PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رتبه جدید «سرعت اینترنت» ایران در دنیا

nginxweb
December 3rd, 2013, 20:00
اطلاعات تازه‌ای که توسط گروه اوکلا (Ookla) در مورد سرعت دانلود از اینترنت در کشورها و مناطق مختلف جهان منتشر شده نشان می‌دهد که هنگ‌کنگ به عنوان پرسرعت‌ترین مکان در رتبه اول و کوبا به عنوان کم‌سرعت‌ترین در رتبه ۱۸۶ قرار دارد؛ ایران در این میان رتبه ۱۷۰ را به خود اختصاص داده‌است.

به گزارش «انتخاب» بر پایه اطلاعات جدول منتشر شده توسط اوکلا، در حالی که سرعت دانلود در هنگ‌کنگ ۷۰٫۸۷ مگابیت بر ثانیه (Mbps) است این سرعت در ایران تنها ۲٫۴۳ مگابیت بر ثانیه‌ است.

در این جدول، پس از ایران، پاکستان در وضعیت بدتری قرار گرفته و پس از آن به ترتیب سوازیلند، گینه استوایی، بوتسوانا، مصر، ونزوئلا، سودان، بولیوی، گامبیا، الجزایر، سوریه، چند کشور آفریقایی، و دست آخر افغانستان و کوبا قرار دارند.

در صدر این جدول نیز پس از هنگ‌کنگ، به ترتیب سنگاپور، رومانی، کره جنوبی و سوئد، و پس از آن کشورهایی چون ژاپن، هلند، و بیشتر کشورهای اروپایی قرار گرفته‌اند.

رتبه ایالات متحده آمریکا در این جدول ۳۲، رتبه روسیه ۳۴ و رتبه اسرائیل ۳۸ است.

در میان کشورهای همسایه یا هم‌منطقه با ایران عربستان بهترین وضعیت را دارد و پس از آن ارمنستان، ترکیه و قطر قرار دارند.

عراق با رتبه ۱۴۲، بنگلادش با رتبه ۱۶۷، و ازبکستان با رتبه ۱۶۹ نیز در وضعیتی بهتر از ایران قرار گرفته‌اند.

این داده‌ها توسط گروه اوکلا از طریق آزمودن تعداد زیادی از بارگیری‌های فایل طی ۳۰ روز گذشته در جهان و محاسبه میانگین سرعت این دانلودها به‌دست آمده و فاصله متوسط بین رایانه‌ها و سِرورها نیز کمتر از ۴۸۲ کیلومتر (۳۰۰ مایل) در نظر گرفته شده‌است.

گروه اوکلا که مقر آن در سیاتل آمریکا است این داده‌ها را در وب‌سایتی به نام «نت‌ایندکس» منتشر می‌کند؛ نمودار منتشره در این وب‌سایت «نت‌ایندکس» که در سال ۲۰۱۲ انتشار یافت نشان می‌داد که ایران در آن سال از نظر متوسط سرعت دانلود اینترنت خانگی در میان ۱۷۲ کشور جهان، در جایگاه ۱۵۵ قرار داشت.

بر این اساس، آمارهای اوکلا نشان می‌دهد که طی ۳۰ روز اخیر مورد محاسبه در تحقیقات اوکلا، وضعیت سرعت دانلود در ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته بدتر شده و این در حالی است که سه ماه و نیم پیش محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، وعده داد که سرعت و پهنای باند اینترنت در کشور افزایش پیدا خواهد کرد.

وی روز دوشنبه نیز وعده داد که در چند ماه آینده پهنای باند در ایران سه برابر افزایش خواهد یافت.

با انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس جمهوری ایران که بر ضرورت عبور از فضای امنیتی تاکید کرده‌است، امیدها نسبت به بهبود وضعیت اینترنت نیز افزایش یافت و وعده‌های وزیر ارتباطات و فناوری دولت او نیز در همین راستا بود.

منبع: تابناک

عراق هم اینترنتش سریعتر ماست....

Azarin Web
December 3rd, 2013, 21:03
ما میتوانیم :|

Saati
December 3rd, 2013, 21:06
توی امارهای قبلی افغانستان سرعتش بیشتر بود از ایران. باز الان یکم بهتر شده سرعت ایران :دی

taghi.karimi
December 3rd, 2013, 22:42
لینک منبع خبر ؟

parsa53
December 3rd, 2013, 22:56
2 مگابیت ؟ :|
اصن داریم؟

m.ahmadi
December 3rd, 2013, 23:03
اصلا فکر نمی کنم سرعت اینترنت ایران واقعی باشد.!!!!

rashed.rafiee
December 3rd, 2013, 23:21
منبع خبر؟
اصلا کسی اینجا اینترنت داره که 2 مگ بده؟
فقط اسمش دو مگه!!!!

kjwr38iu39t
December 3rd, 2013, 23:30
ما میتوانیم :|

آخه چه ربطی داره؟ ما حتی میتونیم اولین رتبه باشیم ولی به خاطر دست های پشت پرده این طور نیست و به خاطر سیاست امنیت اطلاعات

glxx
December 3rd, 2013, 23:36
اعتراض هم کنبم مبگن این سرعت های درپیت از سرتان هم زیاده :109:

kjwr38iu39t
December 3rd, 2013, 23:42
اعتراض هم کنبم مبگن این سرعت های درپیت از سرتان هم زیاده :109:

اسپم

دوست عزیز ببخشید میشه بگین چرا شما میخواین تعداد تشکر هاتون زیاد بشه؟ البته ببخشیدا:67:

منظورم اینه که چرا از همه تشکر می کنید؟

ADMlN
December 3rd, 2013, 23:50
اینترنت 4 و 8 مگ هم داریم ولی گاهی ضریب 1 به 40 میخوره

من نمیگم سرعت اینترنت ایران خوبه ولی دیگه اینطور هم که تو آمار گفته میشه نیست. تازه مگه تو ایران مراکز آمار رسمی داریم که بشه به این آمار و ارقام اعتماد کرد

الان اگه شرکتی کم فروشی نکنه میشه سرعت 300 کیلوبایت یا همون 1Mbps واسه اینترنت خونگی خیلی راحت تهیه کرد ولی چیزی که این وسط مهم تر هست هزینه اینترنت در ایران خیلی بالا هست اما همه بجای توجه به این موضوع میرن سراغ سرعت دانلود!!!!

rezarostami
December 3rd, 2013, 23:54
برید خدا رو شکر کنید که از اهالی کوبا نیستیم. ولی اگه کم لطفی نکنیم وضعیت نت ایران نسبت به قبل خیلی بهبود داشته کم بوده ولی به هرحال بوده خداکنه که باز هم مسئولین جویای این امر باشند که باز هم پیشرفت کنه .

ehsan_296
December 4th, 2013, 03:51
خدا بخیر کنه می خوان سه برابر کنن :)

ded_usa
December 4th, 2013, 10:41
با سلام خدمت شما دوستان عزیز

هر کدوم ازدوستان نظرهایی دادند که بعضی هاشون خوب بود بعضیهاشون هم من قبول نداشتم و اما نظر شخصی بنده

اگر ما بخوایم سرعت رو بالا بره به چند مشکل بر میخوریم یکیشم همین هکر های خودمونن البته از یه لحاظ خوبه ولی از یه لحاظ افتضاحه

اقای مهندس عیسی زاده میدونن چه کار سختی الان بتونن رتبه رو ببرن بالا و یه چیز دیگه ما نشستیم اینجا میگم لنگش کن شما برو تو گود ببین چه خبره بعدا بگو چرا سرعت بالا نمیر رتبه پایینه

البته من که اصلا هیچی حالیم نمیشه خخخخخخخخ

خلاصه باید با همین اینترنت بسازیم

alaviyoon
December 4th, 2013, 12:11
سرعت 100 مگابایت بر ثانیه هم باشه !!! چه فایده ...
در حال حاضر با قیمت بالای آن مشکل داریم نه سرعت آن .
یاحق

nginxweb
December 4th, 2013, 12:14
سرعت 100 مگابایت بر ثانیه هم باشه !!! چه فایده ...
در حال حاضر با قیمت بالای آن مشکل داریم نه سرعت آن .
یاحق

