PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قوانین فروش مجوز شرکت

bigarash
November 23rd, 2013, 03:57
سلام دوستان

پسرخاله ی من یه شرکت کامپیوتری داره که فکر کنم حداقل 6-7 سالی میشه که ثبت کرده، می خواستم بدونم قوانین خرید و فروش مجوز شرکت ها چجوریه؟ اصلا قانونیه یا نه؟
قیمت گذاری چجوری انجام میشه؟
راستی توی اساس نامه هر کاری که در مورد کامپیوتر و اینترنت به ذهنتون برسه از واردات قطعات کامپیوتری تا ارائه ی خدمات طراحی سایت و هاستینگ وجود داره!
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید، شاید خودم بخوام بخرم ازش!
پیشاپیش از مشارکت همتون تو این تاپیک تشکر می کنم!

aligoli
November 23rd, 2013, 04:24
موضوع شرکت باید در اساسنامه روشن و شفاف باشد.
برای واردات و قطعات باید از سازمان مقررات رادیویی (اگر مربوط به قطعات خاص مثل voip و .. باشد) مجوز مربوطه را تهیه نمایید.

bigarash
November 23rd, 2013, 05:51
موضوع شرکت باید در اساسنامه روشن و شفاف باشد.
برای واردات و قطعات باید از سازمان مقررات رادیویی (اگر مربوط به قطعات خاص مثل voip و .. باشد) مجوز مربوطه را تهیه نمایید.

من خودم اساس نامش رو خوندم همه چی روشن و شفاف هست، در مورد اون نکته ای هم که گفتین خبر ندارم فکر کنم قطعات اصلی کامپیوتر هست نه قطعات تخصصی!

aligoli
November 23rd, 2013, 06:00
من خودم اساس نامش رو خوندم همه چی روشن و شفاف هست، در مورد اون نکته ای هم که گفتین خبر ندارم فکر کنم قطعات اصلی کامپیوتر هست نه قطعات تخصصی!

پس سوال دقیقا چیست، متوجه نشدم، منظور شما این است که می توانید مجوز یک شرکت را خریداری کنید یا خیر ؟

bigarash
November 23rd, 2013, 14:44
پس سوال دقیقا چیست، متوجه نشدم، منظور شما این است که می توانید مجوز یک شرکت را خریداری کنید یا خیر ؟

دقیقا همینه، این که روالش چجوری هست چجوری باید قیمت گذاری کنیم!
ممنون میشم راهنمایی کنید!

paradiseserver
November 23rd, 2013, 14:52

دوست گرامی برای گرفتن مجوز باید به اداره مربوطه مراجعه کنید و با ارائه مدارک معتبر مجوز خودتون رو دریافت کنید فکر نکنم فروشی باشه :)

itjavani
November 23rd, 2013, 15:07
ایشون فکر کنم میخوان این شرکت رو بخرن :)

عزیز واسه انتقال شرکت ، یه سری کارهای روتین و عادی هست که بستگی به نوع شرکتت بگو تا بهت بگم چه کنی. شرکت مسئولیت محدود هست یا سهامی خاص؟
در مورد قیمت گذاری هم سال تاسیس و مدت زمان فعالیت و سود و ضرر و وضعیت مالیات رو باید بدی تا بهت قیمت بدیم :) خواستی پ.خ کن بهت بگم

aligoli
November 23rd, 2013, 16:43

خرید و فروش مجوز طبیعا باید غیرمجاز و غیرقانونی باشد اما اگر تمایل به خرید و سهام شرکت دارید، راه های متفاوتی دارد.
اما پیشنهاد می کنم شخصا به اداره ثبت شرکت استان خودتان مراجعه نمایید و اقدام به ثبت شرکت مورد نظر کنید.

bigarash
November 23rd, 2013, 19:25
ایشون فکر کنم میخوان این شرکت رو بخرن :)

عزیز واسه انتقال شرکت ، یه سری کارهای روتین و عادی هست که بستگی به نوع شرکتت بگو تا بهت بگم چه کنی. شرکت مسئولیت محدود هست یا سهامی خاص؟
در مورد قیمت گذاری هم سال تاسیس و مدت زمان فعالیت و سود و ضرر و وضعیت مالیات رو باید بدی تا بهت قیمت بدیم :) خواستی پ.خ کن بهت بگم

سهامی خاص هست!
6 سال فعالیت کرده در مورد درآمد و وضعیت مالیاتی هم خبر ندارم!

bigarash
November 23rd, 2013, 19:26
خرید و فروش مجوز طبیعا باید غیرمجاز و غیرقانونی باشد اما اگر تمایل به خرید و سهام شرکت دارید، راه های متفاوتی دارد.
اما پیشنهاد می کنم شخصا به اداره ثبت شرکت استان خودتان مراجعه نمایید و اقدام به ثبت شرکت مورد نظر کنید.

خوب فکر کنم خرید یه شرکت قدیمی تر بهتر باشه تا ثبت شرکت جدید! فکر نکنم غیر قانونی باشه ها! حالا فردا میرم اداره ثبت شرکت ها تحقیق کنم!

itjavani
November 23rd, 2013, 19:32
سهامی خاص هست!
6 سال فعالیت کرده در مورد درآمد و وضعیت مالیاتی هم خبر ندارم!

سرمایه اولیه چقدر هست؟
سهم هر نفر چقدر هست؟
آیا بقیه هم راضی به واگذاری هستند؟
وضعیت مالیات خیلی مهمهههههه
وضعیت سوددهی شرکت و ضرردهی و دفاتر شرکت بسیار مهم هستند :)

taghi.karimi
November 23rd, 2013, 21:43
شما میتونید اون شرکت رو سهامش (اگر سهامی هست) بخرید.و مشکل قانونی ندارد.
اما به مواردی که جناب مسعودی هم فرمودن توجه کنید.
وضعیت مالیاتی شرکت ؟
مجوزهایی که دارند ؟
و....
از اهمیت بالایی برخوردار هست.

v_zolfiz
March 8th, 2014, 03:25
سلام دوستان.من و همسرم چندماهی هست که یه شرکت با مجوزهای مختلف کامپیوتری زدیم. تا الانم هیچ فعالیتی نداشتیم و میخایم به صورت حضوری بفروشیم شرکت رو و به شدت پول لازم هستیم .