PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدوم پسوند رو برای هاستینگ ترجیح میدید؟

Saati
November 22nd, 2013, 21:54
دوستان برای سایت یک شرکت هاستینگ پسوند ir بهتره یا com ؟

regcenter
November 22nd, 2013, 21:56
براي هاستينگ هايي كه خدماتشون محدود به ايران هست ir بهتره ولي براي هاستينگ هايي كه ميخوان بين المللي كار كنن com بهتره

glxx
November 22nd, 2013, 21:56
.com بهتر است از ای ار
.com کمتر دچار مشکل میشوید از نظر تحریم ....

shahab-f
November 22nd, 2013, 22:04
چه سوالی .
.com

persianboy
November 22nd, 2013, 22:09
.com
ولی اگر هر دو رو ثبت کنید بهتره
نام مشابه با دو پسوند آی آر و کام

alaviyoon
November 22nd, 2013, 22:33
قطعا .com
بعد از اون هم .net و ir

mahmoodi.1313
November 23rd, 2013, 18:25
سلام
com خیلی بهتره چون تجار و کسانی که کارشون خرید و فروشه بیشتر از این دامین استفاده می کنند در ضمن مردم بیشتر به com و net اعتماد می کنند

| KVM - SERVER |
November 23rd, 2013, 18:40
.ir
بدون مشکلات تحریم
مالکیت ۱۰۰٪ دامنه با قابلیت پیگیری قضایی !

mhiizadi
November 23rd, 2013, 20:17
دات کام
هیچ مشکلی برا آدم پیش نمیاره

reza*
November 23rd, 2013, 23:18

به نظرم برای یک هاستینگ حرفه ای و شروع قدرتمند باید تمام دامنه های بورس بازار ثبت بشه . یعنی IR - NET - COM - ORG - IN - INFO و ...

چون خیلی افراد با توجه به اینکه اغلب مرورگر آدرس ها رو دخیره میکنه ، اسم سایت یادشون میمونه ولی پسوند یادشون میره . خب این امر میتونه منجربه موارد زیر بشه:

مشتری در مواقعی مجبور میشه وقتی پسوند یادش رفته یکی یکی تست کنه یا از گوگل سرچ کنه ولی در صورتی که شما پسوند های رایج رو ثبت کرده باشید این مشکل پیش نمیاد.

2- اگر زمانی معروف شدید کسی که اسم دامنه ی شما رو با پسوند دیگری ثبت کرده میتونه براتون درد ساز بشه .

به نظرم بهترین کار ثبت تمام دامنه های رایج هست ولی اگر فکر میکنید ارزش هزینه کردن نداره حداقل COM - IR - NET رو کنید . یک مرحله پایین ترش هم میشه COM - IR و در نهایت فقط اکتفا به ثبت IR

با توجه به اینکه IR هزینه ای نداره باید ثبت بشه دیگه d: از طرفی به نظرم موندگار ترین دامنه IR هست . چون نه تحریم میشه نه میشه پیچوند نه ... با قابلیت پیگیری قضایی !

Mr.Bijan SQL
November 23rd, 2013, 23:19

درود

. مخفف واژه Network به معنی شبکه می‌باشد و عموما توسط شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی و شبکه‌های اطلاع‌رسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

التماس دعا :53:

sheitonakshirazi
November 24th, 2013, 13:05
قطعا com بهتره

shazo
November 24th, 2013, 13:28
یه کم پول بیشتر بده com

شک نکن به این قضیه !!

Mr.Bijan SQL
November 24th, 2013, 14:03
قطعا com بهتره

درود

دوستان عزیزی که انواع پسوند ها رو ذکر میکنن لطفا دلیل هم بیارن که چرا قطعا Com بهتره!

Mr.Bijan SQL
November 24th, 2013, 14:38
سلام
به نظر من دامنش فرقی نمیکنه چی باشه مهم خدمات و پشتیبانی خوبه.
از لحاظ ایرانی بودن و بدون هیچ تحریمی IR بهتره اما از لحاظ اینکه اکثر کاربران اسم یه سایتی را اول با دامنه com امتحان میکنن بعد ir اگه com هم داشته باشید بد نیست.
com هم اول کلمه commercial یعنی تجاری است که خب برای هاستینگ هم خوبه اما به نظر من اگر هم com و هم ir را بخرید بهتره ir که الان با 4 تومان هم می تونید ثبت کنید com هم می تونید در سایت های ارزون مثل طلاهاست ثبت کنید.

درود

نظر هر کس برای خود شخص محترم هست و باید برای افراد هم محترم باشه.ولی برای هاستینگ چون کلا خدمات تحت وب و اینترنتی رو انجام میدن دامین Net به نظر من خیلی بهتره از دات کام یا دات ای ار هست

التماس دعا:53:

Mr.Bijan SQL
November 24th, 2013, 14:46
بله حق با شماست.
درسته دامنه net اول کلمه network است و برای امور شبکه و اینترنت مثل ISP ها هم خوبه اما خب هاستینگ یا ISP ها رایگان که کار نمیکنن و یه تجارت هم حساب میشن پس دامنه COM هم که اول کلمه commercial است می تونه منطقی باشه به نظرتون اینطور نیست؟

درود

تا حدودی بله

Aralhosting.com
December 3rd, 2013, 01:47
.com بهتره

Saati
December 6th, 2013, 15:49
دوستانی که توی این نظرنسجی شرکت کردید ممنونم

من وسواس زیادی توی انتخاب اسم دارم و در حال حاضر یک اسم مناسب پیدا کردم ولی فقط از بین پسوندهای پر استفاده، فقط org ازاده. به نظرتون org میتونه برای هاستینگ و خدمات وب مناسب باشه؟

با تشکر

mahdiazarnia
December 6th, 2013, 21:21
از نظر من باید هردوش رو ثبت کنید .co هم خوبه

MEHDI KARAMI
December 6th, 2013, 21:41
com خوبه ولی همین طور که دوستان گفتن هر دو ثبت بشن بهتره البته نظر من .net هست

MEHDI KARAMI
December 6th, 2013, 21:52
دوستانی که توی این نظرنسجی شرکت کردید ممنونم

من وسواس زیادی توی انتخاب اسم دارم و در حال حاضر یک اسم مناسب پیدا کردم ولی فقط از بین پسوندهای پر استفاده، فقط org ازاده. به نظرتون org میتونه برای هاستینگ و خدمات وب مناسب باشه؟

با تشکر

org برای سازمانها هستش و فکر میکنم برای هاستینگ هم خوب باشه