دقیقا موافقم

بحث افزایش بستر پهنای باند اینترنت و زیر ساخت های ارتباطی یک طرف قضیه هستش
مشکل اصلی و مسئله مهم تر فراگیر شدن و عامه بودن استفاده از اینترنت پر سرعت هستش که قشر عادی نیز بتواند از اینترنت پر سرعت استفاده کنند

نه اینکه فلان تکنولوژی بیاد اما اینقدر گران باشه که من و شما نتونیم از پس هزینش بر بیایم

kjwr38iu39t
December 4th, 2013, 12:24
خیلی ببخشید من یه اسپم اینجا بدم

من یه دایرکت ادمین خریدم ولی به علت اینکه دیگه کارایی واسم نداره میخوام بفروشم

لطف کنید برید به این تاپیک http://www.webhostingtalk.ir/f41/98963/

da6276
December 4th, 2013, 14:24
اینم لینک خبر (http://www.tabnak.ir/fa/news/362059/%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%B1%D8%B9%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7)
من خیلی جاها دیدم که 2 مگ بهشون دادن ، الان مشهد چند شرکت تا 8 مگ هم میدن

spooky021
December 4th, 2013, 15:45
هایوب هم 8 مگ میده
اسیا تک پورت کرده 6مگ برای کاربران و خوب شده

anitahost
December 4th, 2013, 16:02
خدا زیادش کنه

arash-shz
December 4th, 2013, 16:42
با تشکر خدمت nginxweb (http://www.webhostingtalk.ir/member/69972/) برای ایجاد این تایپیک.

ایران سرعت 8 مگ میده ولی 8 مگ واقعی نیست خدایی . همون سرعت 4 مگ رو میدن و اسمشو گذاشتن هشت مگ . سرعت 4 مگ که تعداد کمی از شرکت ها میدن یک به چهار هست . حالا اومدن همونو یک به هشت کردن و اسمشو گذاشتن 8 مگ.
کلا برخی از شرکت های adsl خیلی چیزای من درآوردی از خودشون در میارن. مثلا تو دنیا چیزی به نام adsl2 وجود نداره و فقط به اسم adsl هست و این2 آخریش اختراع ایرانیا هست.

nginxweb
December 4th, 2013, 16:59
ک کارشناس مسائل فناوری اطلاعات سرعت اینترنت در کشور را در حد یک شوخی دانست و گفت: قیمت اینترنت در ایران حداقل هفت برابر قیمت اینترنت در دنیاست و با محدودیت 128 کیلوبیت، سرعت اینترنت در حد یک شوخی بزرگ است و عملا اینترنتی که بتوان بوسیله آن خدمات الکترونیک را توسعه داد، عملا در دسترس کاربران نیست.

سهیل مظلوم - عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران - در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بزرگترین مشکل اینترنت کشور انحصار شرکت ارتباطات زیرساخت در رابطه با وضعیت پهنای باند در کشور است. حالا این محدودیت 128 کیلوبیتی که اعمال می‌شود، ریشه در انحصار پهنای باند دارد چراکه با وجود این انحصار شرکت ارتباطات زیرساخت نمی‌تواند پهنای باند کافی برای کاربران در کشور تهیه کند. در نتیجه برای توجیه این مسائل از دلایل امنیت و فرهنگی سخن به میان می‌آورند که به نظر من این بهانه‌ای بیش نیست.

به گفته او درحقیقت این موضوع از ضعف مدیریتی بزرگ در شرکت زیرساخت نشات می‌گیرد. با ورود شرکت‌های خصوصی رقابت ایجاد خواهد شد، کیفیت افزایش پیدا می‌کند و قیمت‌ها روند نزولی را طی خواهند کرد.

وی در رابطه با خصوصی شدن شرکت مخابرات و مشکلاتی که در پی این خصوصی شدن برای سایر شرکت‌ها ایجاد شده است افزود: شرکت مخابرات نیز یک شرکت است و می‌تواند سرویس ارائه می‌‍کند. اما مخابرات ظرفیتی دارد که بوسیله آن می‌تواند در نقاط دوردست سرویس ارائه کند که این موضوع برای شرکت‌های خصوصی دشوار است.

او ادامه داد: در کنار این موضوع مخابرات یک انحصار ذاتی را در خود دارد و آن انحصار کابل‌های مسی است که درصورت سوءاستفاده از این موضوع می‌تواند کار را برای سایر رقبای خود بسیار سخت کند. این انحصار نباید صورت بگیرد و باید قوانین حقوقی خاصی روی این موضوع اعمال شود تا مشکلی برای سایر رقبای شرکت مخابرات بوجود نیاید.

این عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در مورد بحث کم‌فروشی در کشور اظهار کرد: در رابطه با کم‌فروشی محدودیت باعث گران‌تر شدن قیمت سرویس‌ها می‌شوند و در حقیقت تمامی شرکت‌ها سرویس‌ها را با قیمت بالا به کاربرانشان ارائه می‌کنند در نتیجه کم‌فروشی در اینجا معنایی پیدا نمی‌کند.

مظلوم در پایان راهکاری برای افزایش کیفیت و کاهش قیمت سرویس‌های اینترنتی عنوان کرد و گفت: بهترین راهکار برای حل مشکل اینترنت کشور رفع انحصار پهنای باندی است که در انحصار شرکت زیرساخت قرار دارد؛ انتظار می‌رفت دولت جدید در 100 روز اول این انحصار را برطرف کند چراکه وزیر ارتباطات که رییس مجمع شرکت ارتباطات زیرساخت نیز هست اگر دستور به رفع این انحصار دهد، مشکلات برطرف خواهد شد و می‌توان این ایراد را به دولت وارد کرد که چرا در 100 روز اول فعالیت خود این مشکل را برطرف نکرده است.

da6276
December 4th, 2013, 17:01
با تشکر خدمت nginxweb (http://www.webhostingtalk.ir/member/69972/) برای ایجاد این تایپیک.

ایران سرعت 8 مگ میده ولی 8 مگ واقعی نیست خدایی . همون سرعت 4 مگ رو میدن و اسمشو گذاشتن هشت مگ . سرعت 4 مگ که تعداد کمی از شرکت ها میدن یک به چهار هست . حالا اومدن همونو یک به هشت کردن و اسمشو گذاشتن 8 مگ.
کلا برخی از شرکت های adsl خیلی چیزای من درآوردی از خودشون در میارن. مثلا تو دنیا چیزی به نام adsl2 وجود نداره و فقط به اسم adsl هست و این2 آخریش اختراع ایرانیا هست.
اسم اصلیش adsl2+ هست و در دنیا شناخته شده هست
فرقش هم با adsl معمولی اینه که در این نوع سند و رسیو به یک میزان هست که توی ایران معمولا این نکته رعایت نمیشه ، البته مزیت های دیگه ای هم داره که از جمله میتوان به ارائه سرویس های انتقال تصویر و صدا بر روی این بستر اشاره کرد
ای لینک های زیر میتونید دربارش مطالعه کنید
What is ADSL2+? - A Word Definition From the Webopedia Computer Dictionary (http://www.webopedia.com/TERM/A/ADSL2_plus.html)
Basics - ADSL2+ | IDNET (http://www.idnet.net/support/guides/basics/adsl2plus.php)

mzn928
December 4th, 2013, 17:08
الان پارس آنلاین خیلی جاها 9 مگ میده + شبانه رایگان که تا اونجا که ما شنیدیم شبانش رو هم محدود نمیکنند
هایوب هم که 8 مگ میده و شاتل هم 6 مگو 8 مگ میده با شبانه رایگان
از نظر پینگ به خارج هم به نظر من چند وقته پینگ هابسیار پایین اومده مثلا برای منی که از مخابرات اصفهان دارم پینگ 200 به هلند خیلی خوبه
در کل من خوشبینم و امیدوارم بهتر بشه

arash-shz
December 4th, 2013, 17:09
اسم اصلیش adsl2+ هست و در دنیا شناخته شده هست
فرقش هم با adsl معمولی اینه که در این نوع سند و رسیو به یک میزان هست که توی ایران معمولا این نکته رعایت نمیشه ، البته مزیت های دیگه ای هم داره که از جمله میتوان به ارائه سرویس های انتقال تصویر و صدا بر روی این بستر اشاره کرد
ای لینک های زیر میتونید دربارش مطالعه کنید
What is ADSL2+? - A Word Definition From the Webopedia Computer Dictionary (http://www.webopedia.com/TERM/A/ADSL2_plus.html)
Basics - ADSL2+ | IDNET (http://www.idnet.net/support/guides/basics/adsl2plus.php)

