PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بازار کار شبکه و درآمد؟

almapanel
November 10th, 2013, 23:25
سلام دوستان عزیز

یک سوال از اساتید داشتمت اینکه شبکه در حال حاضر بازار کارش نسبت به برنامه نویسی چطوره ؟

راحت کار گیر میاد و باید چه مدارکی بگیریم تا بتونیم شاغل بشیم

و اینکه برای ادمین شدن چه مدارکی و چقدر سابقه میخواد و در آمد متوسطش ؟

akbari
November 11th, 2013, 00:05
فروش تجهیزات شبکه خوبه

be099
November 11th, 2013, 00:05
وقتی کار بلد باشی دهنت سرویس میشه انقد کار میریزه سرت
مدرک هم کشکه
وقتیم بلد نباشی شوتت میکنن بیرون
تمام.

almapanel
November 11th, 2013, 00:55
فروش تجهیزات شبکه خوبه

سرمایه زیاد میخواد نه ؟
راستش بازاریابیم و.. زیاد خوب نیست !!

ولی بدمم نمیاد بیشتر تو کار فروش و سخت افزارش باشم تا اینمکه خدماتی و..

almapanel
November 11th, 2013, 00:56
وقتی کار بلد باشی دهنت سرویس میشه انقد کار میریزه سرت
مدرک هم کشکه
وقتیم بلد نباشی شوتت میکنن بیرون
تمام.
بله هر کاری همینه !

almapanel
November 11th, 2013, 01:06
فروش تجهیزات شبکه خوبه
راستی ! سایتتون باز نمیشه و ارور Danger: Malware Ahead! میده !

akbari
November 11th, 2013, 09:49
سرمایه زیاد میخواد نه ؟
راستش بازاریابیم و.. زیاد خوب نیست !!

ولی بدمم نمیاد بیشتر تو کار فروش و سخت افزارش باشم تا اینمکه خدماتی و..

بستگی داره چجور فروشی بخوای داشته باشید
جز فروش بخواید باشید خوب یک سری کالا های پر فروش را میخری و انبار میکنی که با بازار یابی بفروشی
ولی عمده فروش باید بیشتر از همکار بخری به مشتری بدی چون فکر نمیکنم اینقدر سرمایه داشته باشی از همه چی عمده داشته باشید.

سرما عمده فروشی حدود 20 تا 30 تومان نیاز هست برای شروع . اونم پولت در روز چرخش داره بخاطر اینکه فقط دست به دست میکنی .
این 20 تا 30 تومان بدون اجاره دفتر کارمند و ... هست فقط پولی باشه که بتونی جنس باهاش جابجا کنی

akbari
November 11th, 2013, 09:50
راستی ! سایتتون باز نمیشه و ارور Danger: Malware Ahead! میده !

فکر کنم با کروم سایت را باز کردی . با فایرفاکس چک کن مشکلی نیست

almapanel
November 11th, 2013, 21:22
بستگی داره چجور فروشی بخوای داشته باشید
جز فروش بخواید باشید خوب یک سری کالا های پر فروش را میخری و انبار میکنی که با بازار یابی بفروشی
ولی عمده فروش باید بیشتر از همکار بخری به مشتری بدی چون فکر نمیکنم اینقدر سرمایه داشته باشی از همه چی عمده داشته باشید.

سرما عمده فروشی حدود 20 تا 30 تومان نیاز هست برای شروع . اونم پولت در روز چرخش داره بخاطر اینکه فقط دست به دست میکنی .
این 20 تا 30 تومان بدون اجاره دفتر کارمند و ... هست فقط پولی باشه که بتونی جنس باهاش جابجا کنی

مرسی ، بزارید سرم یکم خلوت بشه حتما باهاتون همکاری خواهم کرد ، ضمنا برای آموزش شبکه جایی رو پیشنهاد میکنید ؟ یا اینکه بخام کار آموز بشم ؟

alireza.076
November 11th, 2013, 23:54
مرسی ، بزارید سرم یکم خلوت بشه حتما باهاتون همکاری خواهم کرد ، ضمنا برای آموزش شبکه جایی رو پیشنهاد میکنید ؟ یا اینکه بخام کار آموز بشم ؟

اول مدرک network+ بگیرید بعد مدرک سیسکو ccna که بهتره امتحانش رو برید از تست سنتر معتبر خارج از کشور بدید
مدرک ccna داشته باشید خارج از ایران سالیانه 25 هزار دلار حقوق میگیرید (‌به گفتهی شرکت سیسکو ، نقل شده در ویکی پدیا)

akbari
November 12th, 2013, 09:20
اول مدرک network+ بگیرید بعد مدرک سیسکو ccna که بهتره امتحانش رو برید از تست سنتر معتبر خارج از کشور بدید
مدرک ccna داشته باشید خارج از ایران سالیانه 25 هزار دلار حقوق میگیرید (‌به گفتهی شرکت سیسکو ، نقل شده در ویکی پدیا)

