صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: ظهور سایت‌ فیشینگ با دامنه رسمی ir برای سایت پرداخت الکترونیکی شاپرک

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    49
    تشکر تشکر شده 
    82
    تشکر شده در
    65 پست

پیش فرض ظهور سایت‌ فیشینگ با دامنه رسمی ir برای سایت پرداخت الکترونیکی شاپرک

یکی از ترفندهای حملات فیشینگ، ساخت سایت‌های مشابه با سایت‌های درگاه پرداخت الکترونیک در وب است.

این سایت‌ها به قدری ماهرانه طراحی و از نسخه اصلی کپی‌برداری می‌شوند که در ظاهر سایت هیچ تفاوتی مشاهده نمی‌شود. فقط کاربران می‌توانند از روی لینک آدرس سایت یا دامنه و علایم دیگری که در نوار آدرس است؛ متوجه جعلی بودن سایت درگاه پرداخت الکترونیک شوند.
    حالا تصور کنید یک سایت جعلی و فیشینک با دامنه رسمی ir فعالیت کند و هدف آن هم جعل سایت شاپرک باشد.
    آن‌طور که برخی کاربران در شبکه‌های اجتماعی گزارش دادند و تصاویر اسکرین‌شات سایت مربوطه پخش شده است؛ این سایت فیشینگ با تغییر چند حرف دامنه shaparak.ir توانسته یک دامنه ir ثبت کند و این‌طور وانمود سازد که سایت اصلی شاپرک است.
    این سایت به طرز ماهرانه‌ای سعی کرده لینک‌های پرداخت کارت جعلی خود را درون اپلیکیشن‌ها و برخی سایت‌های دیگر قرار داده و کاربران به طور ناخواسته به این سایت هدایت شوند. بعد، با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی و رمز دوم؛ امکان سرقت پول از حساب‌شان را فراهم می‌کنند.

همان‌طور که می‌دانید شاپرک، درگاه و شبکه اصلی پرداخت الکترونیک کارتی است و تمام بانک‌ها و موسسات مالی باید به این درگاه برای تبادل‌های بانکی و کارتی متصل باشند.

البته، خوش‌بختانه مجوز HTTPS برای این سایت جعلی فیشینگ صادر نشده و در هنگام مراجعه به آن با هشدار ناامن بودن سایت از سوی مرورگرهای وب روبرو می‌شوید.
    تکنیک‌های جدید و پیچیده طراحی سایت‌های جعلی

در ماه‌های گذشته چندین سایت فیشینگ برای درگاه‌های پرداخت الکترونیکی بانک‌های ملت، پاسارگارد، پارسیان و غیره یافت و مسدود شدند.

همزمان با افزایش دانش و آگاهی کاربران نسبت به سایت‌های جعلی، شاهد پیچیده‌تر شدن ترفندها و تکنیک‌های هکرها و سارقان اینترنتی در حملات فیشینگ هستیم.
    استفاده از حروف و علایم مشابه در زبان‌های دیگر برای دامنه سایت‌ جعلی، استفاده از علایم و حروفی که کمتر دیده شده و به سادگی در نوار آدرس قابل تشخیص نیستند و دور زدن نهادهای گواهی‌دهنده با انواع ترفندها و مدارک؛ برخی از تکنیک‌های جدید حملات فیشینگ هستند.
    تصور کنید در آدرس بار یک سایت از علامت کسره در زبان فارسی استفاده شود. وقتی علامت کسره به انتهای آدرس سایت اضافه شود؛ تقریبا مشاهده آن برای کاربران غیرممکن است.
    همین‌طور استفاده از حروف مشابه در صفحه‌کلیدهای زبان‌های دیگر می‌تواند کاربران را گمراه کند. برای مثال، به زبان فارسی سایت بانکی را تایپ کرده و خودتان حواستان نیست ولی سایت جعلی بانک در مرورگر ظاهر شده و شما کارهای بانکی‌تان را دنبال می‌کنید.
    به هر حال، این روزها گشت‌وگذار در وب نیاز به هوشیاری بیشتری دارد و به‌خصوص برای کارهای بانکی و عملیات‌هایی مانند کارت به کارت بهتر است از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مطمئن استفاده کنید و حتما سایت مذکور تاییدیه HTTPS را داشته باشد.

