PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 250 متر زمین و ساخت دیتا سنتر

razeqi
December 8th, 2013, 09:44
سلام
شرکت دوتا زمین 250 متری داره در جای خوبی از شهر قرار داره و به یک مرکز مخابراتی هم خیلی نزدیک هست.حالا ما برنامه ای داریم تا یکی از زمین ها رو فروشیم و با پولش در زمین دیگه یک دیتا سنتر ایجاد کنیم.اما سوال اینه که ایا یک زمین 250 متری برای ساخت دیتا سنتر عمومی مناسب هست و اگر مناسب هست با چه ظرفیتی میشه ایجاد کرد؟

cityhost
December 8th, 2013, 10:02
http://www.webhostingtalk.ir/f196/92181 (http://www.webhostingtalk.ir/f196/92181/)

ما که تا چند ماه دیگه به نتیجه میرسیم
فاصله تا مرکز مخابراتی 1 کیلومتر
فیبر نوری
اینترنت اختصاصی از مخابرات
سوییچ 100 به 1000 میکرونت
سوییچ لود بالانسر برای یک خط دیگه برای پشتیبانی
پینگ که برای چند ساعت راه اندازی کردیم از شهر های : مشهد ، گرگان ، تهران ، کرج = 80 الی 90 ، این چهار شهر هم دوستانم بودن که زحمت پینگ رو کشیدن
تعداد رک در حال حاظر : 1 و تعداد سرور : 3
و در حال حاظر پیگیر ثبت شرکت و اخذ مجوز ISP هستیم

شما هم میتونی ، پشتکار و سرمایه لازمه ، البته همون خرج رو میتونی توی دیتاسنتر و کلو کردن سرور انجام بدی ، خیلی هم به صرفه هست

razeqi
December 8th, 2013, 11:07
میشه بگید تا الان چقدر هزینه کردید و در نهایت با چه هزینه ای کامل میشه.با این اوضاع یک زمین 80 متری هم کافیه

http://www.webhostingtalk.ir/f196/92181 (http://www.webhostingtalk.ir/f196/92181/)

ما که تا چند ماه دیگه به نتیجه میرسیم
فاصله تا مرکز مخابراتی 1 کیلومتر
فیبر نوری
اینترنت اختصاصی از مخابرات
سوییچ 100 به 1000 میکرونت
سوییچ لود بالانسر برای یک خط دیگه برای پشتیبانی
پینگ که برای چند ساعت راه اندازی کردیم از شهر های : مشهد ، گرگان ، تهران ، کرج = 80 الی 90 ، این چهار شهر هم دوستانم بودن که زحمت پینگ رو کشیدن
تعداد رک در حال حاظر : 1 و تعداد سرور : 3
و در حال حاظر پیگیر ثبت شرکت و اخذ مجوز ISP هستیم

شما هم میتونی ، پشتکار و سرمایه لازمه ، البته همون خرج رو میتونی توی دیتاسنتر و کلو کردن سرور انجام بدی ، خیلی هم به صرفه هست

| KVM - SERVER |
December 8th, 2013, 11:33
تهیه رک و حتی کیج خارج از کشور بازدهی بالاتری داره.

TukaNet
December 8th, 2013, 12:18
با این میزان سرمایه بهتر هست وارد این کار نشوید

در صورت نیاز میتونید با من در تماس باشید تا اطلاعات بیشتری بدم

rezahesami
December 8th, 2013, 15:57
هاستینگ که خز شده بود هیچی دیتاسنتر هم شد خزبازی!

j4b3r
December 8th, 2013, 16:42
سلام
برای این مورد باید حداقل سرمایه +6 میلیارد داشته باشید + مجوزهای لازم
شما سعی کن مجوزها رو بگیری بعد بری سراغ مراحل بعد.
البته این میزانی که گفتم برای دیتاسنتر حرفه ای هست .
شامل رک - سوئیچ - روتر - فضا - خطوز ارتباطی - سیستم سرمایشی - ژتراتور - کارمند - سخت افزار و .....
البته مکان یابی هم باید بسیار هوشمندانه باشه .
ولی با هزینه کمتر میتونید سرور روم با کیفیت بسیار پایین داشته باشید که .....

