PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کسب مقام سوم (3rd) در مسابقات داخلی هک و امنیت در دانشگاه اصفهان

secure_host
October 26th, 2013, 01:06
با سلام
بعد از ایجاد این تاپیک http://www.webhostingtalk.ir/f41/59403/ تصمیم گرفته بودم که دیگر این موضوعات به دوستان اطلاع رسانی نشود. ولی برخی از همکاران در این فروم نمی دونم این موضوع جدید رو از کجا متوجه شدند که منو وادار کردن که تاپیک جدید ایجاد کنم.
راستش نمی دونم همکاران و دوستان بنده در مورد این تاپیک و انگیزه من چه برداشتی خواهند داشت؟. ولی خدا میدونه من اصلا راضی به بازکردن تاپیک در این مورد نبودم و نیستم ولی به دلیل اسرار همکاران در دنیای واقعی وی برخی از همکاران در دنیای مجازی در همین فروم تصمیم گرفتم که این پست را ایجاد کنم.
همان طوری که مطلع هستید رشته کاری و تخصصی که بنده علاقه مندبودم و هستم و انشاا... خواهم بود. رشته امنیت اطلاعات است. لذا در زمان فراغت از کار و مطالعه هر فرصتی که ایجاد شود سعی می کنم در مسابقات هک و امنیت داخلی و خارجی شرکت کنم.

امسال در مسابقات داخلی دانشگاه صنعتی اصفهان هم شرکت کردم که بحمدا.... مقام سوم را کسب کردیم.
جشنواره امنیت در فضای تبادل اطلاعات (http://festival.nsec.ir)
مسابقات که در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد با توجه به این که تجربه اول این دانشگاه بود ولی به مراتب از دانشگاه شریف که تجربه ۴ دوره مسابقات را داشته بهتر و قوی تر بود و به استانداردهای مسابقات جهانی نزدیک تر بود.

حالا بماند که براحتی میتونستیم اول بشیم ولی بخت با ما یار نبود و کمی هم حق ما رو خوردند ولی در کل از این مسابقه راضی بودم و از همین جا از تک تک عزیران که دربرگزاری این مسابقه سهیم بودن. کمال تشکر را دارم

یکی از انگیزه ها ایجاد این تاپیک :‌این بود که سوالات دوستان را در این مورد پاسخ بدم تا اگر قصد شرکت داشتن بتوانند از مسایل فنی که در این مسابقات مطرح میشود استفاده کنند و بتواند در کارها و تجارتشان از آن استفاده کنند. و همچنین نکات امنیتی که ما در مسابقات لحاظ کردیم چه بوده است.؟

لینک خبر :

پایان اولین جشنواره امنیت در فضای تبادل اطلاعات – جشنواره امنیت در فضای تبادل اطلاعات (http://festival.nsec.ir/?p=456)

جدول امتیازات روز اول :
http://festival.nsec.ir/wp-content/uploads/2013/10/%D8%A7%D9%85%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85.png
جدول امتیازات روز دوم :
http://festival.nsec.ir/wp-content/uploads/2013/10/scrorelist.jpg

سوالی در این مورد بود در خدمتم.

*‌پاورقی :‌تیم ما در زمینه Defense که زمینه بسیار پیچیده ای بود مقام اول رو آورد که در مجموع مقام سوم کسب شد که حق ما مقام دوم بود که حق خوری کردند و مقام اول هم میتونستیم کسب کنیم ولی متاسفانه روز اول بنده اصلا اینترنت نداشتم.