عزیز من تحقیقم رو اینترنت ایران بود. اینام حرف من نیست این حرفای کسانی هست که در این رابطه تخصص دارن . استاد میرزایی یکی از دکترای رشته فناوری اطلاعات هست که این اطلاعات رو دراختیاز من گذاشتن

da6276
December 4th, 2013, 17:15
عزیز من تحقیقم رو اینترنت ایران بود. اینام حرف من نیست این حرفای کسانی هست که در این رابطه تخصص دارن . استاد میرزایی یکی از دکترای رشته فناوری اطلاعات هست که این اطلاعات رو دراختیاز من گذاشتن
بهتره از دانسته های خودتون مطلب بزارید و به حرف دیگران اکتفا نکنید
adsl2 که گفتید اختراع ایرانیا هست رو بهتون لینک منبع خارجی دادم که در دنیا شناخته شده هست

shahr0kh
December 4th, 2013, 18:11
چقدر رتبه خوبی داریم :دی

mh1376
December 4th, 2013, 18:16
دقیقا واسم یه سوال هست اونایی که تو ایران سرعت دانلود بالای ۴۰ مگ دارن رو کسی نمیبینه ؟!؟!
الان ۲ مگ چیه ؟!؟ شاتل۸۶ مگ میده که
دیتا سنتر ایزیران تو اوکلا تست کردیم ۵۶ مگ داد
پارس انلاین هم ۴۵ داد

shahr0kh
December 4th, 2013, 18:18
دقیقا واسم یه سوال هست اونایی که تو ایران سرعت دانلود بالای ۴۰ مگ دارن رو کسی نمیبینه ؟!؟!
الان ۲ مگ چیه ؟!؟ شاتل۸۶ مگ میده که
دیتا سنتر ایزیران تو اوکلا تست کردیم ۵۶ مگ داد
پارس انلاین هم ۴۵ داد

آها یعنی به بنده و شما اینتر نت 45 مگی یا 85 مگی میدن ؟!‌!!!!

mh1376
December 4th, 2013, 22:25
آها یعنی به بنده و شما اینتر نت 45 مگی یا 85 مگی میدن ؟!‌!!!!

به شخص که نمیدن ولی برای شرکت ارایه اینترنت پرسرعت و دیتا سنتر میدن مثلا تبیان ۲۳ مگ فقط پهنای باند یه سرور اختصاصیش بود که شرکت قبلی ما از اون استفاده میکرد

alaviyoon
December 4th, 2013, 23:57
یکی از دوستان بنده اینترنت 100 مگ بر ثانیه دارند . اولش خودم باور نکردم اما بعد فهمیدم واقعی هست .
شخص حقوقی هم نیستند .
یاحق

kjwr38iu39t
December 5th, 2013, 00:11
یکی از دوستان بنده اینترنت 100 مگ بر ثانیه دارند . اولش خودم باور نکردم اما بعد فهمیدم واقعی هست .
شخص حقوقی هم نیستند .
یاحق

دوست عزیز بیشتر توضیح بده یعنی با ماهواره

شاید منظورتون اینترنت با پهنای باند اختصاصی هستش

i-whost
December 5th, 2013, 00:18
2 مگابیت ؟ :|
اصن داریم؟

منبع خبر؟
اصلا کسی اینجا اینترنت داره که 2 مگ بده؟
فقط اسمش دو مگه!!!!

برخی دوستان بایت و بیت اشتباه میگیرند!

بله در حال حاضر اکثرا دوستان حداقل سرعت 2Mbps ( معادل 256KBps ) دارند

da6276
December 5th, 2013, 00:22
سرعت دانلود با idm ضربدر 8 میشه سرعت اینترنت به مگابیت
مثلا 256 کیلوبایت *8 میشه 2048 کیلوبایت که میشه اینترنت 2 مگابیت !
برای سرور هم همینطور هست و سروری که پورت 1 گیگابیت داره تقسیم بر 8 میشه و در بهترین حالت 125 مگابایت دانلود داره

mr.tiny
December 5th, 2013, 00:30
به نظر من که اینترنت ایران داره خوب میشه
الان مدتی هست که آسیاتک به کاربرای خونه گی داره خط 10 مگ میده
من 1 هفته هست که گرفتم سرعت دانلود بین 500 کیلو تا 1.3 مگ متغیر هست اما اکثراً روی 500 تا 750 کیلو هست

در کل نسبت به دو سه سال گذشته خیلی اوضا بهتر شده

LightOnline
December 5th, 2013, 00:54
وضعیت اینترنت در ایران خوب نمیشه ! شاید بصورت محدود کمی بهبود پیدا کنه که سر و صدا ها بیاد پایین . اما محدودیت 10 مگابیت هم چیز قابل قبولی نیست در صورتی که الان محدودیت 128 هست و در آینده قراره 1 مگابیت بشه . این قضیه و *****ینگ کاملا معنی مشخصی داره . اون هم توهین به شعور مصرف کننده و خود محدود کننده است . الان قضیه ما مثل این شده که توی یه اتاق هستیم یه چیزی گم شده . همه میگن دست من نیست و دارن میگردن !
بحث ایمان دگر و جوهر ایمان دگر است
جامه پاکی دگر وپاکی دامان دگر است
کس ندیدیم که انکار کند وجدان را
حرف وجدان دگر و گوهر وجدان دگر است
کس دهان را به ثناگویی شیطان نگشود
نفی شیطان دگـر و طاعت شیطان دگر است
کـس نگفته است ونگوید که دد ودیو شویـد
نقش انسان دگر ومعنی انسان دگر است
کـس نیامد که ستاید ستم وتفرقه را
سخن از عدل دگر ، قصه احسان دگر است
هرکه دیدم بخدمت کمری بست بعهـد
مرد پیمان دگر وبستن پیمان دگر است
هرکه دیدیـم بحفظ گله از گرگان بود
قصد قصاب دگر ، مقصد چوپان دگر است...

MEHDI KARAMI
December 5th, 2013, 01:03
حق ما بیشتر از این هاست ...

Dr2
December 5th, 2013, 01:09
خیلی بد شد
یاد روزایی که از اخر اول بودیم بودیم بخیر...

pspasp
December 5th, 2013, 05:17
من از دانشگاه نامه اوردم به زور سرعت 6 مگابایت از وایمکس ایرانسل گرفتم
که به کسی ارایه نمی دادن چون تحقیقات سنگین بود دادن!

Domain474
December 5th, 2013, 05:21
خانم ها و آقایون عزیز

کارد به پهلو من بزنی, خون نمیاد ازش چون خشک شده تو این نت
سرعت نت بنده 8M هست دقیقا با speedtest.net تا 7.4M پهنای باند بازه برام
سرعت دان تقریبا 800 تا 880 میزنه و سرعت آپلود 55-70
اینا واقعیت که نمیشه انکار کرد
اما
بازه زمانی رایگان ( 1-8 صبح )‌ مغز ادم جوش میاره با این کندی سرعت
دانلود از سرورهای ایران به حداکثر 55 میرسه (‌تک لینک دانلود )
سرعت آپلود هم 45-50 میرسه

درکل مزخرف ترین سرعت نت تو دنیا داریم
مزخرف ترین سیاست انحصار بازی رو دارم در همه چی نه تنها در شرکت
ارتباطات زیرساخت
هزینه بسیار ( حرام ترین هزینه دریافتی از مردم )

همیشه عقب افتاده هستیم و خواهیم بود با این سیاست انحصار طلبانه (‌نامشروع)

LightOnline
December 5th, 2013, 05:33
حق ما بیشتر از این هاست ...
چیزی به این صورت وجود نداره عزیز, اگر چیزی حقت باشه در اختیارش خواهی داشت . اگر چیزی رو نداری پس حقت نیست . این داستان : این که دست اونه , حق منه مال بهانه گیر هاست . حق ما همینه که داریم .

