PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راه اندازی سامانه فونت وب و نظرات شما

vahab00
November 18th, 2013, 00:48
سلام دوستان
با توجه به نیاز های خودم بر آن شدم فونت هامو تو یه آدرسی جدا بریزم و سپس همیشه از این آدرس ها استفاده کنم
چند وقتی بود ایده همچین سایتی در ذهنم میگذشت تا اینکه به لطف خدا و یاری دوستان خوبم این طرح رو عملی کردم
دوستان خوبم چون جناب اعضمی منش عزیز که واقعا حمایت کردند از این طرح و همیشه مشوق و یاری دهنده بودند
درباره فونت وب :
فونت وب ، وبسایتی است برای ارائه انواع فونت های فارسی برای استفاده در صفحات وب . این سرویس رو گوگل فونت ارائه کرد که متاسفانه به دلیل تحریم ایران کاربران ایرانی قادر به استفاده از این سرویس نبودند . از این رو ما بستر رو برای شما فراهم کردیم تا به راحتی و عین آب خوردن از فونت دلخواه خود در صفحات سایت خودتون استفاده کنید
لازم به ذکر است سایت روی سرورهای قدرتمند ایران قرار داره و پینگ بسیار عالی داره و از این رو اصلا در سرعت سایتتون تاثیر زیادی نخواهد داشت
نکته قابل ذکر دیگه در مورد فونت وب اینه که ما سعی کردیم سامانه طوری کار کنه که اگر فونت مورد نظر در سیستم کاربر قرار داشت دیگه فونت از سایت لود نشه و این مورد در سرعت سایت شما تاثیر بسزایی خواهد داشت

خلاصه خوشحال میشم نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خودتون رو با ما از طریق این پست در میون بذارید

آدرس سایت : فونت وب (http://www.fontweb.ir) - فونت وب (http://www.fontweb.ir/)

و مورد بعدی اینکه طرح psd سایت امشب در حال تکمیل هست و انشالله به زودی روی سایت قرار خواهد گرفت . در حال حاضر سایت به صورت کامل تکمیل نبوده و امکانات جالبی برای آینده سایت در نظر داریم

باز هم میگم منتظر شنیدن نظرات ، پیشنهادات و انتقادات شما دوستان خوبم هستم

فونت وب (http://www.fontweb.ir/)

در حال حاضر وبسایت دارای 12 فونت زیبا می باشد که هر روزه در حال آپدیت و بروزرسانی هستیم و تعداد فونت ها در همین تاپیک نیز اعلام خواهم شد

زنده باشید و سربلند
یا حق

yasin-ds
November 18th, 2013, 00:50
آفرین داداش وهاب خیلی خوب کردی که راش انداختی

همیشه بهترینی :*

vahab00
November 18th, 2013, 00:52
آفرین داداش وهاب خیلی خوب کردی که راش انداختی

همیشه بهترینی :*

سلام یاسین جان
مرسی از نظر لطفت . تو که خیلی وقته میدونی و ازش خبر داری. قالب جدید هم که کار خودته
ممنون از یاسین عزیزم که تا الان همه جوره کمکم کردم
امیدوارم بتونم تمام لطفاتو جبران کنم
یدونه باشی داداش

persianboy
November 18th, 2013, 00:55
سلام

طرح بسیار جالبه
موفق باشید

تعداد فونت ها رو هم حتما به زودی اضافه میکنید

m.ahmadi
November 18th, 2013, 00:56
خیلی عالی است .جناب آقای وهاب
موفق باشید.

vahab00
November 18th, 2013, 00:57
سلام

طرح بسیار جالبه
موفق باشید

تعداد فونت ها رو هم حتما به زودی اضافه میکنید

سلام استاد
ممنون از نظر لطفت
بله انشالله تا فردا حدود 50 فونت سری b رو اضافه میکنم و بعد فونت های اختصاصی رو قرار میدم
انشالله مورد پسند و حمایت دوستان واقع بشه

vahab00
November 18th, 2013, 00:58
خیلی عالی است .جناب آقای وهاب

سلام استاد
ممنون از نظر لطفتون :53:

mhedayati27
November 18th, 2013, 01:04
سلام دوست گرامی

خدا خیرتون بده
انشالله یک روز جبران کنیم
اون سرویس گوگل فونت داغونه اصلا ، خیلی سرعت لود سایت رو پایین میاره :|

کار خیلی زیبایی جهت پیشرفت برنامه نویس ها و گسترش دهنده های وب انجام دادین....