DUST
December 8th, 2013, 23:25
بعداز اشتباه شدن بازار در زمینه ی فروشنده سرورمجازی
حالا همه دارن میرن زمین بخرن ودیتاسنتر بزنن در هر زمینه ای اخریشیم

be099
December 9th, 2013, 00:01

بعداز اشتباه شدن بازار در زمینه ی فروشنده سرورمجازی
حالا همه دارن میرن زمین بخرن ودیتاسنتر بزنن در هر زمینه ای اخریشیم

حَسود هَرگَز نیاثود :d

besthosti.com
December 9th, 2013, 01:17
به نظر من بهتر است که با این میزان سرمایه یک رک در یک دیتاسنتر مناسب تهیه کنید و سرور اختصاصی از این دیتاسنتر بفروشید حالا می تونه این دیتاسنتر خارجی باشه یا داخلی
همچنین میزان ریسکش هم کمتر از ایجاد دیتاسنتر هست .

downloaddl
December 9th, 2013, 01:25
نَـــــــــــــــــه این کارو نکننین
به اندازه کافی این شغل اشبا شده
از نظر من تویه ی کار دیگه قرار بدید
استرس هایه زیادی داره این کار

rezahesami
December 9th, 2013, 01:31
حَسود هَرگَز نیاثود :d

حسادت به دیتاسنتر؟!/:)
یه روز گفتم به جایی میرسیم هر ایرانی نه یه هاستینگ بلکه یک دیتاسنتر خواهد داشت ، رویام داره عملی میشه!

فقط موندم اونقدر که دیتاسنتر داریم دیتا داریم یا نه؟!
این چندمین بار هست که توی انجمن می بینم یکی میخاد دیتاسنتر بزنه. به نظر شما کسی که بلده این کار رو بکنه میاد توی انجمن از من و شما می پرسه؟! شرکت های بزرگی هستند که کارشون این هست و از دیتاسنترهای ثابت تا سیار رو پیاده سازی می کنند بعد یکی میاد اینجا اطلاعات می گیره که آیا زمین کشاورزیش رو بفروشه بره دیتاسنتر بزنه؟!:))

be099
December 9th, 2013, 02:08
یه روز گفتم به جایی میرسیم هر ایرانی نه یه هاستینگ بلکه یک دیتاسنتر خواهد داشت ، رویام داره عملی میشه!

این چندمین بار هست که توی انجمن می بینم یکی میخاد دیتاسنتر بزنه. به نظر شما کسی که بلده این کار رو بکنه میاد توی انجمن از من و شما می پرسه؟! شرکت های بزرگی هستند که کارشون این هست و از دیتاسنترهای ثابت تا سیار رو پیاده سازی می کنند بعد یکی میاد اینجا اطلاعات می گیره که آیا زمین کشاورزیش رو بفروشه بره دیتاسنتر بزنه؟!:))

دیدی داری حسودی میکنی قبول کن
به هول قوه الهی تا چند ماه آینده فاز اول دیتاسنتر ایشون راه اندازی میشه و اگر نولش هم دست شما باشه برقش میگیرتون
و ایشون میشن یکی از مهمترین قطب های مرکز داده در کشور
حالا ببین
هــــــــــی مسخره کنین
هــــــــــــــــــــی مسخره کنین
هــــــــــــــــــــــــ ـــــی مسخره کنین
هــــــــــــــــــــیععع عععععع

omid222
December 9th, 2013, 02:10
هر کاری خواستین راه بندازین اول توش اوستا شید بعد مگرنه سرتون کلاه میره

بنظرم از خارج بگیرید سود بیشتری داره مخصوصا اگر به خارجی ها هم سرویس بدین چه بهتر چون سود و کارمزد بیشتری پرداخت میکنن

rezahesami
December 9th, 2013, 02:14
دیدی داری حسودی میکنی قبول کن
به هول قوه الهی تا چند ماه آینده فاز اول دیتاسنتر ایشون راه اندازی میشه و اگر نولش هم دست شما باشه برقش میگیرتون
و ایشون میشن یکی از مهمترین قطب های مرکز داده در کشور
حالا ببین
هــــــــــی مسخره کنین
هــــــــــــــــــــی مسخره کنین
هــــــــــــــــــــــــ ـــــی مسخره کنین
هــــــــــــــــــــیععع عععععع