MEHDI KARAMI
December 5th, 2013, 18:27
چیزی به این صورت وجود نداره عزیز, اگر چیزی حقت باشه در اختیارش خواهی داشت . اگر چیزی رو نداری پس حقت نیست . این داستان : این که دست اونه , حق منه مال بهانه گیر هاست . حق ما همینه که داریم .
شما داری خودت از دیگر کشورها دست کم میگیری چرا ؟
چرا باید کشورهایی مثل کره اون اینترنت رو داشته باشن ما این اینترنت رو ؟
شما داری همچین حرف میزنی که انگار سرعت اینترنت ایران کم کمش 20 مگابایت هست ولی چون من نمیتونم از این سرعت استفاده کنم پس حتما حقم نیست!
نه عزیز همین شما ها هستید که مملکت رو خراب کردین چون هر چی گذاشتن پیشتون گفتید اها حق ما بیشتر از این نیست اگر بود بیشتر در اختیارمون میذاشتن
باز هم میگم حق ما بیشتر از این هاست

LightOnline
December 5th, 2013, 19:14
شما داری خودت از دیگر کشورها دست کم میگیری چرا ؟
چرا باید کشورهایی مثل کره اون اینترنت رو داشته باشن ما این اینترنت رو ؟
شما داری همچین حرف میزنی که انگار سرعت اینترنت ایران کم کمش 20 مگابایت هست ولی چون من نمیتونم از این سرعت استفاده کنم پس حتما حقم نیست!
نه عزیز همین شما ها هستید که مملکت رو خراب کردین چون هر چی گذاشتن پیشتون گفتید اها حق ما بیشتر از این نیست اگر بود بیشتر در اختیارمون میذاشتن
باز هم میگم حق ما بیشتر از این هاست
حق ما همینه ! حرف من این هست که اگر لیاقت داشته باشیم برای خواسته هامون تلاش میکنیم و بدستشون میاریم . با نق زدن بی جایی نمیرسیم . شما کلا اشتباه برداشت کردین .

besthosti.com
December 5th, 2013, 19:42
گفتند که اگر ***** ها را از برخی از سایت ها بردارند ترافیک و پهنای باند کشور بیتشر میشه و در همین زمینه یک کارگروه تحقیقاتی متشکل از وزارت اطلاعات ،پلیس ، وزارت فناوری و یک نفر هم به نمایندگی از کارگروه تعیین محتوای مجرمانه حضور دارند و در حال بررسی هستند امیدوارم که این بررسی ها به نفع مردم در نهایت تمام بشه .
همچنین وزیر ارتباطات گفته که در حال اضافه گردن پهنای باند به شبکه کشور هستیم .....

mr.tiny
December 5th, 2013, 21:58
گفتند که اگر ***** ها را از برخی از سایت ها بردارند ترافیک و پهنای باند کشور بیتشر میشه و در همین زمینه یک کارگروه تحقیقاتی متشکل از وزارت اطلاعات ،پلیس ، وزارت فناوری و یک نفر هم به نمایندگی از کارگروه تعیین محتوای مجرمانه حضور دارند و در حال بررسی هستند امیدوارم که این بررسی ها به نفع مردم در نهایت تمام بشه .
همچنین وزیر ارتباطات گفته که در حال اضافه گردن پهنای باند به شبکه کشور هستیم .....

منبع خبر ؟

omidppm
December 6th, 2013, 01:57
والا ما اینجا از عصرتلکاام گرفتیم هرروز رفته رفته گرون تر میشه و کیفیت هم کمتر اینترنت 10مگ هست مثلا بیشتر از 350 سرعت نمیده

MEHDI KARAMI
December 6th, 2013, 03:55
حق ما همینه ! حرف من این هست که اگر لیاقت داشته باشیم برای خواسته هامون تلاش میکنیم و بدستشون میاریم . با نق زدن بی جایی نمیرسیم . شما کلا اشتباه برداشت کردین .
اینو که صد درصد قبول دارم که با نق زدن کاری درست نمیشه
اما سرعت اینترنت دست منو شما نیست که بخواهیم کم یا زیادش کنیم !
اینجا که ما هستیم برای این چیزا تلاش هم نمیشه کرد اگر خیلی حرف بزنیم بلایی به سرمون میارن که خدا میدونه !

da6276
December 6th, 2013, 04:26
با دوستی که میگه حقمون همینه کاملا موافقم ، کلا ملتی شدیم کع فقط منافع خودمون رو به همه چی ترجیح میدیم
مثلا پول باید برای خرید و فروش کالا ازش استفاده بشه ولی خودش شده یک کالا و طرف اصلا تا حالا دلار ندیده بود رفته 10 هزار دلار خریده و قایم کرده! در سطح کلان که حساب میکنی میبینی چرخه اقتصادی روبا مشکل مواجه کرده ، برای طلا همینطور ، مرغ برنج گوشت ...
تا یکی میفهمه مرغ میخواد گرون بشه میره 20 کیلو مرغ میخره و انبار میکنه ! هرچی گرونتر میشه بیشتر حرص میزنه و بیشترانبار میکنه ، نمیفهمه که کلا شاید فرقش 50 هزار تومان باشه و از همه مهمتر شاید فوقش برای 2 ماه کفاف زندگیشو بده ، اصلا فکر نمیکنه با اینکارش ممکنه به خیلی ها هیچی نرسه !خیلیا هم این وسط از این حرص مردم سواستفاده میکنن و تا میتونن جیب مردم رو خالی میکنن
خب این فرهنگ ازکجا باید درست بشه ؟ یه دوست آلمانی دارم ایران درس میخونه ، یدفه باهاش صحبت میکردم میگفت ببخشید که این حرف رو میزنم ولی مشکل شما اینه که همتون میخواید از همدیگه ***ی کنید و برای همین پیشرفت نمیکنید ، وقتی به حرفش فکر میکنم میبینم با اینکه حرفش بهم برخورد ولی کم بیراه نمیگه ! مردم کدام کشور پیشرفته دنیا این کارها رو میکنن ؟! بخدا همون آمریکا آلمان و ... مردم اینقد اتحاد دارن که باهم دیگه اعتصاب میکنن و یه چیزی رو نمیخرن و کسی هم نمیتونه مجبورشون کنه و از آخر هم حرفشون به کرسی میشینه یا لاقل یکم اوضاع بهتر میشه
ماشین تا گرون میشه همه حمله میکنن میرن میخرن میگن تا گرونتر نشده بریم بخریم ، خب خاکبرسر اگه نخری که نمیمیری ، تا حالا نخریدی مرده بودی ؟ به جان خودم کسی رو سرغ دارم که رانندگی بلد نیست ولی مایه داره قبل از گرونی ماشین رفت 6 تا 206 خرید گزاشت توو باغش ، وقتی گرون شد 3 برابر فروخت !
ازاقوام خودم کسی رو سراغ دارم که از چین چند تا چند تا کانتینر کیف زنانه میاره و توی بازار پخش میکنه ، بدفعه از دهنش در رفت میگه بهترین کیف رو ما 5 هزار تومن میخریم و تک فروشی میدیم 40 تومن ! خب لامصب به حق خودت قانع باش ، 7 برابر سود هست یا ***ی از مردم؟ بماند که گمرگ رو هم با سیستمی دیگه دور میزنه و گمرک هم نمیده برای این اجناس ، شاید به این یک نفر اتفاق خاصی نیفته ولی در سطح کلان که حساب میکنی تمام برنامه ریزی ها با مشکل مواجه میشه ، هرچی برنامه ریزی میکنن باز میبینن نمیشه ، خب کی مقصره ؟؟ خیلیاش خود مردم مقصر هستند دیگه
حالا اینا چه ربطی داره به سرعت اینترنت ؟ ربط داره عزیز من ، وقتی مسئولین میبینن که مردم هیچ پیشرفتی نمیخوان و به همینی که دارن راضی هستن و صداشون هم در نمیاد خب معلومه که بهتر از این نمیشه و در اینجا هم هرکی هرچی میتونه می***ه از مردم! خداییش ما برای کدوم یکی از این تکنولوژیها تلاش کردیم که لاقل ارتقا بدیم ؟ فقط شدیم یک مصرف کننده و از دستاوردهای اونا استفاده میکنیم ! خیلی زوربزنیم چیزی که اونا قبلا ساختن رو مشابهش رو میسازیم حالا با کمی تغییر ! هیچتلاشی نمیکنیم از خودمون چیزی بسازیم
فرق ما با کشورهای پیشرفته این شده که اونا از این امکانات و خدمات و تکنولوژِ های پیشرفته برای ارتقا سطح رفاه استفاده میکنن و ما دقیقا برعکسش عمل میکنیم ! برای ***ی و کلاه بازی و ...
ودقیقا اینجاست که معلوم میشه فرهنگ استفاده از هرچیزی رو بلدن و ما بلد نیستیم
الان مشکل اینترنت کشور دقیقا بخاطر عدم اجازه ورود پهنای باند توسط بخش خصوصی هست ، اگه بزارن شرکت های pap خودشون پهنای باند وارد کنن هم مشکل سرعت حل میشه و هم ترافیک بیشتر میشه و این اینترنتای حجمی عملا از بین میره ، ولی چرا نمیشه ؟ الان یه عده میان میگن بخاطر انحصار ارتباطات زیرساخت هست ، بله درسته دلیلش همینه ولی ایا میدونید چرا نمیخوان این انحصار برداشته بشه ؟؟
جواب این سوال کلید معما هست ، کاملا واضح هست ، بخاطر اینکه کل ترافیک کشور باید از درگاههای ورود و خروج زیرساخت رد بشه تا *****ینگ رووش اعمال بشه و این یعنی هزینه هایی به این اینترنت اضافه میشه که نباید بشه !
وقتی هم که مجوز بدن که ترافیک وارد کنن دیگه کنترلی رووش نیست و کنترلش سخت میشه ! و به این ترتیب عملا چنین چیزی تا زمانی که بخواد *****ینگ اعمال بشه امکانش نیست ، حالا *****نگ هم اعمال شد چی شد ؟ ایا جلوی خیلی مسائل گرفته شد ؟ میبینید که هرروز پروتکلهای بیشتری برای دور زدن چیلترینگ کشف و اختراع میشه ، و این چرخه تا ابد ادامه داره

