PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در سرور های مجازی و مجازی سازها

clients
November 16th, 2013, 09:49
سلام
من میخوام سرور مجازی ارایه بدم . الان سرورشو هم خریدم.حالا سوالم اینه که برای مجازی سازی از کدام مجازی ساز استفاده کنم ؟
بین solusvm و vmware موندم .
سوالم به صورت تکی تکی می پرسم
1-هزینه لایسنس solusvm چقده ؟ هزینه لایسنس vmware چطور ؟
2-کسی هست تو ایران این لایسنس ها را ارایه بده
3- در صورتی که نظر شما استفاده از vmware است .لطفا بگید اگر بخوام از vmware استفاده کنم . آخرین نسخه vcenter چنده که بدون مشکل کار میکند. (منظورم کرک شده است.)
4-نحوه پیاده سازی از اول تا آخر به صورت مرحله به مرحله چجوریه ؟
ممنون

nginxweb
November 16th, 2013, 09:53
درود بر شما
دوست گرامی solus یک مجازی ساز نیست در واقع یک منیجر هستش برای مجازی سازهایی مانند open vz - KVM - XEN که برای مدیریت استفاده میگردد

vwmare مجازی ساز مناسبی هستش و هزینه ای هم ندارد اما اگر دنبال منابع اختصاصی هستید بهترین گزینه Xen Citrix خواهد بود

clients
November 16th, 2013, 23:50
ممنون
من اگه بخوام solusvm راه اندازی کنم هزینه هاش چطوریه؟‌
برا لایسنس چقدر باید بدم ؟

hadi_am
November 17th, 2013, 00:03
ممنون
من اگه بخوام solusvm راه اندازی کنم هزینه هاش چطوریه؟‌
برا لایسنس چقدر باید بدم ؟

درود

ماهانه 10$

برای Vmware هیچ هزینه ای تو هیچ دوره ی زمانی لازم نیست پرداخت کنید چون لایسنس رو رایگان میده و فقط باید یه کد رو وارد کنید...

بهتره از Vcenter استفاده نکنید، چون حفره ی امنیتی داره...

البته فکر کنم با هزینه دوستان بتونن واستون مشکل رو حل کنند و بهتره اگه میخواید این ویسنتر رو نصب کنید بدید براتون به متخصص رو لینوکس نصب کنه...

با تشکر

هادی امیری

SixthElement
November 17th, 2013, 00:14
سلام.

من خیلی این چند وقت اخیر در مورد مجازی ساز ها تحقیق کردم. اکثراً VMWare رو پیشنهاد می کنند . حتی مقاله های دانشگاهی هم در این زمینه خوندم. کل دنیا روهم ببینیم در سطح متوسط VMWare بیشترین سهم بازار رو داره.

در مورد VCenter سرور برای یک سرور مطلقاً بهش نیازی نیست. بیشترین مزیتی که من ازش دیدم جابجایی ماشین مجازی بین سرور هاس. خودکار کردن استفاده از منابع هم برای جاهایی که مصرف برق و ...مهمه به کار میاد.
البته نمیدونم شاید استفاده خاصی ازش می کنید. اگر اطلاعات بیشتری در مورد استفاده از VCenter بدید ممنون میشم. شاید مطلب جدیدی یاد بگیرم.

مورد بعدی اینه که VCenter کلی منابع گرون قیمت شما رو به باد میده در صورتی که عملاً نیازی بهش نیست.

امیدوارم کاربردی باشه.

clients
November 17th, 2013, 00:16
من میترسم از حفره های امنیتی .
چه حفره امنیتی دارد ؟
امروز داشتم جستجو میکردم که دیدم آخرین نسخه 5.5 است ولی بچه ها در اینجا نسخه 5.1 راگذاشتن.
حالا 5.5 حفره داره یا 5.1 ؟

hadi_am
November 17th, 2013, 00:27
درود مجدد

تا اونجایی که بنده شنیدم کلا تممی نسخه هاش مشکل امنیتی داره...

الان 5.1 خیلی بهتر فکر کنم جواب بده تا 5.5

چون 5.5 تازه وارد شده و 5.1 امتحانشو رد کرد...

با تشکر

هادی امیری

Mr.Te0
November 17th, 2013, 00:43
عزیز کار با مجازی ساز xen و پنل مدیریتی slous vm پیچیده گی های خاصی داره... و اگر خدای نکرده به مشکل بخورید کمتری کسی پیدا میشه و ممکن راه حل مشکل رو بدونه خود ساپورت slous vm هم که قربونش برم هر سوال یا مشکلی داشته باشی میگه پول.. کلا وی ام ویر به نظر من خیلی بهتره..

majidisaloo1
November 17th, 2013, 00:50
خود ساپورت slous vm هم که قربونش برم هر سوال یا مشکلی داشته باشی میگه پول.. کلا وی ام ویر به نظر من خیلی بهتره..

