PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل بالا رفتن شدید لود وی پی اس لینوکس در esxi

PDhost.net
April 1st, 2010, 20:22
سلام . من در سرورم esxi نصب کرده ام و هم وی پی اس ویندوز و هم لینوکس ( centos 32 , 64 bit) نصب کرده ام . در ویندوز ها مشکلی نیست و هنگام دانلود فایل ها سرعت مناسب هست . اما در لینوکس ها با انتقال قایل های حجم بالا فوری لود vps بالا میره و کلا vps از کار می افته . مثلا با دانلود 15 تا 20 فایل 700 مگی وی پی اس داون میشه . میگن که vmware با linux مشکل داره هنوز و این مشکل من از vmware هست . چه کار باید انجام بدم برای درست شدنش ؟ آیا امکان تعویض vmware , esxi با نسخه ای مشابه هست ؟

Veria
April 1st, 2010, 22:45
ربطی به esxi نداره.
شما چقدر رم به وی پی اس دادید و cpu رو لیمیت کردید؟

PDhost.net
April 2nd, 2010, 00:42
ببینید سرور 4 تا cpu xeon 2.8 داره و رم 8 GB , و 2 هارد 750 داره .

رم و cpu رو به صورت share استفاده کرده ام . اما هارد رو به صورت مجزا و اختصاصی تعریف کرده ام . ( هر کدام از vps ها دارای virtual fat image مجزا خودشان هستند و مجموع فضا های اختصاص داده شده بیشتر از هارد نیست .
در کل 5 vps ساخته ام . 2 وی پی اس ویندوز سرور 2003 فقط برای انتقال فایل . 2 لینوکس centos 64 bit برای هاستینگ و یک وی پی اس مجزا برای یک دانلود سنتر

یک هارد رو به یکی از لینوکس ها داده ام.
هارد دیگر رو 300 گیگ به لینوکس اصلی . و 3 30 گیگ هم به آن وی پی اس ها . اما مثلا روی همان لینوکس با هارد مجزا با اینکه سرعت سایت ها بهتر هست و لود کمتر بالا میره اما بازهم امروز لودش آنقدر رفته بود بالا که ریست کردمش .
رم و سی پی یو هم در گراف های خود سرور هنوز در حد نصف هم مصرف نشده اند . حتی در زمانی که لود vps آنقدر بالا هست که داون میشه لود سرور نرماله و سایر وی پی اس ها راحت جواب می دهند .

یک سری گزینه برای share در esxi بود که درست متوجه نمیشم . مثلا shares high/normal/low رو هر کدام میگذارم فرقی نداره قضیه . یا مثلا با reserve کردن رم یا cpu مثلا 1 GB رم رزرو می کنم برایش یا یک سی پی یو رو . اما فرقی در کارکرد نمی کند . به نظرتون این شرابط رو چه طوری تنظیم کنم بهتر جواب میده ؟ به نظر من مشکل از تنظیمات لینوکسم هست چون ویندوز ها درست کار می کنند راحت تا 15 16 مگ سرعت با IDM دانلود می کنند . البته پورت 1gbps هست و انتظار خیلی بالاتر از این میره ازش اما نمی دونم قضیه چیه شاید سرورهایی که من ازشون دانلود می کنم لیمیت باشن اما بعیده . مثلا رپیدشیر پریمیوم یا سایت های دانلود ایرانی و خارجی مختلف... متاسفانه IDM همزمان بیشتر از 5 فایل رو نمی گیره . به هر کدام 16 کانکشن زدم و 5 فایل رو گرفتم تا رسید به 15 ... البته هارد هم IDE تعریف کردم در ویندوزه تا موقع نصب ببینه چون scsi رو نمی دید . ممکنه به خاطر خود این هم باشه که سرعت از 15 16 مگ بیشتر نمیره .

به هر حال ویندوز ها با نصب vmware tools درست میشن . مشکل سر لینوکس ها هست که هنگ می کنند .

در ضمن ماه پیش از یک سرور دیگر همین مشکل رو تا حدودی با openvz داشتم . برای همین فکر می کنم مشکل از کانفیگ لینوکس باید باشه .. کانکشن های آپاچی هم هنوز خالی داره یعنی اصلا به 256 هم ممکنه نرسه و داون شه . پس اون هم نمی تونه باشه مشکل.

PDhost.net
April 3rd, 2010, 10:11
سلام آقایون این جوابیه که دیتا سنتر داده . به نظرتون درست میگن ؟ و اینکه اگر datastore ها رو پاک کنم و دوباره با default block size تعریف کنم که ماکزیمم 256 گیگابایت هارد میشه تعریف کرد مشکل بالا رفتن لود درست میشه ؟

This issue is because of your first configuration on the data stores in this server. As we checked the server I have seen one of your hard drives has 300Gb space ( It is not configured on ESXi Hard drives normally ) And i remembered you have changed the blocks of your hard drives. The huge load on the linux servers is because of the hard drive, and cpu.

Your server has 4 cores ( or totally 8 virtual cores on the cpu ) you have set 2 vps with 4 cores and another with 1 core. It could be your mistake too. bit not sure.
About your problem, it is an issue on your data store and your configuration on the hard drives.

i say that because we are offering vps on the same server even linux and windows, but we do not have any problem with our vpses and loads. If you want you can do that change that i have said

این هم تاپیکی که در wht.com ساخته ام براش . اونجا میگن که ربطی نداره ! چه کار باید بکنم پس ؟

high vps load in esxi - Web Hosting Talk (http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=938057)

من حتی هزینه منیج کردن سرور رو هم به دیتا سنتر دادم و یک روز اومدن و سرور و تنظیمات لینوکس و وی پی اس هایم رو چک کردند و آخر هم به نتیجه خاصی نرسیدیم . :(

PDhost.net
April 3rd, 2010, 10:21
veria اینجا رو نگاه کنید لطفا . این هم مثل اینکه مشکلی مشابه مال من داشته با vmware

VMware Communities: Tracking high CPU load in VMWare Server ... (http://communities.vmware.com/message/1329370;jsessionid=066C036B41F9E49364CE702565C3A1E 3)

خیلی عجیبه ! مثل اینکه کم کم باید برم سراغ همون XEN اینای دیگه جوابگو نیستند مثل اینکه . در XEN میشه هم ویندوز داشت و هم لینوکس های مختلف ؟ cpu رو میشه حداقل share تعریف کرد ؟ یا اینکه سرور 4 سی پی یو داره فقط 4 وی پی اس میشه روش تعریف کرد ! اینکه دیگه مجازی سازی نمیشه :D

مشکل من با xen این هست که یک بار یک سروری دستم رسید که xen روش نصب بود . وقتی میزدم
/scripts/easyapache
حتی این رو هم اررور میداد و اجرا نمی کرد الان اررورش یادم نیست . اما مربوط به xen میشد . مربوط به لود و رم سرور نبود تا جائی که یادمه ( همونطور که میدونید اون اسکریپت لود پائین و حداقل 90 مگ رم آزاد میخواد تا اجرا شه )

Veria
April 3rd, 2010, 13:04
مشخصات سرورتون رو پ.خ کنید یه چک بکنم.
موفق باشید.

PDhost.net
April 3rd, 2010, 14:58
پیام خصوصی ارسال شد ممنون .