PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارزون فروشی یا گرون فروشی ؟!

1eng.ir
April 5th, 2010, 20:13
Vps با 100 گیگ هارد فقط 30.000 تومان ...
1 گیگ هاست فقط 9.900 تومان ...
Vps با پورت 1 گیگ 10.000 تومان ...
دامین آی آر، 100 مگ هاست، نصب Cms و پشتیبانی 24 ساعته فقط 8000 تومان ...
اسپانسرینگ هرگونه سایتی ...
Vps با 80 گیگ هارد و 8 ترابایت پهنای باند فقط ...
هاست نامحدود ...

اینو بش میگن **** به بازار هاستینگ !!!

با خودتون تا حالا فکر نکردین افرادی هستن که از طریق هاستیگ نون میخورن ؟!
** من که کارم این نیست! طرف پی ام داد گفت ممد به دادم برس که دارم بدبخت میشم. هفته ای یه سرور کنسلی میخوره، فقط به خاطر اینکه همکاران بد جور دارن زیر فروشی میکنن ...

شماای که برای تفریح این کارو میکنید، نمیگی با این کارت هم خودتو بدبخت میکنی، هم یوزرتو و هم بقیه هاستینگا رو ؟!
تفریح سالم زیاده، حتماً باید بیای یه سرور بگیری ...

شیطونه میگه ...

پ.ن: بچه ها نظر و پیشنهاد بدین شاید بشه به یه جاهایی رسید. با این آفرایی که الان بعضی افراد میدن بازار خودتون خراب میشه. کمک کنید تا بشه جلوشو گرفت ... ** منم کارم این نیست که سود و ضرری برام داشته باشه، فقط به عشق بچه ها و Wht دارم فعالیت میکنم **

takweb.ir
April 5th, 2010, 20:24
محمد فایده نداره
گفتیم مینیمم بزارید برا آفر ها تو wht
که قبول نکردن

Ali-718
April 5th, 2010, 20:38
به رقابت شرکت های MTN IranCell و MCI توجه کنید یه جورایی شبیه همین وضعیته ولی MCI هنوز کم نیاورده البته هر کدام برای خود سیاست فروش کاملا متفاوت دارند ... :D
مشتری باید اگاه باشه ، مثلا یک گیگ هاست که یکی میده 10 تومان و یکی هم 200 دلار - باید تفاوتی در قدرت سرور - پشتیبانی - امنیت - اپتایم و .... باشه ، من خودم قبلا حدود 2 ماه از سرور نسبتا ضعیف تری استفاده میکردم تعرفه ها هم تقریبا نصف تعرفه های فعلی بود ، ( قیمت باید متناسب با نوع و کیفیت خدمات باشه که 80 درصد باید خود مشتری متوجه باشه که از کجا خرید میکنه )

mohsen1
April 5th, 2010, 20:47
خودتون قبول دارید که هاستینگ های ما قیمت هاشون با هاستینگ های خارجی خیلی فرق داره.
اگه هیچ مشکلی تو بحث خرید دلار و دادوستد مستقیم با دیتاسنتر های خارجی نبود هیچ کس از ایرانی ها سرویس نمی گرفت.
بازار رقابتی همینه.
شما و هیچ کس دیگه رو پول هاست نباید حساب کنیم.
درآمد اصلی رو پشتیبانی و ... هست.
کارهای جانبی...
دیتاسنتر یه سرور میده 50 دلار بخواد هاردش رو عوض کنه 20 دلار می گیره.
رم عوض کنه 20 دلار میگیره و ...
قالب طراحی می کنه 100 دلار می گیره و ...