25000 دلار با دلاری 3100 تومان میشه 77 میلیون تومان :d خوب چه کاریه این همه آموزش ببینه به خاطر سالی 77 میلیون تومان فقط برو آموزش فروش و مدیریت بعد هم با تجهیزات شبکه آشنا بشید فقط بشناسید که مثلا سوئیچ 10/100 منیج poe چیه :d بعد مشتری یا زنگ میزنه میگه سوئیچ میخوام یا همکار باشه پارت نامبر میده شما هم قیمت میدی و بعد میفروشی لابلای این فروش ها هم ماهی یک یا دو تا پروژه خوب میگیری که بیش از این سالی 77 میلیون میرسه :d

akbari
November 12th, 2013, 09:22

با کارآموزی موافق هستم ولی بری آموزش ببینی نه حالا به دلایل خودم.
برای کار آموزی هم برو تو بازار شبکه فروش زیاده برو بگو میخوام کار کنم (نگو کار آموزی) یه 2 3ماه کار کنی کار میباد دستت

almapanel
November 12th, 2013, 09:24

مرسی ، بله کلا درآمد شبکه خوبه تو خارج ولی ولی ولی بشرطی که ما و سوادمونو قبول داشته باشن !!

راستی شنیدم کلا سیسکو ملیت ایرانی رو هم برای انتحان تحریم کرده ! برداشته نشد تحریمش ؟ برای آموزش چی پیشنهاد میکنید ؟

البته 25 هزار زیاد بالا نیست ! من از 100 تا 300 هزار شنیدم منتها دیگه باید وارد باشی حسابی !!

almapanel
November 12th, 2013, 09:28
با کارآموزی موافق هستم ولی بری آموزش ببینی نه حالا به دلایل خودم.
برای کار آموزی هم برو تو بازار شبکه فروش زیاده برو بگو میخوام کار کنم (نگو کار آموزی) یه 2 3ماه کار کنی کار میباد دستت

آها ، باشه مرسی ... باهاتون هماهنگ میکنم حالا.....

be099
November 12th, 2013, 12:21
25000 دلار با دلاری 3100 تومان میشه 77 میلیون تومان :d خوب چه کاریه این همه آموزش ببینه به خاطر سالی 77 میلیون تومان فقط برو آموزش فروش و مدیریت بعد هم با تجهیزات شبکه آشنا بشید فقط بشناسید که مثلا سوئیچ 10/100 منیج poe چیه :d بعد مشتری یا زنگ میزنه میگه سوئیچ میخوام یا همکار باشه پارت نامبر میده شما هم قیمت میدی و بعد میفروشی لابلای این فروش ها هم ماهی یک یا دو تا پروژه خوب میگیری که بیش از این سالی 77 میلیون میرسه :d
جنابالی هم حتما سالی 100 میل درامدته
اینجا چیکار میکنی ؟
یادمه یه پروژه عظـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ یمم هم میخواستی راه اندازی کنی چی شد ؟

alireza.076
November 12th, 2013, 14:11

پایه حقوق منظورم 25 هزار دلار بود، فراموش نکنیم که مدرک سیسکو جز 10 شغل پر درآمد حساب میشه (البته ایران رو شامل نمیشه)

مرسی ، بله کلا درآمد شبکه خوبه تو خارج ولی ولی ولی بشرطی که ما و سوادمونو قبول داشته باشن !!

راستی شنیدم کلا سیسکو ملیت ایرانی رو هم برای انتحان تحریم کرده ! برداشته نشد تحریمش ؟ برای آموزش چی پیشنهاد میکنید ؟

البته 25 هزار زیاد بالا نیست ! من از 100 تا 300 هزار شنیدم منتها دیگه باید وارد باشی حسابی !!

