PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Vps ام ویروس گرفته، چی کار کنم؟

CANOR
April 5th, 2010, 00:07
سلام

دیشب vps شخصیم داون شد. صبح با ساپورت تماس گرفتم، گفتن که از طرف دیتاسنتر قطع کردن.
واقعا مسخره است. این vps رو برای کارهای شخصیم گرفتم و فروشنده هم گفت همه چیش اوکی هست و آنتی ویروس نصبه. منم دیگه فرصت نکردم چک کنم ببینم واقعا نصبه یا نه، چون زیاد هم برام مهم نبود. میخواستم واسه کارهای شخصیم ازش استفاده کنم.
به نظرتون راهی هست که از شر این ویروس ها راحت بشم؟

AfraWeb.net
April 5th, 2010, 00:40
سلام

دیشب vps ام داون شد. صبح با ساپورت تماس گرفتم، گفتن که از طرف دیتاسنتر قطع کردن.
گفتم چرا، گفت دیتاسنتر اخطار داده که احتمالا این vps ویروسی شده!
من فقط به عنوان ساکس ازش استفاده میکردم.
حالا هم گفتن که باید سریع اسکنش کنی وگرنه مشکل قانونی پیش میاد!!!
چطوری vps لینوکسی رو اسکن کنم؟ چطوری آنتی ویروس نصب کنم؟ چه آنتی ویروسی نصب کنم؟
خواهش میکن هلپ می

اگر اطلاعاتی رو سرور ندارید و اگر پنل بهتون داده باشند خودتون میتونید به اصطلاح وی پی اس رو فرمت کنید و دوباره سیستم عامل رو نصب کنید ولی اگر پنل ندارید بهتر هست به دیتا سنتر یا اون شخصی که واسطه هست بگیرید این کار رو براتون انجام بده .

Woshka
April 5th, 2010, 00:49
clamav رو نصب کن

MihanNet
April 5th, 2010, 09:36
بهترين راه نصب دوباره سيستم عامل است

Roka
April 5th, 2010, 09:49
چه مدل ساکسی ؟
همون که اکانت ssh هست یا مدل های دیگه ؟

ممکنه خود ساکسی که راه انداختین مشکل داره ( سیستمش به صورت خودکار خراب کاری میکنه ( تقریباً مثل همون ویروس عمل میکنه )

واسه منم چنین مشکلی پیش اومد چند بار ! همین که سرویس رو استارت میکردم و فقط خودم تست میکردم ، بعد چند ساعت ایمیل ریپورت میومد که فلان آی پی اسپم کرده !
در واقع مشکل از نحوه راه اندازی من بود ( استفاده از سیستم های غیر استاندارد)

nimafire
April 5th, 2010, 12:06
clamav برنامه مناسبی هست البته رایگان . نسخه پولی اسکنر avg بسیار قدرتمند هست اما برای یک اسکن ارزشی نداره
شما باید سرور مجازیتون رو format و مجدد سیستم عامل نصب کنید

CANOR
April 6th, 2010, 00:08
ممنون از راهنماییهاتون

من **** رو از طریق ssh وصل میشم.
یعنی کل فایلها رو باید پاک کنم؟ راه دیگه ای نداره؟
clamav نصب نمیشه

AfraWeb.net
April 6th, 2010, 00:20
Installing ClamAV with MailScanner (http://configserver.com/free/clamav.html)

vPsPersia.COM
April 6th, 2010, 02:32
ClamAV
RootKit Hunnter
CHKrootKit
AVG ورژن مجانی هم داریم که بد نیست ، الان ورژن 9 داره ، از سایتش می تونی دانلود کنی ،