با سلام

احتمالا نوع ارتباط گیری اشتباهی داشته اید
ما حتی مواردی هم که به اونا ربط نداره دادیم برایمان خودشان انجام داده اند هزینه لایسنس هم برای همین است و وظیفه دارند انجام بدهند که انصافا تا با الآن موردی بدی ندیده ایم!

با سپاس
عیسی لو

SixthElement
November 17th, 2013, 01:25
سلام مجدد.
من شخصاً با vcenter به مشکل خوردم اما خود ESXi فوق العاده بی دردسر کار کرده. الان چند ماهی میشه از 5.1 استفاده می کنم. نسخه 5.5 مثل اینکه امکان پشتیبانی از هارد 64 ترابایت و رم بیشتر از 1 ترابایت رو هر ماشین رو داره ارائه می ده.

m_nekou
November 17th, 2013, 01:32
دوست عزیز vm یوزر فرندی تر هست
نسخه 5.5 هنوز اسیبل نشده
ولی نسخه 5.1 استیبل هست
و یکی از فرقهاشون اینه که در زمینه san storage ها خیلی قوی تر کار شده
که بدرد کار شما نمیخوره
vcenter هم باگ امنیتی حادی نداره
ولی توصیه میشه نسخه لینوکسی رو ران کنید
که مشکل خاصی نداشته باشید

با تشکر
مهرداد نکومنش
www.aratweb.com (http://www.ararweb.com)

Mr.Te0
November 17th, 2013, 01:46
با سلام

احتمالا نوع ارتباط گیری اشتباهی داشته اید
ما حتی مواردی هم که به اونا ربط نداره دادیم برایمان خودشان انجام داده اند هزینه لایسنس هم برای همین است و وظیفه دارند انجام بدهند که انصافا تا با الآن موردی بدی ندیده ایم!

با سپاس
عیسی لو

والا هر سری مشکل ما جدی بود مارو ارجاع میدادند به سایت servermangment اونجا هم بابت هر سوال و چک کردن خالی 20$ میخواستند...

VPS
November 19th, 2013, 02:15
کسی فایل های vmware 5.1 و فایل ایزو esxi رو داره ؟
همین جا بذاره تا ما هم استفاده کنیم.

MagicVps.Com
November 19th, 2013, 03:26
درود

بهتره از Vcenter استفاده نکنید، چون حفره ی امنیتی داره...

با تشکر

هادی امیری

عزیز ممکنهبگید این حفره امنیتیش چیه هست و کلا مشکلش چیه ما که مشکلی تا این لحضه داخلش مشاهده نکردیم غز سال 2009 هم داریم با وی سنتر کار میکنیم و باگی ندیدم

MagicVps.Com
November 19th, 2013, 03:31
سلام.

من خیلی این چند وقت اخیر در مورد مجازی ساز ها تحقیق کردم. اکثراً VMWare رو پیشنهاد می کنند . حتی مقاله های دانشگاهی هم در این زمینه خوندم. کل دنیا روهم ببینیم در سطح متوسط VMWare بیشترین سهم بازار رو داره.

در مورد VCenter سرور برای یک سرور مطلقاً بهش نیازی نیست. بیشترین مزیتی که من ازش دیدم جابجایی ماشین مجازی بین سرور هاس. خودکار کردن استفاده از منابع هم برای جاهایی که مصرف برق و ...مهمه به کار میاد.
البته نمیدونم شاید استفاده خاصی ازش می کنید. اگر اطلاعات بیشتری در مورد استفاده از VCenter بدید ممنون میشم. شاید مطلب جدیدی یاد بگیرم.

مورد بعدی اینه که VCenter کلی منابع گرون قیمت شما رو به باد میده در صورتی که عملاً نیازی بهش نیست.

امیدوارم کاربردی باشه.

اتفاقا کسی که از یک سرور بیشتر حتی همون یک سرور وی امور داشته باشه براش وی سنتر از نون شب هم واجبتر هست کلی کارها و سیستمهای مانیتورنیگ داره که میشه ازش استفاده کرد دلیلی نداره چون استفاده ازش را نمییدونید بگید منابع ارزشمند را هدر میدهد کسی که وارد این کار فورش سرور میهش و اگر نتونه بیخال 4 یا 6 گیگ رم و 2 کور سیپیو و بشه حالا چه روی سورهای خودش چه با هزینه روی سورهای دیگر جاها همون بهتر که وارد این کار نشه

MagicVps.Com
November 19th, 2013, 03:34
درود مجدد

تا اونجایی که بنده شنیدم کلا تممی نسخه هاش مشکل امنیتی داره...