Domain474
December 6th, 2013, 09:58
به این جمله بسنده میکنم
" آنچه را که امروز به نام دولت به ما تحمیل می کنند, محصول وحشتناک اشتباهات گذشته ای است که غیر از رنج و بدبختی برای ما سودی نخواهد داشت. "

novintak2
December 6th, 2013, 10:09
یک استاد داشتم می گفت ...

برای یک شرکت دلتی داشتیم شبکه نصب می کردیم بهشون گفتم این تجهیزاتی که گرفتین کار الانتونو راه میندازه اگه بخوایین به این شرکت مسئولیت اضافه کنید سیستم اضافه کنید کار ها زیاد بشه باید تجهیزات رو کلا عوض کنید

می گفت از من اسرار از اون انکار که نه همین خوبه خلاصه به حرف اینا گوش کردیمو همونو براشون بستیم ..

بعد 1 سال زنگ زد که آقا دیگه شبکه جواب نمی ده درخواست ها زیاده شبکه پرتش می خوابه از این حرفا

خلاصه ایرانی باید 2 باز هزینه کنه

الانم اومدن به قول خودشون پرت هارو افزایش دادن می یان افضایش می دن ولی باز فکر آینده نیستن پورتی استفاده می کنن که کار امروزو فقط راه بندزه بد می یان دوباره سرعت افت می کنه اونو جمع می کنن یکی دیگه میندازن

استادمون می گفت تو یک کشوری دادن یک مهندسی شهرک جدید بکشه نقشش رو پیاده سازی کنه بهش گفتن چرا جاده هارو 3 لاین می کشی تا بیاد شهرک راه بیوفته این هزینه اضافی هست
گفت الان روزی 10 تا ماشین رد می شه روزی می رسه کا روزانه 1000 تا ماشین بلکم بیشتر عبور کنه

LightOnline
December 6th, 2013, 18:24
اینو که صد درصد قبول دارم که با نق زدن کاری درست نمیشه
اما سرعت اینترنت دست منو شما نیست که بخواهیم کم یا زیادش کنیم !
اینجا که ما هستیم برای این چیزا تلاش هم نمیشه کرد اگر خیلی حرف بزنیم بلایی به سرمون میارن که خدا میدونه !
حرفای جالبی میزنید ! اگر دست ما نیست دست کیه ؟ خواهشا بفرمایید مارو هم آگاه کنید . مثلا مردم میان میگن فلان فرد 8 سال مارو بدبخت کرد من حلالش نمیکنم ! در صورتی که اون یک فرد تنها نبود . یک فکر و عقیده پشتش بود که پشتیبان اصلیش هم مردم بودن . پس این حرفا که تقصیر اونه و من نمیتونم کاری کنم کشکه . دوستمون da6276 توضیحات خوبی دادن . مردم پیشرفت نمیکنن چون به همدیگه رحم نمیکنن این یک علتشه . به جایی رسیدیم که والدین به بچه هاشون یاد میدن که به فکر خودت باش و با کسی کاری نداشته باش . این انسانیته ؟ ما الان انسانیم ؟ این اسلامه ؟ تو کز محنت دیگران بی غمی / نشاید که نامت نهند آدمی

mh1376
December 6th, 2013, 18:30
با یکی از مهندس شبکه های اسیا تک صحبت میکردم میگفت پهنای باندشون ۴۵ گیگه که دارن تقسیم میکنن تو کل ایران .
و تازگی هم مبین نت داره سرعت تا ۲۰ مگ رو میفروشه
اینترنت سروش هم داره ماهواره ای میده ۶۴ مگ
سرعت اینترنت ایران عالیه ولی تجهیزارت ندارن که بخوان پخشش کنن شبکشون کم میاره نه پورت اینترتنشون

LightOnline
December 6th, 2013, 18:44
اونچیزی که مورد بحث هست متوسط سرعت اینترنته نه یه شرکت و یه دوست و اینجا و اونجا !