امیدورام پیشرفت روزانتون رو همیشه ببینم...

یا علی

3245
November 18th, 2013, 01:10
موارد زیر بایستی اضافه شود تا این سایت، سایت کاربردی بحساب بیاید:

1- لینک مستقیم برای دانلود در سیستم خانگی
2- خروجی در قالب face
3- منبع حجیمی از فونت ها وارد شود، این مقدار فعلی، یعنی هیچ!

ارادت

vahab00
November 18th, 2013, 01:11
سلام دوست گرامی

خدا خیرتون بده
انشالله یک روز جبران کنیم
اون سرویس گوگل فونت داغونه اصلا ، خیلی سرعت لود سایت رو پایین میاره :|

کار خیلی زیبایی جهت پیشرفت برنامه نویس ها و گسترش دهنده های وب انجام دادین....

امیدورام پیشرفت روزانتون رو همیشه ببینم...

یا علی

سلام داداش گلم
ممنون از نظر لطفتون
گوگل به دلیل تحریم ایران خیلی مشکلات دارن کاربر روش
اما با توجه به اینکه اکثر کاربران استفاده کننده در ایران ، ایرانی هستند فونت وب میتونه پاسخگوی تمام نیازهاشون باشه چرا که
اولا هیچ تحریمی وجود نداره
دوما سرور تو خود ایران هست و پینگ پایین و سرعت بالایی داره
ممنون از نظر لطفتون
یدونه باشی
یا حق

vahab00
November 18th, 2013, 01:16
موارد زیر بایستی اضافه شود تا این سایت، سایت کاربردی بحساب بیاید:

1- لینک مستقیم برای دانلود در سیستم خانگی
2- خروجی در قالب face
3- منبع حجیمی از فونت ها وارد شود، این مقدار فعلی، یعنی هیچ!

ارادت

سلام استاد
ممنون از نظر لطفت
در مورد مواردتون باید اینطور بگم که :
1- لینک دانلود فونت در حال حاضر برنامه ای براش نداریم شاید در آینده لینک مستقیم هم بزاریم برای دانلود
2- در مورد خروجی بله حق با شماست . در قالب جدید این چیز ها مد نظر قرار گرفته و در حال آماده سازی است
3- این مورد رو عرض کردم (اگه غلط نگفته باشم عرض رو) که انشالله تا فردا حدود 50 فونت از خانواده b رو سایت آپ میشه که مطمئنا نیاز های کاربران رو تا حد زیادی رفع خواهد کرد
بعد از اون یه سری برنامه های خواص برای کاربران و سایت دارم مثل آموزش طراحی فونت ، برترین فونت های ساخته شده توسط کاربران و... که البته همشون رو نمیتونم اینجا بیان کنم
به هر حال ممنون از نظرتون
انشالله همیشه موفق باشید

rezaonline.net
November 18th, 2013, 01:18
ریتاکو : آزمایشگاه ریتا - قلم های پارسی اصلاح شده (http://lab.ritaco.net/persian-fonts-for-web/demo)

yasin-ds
November 18th, 2013, 01:19
سلام یاسین جان
مرسی از نظر لطفت . تو که خیلی وقته میدونی و ازش خبر داری. قالب جدید هم که کار خودته
ممنون از یاسین عزیزم که تا الان همه جوره کمکم کردم
امیدوارم بتونم تمام لطفاتو جبران کنم
یدونه باشی داداش

بابا این چه حرفیه ؟ بخدا کاری نکردم همش وظیفه بود تو بگردن من حق داری

امیدوارم دوستی پایدارییی داشته باشیم

فدات

vahab00
November 18th, 2013, 01:22
ریتاکو : آزمایشگاه ریتا - قلم های پارسی اصلاح شده (http://lab.ritaco.net/persian-fonts-for-web/demo)
داداش رضا سلام
خسته نباشی
داداش میتونم از فونت های سایتت دانلود کرده و استفاده کنم ؟ البته باید تبدیل شه به وب و بعد استفاده
ممنون بابت معرفی سایتت

بابا این چه حرفیه ؟ بخدا کاری نکردم همش وظیفه بود تو بگردن من حق داری

امیدوارم دوستی پایدارییی داشته باشیم

فدات

فدات یاسین جان
یدونه ای عزیزم

rezaonline.net
November 18th, 2013, 01:59
سلام ، سایت بنده نیست ، مال جناب آقای صالح سوزنچی هست ، اصلاحیه فونتهای تحت وب هست ، برای همین لینکش رو گذاشتم که استفاده کنید .
ببخشید وقت نکردم توضیح بدم گفتم برید توی اون لینک خودش همه توضیحات هست .