Arashdn
April 6th, 2010, 14:22
هیچ کاری نمیشه کرد
وقتی بچه 14 ساله میاد تو کار و هیچ نیازی به در آمد نداره و تنها هدف تفریح هست (اونم باهاستینگ) دیگه چه توقعی داشته باشیم؟

behrooz_iri
April 6th, 2010, 14:34
من نمیدونم هیچ سندیکا یا چیزی دیگه که ازتون حمایت کنه وجود نداره که هر کی نیاد اینجوری همه چیزو به هم بزنه ؟؟

mehdi24
April 6th, 2010, 14:40
میگم بیاین مخ گرداب رو بزنیم اینارم منهدم کنه :d

AfraWeb.net
April 6th, 2010, 14:48
هیچ کاری نمیشه کرد
وقتی بچه 14 ساله میاد تو کار و هیچ نیازی به در آمد نداره و تنها هدف تفریح هست (اونم باهاستینگ) دیگه چه توقعی داشته باشیم؟

نمونه این افراد زیاد هستند . تا دلتون بخواد . یه رسیلر یا وی پی اس میگیرند هیچ اطلاعاتی درباره سرور ندارند بعد میان و میشن شرکت هاستینگ اخرش رو هم میدونید .....

amiri113
April 6th, 2010, 14:57
نمونه این افراد زیاد هستند . تا دلتون بخواد . یه رسیلر یا وی پی اس میگیرند هیچ اطلاعاتی درباره سرور ندارند بعد میان و میشن شرکت هاستینگ اخرش رو هم میدونید .....

آخرش که نمونه های زيادی داره!
يک نمونش مياد و ميگه برق رفت، کامپيوترم سوخت!
يک نمونه ديگش مياد ميگه ديتاسنتر بلد نبود با سرورم کار کنه! :دی
يک نمونش هم ميگه به خاطر تحريم شديد، ديگه امکان سرويس دادن نيست!

متاسفم برای اين بازار که همه فکر ميکنن بايد از آب گل آلود به هر قيمتی شده، ماهی بگيرن!

behrooz_iri
April 6th, 2010, 15:14
آخرش که نمونه های زيادی داره!
يک نمونش مياد و ميگه برق رفت، کامپيوترم سوخت!
يک نمونه ديگش مياد ميگه ديتاسنتر بلد نبود با سرورم کار کنه! :دی
يک نمونش هم ميگه به خاطر تحريم شديد، ديگه امکان سرويس دادن نيست!

متاسفم برای اين بازار که همه فکر ميکنن بايد از آب گل آلود به هر قيمتی شده، ماهی بگيرن!

آخر سرم یوزراشون میان اینجا تاپیک میزنند

پ.ن : امیر سایتم دچار مشکل شده و گر نه مزاحمت میشدم انشا الله در اولین فرصت

Rapid
April 6th, 2010, 15:23
كسي كه مياد تو هركاري بايد قوي و با پشتوانه باشه اگرم نه كه بايد كم بياره بكشه كنار...

behrooz_iri
April 6th, 2010, 15:33
كسي كه مياد تو هركاري بايد قوي و با پشتوانه باشه اگرم نه كه بايد كم بياره بكشه كنار...

بیشتر هم پشتوانه روحی و جسمی میخواد تا مالی

LoveLife
April 6th, 2010, 15:54
من الان 6 ماه می خوام هاستینگ بزنم ! هی پشیمون می شم !
تازه پول 2 تا سرور قوی ( لایسنس ویندوز و سی پنل و دات نت پنل whmcs ) هم ضرر کردم ، چون همه چیزو حاضر کردم بعد پشیمون شدم !
طرف اومده به عین می گه برای تفریح اومدم تو این کار ! اون یکی صبح ها می ره مدرسه راهنمایی بعد از ظهر ها می یاد یاهو بچه ها رو دی اکتیو می کنه ! این یکی تو خونش تو زیر زمین با 15 سال سن دیتا سنتر ملی راه می اندازه ! یکی اومده اینترنت ایران آپ تایم 100 درصد آفر می ده! اون یکی سرور ایران با پورت 100 اختصاصی ماهی 100 تومان می ده!
هر کس یه جوریه !
بیشتر شبیه سیرک شده تا هاستینگ !

