PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدوم کش کننده از همه بهتره ؟! :|

OmidX
November 16th, 2013, 01:21
درود ،

من میخوام یک کش کننده خوب نصب کنم ، کدوم یکی از اینا رو پیشنهاد میکنید ؟ (:|

APC
eAccelerator
Memcache
XCache

؟؟؟

وب سرورم هم آپاچی + Nginx (بصورت Reverse P-r-o-x-y Server) ه ...

چقدر تو سرعت لود سایت تاثیر داره ؟ :109:

compiler
November 16th, 2013, 01:51
سلام

apc و Eaccelerator و Xcache هر ۳ Opcod Cache هستند . کارشون ذخیره سازی فایل های PHP در وضعیت کامپایل شده روی دیسک ها حافظه (رم) سرور است . هر ۳ بسیار استیبل و سریع هستند

APC بیشترین سازگاری رو داره . به خصوص اینکه در آینده نه چندان دور بخشی از PHP خواهد بود...همین پشتیبانی رسمی از APC توسط خود PHP باعث میشه بیشترین سازگاری رو داشته باشه . سرعت APC بسیار بالاست و فایل های کامپایل شده رو داخل RAM سرور کش میکنه .
Eaccelerator که مدت نسبتا طولانی هست که ورژن جدیدی ارائه نکرده و به نظر هم نمیرسه دیگه تولید کنندگانش قصد توسعه اون رو داشته باشند . Eacclereator تا php 5.4 رو پشتیبانی میکنه . به هر حال همچنان یکی از بهترین آپکد کش ها به حساب میاد . مخصوصا متد کش کردن فایل های کامپایل شده PHP روی دیسک توسط Eaccelerator بسیار رایج است و تاثیر زیادی روی کاهش لود سرور دارد .
ٓXcache شاید سریع ترین آپکد کش باشه ولی بیشتر برای تک سایت ها یا سرور های شخصی با تعداد سایت های کم توصیه میشه . این سیستم کشینگ بیشترین آمار نا سازگاری را با سایر سرویس ها و نرم افزار های سرور دارد و در ضمن از بعضی فانکشن های خطرناک نیز استفاده میکند . اگر فانکشن های معروف و پر ریسک رو در php.ini ببندید در فرایند نصب Xcache با ارور مواجه میشید .

Memcache کاملا کارش با ۳ آپکد کش فوق متفاوته . Memcache یک Object Cache بسیار قویه . بهترین روش برای کش کردن کوئری های دیتابیس Memcaceh هست . بازدهی زمانی به حد اکثر میرسه که از Memcache روی یک سرور جدا (Memcache Server) استفاده بشه

شما میتونید یک آپکد کش رو در کنار Memcache به صورت همزمان استفاده کنید . اگر از cPanel استفاده میکنید بهتون Eaccelerator رو بین ۳ انتخاب بالا توصیه میکنم

در ضمن استفاده از Nginx به عنوان Reverse ***** در کنار آپاچی تاثیر بسیار زیادی روی سرعت لود وب سایت ها خواهد گذاشت .

موفق باشید

OmidX
November 16th, 2013, 02:48
سلام

apc و Eaccelerator و Xcache هر ۳ Opcod Cache هستند . کارشون ذخیره سازی فایل های PHP در وضعیت کامپایل شده روی دیسک ها حافظه (رم) سرور است . هر ۳ بسیار استیبل و سریع هستند