منبع: +
    ⭐⭐ فروش سایت همکاری در فروش فایل با اسکریپت اختصاصی ⭐⭐
    فروش سایت با درآمد 8 میلیون تومان در ماه ⭐ فروخته شد

2. تعداد تشکر ها ازایران نشر به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن taranoome آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    224
    تشکر تشکر شده 
    398
    تشکر شده در
    308 پست

پیش فرض پاسخ : ظهور سایت‌ فیشینگ با دامنه رسمی ir برای سایت پرداخت الکترونیکی شاپرک

اخه یک گوای ssl دیگه کاری داره رایگانش تو نت پره این که دلیل نمیشه
    HTTPS داشته باشه یعنی سایت جعلی نیست
    بیا من با
    HTTPS رو برات درست کنم تحویل پلیس فتا بدم که انقدر نیان تو تلویزیون بگن با HTTPS باشه

5. تعداد تشکر ها ازtaranoome به دلیل پست مفید

عضو انجمن 1wp.ir آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    444
    تشکر تشکر شده 
    159
    تشکر شده در
    125 پست

پیش فرض پاسخ : ظهور سایت‌ فیشینگ با دامنه رسمی ir برای سایت پرداخت الکترونیکی شاپرک

چرا لینکش رو مخفی کردید ؟ الان این سایت که گفتید فعال هست؟

عضو انجمن data20 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    121
    تشکر تشکر شده 
    151
    تشکر شده در
    106 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط taranoome نمایش پست ها
    بیا من با
    HTTPS رو برات درست کنم تحویل پلیس فتا بدم که انقدر نیان تو تلویزیون بگن با HTTPS باشه
    دوست عزیز تاجای که میدونم برای دامنه ir گرفتن ssl یه کم دردسر داره و هزینه و خصوصا که بخوایم green url یا green bar بشه
    اگر میتونید بگیرد اطلاعات تماس بدید حداقل از این به بعد میتونم هز ار چندی معرفی کنم از شما تهیه کنن شما هم میتونید توافقی ازشون هزینه بگیربد
    این پیام هم جدیدا ایجاد شده و بیشتر جنبه بالا امدت در گوگل داره
    If you do what you've always done, you'll always get the same result
    Life is too short to be normal ! Stay Weird

عضو دائم RoobinaServer آواتار ها
    Tehran | تلگرام : @rbserver | کانال تلگرام : @roobinaserver
    تشکر تشکر کرده 
    438
    تشکر تشکر شده 
    7,424
    تشکر شده در
    5,193 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط data20 نمایش پست ها
    دوست عزیز تاجای که میدونم برای دامنه ir گرفتن ssl یه کم دردسر داره و هزینه و خصوصا که بخوایم green url یا green bar بشه
    اگر میتونید بگیرد اطلاعات تماس بدید حداقل از این به بعد میتونم هز ار چندی معرفی کنم از شما تهیه کنن شما هم میتونید توافقی ازشون هزینه بگیربد
    سلام

با خرید یک هاست نهایتا 3 یا 5 ت میتوانید بدون هیچ پیچیدگی برای ثبت نام یا ... بر روی دومین هاستتان ssl داشته باشید و فرقی ندارد چه دومینی با چه پسوندی باشد.

باتشکر
    میزبان داده پرداز - روبینا سرور - (تلفن و راه های ارتباطی - Roobinaserver.ir)
    پرووایدر خدمات دیتاسنتری در تهران
    از سال 1385 تا کنون

9. تعداد تشکر ها از RoobinaServer به دلیل پست مفید

عضو انجمن Farid Saadat آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    193
    تشکر تشکر شده 
    816
    تشکر شده در
    599 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط taranoome نمایش پست ها
    بیا من با
    سلام،
    ممنون میشم واسه من درست کنید. فقط همونطور که می دونید بسیار مهمه که اطلاعات ورودی توسط کاربر برام نمایش داده بشه + کاربر هنگام ثبت نهایی وارنینگ نگیره که سیکیور نیست.

وقتی گرین بار داشته باشید یعنی تمام اطلاعات ارسالی شما در ان فرم اینکریپت می شود و عملا فیشینگ بی معنی است چون اطلاعات کارت و... غیر قابل دسترسی است. فقط مجدد تاکید کنم که مرحله اخر باید حواستون باشه ارور نات سیکیور نگیرید

طراحی صفحه تمام شد لینک رو در همین تاپیک ارسال بفرمایید همه دوستان بهره ببرند و سطح علمی همگی بالا بره.

موفق باشید،
    با احترام.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط data20 نمایش پست ها
    اس اس ال lets encrypt رایگان است. همین مورد اوکی باشه یعنی سایر اس اس ال ها هم میشه نصب کرد و شرکت هایی هستند که تحریم نکرده باشند.
    کارشناس سئو، مشاور خدمات و خرید سرور

عضو انجمن data20 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    121
    تشکر تشکر شده 
    151
    تشکر شده در
    106 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Farid Saadat نمایش پست ها
    سلام،

اس اس ال lets encrypt رایگان است. همین مورد اوکی باشه یعنی سایر اس اس ال ها هم میشه نصب کرد و شرکت هایی هستند که تحریم نکرده باشند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط RoobinaServer نمایش پست ها
    سلام

با خرید یک هاست نهایتا 3 یا 5 ت میتوانید بدون هیچ پیچیدگی برای ثبت نام یا ... بر روی دومین هاستتان ssl داشته باشید و فرقی ندارد چه دومینی با چه پسوندی باشد.

