PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : توزیع برای اورکلاکینگ؟

tandis360
December 15th, 2013, 14:21
سلام
می خواستم بدونم از توزیع های لینوکسی چیزی هست که بشه باهاش کار اور کلاکینگ رو انجام داد! یعنی با CD بوت بشیم و cpu رو تست کنیم.
درواقع هم بشه تست کرد cpu تا چقدر توان داره، و یا اینکه بشه این تغیرات رو روی cpu اعمال کرد.
اگه هست میشه معرفی کنید! و لینک دانلود بذارید.
اگه وجود نداره و بخوام این کار رو خودمون انجام بیم باید دانش چه چیزهایی رو داشته باشم و کلا چکار کنم.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

nginxweb
December 15th, 2013, 15:00
درود بر شما

روی ubunto یا centos میتوانید از ابزارهای hardware test مانند stress استفاده کنید و در کنار تست قدرت و وضعیت به reduce و optimization کارکرد نیز کمک میکند

stress(1): impose load on/stress test systems - Linux man page (http://linux.die.net/man/1/stress)

ADMlN
December 15th, 2013, 15:20
از اکثر توزیع ها میتونید استفاده کنید

توزیع parted magic هم توصیه میشه برسی کنید

توزیع سبکی هست که برای کارهای تعمیر و تست سخت افزاری بیشتر استفاده میشه

tandis360
December 16th, 2013, 09:53
ممنون از پاسختون
اگه بخوام خودم یکی از توزیع ها رو برای خودم سفارشی کنم، چکار کنم! لطف میکنید یه مقدار راهنمایی در این مورد هم داشته باشین، یا لینک معرفی کنید که از اونجا راهنمایی بگیرم.
راستش این کار رو برای تست کارایی cpu توی مجازی سازی می خواستم. میخواستم اگه بشه بیشتر مدیریت cpu توی لینوکس رو یاد بگیرم. و کارای مجازی سازی باهاش انجام بدم.
بازم مرسی