mohsen1
April 6th, 2010, 17:16
برید خدا رو شکر کنید که ایران تحریم هست وگرنه به جای فروش هاست باید ... .
همه ی کسایی که به اصطلاح با سابقه هستند از بدو تولد که تو این کار نبودند.
روز اولی هم که اومدند تو کار با سرور 16 هسته ای و 32 گیگ رم و 2 ترابایت هارد و ... کارشون رو شروع نکردند!
مثل اینکه همه چیز رو زود فراموش کردید.
بازار رقابتی همینه.
شرکت بنز از قدیم سر زبون ها بوده.الان هم هست.تا ابد هم خوااهد بود.مشتریش رو هم داره و ... .شما سرویس با کیفیت بده بقیش توکل به خدا.خدا روزی رو می رسونه.
جالبه که تو این فروم هر دو سه روز شکایت از باسابقه ها و شرکت ها هم میشه.اونایی که بقول خودشون دستی تو این کار دارن و ... .

pardishosting
April 6th, 2010, 18:14
بازار رقابتی همینه.
شرکت بنز از قدیم سر زبون ها بوده.الان هم هست.تا ابد هم خوااهد بود.مشتریش رو هم داره و ... .شما سرویس با کیفیت بده بقیش توکل به خدا.خدا روزی رو می رسونه.
جالبه که تو این فروم هر دو سه روز شکایت از باسابقه ها و شرکت ها هم میشه.اونایی که بقول خودشون دستی تو این کار دارن و ... .

کلا ایرانی ها دوست دارند همه چیز انحصاری باشه ، دوست دارند بدون رقیب بهترین باشند !!!
تا ارزون بی کیفیت نباشه کسی مفهوم گرون با کیفیت رو نخواهد فهمید .

IFACO.Net
April 6th, 2010, 21:22
دوستان حرف های جالبی میزنند! به همین خاطر لازم دونستم چند نکته رو ذکر کنم :

1- در هر کشوری و منطقه ای در جهان هاستینگ های محلی فعال هستند ، چون بحث ساپورت تلفنی و مشکلات آشنایی با زبان های خارجی در همه کشورها وجود دارد، بنابراین این فکر کاملا اشتباه است که فکر کنیم چون ایران تحریم هست ، هاستینگ های داخل ایران می توانند فعالیت کنند و اگر مثلا تحریم را بردارند دیگر نخواهند توانست که به فعالیت ادامه دهند ! برای اثبات این موضوع کافی است که به جستجوی گوگل مراجعه نمایید.

2- و اما در مورد کیفیت و پشتیبانی در صنف هاستینگ، این موراد فقط و فقط با صرف هزینه های زیاد متصور هست و تبعا صرف هزینه های زیاد در یک هاستینگ باعث میشود که تعرفه های سرویس ها و خدمات آن هاستینگ بالا باشد و هر کسی هم که انتظار کیفیت بالا را با قیمیت پایین داشته باشد با توجه به آنچه که ذکر کردم، سخت در اشتباه است و دیر یا زود با مشکلاتی که برایش پیش خواهد آمد قضیه را متوجه خواهد شد !

موفق باشید

AfraWeb.net
April 6th, 2010, 21:37
دوستان حرف های جالبی میزنند! به همین خاطر لازم دونستم چند نکته رو ذکر کنم :

1- در هر کشوری و منطقه ای در جهان هاستینگ های محلی فعال هستند ، چون بحث ساپورت تلفنی و مشکلات آشنایی با زبان های خارجی در همه کشورها وجود دارد، بنابراین این فکر کاملا اشتباه است که فکر کنیم چون ایران تحریم هست ، هاستینگ های داخل ایران می توانند فعالیت کنند و اگر مثلا تحریم را بردارند دیگر نخواهند توانست که به فعالیت ادامه دهند ! برای اثبات این موضوع کافی است که به جستجوی گوگل مراجعه نمایید.