APC بیشترین سازگاری رو داره . به خصوص اینکه در آینده نه چندان دور بخشی از PHP خواهد بود...همین پشتیبانی رسمی از APC توسط خود PHP باعث میشه بیشترین سازگاری رو داشته باشه . سرعت APC بسیار بالاست و فایل های کامپایل شده رو داخل RAM سرور کش میکنه .
Eaccelerator که مدت نسبتا طولانی هست که ورژن جدیدی ارائه نکرده و به نظر هم نمیرسه دیگه تولید کنندگانش قصد توسعه اون رو داشته باشند . Eacclereator تا php 5.4 رو پشتیبانی میکنه . به هر حال همچنان یکی از بهترین آپکد کش ها به حساب میاد . مخصوصا متد کش کردن فایل های کامپایل شده PHP روی دیسک توسط Eaccelerator بسیار رایج است و تاثیر زیادی روی کاهش لود سرور دارد .
ٓXcache شاید سریع ترین آپکد کش باشه ولی بیشتر برای تک سایت ها یا سرور های شخصی با تعداد سایت های کم توصیه میشه . این سیستم کشینگ بیشترین آمار نا سازگاری را با سایر سرویس ها و نرم افزار های سرور دارد و در ضمن از بعضی فانکشن های خطرناک نیز استفاده میکند . اگر فانکشن های معروف و پر ریسک رو در php.ini ببندید در فرایند نصب Xcache با ارور مواجه میشید .

Memcache کاملا کارش با ۳ آپکد کش فوق متفاوته . Memcache یک Object Cache بسیار قویه . بهترین روش برای کش کردن کوئری های دیتابیس Memcaceh هست . بازدهی زمانی به حد اکثر میرسه که از Memcache روی یک سرور جدا (Memcache Server) استفاده بشه

شما میتونید یک آپکد کش رو در کنار Memcache به صورت همزمان استفاده کنید . اگر از cPanel استفاده میکنید بهتون Eaccelerator رو بین ۳ انتخاب بالا توصیه میکنم

در ضمن استفاده از Nginx به عنوان Reverse ***** در کنار آپاچی تاثیر بسیار زیادی روی سرعت لود وب سایت ها خواهد گذاشت .

موفق باشید

بسیار بسیار ممنون بابت توضیحات کاملتون ...

من از دایرکت ادمین استفاده مبکنم و نسخه PHPم هم 5.3 ه ، به نظر شما APC رو نصب کنم ؟ یا Eaccelerator ؟

nginxweb
November 16th, 2013, 04:23
بسیار بسیار ممنون بابت توضیحات کاملتون ...

من از دایرکت ادمین استفاده مبکنم و نسخه PHPم هم 5.3 ه ، به نظر شما APC رو نصب کنم ؟ یا Eaccelerator ؟

درود
Eaccelerator نصب نمایید و اگر هم اسکریپت های روی سرور از cache server مانند memcached پشتیبانی میکنند حتما نصب نمایید (اکثر اکریپت های رایج مانند wordpress - joomla - vb - mybb و..) همگی پشتیبانی میکنند

ضمنا nginx+apache بسیار مطلوب میباشد و تاثر خوبی در سرعت و لود و کاهش مصرف منابع دارد

InterServer.ir
November 16th, 2013, 05:05
APC و ... هر کدوم کاراییشون مربوط به اسکریپت ها هست که پشتیبانی کنن یا نه مثال mybb با APC نمی تونه کار کنه و منابع بالایی مصرف می کنه ولی با xcache بهترین کارایی رو داره!
در حالت کلی xcache و memcache بهترین کارایی و سازگاری رو دارند به نظر من! APC هم باشه بد نیست ولی با بعضی از اسکریپت ها ناسازگاره ولی اسکریپت هایی هم هستند که فقط از APC پشتیبانی می کنند!
بهترین حالت ممکن برای سرویس دهی انتخابی کردن این موارد هست که مشتری خودش بتونه انتخاب کنه ! امکانی که که کلود لینوکس فراهم کرده!

OmidX
November 16th, 2013, 12:58
درود
Eaccelerator نصب نمایید و اگر هم اسکریپت های روی سرور از cache server مانند memcached پشتیبانی میکنند حتما نصب نمایید (اکثر اکریپت های رایج مانند wordpress - joomla - vb - mybb و..) همگی پشتیبانی میکنند

ضمنا nginx+apache بسیار مطلوب میباشد و تاثر خوبی در سرعت و لود و کاهش مصرف منابع دارد

من Eaccelerator رو طیق این آموزش : آموزش نصب eaccelerator کش در سرور لینوکس و کاهش لود سرور و افزایش سرعت (http://compiler.ir/آموزش-نصب-eaccelerator-کش-سرور-لینوکس/)