ایشالله که راه بندازه ما که بخیل نیستیم. مسخره نکردم برادر من گفتم کسی که این کاره باشه نمیاد توی گوگل سرچ کنه یا اینجا سوال کنه برای توجیه پذیری اقتصادی طرحش!میره میده یه شرکت براش مطالعات طرح رو انجام میده بعد میره با یه شرکت کننده کار تماس می گیره براش پیاده می کنه.

be099
December 9th, 2013, 02:16
ایشالله که راه بندازه ما که بخیل نیستیم. مسخره نکردم برادر من گفتم کسی که این کاره باشه نمیاد توی گوگل سرچ کنه یا اینجا سوال کنه برای توجیه پذیری اقتصادی طرحش!میره میده یه شرکت براش مطالعات طرح رو انجام میده بعد میره با یه شرکت کننده کار تماس می گیره براش پیاده می کنه.

شما دوزاریت بدجور کجه

rezahesami
December 9th, 2013, 02:27
شما دوزاریت بدجور کجه

ساعت از ۱۲ شب گذشته زیاد نمیشه به مخ فشار آورد بماند که قبلش هم کار زیادی ازش نمی کشم:107:

Ramin
December 9th, 2013, 03:38
به نظر بنده این 250 متر زمین را نگه دارید در آینده برای ساخت مسکن مهر مشارکت کنید :دی
برادر آخر با 250 متر زمین چطور انتظار سخت دیتاسنتر دارید؟ مساحت دیوار های شما تنها به 50 متر می رسد. باقی زیربنا ژنراتور ، ups،سیستم خنک کننده ، اتاق مانیتورینگ،تجهیزات شبکه،اتاق سرور و .... را چطور جا می دهید؟ :دی

shazo
December 9th, 2013, 13:06
سلام..

قلیون سرا بزنید..

سودشم بیشتره..

لازم نیست همیشه پشتیبانی هم کنید یه ذغال عوض کنید دیگه تموم میشه..!!

rezahesami
December 9th, 2013, 17:02
سلام..

قلیون سرا بزنید..

سودشم بیشتره..

:71: انصافا خیلی خوب اومدی این قلیون سرا رو. چون به قول رامین عزیز توی ۲۵۰ متر چیزی که جا نمیشه لااقل قلیون ها جا میشن

downloaddl
December 9th, 2013, 17:11
از قیلبون سرا منظورتون سفره خونه بود دیگه ؟:دی
سفره خونه بهتره
طرف با خانومش میاد سرویسی 50 ت پول میده
اما قلیون سرا همه لاتو اینا :دی
حد اقل تو سفره خونه دو تا چیز هم میبینی

tizparvaz
December 9th, 2013, 17:27
ماشالا تو این انجمن هر وقت بحث به کار انداختن سرمایه میشه همه یاد قهوه خونه و سفره خونه سنتی میفتن
@استارتر
همه چیز رو از کوچیکش شروع کنید بذارید خود اونکار بزرگتون کنه این سرمایه رو یکجا نذارید تو اینکار اگر حرفه و شغلتون این نیست ضرر میکنید
به نظرم بهتترین روش شروع از چند یونیت کولو یا یک رک کولو هست تا اینکه بخواید یک سره برید سراغ خونه آخر تا اون زمان حتما هم سرمایه بیشتی دارید هم دید بهتری پبدا کردید نسبت به این کار و چم و خمش

shazo
December 9th, 2013, 17:39
250 متر واسه تالار عروسی کمه.. اگه یه کم بیشتر بود بهون می گفتم تالار عروسی بزنید

ولی همون قلیون سرا هم خوبه , اونجا با هم دوست میشن بعد شما که به سرمایه رسیدین میرید تالار می زنید

همون مشتری های قلیون سرا میان مشتری تالار عروسی شما میشن..

( این روزا همه قرار ازدواج خودشون رو توی همچین جاهایی میذارن )

LightOnline
December 10th, 2013, 04:00
دوستانی اینجا هستند سرمایه و تخصصش هم دارند اما صلاح نمیبینند دیتا سنتر توی ایران راه اندازی کنن ! خودش خیلی چیز هارو مشخص میکنه .