2- و اما در مورد کیفیت و پشتیبانی در صنف هاستینگ، این موراد فقط و فقط با صرف هزینه های زیاد متصور هست و تبعا صرف هزینه های زیاد در یک هاستینگ باعث میشود که تعرفه های سرویس ها و خدمات آن هاستینگ بالا باشد و هر کسی هم که انتظار کیفیت بالا را با قیمیت پایین داشته باشد با توجه به آنچه که ذکر کردم، سخت در اشتباه است و دیر یا زود با مشکلاتی که برایش پیش خواهد آمد قضیه را متوجه خواهد شد !

موفق باشید

خوب شاید یکی از اشکالاتی که از این فروم گرفته میشه این هست که افراد متخصص و شرکت های بزرگ هاستینگ در اینجا فعالیتی ندارند دلیل این مسله چی هست .... و به خاطر همین مسله هست که جا برای فروشندگان اماتور و غیر حرفه ای باز شده کشانی که حتی در سیستم فروش خود یک ایمیل هم ندارند ولی اجازه تبلیغ و فروش در این فروم رو دارند خوب مطمعنا اینگونه افراد هزینه ای رو پرداخت نمیکنند در منزل نشستن پشت سیستم خودشون و به تجارت و فروش هاستینگ مشغول هستند از رسیلر شروع میکنند و بعد سرور مجازی و بعد هم اختصاصی خوب اخرش رو هم دیدیم که چه نتیجه ای براشون در پی داشته . خوب اینطور فروشنده ها اگر هاست و سرو مجازی رو ارزون هم بدن با سود خیلی کم مطمعنا باز هم براشون سود اندکی خواهد داشت چون هیچ هزینه جانبی ندارند موقعی هم که مشکلی برخورد میکنند از صحنه هاستینگ خارج می شوند و فقط مشتریانی باقی میمانند که اطلاعات و پول هایی که پرداخت کردن از بین رفته است .
تنها راه ممکن این هست که دانش مشتریان رو بالا ببریم که بدونن از کی خرید میکنند طرف کی هست شرکت هست فروشنده معتبر هست واسطه هست ادرسش چی هست شماره تلفن ایا دفتر فروش دارند یا نه چند سال سابقه فعالیت دارند سرور هاش کجا هستند ایا احتمال تحریم وجود دارد و ..... بعد اگر همه این مسائل رو به دقت برسی کند مطمعنا هزینه زیاد براش مهم نیست پرداخت میکنه . و شاید سرویس رو کمی با قیمتی بالاتر خریداری کند ولی این هزینه بیشتر را برای دسترسی به این امکانات پرداخت میکند اگر هم نه نمیخواد این هزینه بیشتر رو پرداخت کند میتونه از همین فروشندگان اماتور خریداری نمیاد .

رو هم رفته اینده خوبی برای هاستینگ در ایران نمیشه پیش بینی کرد . اگر این فروم حالت مرجع دارد باید قوانین سفت و سخت تری اتخاذ بشه . اجازه فعالیت به هر کسی و هر فروشنده ای داده نشود . اجازه بی احترامی و توهین به هیچ کاربری داده نشود و اون موقع هست که میشه گفت شاید تا حدودی موثر باشد و کمکی در بهبود اوضاع هاستینگ کشور صورت بگیرد اگر نه به همین منوال بخواهیم بریم جلو این فروم میمونه خالی و تهی از متخصصین و شرکت هایی که قبلا تو فروم میومدن ولی دیگه تمایلی به فعالیت ندارند .

shafiei7
April 6th, 2010, 21:56
دست که زیاد بشه رقابت همینه دیگه ولی حالا بعضی ها یک رسیلری ده هزا رتومانی میخرن براشون فرقی نداره صد مگابایت رو بیان بدن هزار تومان یا بیست هزار تومان