موفق باشید .

ipsat
November 18th, 2013, 05:27
آوب فونت - دایرکتوری فونت های فارسی (http://awebfont.ir/)

vahab00
November 18th, 2013, 08:50
سلام ، سایت بنده نیست ، مال جناب آقای صالح سوزنچی هست ، اصلاحیه فونتهای تحت وب هست ، برای همین لینکش رو گذاشتم که استفاده کنید .
ببخشید وقت نکردم توضیح بدم گفتم برید توی اون لینک خودش همه توضیحات هست .

موفق باشید .

تشکر بابت توضیحاتتون رضا جان
یک دنیا ممنونم
موفق و سرربلند باشید

vahab00
November 18th, 2013, 08:51
آوب فونت - دایرکتوری فونت های فارسی (http://awebfont.ir/)

سلام دوست عزیز
بله تازه سایت رو دیدم
اما خب بنظرم هرکس راه خودش رو میره
تفاوت هایی بین سایت ما و سایت اینها در کددهی فونت ها وجود داره
به هر حال براشون آرزوی موفقیت دارم (البته یکی باید برای من داشته باشه :دی)
یا حق

paradiseserver
November 18th, 2013, 13:23
سلام وهاب جان

انشالله موفق باشید
انشالله از مطالب فونت وب استفاده خواهیم کرد

wikiphp
November 18th, 2013, 14:24
عالیه وهاب جان

موفق باشید

vahab00
November 18th, 2013, 16:17
سلام وهاب جان

انشالله موفق باشید
انشالله از مطالب فونت وب استفاده خواهیم کرد

سلا داداش
ممنون از نظر لطفت
در خدمتتون هستیم
زنده باشی و سربلند

عالیه وهاب جان

موفق باشید
ممنون داداش
شما هم همینطور
یا حق

bepad
November 18th, 2013, 16:26
سلام

خسته نباشی وهاب جان انشالله که این طرح های خوبت بیشتر بشه
خیلی خوب است که یک ارشیو از فونت فارسی در جامعه مجازی موجود باشد جدا از بحث کاری باعث حفظ فرهنگ زبان فارسی از دید خط میشود

موفق باشید

redpayam
November 18th, 2013, 16:59
درود
بسیار عالی
موفق باشید
پ.ن : سایت های مشابهی با این موضوع دیده بودم

vahab00
November 18th, 2013, 18:26
سلام

خسته نباشی وهاب جان انشالله که این طرح های خوبت بیشتر بشه
خیلی خوب است که یک ارشیو از فونت فارسی در جامعه مجازی موجود باشد جدا از بحث کاری باعث حفظ فرهنگ زبان فارسی از دید خط میشود

موفق باشید
سلام مهران جان
ممنونم داداش اگه حمایت شما نبود من هم...
راستی اسیر این جملاتتم :">

درود
بسیار عالی
موفق باشید
پ.ن : سایت های مشابهی با این موضوع دیده بودم

سلام داداش
ممنون از نظر لطفت
ی چیزی بگم واسه خنده
وقتی خواستم این سایت رو بزنم تنها یک نمونه مشابه پیدا کردم :دی وقتی راه انداختم سایت رو دیدم 3یا 4 تا سایت مشابه با این موضوع هست :78:
البته 3-4 تا رو آنالیز کردم و جز یکیشون بقیه فقط فونت ttf رو برای کاربرا آماده کردن ک بزارن تو سایتشون یعنی فقط مرورگرهایی ک tff میخونن میتونن سایت رو با این فونت نشون بدن در حالی که فونت وب (http://www.fontweb.ir/) فونت ها رو در 3 فرمت اصلی ttf , eot , woff که سازگار با تمام مرورگرها حتی اینترنت اکسپلورر نسخه 6 به بالا هست رو ارائه میده .
فونت های فونت وب (http://www.fontweb.ir/) با تمامی مرورگرها و تمام نسخه ها سازگار هست
ممنون از نظرت داداش