باتشکر
    ببینید من ادعایی ندارم میگم من هر از چندی نیاز دارم که دامنه ir با گرین بار تهیه کنم اخرین بار هم اگر اشتباه نکنم حدود 3م هزینه شد حالا اگر کسی میتونه چه بهتر مشخصات بده دفعه بعد با ایشون کار میکنم هم کارفرما من کمتر هزینه میکنه هم طرف مقابل از هیچی پول در میاره
    ویرایش توسط data20 : July 27th, 2018 در ساعت 13:08
    If you do what you've always done, you'll always get the same result
    Life is too short to be normal ! Stay Weird

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    566
    تشکر تشکر شده 
    1,153
    تشکر شده در
    790 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Farid Saadat نمایش پست ها
    سلام،
    ممنون میشم واسه من درست کنید. فقط همونطور که می دونید بسیار مهمه که اطلاعات ورودی توسط کاربر برام نمایش داده بشه + کاربر هنگام ثبت نهایی وارنینگ نگیره که سیکیور نیست.

وقتی گرین بار داشته باشید یعنی تمام اطلاعات ارسالی شما در ان فرم اینکریپت می شود و عملا فیشینگ بی معنی است چون اطلاعات کارت و... غیر قابل دسترسی است. فقط مجدد تاکید کنم که مرحله اخر باید حواستون باشه ارور نات سیکیور نگیرید

طراحی صفحه تمام شد لینک رو در همین تاپیک ارسال بفرمایید همه دوستان بهره ببرند و سطح علمی همگی بالا بره.

موفق باشید،
    با احترام.

- - - Updated - - -

کاری ندارم به الباقی صحبت هاتون ها ولی کی گفته توی گرین بار یا EV فرم باید حتما انکریپت باشه ؟؟؟ یا اصلا انکریپت بودن یا نبودن چه موضوع مهمی هست وقتی میشه دیکریپتش رو هم نوشت ؟

اصلا کدوم شرکت ssl میاد بک اند سایت رو ببینه ؟؟؟

در آخر فیشینگ رو شما یه سرچی بکن عزیز . فیشینگ دقیقا کاری هست که شما انتظار ندارید و اون هم ***یدن اطلاعات توسط صاحب سایت هست

عجیبه که چیز هایی که میگید بیشتر باعث کلاه برداری میشه

https://icert.ir/ev-ssl-%DA%AF%D9%88...%86-green-url/

این هم موارد مورد نیاز برای ثبت این نوع ssl البته که اگر یه مقدار حرفه ای باشه طرف از شرکت های خارجی میتونه راحت تر تهیه کنه

در مجموع کار ssl ایجاد یک ارتباط امن پوینت تو پوینت بین کاربر و سرور هست که در این بین کسی نتونه اطلاعات رو شنود کنه و داخل سرور اون key ها باعث باز شدن قفل اطلاعات میشن و مدیر سایت میتونه اون اطلاعات رو مثل یک اطلاعات معمولی ببینه . کسی هم که اون key هارو داشته باشه هم میتونه ببینه بین راه .
    ویرایش توسط hoka : July 27th, 2018 در ساعت 13:10

13. تعداد تشکر ها از hoka به دلیل پست مفید

عضو انجمن Farid Saadat آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    193
    تشکر تشکر شده 
    816
    تشکر شده در
    599 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hoka نمایش پست ها
    کاری ندارم به الباقی صحبت هاتون ها ولی کی گفته توی گرین بار یا EV فرم باید حتما انکریپت باشه ؟؟؟ یا اصلا انکریپت بودن یا نبودن چه موضوع مهمی هست وقتی میشه دیکریپتش رو هم نوشت ؟

اصلا کدوم شرکت ssl میاد بک اند سایت رو ببینه ؟؟؟

در آخر فیشینگ رو شما یه سرچی بکن عزیز . فیشینگ دقیقا کاری هست که شما انتظار ندارید و اون هم ***یدن اطلاعات توسط صاحب سایت هست

عجیبه که چیز هایی که میگید بیشتر باعث کلاه برداری میشه

https://icert.ir/ev-ssl-%DA%AF%D9%88...%86-green-url/

این هم موارد مورد نیاز برای ثبت این نوع ssl البته که اگر یه مقدار حرفه ای باشه طرف از شرکت های خارجی میتونه راحت تر تهیه کنه

