میتونم تست کنم روی گوشی و بعد از تست در حالت های مختلف خبر میدم.

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    914
    تشکر تشکر شده 
    2,780
    تشکر شده در
    1,757 پست

خب dns رو روی گوشی هم میتونید تنظیم کنید که بتونید اپ‌های موجود روی گوشی رو هم چک کنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)