الان 5.1 خیلی بهتر فکر کنم جواب بده تا 5.5

چون 5.5 تازه وارد شده و 5.1 امتحانشو رد کرد...

با تشکر

هادی امیری

دوست عزیز شنیدن را بخیال بشید یه مثل هست که مگیه شندین کی بود مانند دیدین
چیز یکه دیدین و تجربش را داشتید مطرح کنید بعضی از همکارن خیلی ببخشید بلانسبت جمع
از روی نادانی یه حرفی میزنند و بقه همه همون حرفها را تکرار میکنند هر زمان خودتون اون مورد بشخصه دیدی بعدا مطرح کنید و درموردش صحبت کنید

MagicVps.Com
November 19th, 2013, 03:37
سلام مجدد.
من شخصاً با vcenter به مشکل خوردم اما خود ESXi فوق العاده بی دردسر کار کرده. الان چند ماهی میشه از 5.1 استفاده می کنم. نسخه 5.5 مثل اینکه امکان پشتیبانی از هارد 64 ترابایت و رم بیشتر از 1 ترابایت رو هر ماشین رو داره ارائه می ده.

مشکلتون چیبوده دوست عزیز مطرح میکردین در فورم شاید مورد حل بودش
بشخصه توی این چند سال هیچ زمان با وی سنتر به مشکل برنخوردم و قشنگ مثل پلنگ کار داره میکنه گوش شیطون کر

مایل بودین یه لینک بدم توضیحات کاملی در مورد امکانات وبستر نسخه 5.5 + esxi 5.5 بصورت فارسی

MagicVps.Com
November 19th, 2013, 03:51
فیلم اموزشی در مورد قابلیتهای جدید 5.5 esxi 5.5 +VMware vCenter

فیلم اموزشی در مورد قابلیتهای جدید 5.5 esxi 5.5 +VMware vCenter (http://www.webhostingtalk.ir/f66/97655)

MagicVps.Com
November 19th, 2013, 04:01
سلام
من میخوام سرور مجازی ارایه بدم . الان سرورشو هم خریدم.حالا سوالم اینه که برای مجازی سازی از کدام مجازی ساز استفاده کنم ؟
بین solusvm و vmware موندم .
سوالم به صورت تکی تکی می پرسم
1-هزینه لایسنس solusvm چقده ؟ هزینه لایسنس vmware چطور ؟
2-کسی هست تو ایران این لایسنس ها را ارایه بده
3- در صورتی که نظر شما استفاده از vmware است .لطفا بگید اگر بخوام از vmware استفاده کنم . آخرین نسخه vcenter چنده که بدون مشکل کار میکند. (منظورم کرک شده است.)
4-نحوه پیاده سازی از اول تا آخر به صورت مرحله به مرحله چجوریه ؟
ممنون

از هرجا سرور تهیه کنید معمولا بصورت نصب شده تحیول میدن فقط اینکه ممکنه اخرین نسخه نباشه که خودتون از طریق ویسنتر میتونید اپدیت کنیدبه اخرین نسخه

بصورت لینک مستقیم
مجازی ساز نسخه 5.5
ftp://209.190.25.251/VMWARE/VMware-VMvisor-Installer-5.5.0-1331820.x86_64.iso

ویسنتر نسخه 5.5
ftp://209.190.25.251/VMWARE/VMware-VIMSetup-all-5.5.0-1312299.iso

MagicVps.Com
November 19th, 2013, 04:22
سلام.

در مورد VCenter سرور برای یک سرور مطلقاً بهش نیازی نیست. بیشترین مزیتی که من ازش دیدم جابجایی ماشین مجازی بین سرور هاس. خودکار کردن استفاده از منابع هم برای جاهایی که مصرف برق و ...مهمه به کار میاد.د. اگر اطلاعات بیشتری در مورد استفاده از VCenter بدید ممنون میشم. شاید مطلب جدیدی یاد بگیرم.

.