در مجموع کار ssl ایجاد یک ارتباط امن پوینت تو پوینت بین کاربر و سرور هست که در این بین کسی نتونه اطلاعات رو شنود کنه و داخل سرور اون key ها باعث باز شدن قفل اطلاعات میشن و مدیر سایت میتونه اون اطلاعات رو مثل یک اطلاعات معمولی ببینه . کسی هم که اون key هارو داشته باشه هم میتونه ببینه بین راه .
    سلام،
    خوبید شما؟
    کی گفت میاد بک اند سایت رو میبینه و این حرفا؟! انشالله خدا کمکتون کنه!
    فیشینگ ابیوز مشخصی هست. بنده هم همینجا عرض کردم شما اگر تونستید سایت بالا بیارید با اس اس ال سبز، ارور نات سیکیور موقع ثبت دیتا نده، بنده براتون لیست می فرستم شما خروجی رو به بنده بگید و حرفتون مورد قبوله. این حرف من برای اطلاعات ناکافی شما از علت به وجود آمدن اس اس ال هست... گفتم شاید تجربی انجام بدید و متوجه بشید که حرفتون به کل اشتباه هست. اطلاعاتتون بسیار پایه ای هست و فقط پابلیک کی و پرایوت کی شنیدید، ولی سیستم کاری اس اس ال رو به طور قطع میگم نمی دونید. لطفا یک فرم ساده بالا بیارید با اس اس ال سبز، یک تگ فرم اچ تی ام ال ساده هم بذارید. بنده یک متن داخلش میذارم، شما خروجی رو به من بدید. اوکی؟

مورد دیگه، کی صحبت ev یا dv یا ov کرد اصلا که الکی راجع بهش صحبت می فرمایید و صرفا شنیده هاتونو که اطلاعات راجع بهش ندارید یکجا به اشتراک می گذارید؟! کی راجع به این موارد صحبت کرد؟

بنده گفتم شما برای تست می تونید از لتس اینکریپت رایگان استفاده کنید تا ببینید امکان نداره! حالا اگر شما با لتس انکریپت تونستید، با بقیه هم می تونید چون استراکچر یکی هست... فرق در اینکریپشن هست فقط.

در انتها اگر کمی به زبان انگلیسی تسلط دارید مقاله زیر رو مطالعه بفرمایید. به اطلاعات شما بسیار می افزاید.
    https://www.digicert.com/ssl/

خصوصا بخش How Does the SSL Certificate Create a
    Secure Connection?

و اگر بازهم براتون سخته، پاراگراف آخر در بالای عکس.

Because encrypting and decrypting with private and public key takes a lot of processing power, they are only used during the SSL Handshake to create a symmetric session key. After the secure connection is made, the session key is used to encrypt all transmitted data.

انشالله روزی برسه اطلاعاتمونو درست کنیم و اطلاعات اشتباه منتشر نکنیم.

تستی که بنده گفتم نیز بسیار ساده هست، اگر هنوز معتقدید حرف‌ بنده اشتباه هست، لینک ارسال بفرمایید از تستی که گفتم، شاید این کار اطلاعات من رو کامل کنه در صورت عدم تست شما من پاسخی به پاسخ شما نخواهم داشت چون مثل روز روشن است همه چیز برای آنان که اهل تفکر باشند.

موفق باشید،
    با احترام.
    کارشناس سئو، مشاور خدمات و خرید سرور

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    566
    تشکر تشکر شده 
    1,153
    تشکر شده در
    790 پست

خداییش ادامه ندید دوست گرامی

Because encrypting and decrypting with private and public key takes a lot of processing power, they are only used during the SSL Handshake to create a symmetric session key. After the secure connection is made, the session key is used to encrypt all transmitted data.

متوجه منظور این صحبت شدید ؟؟ how to create secure connection یعنی اطلاعات رمز نگاری شده بین کاربر و سرور و نه داخل سرور ( معنی و مفهوم کانکشن هم همین هست ارتباط ) !!!!!!

the session key is used to encrypt all transmitted data میفرماید که این کلید سشن باعث انکریپت اطلاعات ( و باز خوانی در مقصد) میشه

تنها کار ssl جلوگیری از شنود هست ولا غیر

شما یه مقدار اطلاعاتت مثل مذهبویون میمونه فکر میکنی چیزی که خودتون متوجه شدید درست هست

بنده ssl ولید از کومودو دارم نیاز هست بگید یه فرم بسازم براتون . عجیب است که فکر میکنید اطلاعات داخل سرور هنوز رمز گذاری شده هست و چطوری باید این اطلاعات رمز گزاری شدرو برنامه تشخیص بده چی هست و ولید کنه و جواب بده اگر انکریپت باشه

فرم
    yon.ir/H0ocL

با احترام
    ویرایش توسط hoka : July 27th, 2018 در ساعت 15:43

16. تعداد تشکر ها از hoka به دلیل پست مفید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)