با تشکر

vp_server
October 26th, 2013, 01:18
صمیمانه بهتون تبریک میگم
طی یک همکاری کوتاه مدت که با جناب مسافر داشتیم از توانایی های بالا ایشون استفاده کردیم و واقعا راضی بودیم

DUST
October 26th, 2013, 01:19
آیا اسم واقعی شما مسافر هست:)

_AF_
October 26th, 2013, 01:39
با آرزوی موفقیت روز افزون
افتخار آشنایی با ایشان از سال 2010 نصیب بنده شد
دانش و تخصصی ایشان نیازی به تایید نداره و به همگان ثابت شده

RoobinaServer
October 26th, 2013, 01:43
با سلام
بعد از ایجاد این تاپیک http://www.webhostingtalk.ir/f41/59403/ تصمیم گرفته بودم که دیگر این موضوعات به دوستان اطلاع رسانی نشود. ولی برخی از همکاران در این فروم نمی دونم این موضوع جدید رو از کجا متوجه شدند که منو وادار کردن که تاپیک جدید ایجاد کنم.
راستش نمی دونم همکاران و دوستان بنده در مورد این تاپیک و انگیزه من چه برداشتی خواهند داشت؟. ولی خدا میدونه من اصلا راضی به بازکردن تاپیک در این مورد نبودم و نیستم ولی به دلیل اسرار همکاران در دنیای واقعی وی برخی از همکاران در دنیای مجازی در همین فروم تصمیم گرفتم که این پست را ایجاد کنم.
همان طوری که مطلع هستید رشته کاری و تخصصی که بنده علاقه مندبودم و هستم و انشاا... خواهم بود. رشته امنیت اطلاعات است. لذا در زمان فراغت از کار و مطالعه هر فرصتی که ایجاد شود سعی می کنم در مسابقات هک و امنیت داخلی و خارجی شرکت کنم.

امسال در مسابقات داخلی دانشگاه صنعتی اصفهان هم شرکت کردم که بحمدا.... مقام سوم را کسب کردیم.
جشنواره امنیت در فضای تبادل اطلاعات (http://festival.nsec.ir)
مسابقات که در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد با توجه به این که تجربه اول این دانشگاه بود ولی به مراتب از دانشگاه شریف که تجربه ۴ دوره مسابقات را داشته بهتر و قوی تر بود و به استانداردهای مسابقات جهانی نزدیک تر بود.

حالا بماند که براحتی میتونستیم اول بشیم ولی بخت با ما یار نبود و کمی هم حق ما رو خوردند ولی در کل از این مسابقه راضی بودم و از همین جا از تک تک عزیران که دربرگزاری این مسابقه سهیم بودن. کمال تشکر را دارم

یکی از انگیزه ها ایجاد این تاپیک :‌این بود که سوالات دوستان را در این مورد پاسخ بدم تا اگر قصد شرکت داشتن بتوانند از مسایل فنی که در این مسابقات مطرح میشود استفاده کنند و بتواند در کارها و تجارتشان از آن استفاده کنند. و همچنین نکات امنیتی که ما در مسابقات لحاظ کردیم چه بوده است.؟

لینک خبر :

پایان اولین جشنواره امنیت در فضای تبادل اطلاعات – جشنواره امنیت در فضای تبادل اطلاعات (http://festival.nsec.ir/?p=456)

جدول امتیازات روز اول :
http://festival.nsec.ir/wp-content/uploads/2013/10/%D8%A7%D9%85%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85.png
جدول امتیازات روز دوم :
http://festival.nsec.ir/wp-content/uploads/2013/10/scrorelist.jpg

سوالی در این مورد بود در خدمتم.

*‌پاورقی :‌تیم ما در زمینه Defense که زمینه بسیار پیچیده ای بود مقام اول رو آورد که در مجموع مقام سوم کسب شد که حق ما مقام دوم بود که حق خوری کردند و مقام اول هم میتونستیم کسب کنیم ولی متاسفانه روز اول بنده اصلا اینترنت نداشتم.

با تشکر

یک مورد :

در مورد رشتتون توضیح بدید به نظرم و بفرمائید زیر شاخه چه رشته ای هست و کل توضیحات :)

همچین رشته ای نیست به نظرم که همه جا پخش شده باشه.