MEHDI KARAMI
December 10th, 2013, 04:23
اینجا خیلی ها میترسن روی هاست و سرور سرمای گذاریه خوب بکنن حالا چه برسه بخوان دیتاسنتر هم راه اندازی کنن
بلایی که سر hostdl اومد همه رو روشن کرد!

elmizina
December 10th, 2013, 13:06
هرکاری میکنی بکن اما اولش بسم الله بگو

shahr0kh
December 10th, 2013, 14:46
سلام..

قلیون سرا بزنید..

سودشم بیشتره..

تو بحرش حرفا خوابیده ها .. لول

پیشنهاد خوبی بود برید میبینید چقدر سود داره همش سوده ....
پشتیبانی هم فقط واسه ذغاله

namesis R
December 11th, 2013, 13:46
ماشالله دوستان چه ایده هایی زیبایی دارند ! از دیتاسنتر ختم شد به قلیون :دی لول

payam_shzbax
December 11th, 2013, 13:46
من با دیتا سنتر های ایرانی افرانت تبیان سروش کار کردم .
فقط یه جمله میگم بهت! برادر من خودتو بدبخت نکن!
این کار با این همه محدودیت توی ایران حالا حالا ها پا نمیگیره.
کلی هزینه میکنی از اون مهم تر کلی فشار کاری و پشتیبانی تحمل می کنی آخرش میشینی یه حساب می کنی می بینی با این همه فشار عصبی و کاری اگه کفاشی هم زده بودی وضعیتت بهتر بود
بعد یه مدت نه زیاد طولانی هم از کارت و هم از حرفه ای که بلدی و هم کلا از هر چیز الکترونیکی حالت بهم می خوره!
توی ایران هاستینگ هم یه کار شکست خورده هست چه برسه به دیتاسنتر خصوصی!
لپ کلام من می دونم به حرف هیچکی گوش نمیدی و کاره خودتو می کنی مثل چند سال پیش من اما بازم می گم یکم تحقیق کن.
با این پولت و حرفه ای که داری بزن توی یه کار دیگه. مثل شرکت اینترنت adsl یا شرکت کارهای شبکه و دوربین مدار بسته و اینا! بعد ساعت کاریت هم گوشیتو آف می کنی زندگی می کنی ! ولی کاری مثل دیتاسنتر هر لحظه یه مشکل پیش میاد.

Ashkankamangar.ir
December 11th, 2013, 14:14
جالبه ارتارتر رفته ولی دوستان هنوز دارن کامنت میدند

ourweb
December 11th, 2013, 15:02
خجالت بکشید چه مسقره بازی در میارید واقعا که به شما هم میشه گفت هاستینگ طرف فرار کرد اصلا اومده نظر بخواد بهش میگید برو قلیونی بزن واقعا که خجالت داره به خدا

Ramin
December 11th, 2013, 15:45
خجالت بکشید چه مسقره بازی در میارید واقعا که به شما هم میشه گفت هاستینگ طرف فرار کرد اصلا اومده نظر بخواد بهش میگید برو قلیونی بزن واقعا که خجالت داره به خدا

سوال های مسخره معمولا جواب های مسخره دارد !

ضمنا شما که هاستینگ هستی و به دیگران خرده می گیری >>

مسقره

درست نیز عزیز ! درستش >>

مسخره

ourweb
December 11th, 2013, 15:47
سوال های مسخره معمولا جواب های مسخره دارد !

ضمنا شما که هاستینگ هستی و به دیگران خرده می گیری >>

مسقره

درست نیز عزیز ! درستش >>

مسخره

شما درست میگی ببخشید حواسم نبود اینجا سر یک حرف ادم رو میگیرن بله درست میگید کلا این هاستینگ همش بچه بازی شده اوکی ...

razeqi
December 13th, 2013, 12:14
به این نمیگن خز شدن
میگن تلاش برای پیشرفت

razeqi
December 13th, 2013, 12:18
نه دوست عزیز
من نرفتم
فقط دارم از تجربیات دوستان مخصوصا قلیونی های محترم استفاده می کنم