pardishosting
April 6th, 2010, 22:15
خوب شاید یکی از اشکالاتی که از این فروم گرفته میشه این هست که افراد متخصص و شرکت های بزرگ هاستینگ در اینجا فعالیتی ندارند دلیل این مسله چی هست .... و به خاطر همین مسله هست که جا برای فروشندگان اماتور و غیر حرفه ای باز شده کشانی که حتی در سیستم فروش خود یک ایمیل هم ندارند ولی اجازه تبلیغ و فروش در این فروم رو دارند خوب مطمعنا اینگونه افراد هزینه ای رو پرداخت نمیکنند در منزل نشستن پشت سیستم خودشون و به تجارت و فروش هاستینگ مشغول هستند از رسیلر شروع میکنند و بعد سرور مجازی و بعد هم اختصاصی خوب اخرش رو هم دیدیم که چه نتیجه ای براشون در پی داشته . خوب اینطور فروشنده ها اگر هاست و سرو مجازی رو ارزون هم بدن با سود خیلی کم مطمعنا باز هم براشون سود اندکی خواهد داشت چون هیچ هزینه جانبی ندارند موقعی هم که مشکلی برخورد میکنند از صحنه هاستینگ خارج می شوند و فقط مشتریانی باقی میمانند که اطلاعات و پول هایی که پرداخت کردن از بین رفته است .
تنها راه ممکن این هست که دانش مشتریان رو بالا ببریم که بدونن از کی خرید میکنند طرف کی هست شرکت هست فروشنده معتبر هست واسطه هست ادرسش چی هست شماره تلفن ایا دفتر فروش دارند یا نه چند سال سابقه فعالیت دارند سرور هاش کجا هستند ایا احتمال تحریم وجود دارد و ..... بعد اگر همه این مسائل رو به دقت برسی کند مطمعنا هزینه زیاد براش مهم نیست پرداخت میکنه . و شاید سرویس رو کمی با قیمتی بالاتر خریداری کند ولی این هزینه بیشتر را برای دسترسی به این امکانات پرداخت میکند اگر هم نه نمیخواد این هزینه بیشتر رو پرداخت کند میتونه از همین فروشندگان اماتور خریداری نمیاد .

رو هم رفته اینده خوبی برای هاستینگ در ایران نمیشه پیش بینی کرد . اگر این فروم حالت مرجع دارد باید قوانین سفت و سخت تری اتخاذ بشه . اجازه فعالیت به هر کسی و هر فروشنده ای داده نشود . اجازه بی احترامی و توهین به هیچ کاربری داده نشود و اون موقع هست که میشه گفت شاید تا حدودی موثر باشد و کمکی در بهبود اوضاع هاستینگ کشور صورت بگیرد اگر نه به همین منوال بخواهیم بریم جلو این فروم میمونه خالی و تهی از متخصصین و شرکت هایی که قبلا تو فروم میومدن ولی دیگه تمایلی به فعالیت ندارند .

اول اینکه تو تمام دنیا افراد و شرکت های خیلی کوچیک کار هاست انجام می دند و مشتریان خودشون رو دارند.
ایران هم همینه ، افراد به قول 15 ساله یا ... یا بدون ثبت شرکت هم مشتری های خاص خودشون رو دارند و همون ها هم براشون کافیه.

مطلب خیلی مهم اینه که همه چیز شرکت بودن نیست ، خیلی شرکت ها هستند که نه آپتایم درست حسابی دارند و نه پشتیبانی و ... و چون شرکت هستند حرف زور هم خیلی راحت می زنند . پس دلیل نمی شه من یا شما یا هر کس یه مزیت داره "شرکت بودن" صرفا روی همین قضیه مانور بده.
این یک ضعف بزرگ هست که شخص صرفا و صرفا روی شخصیت حقوقیش مانور بده ؛ بله شرکت بودن یک مزیت خوب هست ، اما همه چیز نیست نه کیفیت هست ، نه اخلاق و نه مردمداری ، شرکت بودن فقط بستر شروع یک تجارت هست.