یا حق

ULTRAWEB
October 26th, 2013, 02:43
یک مورد :

در مورد رشتتون توضیح بدید به نظرم و بفرمائید زیر شاخه چه رشته ای هست و کل توضیحات :)

یا حق

اقای سکیور هاست مدتهاست در سایت امنیتی شبگرد فعالیت میکنن و همین سایت
علاقه مندی ورشته ای دوست دارن دنبال کننن مربوط به مسایلی است که به امنیت اطلاعات مربوط است
در ضمن یعنی رشته ی امنیت اطلاعات ! وجود ندارد با این طرز برخودت و گفتن ون!!!
گرایش امنیت شبکه در بعضی از دانشگاها خدا خود شاخه ی اصلی است و دربرخی دیگر گرایشی از کامپیوتر .کاش دیدتون بازتر شه و پشتیبانی سایتتون قوی تر
و با این طرز برخورد با یوزرهای با سابقه ترازخودتون برخورد نکنید با بچه ی 17 ساله که طرف نیستید!!!
درضمن دانشگاه ی ایرونی از کارشناسی ارشد تا دکترا این گرایش رو دارن و در بسیاری از دانشگاه ی مطرح خارجی حتی از مقطع لیسانس

zigma4000
October 26th, 2013, 03:02
با تبریک فراوان و آرزوی موفقیت روز افزون :)

RoobinaServer
October 26th, 2013, 03:17
اقای سکیور هاست مدتهاست در سایت امنیتی شبگرد فعالیت میکنن و همین سایت
علاقه مندی ورشته ای دوست دارن دنبال کننن مربوط به مسایلی است که به امنیت اطلاعات مربوط است
در ضمن یعنی رشته ی امنیت اطلاعات ! وجود ندارد با این طرز برخودت و گفتن ون!!!
گرایش امنیت شبکه در بعضی از دانشگاها خدا خود شاخه ی اصلی است و دربرخی دیگر گرایشی از کامپیوتر .کاش دیدتون بازتر شه و پشتیبانی سایتتون قوی تر
و با این طرز برخورد با یوزرهای با سابقه ترازخودتون برخورد نکنید با بچه ی 17 ساله که طرف نیستید!!!
درضمن دانشگاه ی ایرونی از کارشناسی ارشد تا دکترا این گرایش رو دارن و در بسیاری از دانشگاه ی مطرح خارجی حتی از مقطع لیسانس

لطفا احترام خودتون را نگه دارید و درست صحبت نمائید و این عینک بدبینی را از چشمتون بردارید و درست بخوانید پست ها را :)

بنده سوال کردم که رشته ای که ایشون ذکر کردند چیست و در چه گرایشی و تمام جزئیات را خواستم نه برای اثبات چیزی بلکه برای دانستن خودم رشته خود بنده نرم افزار هست و چنین موردی را نشنیده بودم شاید هم شنیده بودم و بی تفاوت بودم اما الان برام جالب شده و میخواهم بیشتر بدونم و فکر نکنم نیازی باشه به شما چیزی را توضیح بدم.!

دقیقه بهتره همین صحبت خودتان را خودتان رعایت فرمائید :

و با این طرز برخورد با یوزرهای با سابقه ترازخودتون برخورد نکنید با بچه ی 17 ساله که طرف نیستید!!

بهتره شما پاسخ گو نباشید چون تاپیک شما نیست و خود جناب مسافر پاسخگوی بنده باشند.

یا حق

≡ ALEX ≡
October 26th, 2013, 03:50
استاتر، شما با محمد مسافر با نام مستعار C0llect0r از گروه Black Devil's B0ys نسبتی دارید؟!

