PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بک آپ گریری از کانفیگهای ویندوز سرور 2003 جهت انتقال به سرور جدید

hamed-pc
November 28th, 2013, 09:36
با سلام
من یه سرور وی پی اس ویندوز سرور 2003 دارم . با کانفیگها و نرم افزار های مختلف
ادمین اطلاع داده که سرور را میخواهیم انتقال بدیم . یه وی پی اس ویندوز سرور 2003 دیگه ای برام فرستاده اما فقط خود ویندوز روشه . میخواستم ببینم من چطوری میتونم تمامی تنظیمات و نرم افزار هایی که توی سرور قبلی انجام شده را به سرور جدید انتقال بدم که به راحتی مثل قبل کار کنه؟
لطفا راهنمایی کنید که فرصتم کمه
ممنون

Clark
November 28th, 2013, 10:30
سلام
الان منظورتون از ادمین دقیقا کیه ؟ منظور ارئه دهنده سرویس به شما ؟
دسترسی به کنسول به شما دادن ؟
کارهای که انجام دادید لطفا بگید مثلا DNS و MySQL , ........

hamed-pc
November 28th, 2013, 10:41
سلام
الان منظورتون از ادمین دقیقا کیه ؟ منظور ارئه دهنده سرویس به شما ؟
دسترسی به کنسول به شما دادن ؟
کارهای که انجام دادید لطفا بگید مثلا DNS و MySQL , ........

بله منظور من از ادمین کسی که سرویس رو به من ارئه داده
نخیر دسترسی به کنسول ندادن
نرم افزار nttack با تعدادی یوزر . بقیه تنظیمات مثل رادیوس و پورتها را کسی برام با هزینه انجام داده و دقیقا نمیدونم

hostfire
November 28th, 2013, 10:47
با سلام
من یه سرور وی پی اس ویندوز سرور 2003 دارم . با کانفیگها و نرم افزار های مختلف
ادمین اطلاع داده که سرور را میخواهیم انتقال بدیم . یه وی پی اس ویندوز سرور 2003 دیگه ای برام فرستاده اما فقط خود ویندوز روشه . میخواستم ببینم من چطوری میتونم تمامی تنظیمات و نرم افزار هایی که توی سرور قبلی انجام شده را به سرور جدید انتقال بدم که به راحتی مثل قبل کار کنه؟
لطفا راهنمایی کنید که فرصتم کمه
ممنون

سلام
این امکان تنها در صورتی وجود داره که شما به سرویس دهنده ی فعلی تیکت بدی.بگی ovf(تمپلیت) سرور رو بگیرن بدن بهت
تمپلیت رو لینکش رو بدی سرویس دهنده فعلی بگی ایمپورت کنه!

majidisaloo1
November 28th, 2013, 11:08
بهشون بگید برایتان تمپلیت بگیرند و انتقال بدهند

hamed-pc
November 28th, 2013, 11:25
سلام مجدد
تشکر میکنم از راهنمایی شما دوستان عزیز . البته خوشبختانه ادمین سرور یکی است و در صورتیکه قبول کنند خودشون خیلی راحت میتونند این کار را انجام دهند . به هر شکل این فرمایشات شما را بهشون میگم .انشالله که قبول کنند. اگر قبول نکنند هیچ راهی برای من نمیمونه؟ مثلا با گزینه بک اپ ویندوز نمیتونم از تنظیمات و کانفیگها بک آپ بگیرم وروی ویندوز جدید ریستور کنم؟

hamed-pc
November 28th, 2013, 13:33
متاسفانه ادمین میگه نمیتونه این کار رو انجام بده و میگه چون مجازیساز فرق داره نمیشه این کار را انجام داد
حالا چیکار کنم؟

hamed-pc
November 28th, 2013, 19:28
دوستان من هیچ راهی ندارم؟ نمیشه از ویندوز ایمیج بگیرم با برنامه acrion backup & Reacovery بعد بدم به ادمین برامی نصبش کنه ؟
چون آخه اگه قرار باشه به هر دلیلی هر وقت سرور مشگل پیدا کنه و جابه جا بشه و انتقال بشه من هم هر بار یه هزینه بدم برای کانفیگش . به نظرتون چی کار کنم؟

hostfire
November 28th, 2013, 19:29
مجازی ساز مبدا چیه؟
مقصد چیه؟
از راه ایمیج فکر نکنم بشه.

hamed-pc
November 28th, 2013, 19:32
مجازی ساز مبدا چیه؟
مقصد چیه؟
از راه ایمیج فکر نکنم بشه.