جالبه ارتارتر رفته ولی دوستان هنوز دارن کامنت میدند

mizbanaval
December 13th, 2013, 15:53
موردی که مشخصه هر چقدر اقتصاد یک کشور روبه افت باشه نیاز مردم اون کشور به طرف موارد چیپ تر سمت و سو پیدا میکنه
ناامیدتون نمیکنم اما روی موردی که گفتم کاملا فکر کنید
البته سفره خونه رستوران فست فود کافی شاپ(مخصوصا در تهران) سود خوبی دارد و نظر شخصی من :به جای سرمایه گذاری در زمینه ی هاستینگ موارد ذکر شده را مورد توجه قرار بدید
مگر اینکه زیر نظر یک سازمان دولتی باشید
موفق باشید

akbari
December 13th, 2013, 19:38

شرمنده ولی شما که تو این انجمن فعالیت میکنید چطور باید به شما اطمینان کنیم که گواهینامه امنیت و یا سرور اختصاصی خرید کنیم ؟ میشه اطمینان کرد؟
البته ببخشید از گفته خودتون به این نتیجه رسیدم

rezahesami
December 14th, 2013, 01:11
به این نمیگن خز شدن
میگن تلاش برای پیشرفت
بله ميزان پيشرفت هاي حاصله توي هاستينگ هاي تابستوني و ايرانسلي رو ديديم.پيشرفت در زمينه به مسخره گرفتن اطلاعات مردم لابد. برادر من پيشرفت اين نيست كه همه برن يه كاري رو گ.....مالي كنن ، پيشرفت يعني تعداد متناسب و كيفيت خوب.

rezahesami
December 14th, 2013, 01:46
شرمنده ولی شما که تو این انجمن فعالیت میکنید چطور باید به شما اطمینان کنیم که گواهینامه امنیت و یا سرور اختصاصی خرید کنیم ؟ میشه اطمینان کرد؟
البته ببخشید از گفته خودتون به این نتیجه رسیدم
دوست عزيز چرا بحث ها رو با هم قاطي مي كنيد؟! اصلا بحث اعتماد نشده يا من كي گفتم اين آقا غير قابل اعتماد هست كه شما ربطش دادي به اعتماد و گواهينامه امنيت من؟! ولي جواب شما رو ميدم برادر.
همون طور كه مردم به شما و بقيه دوستان اعتماد مي كنند اگر خواستند به من هم اعتماد مي كنند، و عده اي هم نمي تونند اعتماد كنند و خيلي راحت از من خريد نمي كنند ، اتفاقي هم نمي افته!كاملا نرماله اين موضوع.
در مورد خودم هم بگم من نوعي مشترياي اندك خودم رو دارم كه به حسب شناخت اعتماد دارند ، چه الان چه زماني كه فقط پرداخت هاشون با من بوده مي تونيد تحقيق كنيد كه البته موضوع بحث اصلا اين نيست.
در مورد گواهي امنيت هم كه فرموديد ماجراش با هاستينگ متفاوت هست ، فروش مستقيم هست و پشتيباني نداره صادر ميشه و تا يك سال اعتبار داره و امكان قطع و وصل نداره پشتيبانيش هم مستقيم با خود صادر كننده است ، هزينه اش هم مشتري بخاد بعد صدور مي تونه پرداخت كنه!
باز همه اينها هيچ ارتباطي به صحبت من نداشت ، من ميگم اين همه شركت هاي اين كاره هست كسي كه ميخاد ديتاسنتر بزنه و n ميليارد تومن هزينه كنه مياد اينجا از من و شما مي پرسه كه تو ٢٥٠ متر ميشه زد يا نه؟!من ميگم كننده هاي اين كار ، شركت هاي مشاوره هستند از اونها ميره كمك ميگيره اينجوري كار نمي كنه شما ميگي به من چطور اعتماد كنيد؟
بحث بعديم هم اين بود كه دو نفر شنيدن سرور ايران قيمت هاش خوبه همه ميخان ديگه ديتاسنتر بزنن ، فكر كردن اينم مثل هاستينگه كه يه اسكريپت نال شده با يه قالب ميهن هاستينگ با يه شماره ايرانسل و يه ريسلر سالي ٢٠ تومني بندازن توش بزنن شركت ممدقلي پردازش ماهم باور كنيم كه اينا اصلا خودشون اين كارن!كسي كه كمي سواد اين كار داشته باشه مي فهمه نيازهاي اوليه ديتاسنتر چيه نمياد اينجا بپرسه!