RaminMT
November 18th, 2013, 23:53
درود
کار زیبایی هستش وهاب جان با آرزوی موفقیت برات یک دو نکته هم من پیشنهاد میدم
سعی کن علاوه بر این 3 فرمت، فرمت نیمه تصویری svg رو هم اضافه کنی
این یکی برای الان زوده اما تو فکر باش درموردش کمک هم خواستی من در خدمتتم برای الگوریتم و ... اما خوده پیش نهاد اینه که cufon رو هم به مجموعه اضافه کن
cufon سیستم جالبی داره و فونت رو تقریبا به جاوا اسکریچت تبدیلش میکنه و کلا با جاوا اسکریپته و اساس کارش اینه که شما صفحه رو اول به ساده ترین حالت (از نظر فونت) بارگزاری میکنی و با سمت کاربر با جاوا اسکریپت فونت رو تغییر میدی و ... کمی برای کاربر عادی یا حتی حرفه ای مشقت داره تبدیل فونتها به خصوص که توی فارسی باگ داره و دوستان برطرف کردن مسئله رو تا حدودی و تو میتونی این رنج رو از دوستان کم کنی و اون نوع از فونت و خدمات رو هم ارائه بدی

فعلا همینا به نظرم اومد
موفق باشین

redpayam
November 19th, 2013, 12:31
سلام داداش
ممنون از نظر لطفت
ی چیزی بگم واسه خنده
وقتی خواستم این سایت رو بزنم تنها یک نمونه مشابه پیدا کردم :دی وقتی راه انداختم سایت رو دیدم 3یا 4 تا سایت مشابه با این موضوع هست :78:
البته 3-4 تا رو آنالیز کردم و جز یکیشون بقیه فقط فونت ttf رو برای کاربرا آماده کردن ک بزارن تو سایتشون یعنی فقط مرورگرهایی ک tff میخونن میتونن سایت رو با این فونت نشون بدن در حالی که فونت وب (http://www.fontweb.ir/) فونت ها رو در 3 فرمت اصلی ttf , eot , woff که سازگار با تمام مرورگرها حتی اینترنت اکسپلورر نسخه 6 به بالا هست رو ارائه میده .
فونت های فونت وب (http://www.fontweb.ir/) با تمامی مرورگرها و تمام نسخه ها سازگار هست
ممنون از نظرت داداش

قربانت .
راستی ورودت به پرشین تولز رو تبریک میگم .

vahab00
November 19th, 2013, 13:05
درود
کار زیبایی هستش وهاب جان با آرزوی موفقیت برات یک دو نکته هم من پیشنهاد میدم
سعی کن علاوه بر این 3 فرمت، فرمت نیمه تصویری svg رو هم اضافه کنی
این یکی برای الان زوده اما تو فکر باش درموردش کمک هم خواستی من در خدمتتم برای الگوریتم و ... اما خوده پیش نهاد اینه که cufon رو هم به مجموعه اضافه کن
cufon سیستم جالبی داره و فونت رو تقریبا به جاوا اسکریچت تبدیلش میکنه و کلا با جاوا اسکریپته و اساس کارش اینه که شما صفحه رو اول به ساده ترین حالت (از نظر فونت) بارگزاری میکنی و با سمت کاربر با جاوا اسکریپت فونت رو تغییر میدی و ... کمی برای کاربر عادی یا حتی حرفه ای مشقت داره تبدیل فونتها به خصوص که توی فارسی باگ داره و دوستان برطرف کردن مسئله رو تا حدودی و تو میتونی این رنج رو از دوستان کم کنی و اون نوع از فونت و خدمات رو هم ارائه بدی

فعلا همینا به نظرم اومد
موفق باشین
سلام رامین جان
ممنون از ایده خوبت.فکر بدی نیست اما زمان و انرژی زیادی لازمه
و اینکه هنوز تو ایران svg و cufon رایج نشده و خیلی از دوستان و کاربران ازش بی اطلاع هستند

قربانت .
راستی ورودت به پرشین تولز رو تبریک میگم .
سلام داداش ممنون از نظر لطفت
مرسی عزیزم :79: