PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کپی کردن از یم ماشین مجازی موجود در ESXi

succes
December 16th, 2013, 09:50
چه جوری میشه از یه ماشین مجازی که در esxi داری و برنامه هایی روش نصب و کانفیگ شده کپی برداری و عین همون رو بسازیش ؟ (Clone machines)

و اینکه اگر از سرور بخوای یه ماشین رو به سرور دیگری انتقال بدی از طریق esxi چه جوری امکان پذیر هست؟ جوری که کانفیگ مثلا CentOs در این انتقال بهم نخوره و بعد از انتقال پش از به آپدیت آی پی جدید سرور کار کنه

arc1o0
December 16th, 2013, 09:53
سلام

باید vCenter نصب کنید.

i-Power
December 16th, 2013, 09:55
چه جوری میشه از یه ماشین مجازی که در esxi داری و برنامه هایی روش نصب و کانفیگ شده کپی برداری و عین همون رو بسازیش ؟ (Clone machines)

و اینکه اگر از سرور بخوای یه ماشین رو به سرور دیگری انتقال بدی از طریق esxi چه جوری امکان پذیر هست؟ جوری که کانفیگ مثلا CentOs در این انتقال بهم نخوره و بعد از انتقال پش از به آپدیت آی پی جدید سرور کار کنه

با سلام خدمت شما،

از طریق VMware vSphere وارد سرور اختصاصی بشید و فایل OVF اگر اشتباه نکنم به حالتی Export بگیرید.

فایل حاوی .ovf به همچنین فایل میکروتیک سرور هست و اطلاعات از بین نخواهند رفت و کلیه تنظیمات پابرجا برای انتقال آماده است.

البته به جز این روش، روش های متمایزی نیز وجود دارد.

با احترام

succes
December 16th, 2013, 10:02
ممنون از راهنماییهاتون ...

من برای مثال یه ماشین ویندوز سرور داشتم ... در esxi یه فولدر جدید ساختم و هرچی که فولدر win2003 داشت رو کپی کردم در فایل جدید و ایجاد ماشین جدید کردم و در مرحله ای از ایجاد ست کردم روی این فولدر و ماشین از روی فولدر دارای محتوا ایجاد شد و با همان برنامه ها و کانفیگ به خوبی کار کرد (البته آی پی رو به سرور جدید ست کردم ) ... فقط هنگام کار هرازگاهی پیام میاد که 2 سرور هم نام روی ESXi هست ولی به خوبی کار می کنه ... آیا این روش درستی هست ؟ یا در آینده می تونه مشکل ساز شه ؟

succes
December 16th, 2013, 10:05
با سلام خدمت شما،

از طریق VMware vSphere وارد سرور اختصاصی بشید و فایل OVF اگر اشتباه نکنم به حالتی Export بگیرید.

فایل حاوی .ovf به همچنین فایل میکروتیک سرور هست و اطلاعات از بین نخواهند رفت و کلیه تنظیمات پابرجا برای انتقال آماده است.

البته به جز این روش، روش های متمایزی نیز وجود دارد.

با احترام

این فایلی که فرمودین کجاست ؟ من پیدا نکردم

i-Power
December 16th, 2013, 10:06
ممنون از راهنماییهاتون ...

من برای مثال یه ماشین ویندوز سرور داشتم ... در esxi یه فولدر جدید ساختم و هرچی که فولدر win2003 داشت رو کپی کردم در فایل جدید و ایجاد ماشین جدید کردم و در مرحله ای از ایجاد ست کردم روی این فولدر و ماشین از روی فولدر دارای محتوا ایجاد شد و با همان برنامه ها و کانفیگ به خوبی کار کرد (البته آی پی رو به سرور جدید ست کردم ) ... فقط هنگام کار هرازگاهی پیام میاد که 2 سرور هم نام روی ESXi هست ولی به خوبی کار می کنه ... آیا این روش درستی هست ؟ یا در آینده می تونه مشکل ساز شه ؟

با سلام مجدد،

به دلیل داشتن Computer Name یکسان است، البته درست نمی دونم این اسم باشد یا خیر،

بر روی My Computer راست کلیک کنید و Properties رو بزنید.

نوشته شده Full Computer Name/Computer Name برای مثال PC-E323JAfU یا ....

این مورد رو تغییر دهید و سپس سرور مجازی را ریستارت کنید.

موفق باشید

i-Power
December 16th, 2013, 10:10
این فایلی که فرمودین کجاست ؟ من پیدا نکردم

طبق عکس برای شما ارسال شد،

ابتدا Export بگیرید از سرور مجازی و سپس در سرور جدید Deploy OVF Template رو انجام بدید.

موفق باشید

17291

svgdata
December 16th, 2013, 12:53
سلام

با وارد کردن آی پی سرور به داخل مرورگر نرم افزار
VMware vSphere را دانلود کنید و نصب فرمایید

آی پی سرور و مشخصات مورد نظر را وارد کنید تا به پنل خود وارد شوید

از منوی فایل گزینه Export روی قسمت Deploy OVF Template کلیک کنید

فایل را در یک قسمت از محیط خود ذخیره کنید

با تشکر سون دیتا

dexin
December 16th, 2013, 13:35
از طریق
vsphere
به سرور خود متصل شوید
روی ماشین مورد نظر کلیک کرده و از منوی فایل گزینه export را انتخاب کنید
(single file )
برای ریستور کردن هم باید
گزینه deploy را انتخاب کنید
فقط باید به چند نکته توحه داشته باشید
اگه سرور لینوکس بود هاست نیم رو حتما عوض کنید
اگه سرور ویندوز بودcomputer name رو حتما عوض کنید

mahdi66
December 16th, 2013, 14:00
دوستان راهنمایی کردند برای اکسپورت

برای انتقال هم از همین روش میشه استفاده کرد اما راه ساده تر استفاده ار vcenter هست

mehrdad.piri
December 17th, 2013, 00:22
بهترین روش وی سنتر هست

succes
December 28th, 2013, 21:25
دوستان اگر در این مورد کمکم کنید ممنونتون میشم : http://www.webhostingtalk.ir/f6/101167/