Quality
December 15th, 2013, 22:55
سفره خونه بزن خودم اولین مشتریتم

Parserver
December 16th, 2013, 00:22
جدیدا قرار هست برای دیتاسنترها مثل ای نماد فعالیت هایی انجام بشه
1 میلیارد باید ضمانت بانکی داشته باشید
سالانه 5 تا 20 درصد را به دولت بدهید
نسبت به شرایط و کیفیت های دیتاسنتر مجوز داده میشود و کم کم روی این موضوع نظارت بیشتری میکنند .
و بسیار شرایط و موضوعات سخت هم هست
با این اوضاع کم کم بخش هایی مثل شاتل یا دیتاسنترهای کوچک احتمال بسته شدنشان هست و شرکت های بزرگ توانایی ادامه دادن را دارند ولی اینجا ایران هست و صبح که بیدار میشید کل قوانین فرق کرده ;)

shahab-f
December 16th, 2013, 09:23
متاسفانه ما ایرانیا خودمون پیشرفت نمیکنیم هیچ جلو یکی هم که میخواد پیشرفت کنه رو هم میگیریم. دوست عزیز کاری که بهش علاقه داریو بکن . اینجا جای خوبی واسه سوال کردن نیست میبینید که 80 درصد پست ها اسپم هست .با یک شرکت معتبر در این زمینه صحبت کنید . هزینه هارو برآورد کنید ببینید میتونید انجام بدید یا خیر .

arc1o0
December 16th, 2013, 10:05
چرا نمی شه!

کی گفته نمیشه!

ما مشکلات رو انقدر بزرگش می کنیم که نتونیم حل کنیم!

برای حل مشکلات بزرگ باید اونها رو به تکه های کوچک تر تقسیم کرد! ( اینو بزنید رو دیوار اطاقتون :71:)

خیلی ساده، شما بیا با 2-3 تا سرور تو همون گوشه اطاق شروع کن!

یه اینترنت 50 مگ بگیر با یک سوییچ

چند ماه آزمون و خطا کن، ببین به چه مشکلاتی بر می خوری یا بر نمی خوری

الان من یکی از دوستان رو می شناسم حتی با adsl 20 مگ چند تا سرور در حد MAN راه انداخته!

کار نشد نداره، باید به کاری که علاقه دارید دنبالش رو بگیرید.

Ramin
December 16th, 2013, 15:26
چرا نمی شه!

کی گفته نمیشه!

برای حل مشکلات بزرگ باید اونها رو به تکه های کوچک تر تقسیم کرد! ( اینو بزنید رو دیوار اطاقتون :71:)

الان من یکی از دوستان رو می شناسم حتی با adsl 20 مگ چند تا سرور در حد MAN راه انداخته!

گمان می کنم شما اصلا پست اول استارت تاپیک را مطاعه نکردید؟ کدام اتاق؟ دوست عزیز استارتر در حال حاضر 250 متر زمین دارد ! روش آزمون خطا به چه شکل استفاده شود؟ 250 متر را ساختمان سازی کند و کلی هزینه سخت افزار دهد آخر متوجه شود 250 متر تنا فضا برای ژنراتور و ups فضا نیاز دارد؟ حتما طبق منطق شما چون فرموید کار نشد ندارد سرور ها در اتاق 250 متری قرار دهد و یک سیاه چادر کنار همان ساختمان برپا کند و سایر تجهزیات را قرار دهد و با کابل به ساختمان متصل کند؟! اینکه فرمودید فقط نیاز به اینترنت و سوئیچ دارد؟ احیانا این سوئیچ به کجا وصل شود؟ سرور نیاز دارد؟مبل این موارد را هزینه کند تازه با روش آزمون خطا مشکلات شناسایی شود؟ :دی

به همین دلیل بود که دوستان به اشان فرمودند 250 متر بیابان که مالک هستند به سفره خانه سنتی تبدیل کنند ! یک حوض و چند تا تخت و 50 تا قلیون ، 6 کیلو زغال لیمو و 10 باکس تنباکو ! :دی

arc1o0
December 16th, 2013, 18:09
سلام

برادر من، سنگ بزرگ علامت نزدنه!

250 متر مگه کم!