این لینک یکی از دوستان توضیحاتی دادن به زبان فارسی

برررسی قابلیت های VMware vCenter Operation Manager – مانیتورینگ | PersianVM (http://www.persianvm.com/node/199)

برررسی قابلیت های VMware vCenter Operation Manager – مانیتورینگ

برای اطلاعات بیشترهم که از طریق خود سایت وی ام هم ور میتونید مطالعه کنید خودتون که استاد هستید دیگه

SixthElement
November 19th, 2013, 10:33
عزیز ممکنهبگید این حفره امنیتیش چیه هست و کلا مشکلش چیه ما که مشکلی تا این لحضه داخلش مشاهده نکردیم غز سال 2009 هم داریم با وی سنتر کار میکنیم و باگی ندیدم

سلام.

روی یکی از سرور های شخص بنده بدون یوزر و در سال 1974 تو سیستم ما لاگین کردن و شروع کردن به پاک کردن ماشین ها! شانسی که آوردیم مانیتورینگ دائمی و یکم شانس داشتیم که اطلاعاتمون نپرید.

SixthElement
November 19th, 2013, 10:37
اتفاقا کسی که از یک سرور بیشتر حتی همون یک سرور وی امور داشته باشه براش وی سنتر از نون شب هم واجبتر هست کلی کارها و سیستمهای مانیتورنیگ داره که میشه ازش استفاده کرد دلیلی نداره چون استفاده ازش را نمییدونید بگید منابع ارزشمند را هدر میدهد کسی که وارد این کار فورش سرور میهش و اگر نتونه بیخال 4 یا 6 گیگ رم و 2 کور سیپیو و بشه حالا چه روی سورهای خودش چه با هزینه روی سورهای دیگر جاها همون بهتر که وارد این کار نشه

سلام دوست عزیزم

امیدوارم خوب و سرحال باشید. این دوست ما تازه اولین سرورش رو خریداری کرده و هنوز نیاز به ابزار هایی مثل V-Motion یا مانیتورینگ های خاص نداره. برای همین بهش پیشنهاد ندادم از VCenter استفاده کنه. بازار کارخوب هم اونقدر بزرگ هست که اگر کسی بخواد خوب سرویس بده بتونه وارد بازار بشه.

راستی ممنون میشم اگر بیشتر در مورد امکانات VCenter و کارهایی که میشه باهاش کرد برای من بیشتر توضیح بدید. حس می کنم اطلاعاتم قدیمی و کم شده.

پیروز باشید.

SixthElement
November 19th, 2013, 10:38
مشکلتون چیبوده دوست عزیز مطرح میکردین در فورم شاید مورد حل بودش
بشخصه توی این چند سال هیچ زمان با وی سنتر به مشکل برنخوردم و قشنگ مثل پلنگ کار داره میکنه گوش شیطون کر

مایل بودین یه لینک بدم توضیحات کاملی در مورد امکانات وبستر نسخه 5.5 + esxi 5.5 بصورت فارسی

والا من مطرح کردم اما متاسفانه کلی مسخره شدم جای اینکه کمکی بهم بشه.

hadi_am
November 19th, 2013, 10:55
درود مجدد...

جناب ارانی انگاری اطلاعات بنده هم قدیمی شده...

جناب Magic Vps میشه بفرمایید هزینه ی کامل نصب ویسنتر روی سرور ویندوز چقدر هستش؟؟؟

چون اینطوری که شما فرمودید امکانات کاملتری داره چون زمانی که ما استفاده میکردیم کلی دردسر کشیدیم...
اگه یه شماره تماس پ.خ کنید خیلی ممنون میشم...

با تشکر

هادی امیری

clients
November 19th, 2013, 12:08
از هرجا سرور تهیه کنید معمولا بصورت نصب شده تحیول میدن فقط اینکه ممکنه اخرین نسخه نباشه که خودتون از طریق ویسنتر میتونید اپدیت کنیدبه اخرین نسخه

بصورت لینک مستقیم
مجازی ساز نسخه 5.5
ftp://209.190.25.251/VMWARE/VMware-VMvisor-Installer-5.5.0-1331820.x86_64.iso

ویسنتر نسخه 5.5
ftp://209.190.25.251/VMWARE/VMware-VIMSetup-all-5.5.0-1312299.iso

برخی از افراد در همین فروم نسخه 5.5 را پیشنهاد نمی کنند به 2 دلیل
1- به دلیل تازه بودن این نسخه و این که هنوز امتحانش رو پس نداده . ومعلوم نیست چه مشکلاتی داشته باشد
2- نبود لایسنس و یا کرک برای این نسخه.

شما برای این نسخه کرک و یا سریال نامبر و لایسنس دارید ؟
اگر دارید در اختیار من هم قرار دهید ممنون میشم.