نصب کردم و مقادیر گفته شده ر هم ته php.ini اضافه کردم ، الان باید php رو rebiuld کنم ؟ یا نیازی نیست ؟ چطوری بفهمم درست کار میکنه ؟

برای نصب memcached حتما باید از یک سرور جدا استفاده کرد ؟ نمیشه memcached server رو همین سرور باشه ؟

OmidX
November 16th, 2013, 13:05
وقتی تست میگیرم ، ارور داره :

eAccelerator: Unable to create cache directory ”/tmp/eaccelerator”

[root@ca eaccelerator-eaccelerator-42067ac]# make test

Build complete.
Don't forget to run 'make test'.

================================================== ===================
PHP : /usr/local/bin/php
PHP_SAPI : cli
PHP_VERSION : 5.3.27
ZEND_VERSION: 2.3.0
PHP_OS : Linux - Linux 2.6.32-358.23.2.el6.x86_64 #1 SMP Wed Oct 16 18:37:12 UTC 2013 x86_64
INI actual : /usr/src/eaccelerator-eaccelerator-42067ac/tmp-php.ini
More .INIs :
CWD : /usr/src/eaccelerator-eaccelerator-42067ac
Extra dirs :
VALGRIND : Not used
TIME START 2013-11-16 09:33:43

من پرمیشن این پوشه رو گذاشتم رو ۷۷۷ ، اما بازم این ارور هست :| و کار نمکینه .

nginxweb
November 16th, 2013, 14:12
آموزش اصولی نصب Memcached روی انواع پنل (http://www.pcserver.ir/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A7%D8%B5%D9%88%D9%84%DB%8C-%D9%86%D8%B5%D8%A8-Memcached-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D9%BE%D9%86%D9%84-1563.html)

OmidX
November 16th, 2013, 14:27
آموزش اصولی نصب Memcached روی انواع پنل (http://www.pcserver.ir/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A7%D8%B5%D9%88%D9%84%DB%8C-%D9%86%D8%B5%D8%A8-Memcached-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D9%BE%D9%86%D9%84-1563.html)

دستور اولیه ارور میده :

[root@omidx ~]# wget -c http://memcached.googlecode.com/files/memcached-1.4.5.tar.gz tar -xzf memcached-1.4.5.tar.gz cd memcached-1.4.5/ yum -y install libevent libevent-devel ./configure --prefix=/opt/memcached make make install
wget: invalid option -- 'z'
Usage: wget [OPTION]... [URL]http://www.webhostingtalk.ir/f55/97365/...

Try ‘wget --help’ for more options.
[root@omidx ~]#

OmidX
November 16th, 2013, 18:25
Up :|

ToranjHost
November 16th, 2013, 18:49
درود

Eaccelerator پیشنهاد میشه . برای نصب هم در خدمت شما هستیم ...

OmidX
November 16th, 2013, 18:50
درود

Eaccelerator پیشنهاد میشه . برای نصب هم در خدمت شما هستیم ...

من Eaccelerator رو نصب کردم ، اما ارور داره :|

تو phpinfoم هم نمیاد :| ، میشه راهنمایی کنید ؟

ToranjHost
November 16th, 2013, 18:55
درود

اطلاعات سرور روی برای ما از طریق تیکت در سایت ارسال کنید تا براتون نصب کنیم ...

OmidX
November 16th, 2013, 19:45
فعلا بزارید ، بقیه دوستان هم نظر بدن ،

ترجیح میدم خودم نصبش کنم ، تا بدم یکی دیگه نصب کنه ...

چون میخوام بدونم ، الان ایراد کار من کجاست !

ali2k
November 16th, 2013, 21:48
سلام

موفق باشید

توضیح کاملی دادید ، این مورد هم من اضافه کنم

APC علاوه براینکه opcode cache هست قابلیت object cache هم دارد و این مزیت رو داره که همزمان هر جفت این دو نوع کش را ارائه می کند و نیازی نیست جداگانه objectcache مثل memcache نصب کنید و اکثر اسکریپت های اپن سورس مثل وردپرس و جوملا به راحتی به apc برای object cache وصل می شوند.