منظورتون رو از مبدا و مقصد دقیقا نمیدونم . اما از رد استیشین بوده که الان نمیدونم از کدام سرویس برای آلمان هستش
اگه منظورتون نسخه مجازیسازه که باید ازش سوال کنم ؟ بپرسم؟

majidisaloo1
November 29th, 2013, 00:12
از چه مجازی سازی میخواهد به چه مجازی سازی انتقال بدهد؟
خوب دلیل انتقالش چیه؟اگر دلیلی از جانب شما ندارد پس وظیفه انجام این انتقال هم با خود سرویس دهنده است

hamed-pc
November 29th, 2013, 02:39
از چه مجازی سازی میخواهد به چه مجازی سازی انتقال بدهد؟
خوب دلیل انتقالش چیه؟اگر دلیلی از جانب شما ندارد پس وظیفه انجام این انتقال هم با خود سرویس دهنده است

این سئوال را که از چه مجازی سازی به چه مجازی سازی انتقال میشه پرسیدم هنوز بهم جواب نداده
در مورد دلیل انتقالش به ما چیزی نگفته . فقط گفت مشگلاتی پیش اومده که باید به سرور دیگه ای انتقال بدیم . اما مساله این جا هستش که همان طور که شما گفتید باید این انتقال رو هم انجام بده . چون خودشون این تعغیر را به وجود آوردند . من درخواستی ندادم.
باید از این به بعد بشه کاری کرد که هر کجا که خواستند انتقال دهند من این مشگل برام پیش نیاد .
به نظرتون ایمیج گرفتن از ویندوز خوبه که اگر خواستم سرویس دهنده را هم عوض کنم ایمیج رو بدم نصب کنند و همه چیز یکباره آماده باشه ؟ یا میشه کاره دیگه ای کرد که من هی نرم دنبال کانفیگ مجدد؟

hamed-pc
November 29th, 2013, 02:58
دوستان ایشون گفتند مجازی ساز Xen و Vmware 5.0 می باشد

ehsan_296
November 29th, 2013, 03:17
کدوم به کدوم می خواد بره ؟

hamed-pc
November 29th, 2013, 03:30
کدوم به کدوم می خواد بره ؟

Xen به Vmware 5.0

ss_movies
November 29th, 2013, 11:25
دوست عزیز ار ویندوز یه بک اپ بگیر بهد از هرجایی که خواستی دوباره یه وی پی اس ویندوز 2003 بگیر بهد بکاپ رو دانلود کن داخلش بهد ریستور کن به همین راحتی البته باید دسترسی کنسول داشته باشی چون ایپیت عوض میشه و قطع میشه کانکشنت

hanis
November 29th, 2013, 12:47
دوست عزیز ار ویندوز یه بک اپ بگیر بهد از هرجایی که خواستی دوباره یه وی پی اس ویندوز 2003 بگیر بهد بکاپ رو دانلود کن داخلش بهد ریستور کن به همین راحتی البته باید دسترسی کنسول داشته باشی چون ایپیت عوض میشه و قطع میشه کانکشنت

میشه یاد بدین چطوری میشه این کارو کرد ؟

hostfire
November 29th, 2013, 12:49
میشه یاد بدین چطوری میشه این کارو کرد ؟

ایشون اشتباه عرض میکنند! منظور دوست استارتر تنظیمات هست ولی به روش دوست بالایی فقط میشه دیتارو منتقل کرد

persicgroup
November 29th, 2013, 17:49
باید دست بکار بشید و دوباره کانفیگ کنید :)
راه خاصی برای انتقال همه کانفیگ فکر نمیکنم وجود داشته باشه. تنها راهش همون انتقال تمپلیت بود که دوستمون گفتن

ss_movies
November 29th, 2013, 19:08
جالب توجه دوستان پرفسور که میگن نمیشه و ...

وقت کنم اموزشو براتون میزارم

ولی در کل توی تنظیمات برو بکاپ رو پیدا میکنی

persicgroup
November 29th, 2013, 19:29
جالب توجه دوستان پرفسور که میگن نمیشه و ...

وقت کنم اموزشو براتون میزارم

ولی در کل توی تنظیمات برو بکاپ رو پیدا میکنی

اونطوری که استارتر گفتن، سرویس دهنده قصد نداره براشون بکاپ رو منتقل کنه روی سرور جدید

شما اگر راهی برای انتقال کانفیگ های مورد نظر ایشان با دسترسی ریموت دسکتاپ (نه توسط مدیر سرور) دارید همینجا ارائه بفرمایید تا دوستان دیگر و هم استارتر بتونن استفاده کنن

موفق باشید

hamed-pc
November 30th, 2013, 01:08
از لطف دوستان و راهنماییشان متشکرم . مجبور شدم هزینه دوباره بدم و کانفیگ انجام شد . اما متوجه شدیم که چند تا پورت هم بسته هستش که به ادمین اشاره شده و منتظر جواب هستم
یک سئوال : به نظرتون میتونم ازشون درخواست بدم فایل تمپلیت هر دو سرور رو که هم wmware , و هم xen را بهم بدن و من نگه دارم برای یه همچین موقه ای که بعدا اگه سرور را از جای دیگه گفتم و مجازی سازشون یکی از اینها بود بدم برام ریستور کنند ؟ این کار را میشه کرد؟

da6276
November 30th, 2013, 03:54
از لطف دوستان و راهنماییشان متشکرم . مجبور شدم هزینه دوباره بدم و کانفیگ انجام شد . اما متوجه شدیم که چند تا پورت هم بسته هستش که به ادمین اشاره شده و منتظر جواب هستم
یک سئوال : به نظرتون میتونم ازشون درخواست بدم فایل تمپلیت هر دو سرور رو که هم wmware , و هم xen را بهم بدن و من نگه دارم برای یه همچین موقه ای که بعدا اگه سرور را از جای دیگه گفتم و مجازی سازشون یکی از اینها بود بدم برام ریستور کنند ؟ این کار را میشه کرد؟
بله نباید مشکلی باشه و اگه حجم سرور زیاد نباشه به احتمال زیاد اینکار رو میکنن