DATAFARM.IR
December 6th, 2013, 18:56
با دوستی که میگه حقمون همینه کاملا موافقم ، کلا ملتی شدیم کع فقط منافع خودمون رو به همه چی ترجیح میدیم
مثلا پول باید برای خرید و فروش کالا ازش استفاده بشه ولی خودش شده یک کالا و طرف اصلا تا حالا دلار ندیده بود رفته 10 هزار دلار خریده و قایم کرده! در سطح کلان که حساب میکنی میبینی چرخه اقتصادی روبا مشکل مواجه کرده ، برای طلا همینطور ، مرغ برنج گوشت ...
تا یکی میفهمه مرغ میخواد گرون بشه میره 20 کیلو مرغ میخره و انبار میکنه ! هرچی گرونتر میشه بیشتر حرص میزنه و بیشترانبار میکنه ، نمیفهمه که کلا شاید فرقش 50 هزار تومان باشه و از همه مهمتر شاید فوقش برای 2 ماه کفاف زندگیشو بده ، اصلا فکر نمیکنه با اینکارش ممکنه به خیلی ها هیچی نرسه !خیلیا هم این وسط از این حرص مردم سواستفاده میکنن و تا میتونن جیب مردم رو خالی میکنن
خب این فرهنگ ازکجا باید درست بشه ؟ یه دوست آلمانی دارم ایران درس میخونه ، یدفه باهاش صحبت میکردم میگفت ببخشید که این حرف رو میزنم ولی مشکل شما اینه که همتون میخواید از همدیگه ***ی کنید و برای همین پیشرفت نمیکنید ، وقتی به حرفش فکر میکنم میبینم با اینکه حرفش بهم برخورد ولی کم بیراه نمیگه ! مردم کدام کشور پیشرفته دنیا این کارها رو میکنن ؟! بخدا همون آمریکا آلمان و ... مردم اینقد اتحاد دارن که باهم دیگه اعتصاب میکنن و یه چیزی رو نمیخرن و کسی هم نمیتونه مجبورشون کنه و از آخر هم حرفشون به کرسی میشینه یا لاقل یکم اوضاع بهتر میشه
ماشین تا گرون میشه همه حمله میکنن میرن میخرن میگن تا گرونتر نشده بریم بخریم ، خب خاکبرسر اگه نخری که نمیمیری ، تا حالا نخریدی مرده بودی ؟ به جان خودم کسی رو سرغ دارم که رانندگی بلد نیست ولی مایه داره قبل از گرونی ماشین رفت 6 تا 206 خرید گزاشت توو باغش ، وقتی گرون شد 3 برابر فروخت !
ازاقوام خودم کسی رو سراغ دارم که از چین چند تا چند تا کانتینر کیف زنانه میاره و توی بازار پخش میکنه ، بدفعه از دهنش در رفت میگه بهترین کیف رو ما 5 هزار تومن میخریم و تک فروشی میدیم 40 تومن ! خب لامصب به حق خودت قانع باش ، 7 برابر سود هست یا ***ی از مردم؟ بماند که گمرگ رو هم با سیستمی دیگه دور میزنه و گمرک هم نمیده برای این اجناس ، شاید به این یک نفر اتفاق خاصی نیفته ولی در سطح کلان که حساب میکنی تمام برنامه ریزی ها با مشکل مواجه میشه ، هرچی برنامه ریزی میکنن باز میبینن نمیشه ، خب کی مقصره ؟؟ خیلیاش خود مردم مقصر هستند دیگه
حالا اینا چه ربطی داره به سرعت اینترنت ؟ ربط داره عزیز من ، وقتی مسئولین میبینن که مردم هیچ پیشرفتی نمیخوان و به همینی که دارن راضی هستن و صداشون هم در نمیاد خب معلومه که بهتر از این نمیشه و در اینجا هم هرکی هرچی میتونه می***ه از مردم! خداییش ما برای کدوم یکی از این تکنولوژیها تلاش کردیم که لاقل ارتقا بدیم ؟ فقط شدیم یک مصرف کننده و از دستاوردهای اونا استفاده میکنیم ! خیلی زوربزنیم چیزی که اونا قبلا ساختن رو مشابهش رو میسازیم حالا با کمی تغییر ! هیچتلاشی نمیکنیم از خودمون چیزی بسازیم
فرق ما با کشورهای پیشرفته این شده که اونا از این امکانات و خدمات و تکنولوژِ های پیشرفته برای ارتقا سطح رفاه استفاده میکنن و ما دقیقا برعکسش عمل میکنیم ! برای ***ی و کلاه بازی و ...
ودقیقا اینجاست که معلوم میشه فرهنگ استفاده از هرچیزی رو بلدن و ما بلد نیستیم
الان مشکل اینترنت کشور دقیقا بخاطر عدم اجازه ورود پهنای باند توسط بخش خصوصی هست ، اگه بزارن شرکت های pap خودشون پهنای باند وارد کنن هم مشکل سرعت حل میشه و هم ترافیک بیشتر میشه و این اینترنتای حجمی عملا از بین میره ، ولی چرا نمیشه ؟ الان یه عده میان میگن بخاطر انحصار ارتباطات زیرساخت هست ، بله درسته دلیلش همینه ولی ایا میدونید چرا نمیخوان این انحصار برداشته بشه ؟؟
جواب این سوال کلید معما هست ، کاملا واضح هست ، بخاطر اینکه کل ترافیک کشور باید از درگاههای ورود و خروج زیرساخت رد بشه تا *****ینگ رووش اعمال بشه و این یعنی هزینه هایی به این اینترنت اضافه میشه که نباید بشه !
وقتی هم که مجوز بدن که ترافیک وارد کنن دیگه کنترلی رووش نیست و کنترلش سخت میشه ! و به این ترتیب عملا چنین چیزی تا زمانی که بخواد *****ینگ اعمال بشه امکانش نیست ، حالا *****نگ هم اعمال شد چی شد ؟ ایا جلوی خیلی مسائل گرفته شد ؟ میبینید که هرروز پروتکلهای بیشتری برای دور زدن چیلترینگ کشف و اختراع میشه ، و این چرخه تا ابد ادامه داره

به این جمله بسنده میکنم
" آنچه را که امروز به نام دولت به ما تحمیل می کنند, محصول وحشتناک اشتباهات گذشته ای است که غیر از رنج و بدبختی برای ما سودی نخواهد داشت. "

از بعضی پست‌ها آدم حیفش میاد فقط تشکر کنه...
+1

kjwr38iu39t
December 6th, 2013, 18:58
با یکی از مهندس شبکه های اسیا تک صحبت میکردم میگفت پهنای باندشون ۴۵ گیگه که دارن تقسیم میکنن تو کل ایران .
و تازگی هم مبین نت داره سرعت تا ۲۰ مگ رو میفروشه
اینترنت سروش هم داره ماهواره ای میده ۶۴ مگ
سرعت اینترنت ایران عالیه ولی تجهیزارت ندارن که بخوان پخشش کنن شبکشون کم میاره نه پورت اینترتنشون

دوست عزیز منظورت اینترنت برای سازمان هستش هنر کرده 20 مگ میده تازه اونی که شما میگی پهنای باند اختصاصی مبین نت هست که ماهی 360 هزار تومن میگیره من و شما حاضریم ماهی این هزینه رو بکنیم

MEHDI KARAMI
December 6th, 2013, 20:10
حرفای جالبی میزنید ! اگر دست ما نیست دست کیه ؟ خواهشا بفرمایید مارو هم آگاه کنید . مثلا مردم میان میگن فلان فرد 8 سال مارو بدبخت کرد من حلالش نمیکنم ! در صورتی که اون یک فرد تنها نبود . یک فکر و عقیده پشتش بود که پشتیبان اصلیش هم مردم بودن . پس این حرفا که تقصیر اونه و من نمیتونم کاری کنم کشکه . دوستمون da6276 توضیحات خوبی دادن . مردم پیشرفت نمیکنن چون به همدیگه رحم نمیکنن این یک علتشه . به جایی رسیدیم که والدین به بچه هاشون یاد میدن که به فکر خودت باش و با کسی کاری نداشته باش . این انسانیته ؟ ما الان انسانیم ؟ این اسلامه ؟ تو کز محنت دیگران بی غمی / نشاید که نامت نهند آدمی
باید واقعیت رو هم دید عزیز این که بگیم ما میتونیم و از این حرف ها نشون میده که ما فقط لب و دهنیم!
اگر پهنای باند اینترنت دست مردم بود که الان هر کی برای خودش تو خونه کم کمش اینترنت بالای 1 گیگ داشت
دوستان میان شکایت میکنند که اینترنت ما سرعتش پایینه و غیره... اگر دست خودشون بود میذاشتن اینترنت شون اینطور باشه ؟
دستشون هم فقط به شرکت های ایرانی میرسه و اینترنت ماهواره ای هم که کلی درد سر داره
در کل شما طوری حرف میزنید که انگار اینجا ایران نیست!!!

LightOnline
December 6th, 2013, 20:34
باید واقعیت رو هم دید عزیز این که بگیم ما میتونیم و از این حرف ها نشون میده که ما فقط لب و دهنیم!
اگر پهنای باند اینترنت دست مردم بود که الان هر کی برای خودش تو خونه کم کمش اینترنت بالای 1 گیگ داشت
دوستان میان شکایت میکنند که اینترنت ما سرعتش پایینه و غیره... اگر دست خودشون بود میذاشتن اینترنت شون اینطور باشه ؟
دستشون هم فقط به شرکت های ایرانی میرسه و اینترنت ماهواره ای هم که کلی درد سر داره
در کل شما طوری حرف میزنید که انگار اینجا ایران نیست!!!
You Are Missing The Bigger Picture ! I Dont Know How To Explain This To You !

MEHDI KARAMI
December 6th, 2013, 20:41
You Are Missing The Bigger Picture ! I Dont Know How To Explain This To You !
شاید ما کلا منظور هم دیگه رو متوجه نمیشیم!!

abasaqa
December 8th, 2013, 02:38
این مطلب رو هم نیگا کنید خالی از لطف نیست!

اوضاع خرابه!

List of countries by number of Internet users - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_number_of_Internet_users)

m.ahmadi
December 8th, 2013, 02:41

اوضاع خرابه!

