PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Installing Hyper-V Linux Integration Components On CentOS نصب کامپوننت Hyper-v Integration در لینوکس centos

Roka
April 11th, 2010, 00:55
با عرض خسته نباشید خدمت همه دوستان

آموزش نصب

Installing Hyper-V Linux Integration Components On CentOS
کامپوننت Hyper-v Integration در لینوکس centos

توضیحات : همانطور که اطلاع دارید مجازی ساز hyper-v دارای یک پکیج به اسم Hyper-v Integration هست برای نصب سخت افزار های مورد نیاز سرور مجازی ، که اگر سیستم عامل سرور مجازی ما ویندوز باشه که کارمون راحت هست و با یک کلیک ، کاملاً به صورت خودکار نصب میشه اما تو لینوکس این امکان نیست و ما باید دستی نصب کنیم

مثلاً در حالت عادی برای اینکه بتونیم به سرور مجازی لینوکس نتورک بدیم باید legacy adapter به سرور اضاف کنیم که خود این مشکلاتی رو داره ولی با نصب این بسته نتورک معمولی ( استاندارد ) میتونیم بدیم که همه مشکلات حله !

ابتدا فایل linuxic.iso رو از لینک لینک زیر دریافت میکنیم ( قبلش باید ایمیل داشته باشید و عضو شید )
Download details: Linux Integration Services v2.1 for Windows Server 2008 Hyper-V R2 (http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=eee39325-898b-4522-9b4c-f4b5b9b64551)
لینک
(http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=eee39325-898b-4522-9b4c-f4b5b9b64551)
بعد از دانلود فایل iso رو به عنوان cd مانت میکنیم به سرور مجازی
از مسیر زیر :

Hyper-v Manager > Console > Vds > Media > CD Drive > Insert Disk...
فایل linuxic.iso رو مانت میکنیم
و بعد دستور های زیر رو به نوبت میزنیم

# yum groupinstall "Development Tools"
# mkdir -p /mnt/cdrom
# mount /dev/cdrom /mnt/cdrom
# cp -rp /mnt/cdrom /opt/linux_ic
# umount /mnt/cdrom
# cd /opt/linux_ic
# make
# make install

بعد صبر میکنیم تا نصب تمام شه !

حالا میریم یه adapter ( معمولی ) اضاف میکنیم و تنها فرقش این هست که اسم interface ما Seth0 هست

موفق باشید

Aria
April 11th, 2010, 04:06
سلام.

بسیار عالی بود، واقعاً فکر نمی کردم به این راحتی بتونی موارد رو انجام بدی مهدی جان.

آموزش هم که ساده و روان هست.

در کل امیدواریم Hyper-V جابگزین مناسبی برای مجازی ساز هایی مانند VMWare server بشه !

با تشکر.

Arashdn
April 11th, 2010, 15:16
رو نسخه وب ویندوز 2008 هم هایپر وی هست ؟؟

iranwebwork
April 11th, 2010, 15:27
فکر کنم روی 64 بیتی هاش و standard به بالا باشه

dollar
January 5th, 2011, 16:31
آقا یه مرد واقعی پیدا بشه به من آموزش عملی بده. من نیاز به آموزش سرور ( کامل با جزییات ) دارم. میخوام سرور اجاره کنم ولی اول میخوام که کاملا یاد بگیرم .کسی هست بهم پیغام بده.

hector2000
June 5th, 2012, 15:42
سلام
اقا ما خط اول را که اجرا می کنیم به ما ارور میده که نمیتونه به اینترنت وصل بشه.منظورم این دستوره:

" yum groupinstall "Development Tools

sellpad
June 5th, 2012, 16:17
فکر نکنم hyper-v قابل رقابت با ESX باشه
میشه خصوصیات اش که میتونه اونو جایگزین کنه بگی؟

AvestaNetworks
June 5th, 2012, 16:41
سلام.

ESXi قدرت Isolation ای که Hyper-V داره رو نداره.

شما نمیتونید تنظیماتی در خود سیستم عامل ESX/ESXi انجام بدی که برای مثال فشاری که یک VPS به سرور میاره، نتونه روی VPS های دیگه تاثیر بزاره.

یا برای مثال نمی تونید تنظیمی در سیستم انجام بدید که هیچ یک از VPS ها به هیچ عنوان VPS دیگر که روی همون سرور هست رو نبینند حتی اگر هیچ Firewall ای روز VPS ها نصب نباشه.

اینها کارایی هست که Hyper-V بدون نیاز به برنامه های اضافه میتونه انجام بده و خیلی کارهای دیگه که ESX/ESXi به هیچ هنوان تواناییش رو ندارند.

لازم به ذکر هست که سرور VPS های ویندوز در Hyper-V به مقدار 18% سریعتر از هر مجازی ساز دیگری هست که در عمل ثابت شده و مقالات در همین انجمن و در اینترنت موجود هست.

با تشکر.

tthost
June 5th, 2012, 16:46
Hyper -v برای اشخاصی که می خواهند سرور مجازی ویندوز بدون لایسنس اورژینال ارائه کنند مناسب نیست.
از بعد فنی و پرفرمنس فوق العاده هست

alis2004
January 29th, 2013, 19:48
خوبه
هایپر وی ام خیلی عالی
ولی حیف که کسی خوب نمی تونه باهاش کار کنه منابع فارسیشم کمه
بدون کیسنس می شه با هاش کار کردیا نه

Pro
January 29th, 2013, 20:34
با دوست عزیز جناب tthost (http://www.webhostingtalk.ir/member/2422/) از بعد فنی و کیفیت بسیار خوب و معقول هست