mohsen1
April 6th, 2010, 22:40
اگه رسيلر بودن بد هست و شما مخالفش هستيد كه كسي بياد و سرويس بخره از شما و ارزون تر از شما به بقيه بفروشه پس چرا همتون بدون استثنا اين سرويس رو ارائه مي ديد؟خودتون هم مي دونيد كه اگه كسي بياد و از شما مثلا 10 گيگ فضا بخره قطعا اين آدم نه شركت ثبت شده داره نه فوق تخصص مديريت سرور و ... .
كلا خصلت ما ايرانيا همينه. دوست داريم همه شرط و شروط مال بقيه باشه و ما خودمون رو استثنا كنيم.
دوستاني كه الان شركت ثبت شده دارند و الحمدالله داراي تشكيلات خوبي شدند به اين موفقيت به مرور زمان دست پيدا كردند.نميشه يه شبه راه صد ساله رو بريم. نميشه يه نفر از همون ابتدا ،رو يه كاري كه به قول شما آينده اون رو نميشه پيش بيني كرد 5 ميليون سرمايه گذاري كنه.دفتر بزنه.پرسنل جمع بكنه.و... .اتفاق ها بايد پله پله رخ بده. آهسته آهسته آدم پيشرفت مي كنه و به مراحل بالاتر مي رسه.
دوستاني هم كه ادعا مي كنند سرورهاي ما مشكل تحريم ندارند يه كم با خودشون رو راست باشند.خودتون مي دونيد كه تمامي ديتاسنتر ها تابع قوانين بين المللي هستند.اگه تحريم هاي اينترنتي ايران شديدتر بشه و ديتا سنتر ها رو موظف كنند با ايراني ها معامله نكنند چه اتفاقي مي افته؟
هرچقدر هم ديتاسنتر اطمينان بده باز بايد خودمون رو به اون راه نزنيم كه براي ما هيچ اتفاقي نميفته و ... .
تنها جوابي كه به مشتري هاتون مي تونيد بديد اينه كه در حال مكاتبه هستيم تا مشكل حل بشه.
بعد تلفن ها قطع ميشه.
بعد تيكت ها پاسخ داده نميشه.
بعد سايت به علت بروز رساني موقتا تعطيل ميشه.
بعد تا بهبود اوضاع كل پرسنل فروش و پشتيباني و فني و ... كه يك نفر هستند واسه استراحت تشريف مي برند سفر تا آب ها از آسياب بيفته!!!

amiri113
April 6th, 2010, 22:51
اگه رسيلر بودن بد هست و شما مخالفش هستيد كه كسي بياد و سرويس بخره از شما و ارزون تر از شما به بقيه بفروشه پس چرا همتون بدون استثنا اين سرويس رو ارائه مي ديد؟خودتون هم مي دونيد كه اگه كسي بياد و از شما مثلا 10 گيگ فضا بخره قطعا اين آدم نه شركت ثبت شده داره نه فوق تخصص مديريت سرور و ... .

نه!
ما تو شرکت خيلی مخالف ريسيلر هستيم!
و به جای تشويق کسی که ميخواد تجارتی بکنه به ريسيلر شدن اون رو تشويق به نمايندگی فروش کوپن شارژ ميکنيم!
اينطوری باعث ميشه آقای x هم که دوست داره تجارت بکنه اين کار رو بکنه و مشتری y هم از همون اول با ما طرف باشه!
اين باعث ميشه اگر يک روز x نبود، بازم y سرويس داشته باشه و هيچ مشکلی براش پيش نياد!

ما تو شرکت و من خودم به شخصه با ريسيلر به اين صورت که همه کار ميکنن مخالف هستم!
چون مشکلات زياده!
طرف دو ماه پول ميده، يکسال هاست ميفروشه!
يا 1000 مگابايت ميخره 2000 مگابايت ميفروشه و .....

اينا همش مشکل هستش و به نظر من ريسيلری که وجود داره تو پنل های مختلف در حقيقت برای کسانی هستش که ميخوان سايتهای خودشون رو بزارن روش!
نه سايت های مشتری های خودشون!

Arte
April 13th, 2010, 10:01
اشتباه میکنن و بالاخره یا کم میارن دیگه کار رو ادامه نمیدن یا ....
چون قیمت پایین نه تنها سودی نداره بلکه باعث میشه همیشه دورو برشون مشتری های لاشخور جمع بشن .