List of countries by number of Internet users - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_number_of_Internet_users)

چقدر کاربر؟

رتبه
کشور
کاربران اینترنت[۱] (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA_%DA%A9%D8%B4%D9%88% D8%B1%D9%87%D8%A7_%D8%A8%D8%B1_%D9%BE%D8%A7%DB%8C% D9%87_%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1_%DA%A9%D8%A7%D8%B1% D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D 8%B1%D9%86%D8%AA#cite_note-internetstats-1)
٪از جمعیت.[۱] (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA_%DA%A9%D8%B4%D9%88% D8%B1%D9%87%D8%A7_%D8%A8%D8%B1_%D9%BE%D8%A7%DB%8C% D9%87_%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1_%DA%A9%D8%A7%D8%B1% D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D 8%B1%D9%86%D8%AA#cite_note-internetstats-1)
تاریخ

جهان (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86)
۱٬۸۰۲٬۳۳۰٬۴۵۷
۲۶٫۶٪
۲۰۰۹

۰۰۱
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fa/Flag_of_the_People%27s_Republic_of_China.svg/22px-Flag_of_the_People%27s_Republic_of_China.svg.png چین (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%86%DB%8C%D9%86)
۴۲۰٬۰۰۰٬۰۰۰
۳۱٫۸٪
۲۰۱۰[۲] (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA_%DA%A9%D8%B4%D9%88% D8%B1%D9%87%D8%A7_%D8%A8%D8%B1_%D9%BE%D8%A7%DB%8C% D9%87_%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1_%DA%A9%D8%A7%D8%B1% D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D 8%B1%D9%86%D8%AA#cite_note-Chinese_Internet_user-2)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b7/Flag_of_Europe.svg/22px-Flag_of_Europe.svg.png اتحادیه اروپا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%87_%D8%A7% D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7)
۳۱۹٬۳۹۳٬۴۰۰
۶۵٫۳ ٪
۲۰۰۹

۰۰۲
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a4/Flag_of_the_United_States.svg/22px-Flag_of_the_United_States.svg.png ایالات متحده آمریکا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA_%D9%85%D8%AA% D8%AD%D8%AF%D9%87_%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D 8%A7)
۲۳۴٬۳۷۲٬۰۰۰
۷۶٫۳٪
۲۰۰۹

۰۰۳
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9e/Flag_of_Japan.svg/22px-Flag_of_Japan.svg.png ژاپن (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%98%D8%A7%D9%BE%D9%86)
۹۵٬۹۷۹٬۰۰۰
۷۵٫۵٪
۲۰۰۹

۰۰۴
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/41/Flag_of_India.svg/22px-Flag_of_India.svg.png هند (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D9%86%D8%AF)
۸۱٬۰۰۰٬۰۰۰
۷٫۰٪
۲۰۰۹

۰۰۵
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/05/Flag_of_Brazil.svg/22px-Flag_of_Brazil.svg.png برزیل (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%B1%D8%B2%DB%8C%D9%84)
۷۲٬۰۲۷٬۷۰۰
۳۶٫۲٪
۲۰۰۹

۰۰۶
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/ba/Flag_of_Germany.svg/22px-Flag_of_Germany.svg.png آلمان (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
۶۱٬۹۷۳٬۱۰۰
۷۵٫۳٪
۲۰۰۹

۰۰۷
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/ae/Flag_of_the_United_Kingdom.svg/22px-Flag_of_the_United_Kingdom.svg.png بریتانیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7)
۴۶٬۶۸۳٬۹۰۰
۷۶٫۴٪
۲۰۰۹

۰۰۸
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f3/Flag_of_Russia.svg/22px-Flag_of_Russia.svg.png روسیه (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87)
۴۵٬۲۵۰٬۰۰۰
۳۲٫۳٪
۲۰۰۹

۰۰۹
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c3/Flag_of_France.svg/22px-Flag_of_France.svg.png فرانسه (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87)
۴۳٬۱۰۰٬۱۳۴
۶۹٫۳٪
۲۰۰۹

۰۱۰
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/09/Flag_of_South_Korea.svg/22px-Flag_of_South_Korea.svg.png کره جنوبی (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D8%B1%D9%87_%D8%AC%D9%86%D9%88%D8%A8%DB%8C)
۳۷٬۴۷۵٬۸۰۰
۷۷٫۳٪
۲۰۰۹

۰۱۱
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/ca/Flag_of_Iran.svg/22px-Flag_of_Iran.svg.png ایران (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)
۳۲٬۲۰۰٬۰۰۰
۴۸٫۵٪
۲۰۰۹

۰۱۲
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fc/Flag_of_Mexico.svg/22px-Flag_of_Mexico.svg.png مکزیک (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%DA%A9%D8%B2%DB%8C%DA%A9)
۳۰٬۶۰۰٬۰۰۰
۳۴٫۵٪
۲۰۰۹[۳] (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA_%DA%A9%D8%B4%D9%88% D8%B1%D9%87%D8%A7_%D8%A8%D8%B1_%D9%BE%D8%A7%DB%8C% D9%87_%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1_%DA%A9%D8%A7%D8%B1% D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D 8%B1%D9%86%D8%AA#cite_note-Milenio-3)

۰۱۳
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/03/Flag_of_Italy.svg/22px-Flag_of_Italy.svg.png ایتالیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7)
۳۰٬۰۲۶٬۴۰۰
۵۱٫۷٪
۲۰۰۹

۰۱۴
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9f/Flag_of_Indonesia.svg/22px-Flag_of_Indonesia.svg.png اندونزی (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%86%D8%B2%DB%8C)
۳۰٬۰۰۰٬۰۰۰
۱۲٫۵٪
۲۰۰۹

۰۱۵
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9a/Flag_of_Spain.svg/22px-Flag_of_Spain.svg.png اسپانیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7)
۲۹٬۰۹۳٬۹۸۴
۷۱٫۸٪
۲۰۰۹

۰۱۶
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b4/Flag_of_Turkey.svg/22px-Flag_of_Turkey.svg.png ترکیه (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87)
۲۶٬۵۰۰٬۰۰۰
۳۴٫۵٪
۲۰۰۹

۰۱۷
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cf/Flag_of_Canada.svg/22px-Flag_of_Canada.svg.png کانادا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
۲۵٬۰۸۶٬۰۰۰
۷۴٫۹٪
۲۰۰۹

۰۱۸
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/99/Flag_of_the_Philippines.svg/22px-Flag_of_the_Philippines.svg.png فیلیپین (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%BE%DB%8C%D9%86)
۲۴٬۰۰۰٬۰۰۰
۲۴٫۵٪
۲۰۰۹

abasaqa
December 8th, 2013, 02:59
این لینک رو هم بهتون نشون بدم تا بیشتر حسرت بخورید!!!

:71:

فقط قیمت ها و پلان ها رو نیگا کنید. بعد ببینید این مخابرات چقدر بابت نت مفتی از ملت پول بالا میکشه!!!!

بعد شما هم بیاید در مورد خوبی و بدی سرعت نت نظر بدید و توجیه اش کنید.

https://www.shaw.ca/internet/plans/

فقط پلن ها رو ببینید و ....

da6276
December 8th, 2013, 02:59

اوضاع خرابه!

زیادم بد نیست ! اگه دقت کنید این آمار برای سال 2009 هست و در ضمن ضریب نفوذ اینترنت در ایران بعد از چند کشور پیشرفته دنیا قرار داره
48.5 % آمار خوبیه و بعد از 8 9 کشور که ضریب بالایی دارن ایرانه !

abasaqa
December 8th, 2013, 03:03
زیادم بد نیست ! اگه دقت کنید این آمار برای سال 2009 هست و در ضمن ضریب نفوذ اینترنت در ایران بعد از چند کشور پیشرفته دنیا قرار داره
48.5 % آمار خوبیه و بعد از 8 9 کشور که ضریب بالایی دارن ایرانه !

از خوشبینی ات خوشحالم اما الان ما داریم با کشورهائی رقابت می کنیم که هیچی ندارن. نه معدن, نه نفت, نه نیروی کار بیکار!!! بین اونا موفق شدیم. هورااااا!!!!

باید اینقدر این قضیه اینترنت رو پیگیر بشیم که مسولین رو وادار کنیم اینترنت رو بهتر کنند.

بهمین خاطر فردا یه سایت میزارم, امضا جمع می کنیم برای بهبود اینترنت بهتر.

توی همین پست آدرس سایت رو هم میزارم. کسی هم خواست قبل من درست کنه, بهم بگه من دیگه شروع نکنم.

ایده ی خوبی بهم دادید.....

downloaddl
December 8th, 2013, 03:06
نمی خوام تاپیک رو سیاسی کنم
بیخیال
اما از انتخاب حسن روحانی پشمون نخواهید شد
البته :دی پری روز که گشت من رو گرفت یک لحظه پشیمون شدم

بگزریم
الان من داخل ایران با هزینه ماهانه 300 هزار تومان سرعت دانلود 1.4مگابایت دارم
در عراق من با سرعت 600 کیلوبایت دانلود کردم البته
هزینه اینترنت در عراق از ایران گرون تر هست
البته ترکیه سرعت دانلود 8 تا 12 مگابایت نوسان داشت

da6276
December 8th, 2013, 04:46
از خوشبینی ات خوشحالم اما الان ما داریم با کشورهائی رقابت می کنیم که هیچی ندارن. نه معدن, نه نفت, نه نیروی کار بیکار!!! بین اونا موفق شدیم. هورااااا!!!!

