PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارتقاء یا سرور جدید ؟

1Mizban
April 8th, 2010, 14:17
سلام دوستان،
ترجیح میدید برای گسترش فعالییتون سرور جدید بگیرید یا یه سرور قدرتمند تر ؟
اگه دلیل خاصی هم دارید ممنون میشم ذکر کنید .
با تشکر

HugeServer
April 8th, 2010, 14:25
برای سرور هاستیگ یا سرور مجازی؟!
بستگی به پورت هم داره....

AfraWeb.net
April 8th, 2010, 14:27
سلام دوستان،
ترجیح میدید برای گسترش فعالییتون سرور جدید بگیرید یا یه سرور قدرتمند تر ؟
اگه دلیل خاصی هم دارید ممنون میشم ذکر کنید .
با تشکر

در ایران، اكثر شركت‌ها به خصوص شركت‌های معروف، برای ارزان‌تر تمام شدن هزینه‌ها، ناچار تعداد زیادی سایت‌ها را بر روی یك سرور قرار می‌دهند كه این می‌تواند عواقب بدی دربرداشته باشد، مواردی مانند آنچه كه گاهی در روزنامه‌ها می‌خوانیم، یعنی با هك شدن یك سرور، صدها سایت دچار صدمه می‌شوند!

پس بهتر هست سرور جدید خریداری نمایید

IFACO.Net
April 8th, 2010, 14:28
با توجه به محدودیت های وب سرورها مثل اپاچی و ... ارتقاء تا حد معینی امکان پذیر هست که پس از ان بهتر است سرور دیگری بگیرید تا اینکه کیفیت سرویس تان افت پیدا نکند و مشتریان راضی بمانند.

Woshka
April 8th, 2010, 14:51
آپاچی محدودیتی نداره !!!!
توی یک سرور hostgator
بیش از 1000000 تا دامین دیده بودم که هاست شده

AfraWeb.net
April 8th, 2010, 14:55
ذوی یک سرور hostgator

واقعا یک میلیون دامین روی یک سرور . میشه لینک رو بدید چون موضوع بسیار جالبی هست . و بهتره بصورت تخصصی برسی بشود
ولی در کل ارتقا سرور زیاد جالب نیست و بهتره سایت ها در چند سرور میزبانی بشوند تا اگر مشکلی پیش بیاد برای همه مشتریان و همه سایت ها پیش نیاد .

1Mizban
April 8th, 2010, 15:08
ممنون از همه دوستان ،
منظورم سرور هاستینگ هست ، خودمم به همین نتیجه رسیدم

Woshka
April 8th, 2010, 15:11
پارسال یک دامین رو دیدم نوشته بود اینقدر دامین روی این سرور هاست میشن
هاستگیتور هم از کلاستر برای هاست استفاده نمیکنه و هر سرور یک ns جدا داره
میگردن ببینم پیدا میشه
البته منظورم صدهزار تا بوذ یک صفر زیادی ولی همینم ذثن خیلی زیادیه

mehdi24
April 8th, 2010, 15:21
توی یک سرور hostgator

بلو هاست که بلو هاسته افتخارش اینه که کلا 1 میلیون دامین میزبانی میکنه حالا هاست گیتور فقط یه سرورش 1 میلیون دامین ؟؟؟!!!

behrooz_iri
April 8th, 2010, 16:10
بلو هاست که بلو هاسته افتخارش اینه که کلا 1 میلیون دامین میزبانی میکنه حالا هاست گیتور فقط یه سرورش 1 میلیون دامین ؟؟؟!!!

هاست گیتور به گفته خودشون 2200000 سایت رو میزبانی میکنند که فکر میکنم حدود 50 تا 60 سرور داشته باشند یه بار باهاشون در این زمینه صحبت کردم در همین حدود بود

Aria
April 8th, 2010, 16:29
سلام.

تا جایی که من فهمیدم سوال ایشون HostGator و BlueHost نبود ...!

ببینید، بستگی داره که این ارتقا یا خرید سرور شما به چه دلیل باشه، اگر فقط به دلیل بالا رفتن تعداد سایت ها هست که زیاد مهم نیست و بسته به استفاده و نوع تنظیمات سرور، شما میتونید سرور رو ارتقا بدید و به راحتی باهاش کار کنید.

اگر دلیل شما این هست که سایت های پر بازدید و سنگین رو پشتیبانی می کنید، به چندین دلیل باید سرور جدید براشون تهیه کنید و دلایل به شرح زیر هست:

1. احتمال حمله شدن به یک یا چند سایت پر بازدید هاست شده توسط شما و تخریب سرور و down شدن همه سایت های شما در صورت 1 سرور بودن !
2. احتمال هک شدن و از بین رفتن اطلاعات کل سرور و هک شدن کل سایت ها (حتی در صورت داشتن backup باز هم نمیتونید هک شدن رو انکار کنید و یا سایت ها رو در عرض چند دقیقه باز گردانی کنید و این مورد یکم به آبرو و ثابقه کار شما لطمه میزنه) !
3. سنگین شدن طبیعی سایت و در نتیجه فشار بالا به سرور و کند شدن فعالیت سایت های دیگر هاست شده بر روی سرور مشابه و در نتیجه لطمه خوردن به ثابقه شما !

اینها مواردی هست که به نظر و تجربه من از دیدن روش فعالیت مشتری های خارجی و ایران کسب شده و معمولاً مشتری های سطح بالا رو بررسی کردم تا بتونم جواب چند سوال خودم رو کسب کنم که البته اینکه به درد شما هم خورد.

با تشکر.