به تجربه و مقایسه های موجود در اینترنت apc درصد اندکی از بقیه موارد سریعتر هست و گزینه انتخابی خود من هم همیشه apc است.

درمورد apc که قراربوده در هسته پی اچ پی قرار بگیره این مورد کنسل شده و بزودی شرکت zend محصول PECL :: Package :: ZendOpcache (http://pecl.php.net/package/ZendOpcache)
را که درحال توسعه هست را جایگزین apc در هسته php خواهد کرد. (توصیه نمیشه این محصول زند رو نصب کنید چون هنوز سازگاریه کاملی نداره)

در مورد eaccelator نیز که شما نصب کردید و خطا دارید به خاطر نساختن فولدر فایل های کشن و ندادن پرمیشن هست که اخیرا نسخه جدیدش تا پی اچ پی 5.4 را ساپورت میکنه

نکته ای که برای نصب هرکدام از این کش ها باید بدانید این هست که در حالت fastcgi چون هر پروسس وب سرور بصورت مستقل لود میشه عملا یک کش متمرکز وجود نداره و هر پروسس برای خودش یک نسخه کش بالا میاره که کارایی کش رو کم میکنه و بهترین کارایی این کش ها در mod_php یا fpm هست که کش بصورت متمرکز عمل میکند

OmidX
November 16th, 2013, 23:34
توضیح کاملی دادید ، این مورد هم من اضافه کنم

APC علاوه براینکه opcode cache هست قابلیت object cache هم دارد و این مزیت رو داره که همزمان هر جفت این دو نوع کش را ارائه می کند و نیازی نیست جداگانه objectcache مثل memcache نصب کنید و اکثر اسکریپت های اپن سورس مثل وردپرس و جوملا به راحتی به apc برای object cache وصل می شوند.

به تجربه و مقایسه های موجود در اینترنت apc درصد اندکی از بقیه موارد سریعتر هست و گزینه انتخابی خود من هم همیشه apc است.

درمورد apc که قراربوده در هسته پی اچ پی قرار بگیره این مورد کنسل شده و بزودی شرکت zend محصول PECL :: Package :: ZendOpcache (http://pecl.php.net/package/ZendOpcache)
را که درحال توسعه هست را جایگزین apc در هسته php خواهد کرد. (توصیه نمیشه این محصول زند رو نصب کنید چون هنوز سازگاریه کاملی نداره)

در مورد eaccelator نیز که شما نصب کردید و خطا دارید به خاطر نساختن فولدر فایل های کشن و ندادن پرمیشن هست که اخیرا نسخه جدیدش تا پی اچ پی 5.4 را ساپورت میکنه

نکته ای که برای نصب هرکدام از این کش ها باید بدانید این هست که در حالت fastcgi چون هر پروسس وب سرور بصورت مستقل لود میشه عملا یک کش متمرکز وجود نداره و هر پروسس برای خودش یک نسخه کش بالا میاره که کارایی کش رو کم میکنه و بهترین کارایی این کش ها در mod_php یا fpm هست که کش بصورت متمرکز عمل میکند

الان من باید چه کار کنم ؟ پرمیشن رو میزارم رو ۷۷۷ ، بازم همین ارور هست !

suPHP رو سرور من نصب ه ، ممکنه مشکل از owner permission باشه ؟ ، اما من با یوزر روت لاگین و پرمیشن رو ۷۷۷ کردم !