باید اینقدر این قضیه اینترنت رو پیگیر بشیم که مسولین رو وادار کنیم اینترنت رو بهتر کنند.

بهمین خاطر فردا یه سایت میزارم, امضا جمع می کنیم برای بهبود اینترنت بهتر.

توی همین پست آدرس سایت رو هم میزارم. کسی هم خواست قبل من درست کنه, بهم بگه من دیگه شروع نکنم.

ایده ی خوبی بهم دادید.....
اتفاقا کار خوبیه و شاید صدامون شنیده شد
ولی خب منظور من ضریب نفوذ اینترنت بود که یک چهارم کشور رو در سال 2009 در بر گرفته بوده و این نشون از محبوبیت اینترنت در ایران داره ، مثلا هند با 12% ضریب نفوذش اصلا برازندش نیست ، میدونید که هند یکی از قطب های صنعت ای تی دنیا محسوب میشه
خداکنه بزودی یک فکر اساسی بکنن برای این معماری بیمار اینترنت ایران ، ولی چشم آب نمیخوره به این سالا کسی حرف مارو بفهمه
مگرا پروژه اینترنت بیسیم گوگل (اسمش لون بوداگه اشتباه نکنم) از راه برسه و با طرح هر ایرانی یک بالون اینترنت دنیا رو منفجر کنیم:71:

abasaqa
December 8th, 2013, 04:52
اتفاقا کار خوبیه و شاید صدامون شنیده شد
ولی خب منظور من ضریب نفوذ اینترنت بود که یک چهارم کشور رو در سال 2009 در بر گرفته بوده و این نشون از محبوبیت اینترنت در ایران داره ، مثلا هند با 12% ضریب نفوذش اصلا برازندش نیست ، میدونید که هند یکی از قطب های صنعت ای تی دنیا محسوب میشه
خداکنه بزودی یک فکر اساسی بکنن برای این معماری بیمار اینترنت ایران ، ولی چشم آب نمیخوره به این سالا کسی حرف مارو بفهمه
مگرا پروژه اینترنت بیسیم گوگل (اسمش لون بوداگه اشتباه نکنم) از راه برسه و با طرح هر ایرانی یک بالون اینترنت دنیا رو منفجر کنیم:71:

نه. متاسفانه ایران اجازه نمیده بالون ها بر روی حریم هوائی اش باشن. هزار تا بهونه الان هست! تنها علاجش اینه که خودمون دست به کار شیم و مردم رو راهنمائی کنیم. کسانی که مایل به همکاری هستند بهم پیام بذن

با تشکر

Quality
December 8th, 2013, 22:19
عجب وضعیه

LightOnline
December 9th, 2013, 00:06
الان اکثریت این چترومی ها که چند ده هزار نفری میشن رو بیاری همه میگن از اینترنت ایرانسل راضی هستیم بسته میخری سرعت عالیه !!!!
بله ...

alaviyoon
December 9th, 2013, 00:08
الان اکثریت این چترومی ها که چند ده هزار نفری میشن رو بیاری همه میگن از اینترنت ایرانسل راضی هستیم بسته میخری سرعت عالیه !!!!
بله ...

کاملا موافقم .
یارو اومده از اینترنت سرعت بالاش پیشم تعریف میکنه و پز میده میگم استفاده ات از اینترنت چیه ؟ میگه میرم وی چت با اینترنت gprs سرعت بالا
|:

besthosti.com
December 9th, 2013, 01:11
منبع خبر ؟
من در چند سایت خبری مختلف خودنم و الان هم کاملا یادم نیست که در کدوم سایت ها بود ولی سایت های تابناک ، خبرآنلاین و زومیت بودند به اختمال زیاد

xshya
December 13th, 2013, 20:55
ایراد خیلی از مردم اینه که عادت کردیم فقط چند قدم جلوتر رو میبینیم و در اخر هم متوجه نمیشیم مشکلات از کجا شروع شده!

به تیتر و مفهوم این خبر دقت کنیم ؟!

( نهاد حاکمیتی شرکت ارتباطات زیرساخت )

با اعلام کاهش 42درصدی تعرفه MPLS بین الملل، تغییر تعرفه اجاره لینک‌های کم‌سرعت و پرسرعت شبکه سراسری، (سوبسید 90 درصدی) برای ترانزیت پهنای باند و اظهارات جدید مدیران ارشد شرکت ارتباطات زیرساخت در خصوص برنامه‌ریزی برای ارایه خدمات متعدد با (قیمت مناسب)، (به نظر می‌رسد) روند عملی (کاهش هزینه‌های اینترنت و پهنای باند) و نقش آفرینی واقعی این شرکت بعنوان (اپراتور حاکمیتی حوزه پهنای باند "اینترنت") کشور آغاز شده است. منیع telecomnews.ir :d

شرکت زیرساخت با انحصار و فروختن پهنای باند با قیمت ناعادلانه و نجومی به شرکتهای اینترنتی و همچنین مخابرات عملا راه رو برای پیشرفت بسته

قیمت فعلی انواع خطوط و پهنای باند شرکت ارتباطات زیرساخت

پهنای باند STM1 تحویل در هر استان 468.600.000 ریال
پهنای باند STM4 تحویل در هر استان 1.760.000.000 ریال
پهنای باند STM16 تحویل در هر استان 6.720.000.000 ریال

تا بحال بارها از طرف برخی شرکتهای ISP به این شرکت شکایت شده (مبنی بر نداشتن تخصص در خرید و ورود پهنای باند ارزانتر به کشور)

تا موقعی که خرید و ورود پهنای باند کشور در انحصار این شرکت هست نباید انتظار بیش از حد از شرکتهای ISP و حتی مخابرات داشت!

sohrab1374
December 14th, 2013, 13:44
اگه نمیدونستید بدونید سرعت اینترنت ایران 60 KB/S هست !!!!!
با سرعت دانلود 8 کیلوبایت در ثانیه :d
باید دید کشوری مثل هنگ کنگ که بالانرین سرعت رو داره چه میزان هزینه از کاربر دریافت میکنه...
نه اینکه بیایم بگیم فلان جا تو ایران انقد سرعت میده خیلی هم خوب!!

Nicdata
December 15th, 2013, 13:14
بریم مرغ قربونی کنیم :|

shazo
December 16th, 2013, 11:15
من روزی 500 تومن هزیه اینترنت میدم.. اعتراضی ندارم !

Quality
December 16th, 2013, 15:18
ایرانه دیگه با همین شرایط میسازیم و میسوزیم

shazo
December 16th, 2013, 18:01
ایرانه دیگه با همین شرایط میسازیم و میسوزیم

والا من اینقدر رفتم ای اس پی اعتراض کردم و...... دیگه ترجیح میدم راضی باشم..

NikMizban.Com
December 16th, 2013, 19:50
من روزی 500 تومن هزیه اینترنت میدم.. اعتراضی ندارم !

=d> فک نکنم دیگه حرفی بمونه

Quality
December 16th, 2013, 20:05
والا من اینقدر رفتم ای اس پی اعتراض کردم و...... دیگه ترجیح میدم راضی باشم..

d: منم جای شما بودم ترجیح میدادم خودمو راضی کنم

Web4
December 17th, 2013, 15:49
هزینه ها رو کاهش بدن به نظرم بهتره تا سرعت کنونی افزایش بیابد .
مثلا سرعت 100 مگابایت ارائه دادن پهنای باند گرون چه فایده ای داره ؟
به نظرم قیمت ها باید کاهش بیابد ...

hadipro
December 24th, 2013, 14:06
اینترنت 1 gbps فیبر در رومانی ( خانگی) فقط 15$ در ماه!

Internet prin fibra optica Fiberlink (http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-net/fiberlink?t=internet-fix&pachet=digi_net_fiberlink_1000)

Nicdata
December 24th, 2013, 14:17
درسته هزینه ها رو کاهش بدن تا هم مردم بیشتر بتونن از اینترنت استفاده کنن و هم بتونن سرعت بیشتری داشته باشن