عرض کردم نیازه بری خارج از کشور یه تست سنتر معتبر با هویت خارجی امتحان بدی،‌آموزشگاه های ایرانی مدرکشون اعتباری نداره و نگرفتنشون بهتر از گرفتنشون هست!
برای آموزش من کتاب آموزش ccna از حمید ریاضی رو پیشنهاد میدم ( کتابش هم به زبان فارسی هست) البته قبلش نتورک رو باید بخونید اما بعد از مطالعه کامل این کتاب شما نیاز دارید که تقریبا به زبان انگلیسی تسلط داشته باشه و کتاب زبان اصلی رو مطالعه کنید تا بتونید در تست سنتر به سوالات پاسخ دهید
کسایی هم که زبان ملیتشون انگلیسی نیست اگه اشتباه نکنم 20 دقیقه بیشتر وقت اضافه میدند موقع امتحان
انجمن CiscoInPersian Home Page (http://ciscoinpersian.com/) هم مطالبه خوبی داره سر بزنید

akbari
November 12th, 2013, 18:32
جنابالی هم حتما سالی 100 میل درامدته
اینجا چیکار میکنی ؟
یادمه یه پروژه عظـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ یمم هم میخواستی راه اندازی کنی چی شد ؟

بی احترامی کردم بهتون بر خورد؟

akbari
November 12th, 2013, 18:39
پایه حقوق منظورم 25 هزار دلار بود، فراموش نکنیم که مدرک سیسکو جز 10 شغل پر درآمد حساب میشه (البته ایران رو شامل نمیشه)

عرض کردم نیازه بری خارج از کشور یه تست سنتر معتبر با هویت خارجی امتحان بدی،‌آموزشگاه های ایرانی مدرکشون اعتباری نداره و نگرفتنشون بهتر از گرفتنشون هست!
برای آموزش من کتاب آموزش ccna از حمید ریاضی رو پیشنهاد میدم ( کتابش هم به زبان فارسی هست) البته قبلش نتورک رو باید بخونید اما بعد از مطالعه کامل این کتاب شما نیاز دارید که تقریبا به زبان انگلیسی تسلط داشته باشه و کتاب زبان اصلی رو مطالعه کنید تا بتونید در تست سنتر به سوالات پاسخ دهید
کسایی هم که زبان ملیتشون انگلیسی نیست اگه اشتباه نکنم 20 دقیقه بیشتر وقت اضافه میدند موقع امتحان
انجمن CiscoInPersian Home Page (http://ciscoinpersian.com/) هم مطالبه خوبی داره سر بزنید

حق با شما هست ولی همه خوب میدونن چیزایی که استاندارد جهانی داره تو این اصلا مهم نیست ولی خوب داشتن مدرک سیسکو میکروتیک و مایکروسافت کم سودی نداره ولی اونقدر هم که باید سود بده نداره
همین الان شما تو سایت میکروتیک قسمت ترینر هاشو نگاه کنید ایرانی هستند ولی هیچکدوم ایران آموزش نمیده چون درآمدی نداره
ولی همونطور که توی چند پست قبل هم گفتم بین فروش در ماه یک یا دو تا پروژه درست درمون پیدا میشه که جوابگو هست
من خودم مدرک میکروتیک، مهندسی شرکت ویوتک و Network+ را دارم که تا به امروز به کارم نیومده 8-}
شایدم برعکس من خیلی ها هم باشن که خوب پول از مدرکشون در بیارن

در کل فکر نمیکنم توی این پست هام به کسی بی احترامی کرده باشم که کاربر be099 بهشون برخورد !!!! 8-}

dexin
November 12th, 2013, 19:25
ینده عضو هیت مدیره شرکت شبکه پردازان نور هستم
کارمون هم شبکه است هم برنامه نویسی
هر دو کار هم خودم انجام میدم
ولی به نظر من اگه بخای به بحث مادی فک کنی شاید شبکه یه مقدار پولش بیشتر باشه
ولی برنامه نویسی خیلی لذت بخشه
اگر ایده خوبی داشته باشی چند صد برابر شبکه پول در بیاری
در کل اگه قرار باشه یکی رو انتخاب کنم برنامه نویسی رو اتخاب میکنم

almapanel
November 12th, 2013, 19:51

انجمن CiscoInPersian Home Page (http://ciscoinpersian.com/) هم مطالبه خوبی داره سر بزنید.
مرسی دوست عزیزم ، ملیت رو چجوری باید تغییر بدیم !؟
اونوقت با این کتابها و کسی که در ایران کار کرده ( مثلا 3 سال ) میتونه اونور هم استخدام بشه ؟ قبول دارن ماهارو یا بی سواد حساب میشیم در مقابل اونا ؟!

almapanel
November 12th, 2013, 19:52
ینده عضو هیت مدیره شرکت شبکه پردازان نور هستم
کارمون هم شبکه است هم برنامه نویسی
هر دو کار هم خودم انجام میدم
ولی به نظر من اگه بخای به بحث مادی فک کنی شاید شبکه یه مقدار پولش بیشتر باشه
ولی برنامه نویسی خیلی لذت بخشه
اگر ایده خوبی داشته باشی چند صد برابر شبکه پول در بیاری
در کل اگه قرار باشه یکی رو انتخاب کنم برنامه نویسی رو اتخاب میکنم
بله من هم میخوام بزنم نرم افزار ولی موندم بازم... نرم افزار خاک خوری زیاد داره! شبکه عملی تره ....