تازه وقتی سرور ریبوت میشه ، پوشه ای ک ساختم + خط هایی ک به php.ini اضافه کردم ، کلا حذف میشه :|

OmidX
November 16th, 2013, 23:39
من طیق این آموزش : آموزش نصب eaccelerator کش در سرور لینوکس و کاهش لود سرور و افزایش سرعت (http://compiler.ir/آموزش-نصب-eaccelerator-کش-سرور-لینوکس/) نصب کردم ، یکی بگه چجوری اینو حذفش کنم ؟؟؟ :|‌ :|‌ :|

RoobinaServer
November 16th, 2013, 23:50
من طیق این آموزش : آموزش نصب eaccelerator کش در سرور لینوکس و کاهش لود سرور و افزایش سرعت (http://compiler.ir/آموزش-نصب-eaccelerator-کش-سرور-لینوکس/) نصب کردم ، یکی بگه چجوری اینو حذفش کنم ؟؟؟ :|‌ :|‌ :|

بنده آموزش را ندیدم اما کلا بگم خدمتتون برای اجرای این کش یک خط دستور در فایل php.ini شما اضافه میشه که این کش را در php اجرا میکنه همان خط را پاک کنید انگار نه انگار که نصب کردید رو سرور و اصلا اجرا نمیشه در سرورتون.

یا حق

OmidX
November 17th, 2013, 00:53
من الان eaccelerator رو حذف و APC رو طیق این آموزش Installing Alternative PHP Cache (APC) (http://help.directadmin.com/item.php?id=400) نصب کردم .

اما بازم تو phpinfo هیچ اثری از APC نیست :|

OmidX
November 17th, 2013, 02:07
من این
eaccelerator رو حذف کردم ، اما این ارورا چیه ؟! :|

Failed loading /usr/lib/php4/eaccelerator.so: /usr/lib/php4/eaccelerator.so: cannot open shared object file: No such file or directory
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/local/php5/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20090626/“eaccelerator.so”' - /usr/local/php5/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20090626/“eaccelerator.so”: cannot open shared object file: No such file or directory in Unknown on line 0
msj

RoobinaServer
November 17th, 2013, 03:02
من این
eaccelerator رو حذف کردم ، اما این ارورا چیه ؟! :|

Failed loading /usr/lib/php4/eaccelerator.so: /usr/lib/php4/eaccelerator.so: cannot open shared object file: No such file or directory
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/local/php5/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20090626/“eaccelerator.so”' - /usr/local/php5/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20090626/“eaccelerator.so”: cannot open shared object file: No such file or directory in Unknown on line 0
msj

دستور فراخوانی eaccelerator.so در php.ini را همانطور که بالا توضیح دادم باید حذف کنید و httpd را ریست کنید.

یا حق

compiler
November 17th, 2013, 13:05
سلام

برای نصب php module Memcache از دستور pecl استفاده کنید !

pecl install memcache

حالا memcached رو به صورت زیر نصب کنید :

yum install memcached

برای نصب Eaccelerator هم فقط یک راه وجود داره و ان هم کامپایل از روی سورس هست...

wget https://github.com/eaccelerator/eaccelerator/tarball/master
tar -xvf master

cd eaccelerator-eaccelerator-42067ac
phpize

./configure && make && make install

حالا پوشه مربوط به ذخیره سازی فایل ها رو ایجاد کنید و دسترسی هاشو هم ست کنید :

mkdir -p /tmp/eaccelerator
chmod 0777 /tmp/eaccelerator

حالا فایل php.ini رو ویرایش کنید و خطوط زیر رو عینا توش کپی کنید :

extension = "memcache.so"
extension = "eaccelerator.so"

eaccelerator.cache_dir="/tmp/eaccelerator"
eaccelerator.check_mtime="1"
eaccelerator.compress="1"
eaccelerator.compress_level="9"
eaccelerator.debug="0"
eaccelerator.enable="1"
eaccelerator.filter=""
eaccelerator.optimizer="1"
eaccelerator.shm_max="0"
eaccelerator.shm_only="0"
eaccelerator.shm_prune_period="0"
eaccelerator.shm_size="16"
eaccelerator.shm_ttl="0"

وب سرور رو ریستارت کنید :

service httpd restart

اگر از php-fpm استفاده میکنید باید حتما ریستارتش کنید

موفق باشید

nginxweb
November 17th, 2013, 13:12
درخواست این دوست عزیز پیگیری و حل گردید و کش سرورهای مورد نیز ایشون نصب و تنظیم شد