ULTRAWEB
October 26th, 2013, 03:51
لطفا احترام خودتون را نگه دارید و درست صحبت نمائید و این عینک بدبینی را از چشمتون بردارید و درست بخوانید پست ها را :)

بنده سوال کردم که رشته ای که ایشون ذکر کردند چیست و در چه گرایشی و تمام جزئیات را خواستم نه برای اثبات چیزی بلکه برای دانستن خودم رشته خود بنده نرم افزار هست و چنین موردی را نشنیده بودم شاید هم شنیده بودم و بی تفاوت بودم اما الان برام جالب شده و میخواهم بیشتر بدونم و فکر نکنم نیازی باشه به شما چیزی را توضیح بدم.!

دقیقه بهتره همین صحبت خودتان را خودتان رعایت فرمائید :

بهتره شما پاسخ گو نباشید چون تاپیک شما نیست و خود جناب مسافر پاسخگوی بنده باشند.

یا حق
بصورت دقیق بهتون پاسخ دادم و فرقی نمیکنه چه کسی پاسخ میده ایشون زیاد وقت نمیکنن به این سایت بیان زیاد
در ضمن فکر نمیکنم به بی احترامی با شما صحبت کرده باشم که امدی و نوشتین احترام خودم رو نگه دارم من توی سایت
احترام همه رو نگه میدارم و شما موظف به تذکر نیستی اینجا خودش ادمین داره شما گزارش کن آنها رسیدگی میکنند بی ادبی من رو به شما
درضمن چون تاپیک شماهم نیست پس شماهم حق نداری چیزی به من بگی خود صاحب تاپیک لازم دونست به من تذکر میده در این زمینه
همین جمله ای رو هم که جداکردین رو هم چون شماهنوز دانشجویی بقیه رو مثل خودتون می بینید واگر نه من سن و سالی زیادتر از اون دارم که دانشجو باشم

ULTRAWEB
October 26th, 2013, 03:55
استاتر، شما با محمد مسافر با نام مستعار C0llect0r از گروه Black Devil's B0ys نسبتی دارید؟!

رفیق و دوست صمیمی هستن(با ممد مسافر افسانه و داستان بانک تجارت) و نام مستعار ایشان مسافر هست و نه نام واقعی ایشان دوست عزیز و گرامی چناب اقای الکس

RoobinaServer
October 26th, 2013, 04:23
بصورت دقیق بهتون پاسخ دادم و فرقی نمیکنه چه کسی پاسخ میده ایشون زیاد وقت نمیکنن به این سایت بیان زیاد
در ضمن فکر نمیکنم به بی احترامی با شما صحبت کرده باشم که امدی و نوشتین احترام خودم رو نگه دارم من توی سایت
احترام همه رو نگه میدارم و شما موظف به تذکر نیستی اینجا خودش ادمین داره شما گزارش کن آنها رسیدگی میکنند بی ادبی من رو به شما
درضمن چون تاپیک شماهم نیست پس شماهم حق نداری چیزی به من بگی خود صاحب تاپیک لازم دونست به من تذکر میده در این زمینه
همین جمله ای رو هم که جداکردین رو هم چون شماهنوز دانشجویی بقیه رو مثل خودتون می بینید واگر نه من سن و سالی زیادتر از اون دارم که دانشجو باشم

خوبه که شما هم این قسمت را رعایت کنید.

پست های شما به ادمین ارسال شد بهتره شما هم از همان اول رعایت میکردید و اگر مشکلی داشتید ارسال میکردید من از استارتر سوال کردم شما مثل تمام تاپیک های دیگر اومدی خودت وسط کلا نفهمیدیم چی شد ،دیگه صحبتی ندارم با شما و وقت هم ندارم دم صبحی ،موفق باشید :)

یا حق

camelian77
October 26th, 2013, 05:32
تبریگ می گم :)

delta
October 26th, 2013, 05:35
اول از همه تبریک میگم بهتون جناب مسافر..