almapanel
November 12th, 2013, 19:54
حق با شما هست ولی همه خوب میدونن چیزایی که استاندارد جهانی داره تو این اصلا مهم نیست ولی خوب داشتن مدرک سیسکو میکروتیک و مایکروسافت کم سودی نداره ولی اونقدر هم که باید سود بده نداره
همین الان شما تو سایت میکروتیک قسمت ترینر هاشو نگاه کنید ایرانی هستند ولی هیچکدوم ایران آموزش نمیده چون درآمدی نداره
ولی همونطور که توی چند پست قبل هم گفتم بین فروش در ماه یک یا دو تا پروژه درست درمون پیدا میشه که جوابگو هست
من خودم مدرک میکروتیک، مهندسی شرکت ویوتک و Network+ را دارم که تا به امروز به کارم نیومده 8-}
شایدم برعکس من خیلی ها هم باشن که خوب پول از مدرکشون در بیارن

در کل فکر نمیکنم توی این پست هام به کسی بی احترامی کرده باشم که کاربر be099 بهشون برخورد !!!! 8-}
ممنونم دوست عزیز شما خیلی لطف میکنید..

almapanel
November 12th, 2013, 20:07
دوستان برای آموزش شبکه آموزشگاهی رو پیشنهاد میکنید ؟ برای برنامه نویسی چی ؟

Na3er
November 14th, 2013, 11:26

سالانه در ایالات متحده متوسط 32622 دلار خرج زندگی هست تقریبا هر ماه از 3000 به بالا فقط خرج زندگی شماست انوقت چطور سالانه 27000 حقوق شماست!

Cost of Living in United States. Prices in United States. (http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=United+States)

این هم منبع معتبر درامد امور مربوط به علوم کامپیوتری:

2013 IT salaries: 15 titles getting the biggest pay raises (http://www.networkworld.com/news/2012/110712-it-salaries-2013-264063.html)

در کشورهای حوزه یورو بدلیل بحران مالی و جمعیت اماده بکار وضع از اینجا هم خرابتر است دیروز با یک یونانی که مهندس ای تی بود و برنامه نویس قابلی هم بود صحبت میکردم و میگفت اینجا برای هزار یورو هم راضی هستیم اما تقاضایی وجود ندارد و انقدر رقابت شدید هست مهندسی با چند سال سابقه که کارش رو از دست داده حالا برای کمتر از این هم حاضر است کار کند این در حالی هست که هزینه زندگی در انجا ماهانه تقریبا همین قدر است و خبری از پس انداز برای این جماعت نیست!
در ضمن داخل کشور تاجایی که من میدانم هیچ منطقی وجود ندارد برنامه نویس خبره ای که تقریبا استاد بود در کارش اما ماهی 1200 در یک شرکت درامد داشت
اگر برای دیگران کار کنید وضع شما هم بهتر از این نخواهد بود
این امر و ارقام بالا تقریبا برای شبکه هم صادق است

almapanel
November 24th, 2013, 16:26
سالانه در ایالات متحده متوسط 32622 دلار خرج زندگی هست تقریبا هر ماه از 3000 به بالا فقط خرج زندگی شماست انوقت چطور سالانه 27000 حقوق شماست!

Cost of Living in United States. Prices in United States. (http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=United+States)

این هم منبع معتبر درامد امور مربوط به علوم کامپیوتری:

2013 IT salaries: 15 titles getting the biggest pay raises (http://www.networkworld.com/news/2012/110712-it-salaries-2013-264063.html)

در کشورهای حوزه یورو بدلیل بحران مالی و جمعیت اماده بکار وضع از اینجا هم خرابتر است دیروز با یک یونانی که مهندس ای تی بود و برنامه نویس قابلی هم بود صحبت میکردم و میگفت اینجا برای هزار یورو هم راضی هستیم اما تقاضایی وجود ندارد و انقدر رقابت شدید هست مهندسی با چند سال سابقه که کارش رو از دست داده حالا برای کمتر از این هم حاضر است کار کند این در حالی هست که هزینه زندگی در انجا ماهانه تقریبا همین قدر است و خبری از پس انداز برای این جماعت نیست!
در ضمن داخل کشور تاجایی که من میدانم هیچ منطقی وجود ندارد برنامه نویس خبره ای که تقریبا استاد بود در کارش اما ماهی 1200 در یک شرکت درامد داشت
اگر برای دیگران کار کنید وضع شما هم بهتر از این نخواهد بود
این امر و ارقام بالا تقریبا برای شبکه هم صادق است

مرسی دوست عزیزم ! جالب بود....