شما 6 طبقه بزن برو بالا 2 طبقه مال تجهیزاتت که فک می کنی خیلی بزرگن!!!

ژنراتور و تانکر گازوییلت رو هم بزار بالا پشت بوم!

4 طبقه فک می کنی چند تا رک جا میشه؟

دیتا سنتر مگه زمین کشاورزی که باید چند هکتار باشه!

Quality
December 16th, 2013, 18:43
سلام

250 متر مگه کم!

این یکی باهات موافقم

mizbanaval
December 16th, 2013, 20:11
دوستان شما فقط به فکر دیتاسنتر زدنید ؟
پس بازار هدف چی میشه ؟
در ضمن شرکت هایی که دیتاسنتر دارند مخصوصا به صورت عمومی دارند فعالیت میکنند پشتوانشون از کجاست ؟(مقداری تفکر!)
دیتاسنتر فقط یک قسمت از ماجراست اما تمام ماجرا نیست

Ramin
December 16th, 2013, 21:32
سلام

250 متر مگه کم!

به دلیل هزینه نجومی نصب و اتصال قرار دادن رک ها در طبقات مختلف خصوصا در ایران با توجه به وضعیت ارز و .... مقرون به صرفه نیست . اگر دقت کرده باشید به همین دلیل است اکثر دیتا سنتر های ایران تجهیزات را در یک طبقه دارند و حداکثر اتاق مانیتورینگ در بخش مجزایی قرار دارد ! این مورد که فرمودید در دیتاسنتر های اروپایی انجام می شود ! در ثانی شما اطلاع دارید هزینه ساخت یک طبقه ساختمان ساده در یک زمین 250 متری چقدر می شود؟! روش آرمون خطا واقعا در این مورد جای بحث دارد !

موفق باشید

arc1o0
December 18th, 2013, 16:26
هزینه ساخت ساختمان از هر متر زمین گرون تره!؟

فرمایش ها می کنید!

به دلیل هزینه نجومی نصب و اتصال قرار دادن رک ها در طبقات مختلف خصوصا در ایران با توجه به وضعیت ارز و .... مقرون به صرفه نیست

اون برای ما هم توضیح می دید متوجه بشیم!؟

Ramin
December 18th, 2013, 23:23

فرمایش ها می کنید!

اون برای ما هم توضیح می دید متوجه بشیم!؟

بستگی به ارزش زمین دارد. اما در بیابان خدا مطمئنان هزینه ساخت بسیار بیشتر از ارزش زمین خواهد بود ! اما اگر قرار باشد 250 متر زمین را در یک منطقه با ارزش فرضا شمال تهران داشته باشیم کاملا برعکس است !

در مورد هزینه ها بله کاملا صحیح است. بنده عملا این مورد را تجربه کردم. اطلاع ندارم آیا شما تنها در کار فروش سرور اختصاصی یک دیتاسنتر هستید و یا از نزدیک نیز به مباحث عملی شبکه آشنایی داشته باشید . اما به هر حال حتی در یک شرکت معمولی زمانی که 2 عدد سرور مثلا یکی در طبقه 10 و دیگری در طبقه اول قرار دارد . طراحی و پیاده سازی شبکه بسیار مشکل تر و هزینه بر تر می شود تا مثلا زمانی که این 2 سرور در یک رک قرار گیرند !

se7en-host
December 19th, 2013, 01:21
چرا نمی شه!

کی گفته نمیشه!

اره عزیز من موافقم .
همش برای استاتر ضد حال میزنند به جا این کار یکم بش کمک کنید اطلاعات لازم رو پیدا کنند من که اطلاعاتی ندارم که بتونم کمک کنم

Web4
December 19th, 2013, 14:53
بعضی وقت ها ما مشکلات رو انقدر بزرگش می کنیم که نتونیم حل کنیم!
با این جمله موافقم :|

rezahesami
December 21st, 2013, 13:09
بعضی وقت ها ما مشکلات رو انقدر بزرگش می کنیم که نتونیم حل کنیم!
با این جمله موافقم :|

بعضی وقت ها هم کارهای بزرگ رو اونقدر کوچیک و مسخره فرض می کنیم که همه میخایم انجامش بدیم! در مورد این وضعیت این حالت بیشتر از همه صدق می کنه!
مساله بزرگ و کوچیک کردن چیزی نیست! مساله اینه که روش اشتباهه و نسنجیده! حالا شما هی بزرگ و کوچیکش کنید!

Web4
December 21st, 2013, 13:15
بعضی وقت ها هم کارهای بزرگ رو اونقدر کوچیک و مسخره فرض می کنیم که همه میخایم انجامش بدیم! در مورد این وضعیت این حالت بیشتر از همه صدق می کنه!
مساله بزرگ و کوچیک کردن چیزی نیست! مساله اینه که روش اشتباهه و نسنجیده! حالا شما هی بزرگ و کوچیکش کنید!

این جمله نمیگه همه چیز رو به مسخره بازی بگیریم .
در ضمن زدن دیتاسنتر چیر کوچیک و مسخره ای نیست چون قراره اطلاعات افراد در اون ذخیره بشه
اول باید سنجید دقیقا میخواهید چه کاری انجام بدید.

yaldahost
December 22nd, 2013, 12:46
سرمایه یتان خیلی کمه.

rezahesami
December 22nd, 2013, 18:23
این جمله نمیگه همه چیز رو به مسخره بازی بگیریم .
در ضمن زدن دیتاسنتر چیر کوچیک و مسخره ای نیست چون قراره اطلاعات افراد در اون ذخیره بشه
اول باید سنجید دقیقا میخواهید چه کاری انجام بدید.

حرف خودم رو به خودم تحویل ندید استاد! اصلا نخوندی ماجرا چیه کی چی گفته!

milad_it
December 22nd, 2013, 18:33
درود
عزیز به اندازه ای که فاصله ی مخابرات مهم هست اندازه زمین نیست در ایران :دی
عرض کنم که 250 متر زمین عالیه از نظر من ! برای شروع کار

yaldahost
December 22nd, 2013, 18:42
اندازه زمین کافب هست برای شروع

ولی هزینه بالاست

rezahesami
December 23rd, 2013, 12:33
اندازه زمین کافب هست برای شروع

ولی هزینه بالاست

شما که کلا اسپمی برادر! ۲۸ تا دیگه بدی ۱۰۰ پسته میشی از دست نظرات فیلسوفانه ات راحت میشن ملت

arc1o0
December 23rd, 2013, 14:38
شما که کلا اسپمی برادر! ۲۸ تا دیگه بدی ۱۰۰ پسته میشی از دست نظرات فیلسوفانه ات راحت میشن ملت

یک حالی می کنم شما رو مدیر کنن!

نمی زاری کسی نفس بکشه :71:

rezahesami
December 23rd, 2013, 18:50
یک حالی می کنم شما رو مدیر کنن!

نمی زاری کسی نفس بکشه :71:

بکنن هم فرصت و حوصله اش نیست سایت خودم هست حوصله رسیدگی بهش رو ندارم. باید جوری بشه که هر کس خودش رعایت کنه ، متاسفانه یه چیزهایی باب هست (نمیگم باب شده چون خودم هم جدیدم توی این انجمن) که نه تنها به انجمن ضرر میزنه به کل بازار هاستینگ ضرر میزنه.حالا ما که بیرون گودیم ولی از بیرون وضع این باشه وای به حال توش!

namesis R
December 24th, 2013, 10:32
استارتر عزیز به نظر بنده هم اگر طرف دیتاسنتر نری بهتره ! ریسک خیلی بالایی داره !

Web4
December 25th, 2013, 10:13
حرف خودم رو به خودم تحویل ندید استاد! اصلا نخوندی ماجرا چیه کی چی گفته!

طرف صحبت من در مورد اون جمله استارتر تایپک هست نه شما!
در اموری که به شما مربوط نمیشه دخالت نکنید ...

rezahesami
December 25th, 2013, 10:49
طرف صحبت من در مورد اون جمله استارتر تایپک هست نه شما!
در اموری که به شما مربوط نمیشه دخالت نکنید ...

عزیزم اگه طرف صحبتت استارتره چرا جواب رو به پست من میدی؟!!
هر وقت پست دادن رو یاد گرفتید بعد افاضه فضل بفرمایید و بنده رو داخل در افاضاتتون فرض بفرمایید و در افشانی بفرمایید که توی امور بی ارتباط به من دخالت کردم.