دوستان عزیز سوالات شخصی زیاد نپرسید. تو دنیای ایشون امنیت حرف اول رو میزنه.از همچین کسانی توقع نداشته باشید اطلاعات خاصی بتونید بیرون بکشید!! :66: بهتره سوالاتتون در ضمینه های عمومی تر و تجربی باشه!!

paradiseserver
October 26th, 2013, 08:03
سلام
تبریک میگم
انشالله موفق باشید

itsecure
October 26th, 2013, 09:49
از صمیم قلبم ارزوی موفقیت میکنم
مثل همیشه گل کاشتی مهندس
واقعا افتخار میکنم یکی از اعضا این فروم که در همین فروم نیز خدمات قابل توجهی ارائه میدن، اینچنین افتخار اور هستند
انشالله در تمامی مسابقات زندگی برنده باشید.
((از دوستان خواهش میکنم تاپیک را منحرف نکنند، متاسفانه اخیرا این موارد خیلی تو تاپیک ها مشاهده میشه و به نظرم این موارد دور از انتظار اعضا فروم هست))

vahab00
October 26th, 2013, 10:02
پس از خوندن این تاپیک واقعا از صمیم قلب خوشحال شدم
براتون بهترین ها رو آرزو میکنم و امیدوارم هر جا هستید موفق و سربلند باشید

پ.ن : متاسفانه بنده آشنایی خواصی با جناب مسافر عزیز ندارم فقط برخی از تاپیک هاشون رو دنبال کردم اما با شنیدن این خبر بسیار خوشحال شدم که یکی از اعضای همین انجمن ک تاپیک های زیادی هم داره در مورد امنیت و... مقام سوم رو آوردن و واقعا جای تبریک و آرزوی موفقیت دارند

امیدوارم هرجا هستید موفق و سربلند باشید
یا حق

VPS
October 26th, 2013, 12:03
سلام
منم به همکار عزیزم تبریک میگم.انشاا... هرجا هستید موفق و پیروز باشید.
دوستان سعی کنند احترام به یکدیگر بذارند.
من مدت زیادی است که ایشون و میشناسم ولی حدود ۶ ماهی هست که باهاشون همکار شدم و کارهای فروش را برای ایشان پیگیری میکنم. در این مدت کم از افتادگی و تواضع ایشون خیلی لذت بردم با این که در کارشون خیلی متخصص هستند و همیشه دنبال مفاهیم ریشه ای و عمقی در حوزه کاری خودشون هستند. واقعا چنین افراد باسوادی خیلی کم پیدا میشن توی ایران .
مثلا در صحبت های مختلف در حوزه امنیت که گاها سرکلاس هایشان حاضر میشدم. افرادی که قصد به چالش کشیدن استاد را داشتن. به خاطر داشتن دانش عمقی که در موارد مربوطه داشتن به سوال کننده پاسخ میدادن که من واقعا لذت می بردم. و سوال کننده هم پشیمان میشد از سوال چالشی که ایجاد کرده بود.
در یک کلام براتون بگم که تا ریشه یک موضوع را متوجه نشود ول کن قضیه نیست . این طوری نیست که بخواهنداسم ایمن سازی را یدک بکشند و امنیت را فقط در بستن چند تا فانکشن php ببینند. در هر موضوعی همیشه راه های ابتکاری و تجربی خودشان را دارند.

به دوستان توصیه میکنند در مورد مسابقات و یا مسایل امنیتی اگر سوال دارند بپرسند. با تبریک چیزی درست نمیشه .

tizparvaz
October 26th, 2013, 12:16
تبریک میگم به شما جناب Secure_host اینشالله موفقیت های شما همیشه ادامه داشته باشه

spark3r
October 26th, 2013, 13:07
با سلام
بنده هم به دوست عزیز و شفیق و جون جونی خودم استارتر محترم تبریک ویژه می گم.
انشالا در تمام مراحل زندگی موفق باشید.
دست ما رو هم بگیرید.

rashed.rafiee
October 26th, 2013, 14:03
با سلام و تبریک به استاد گران قدر
انشالله در تمام امور زندگی موفق باشین

majidisaloo1
October 26th, 2013, 18:54
با سلام
بنده از طرف خودم و تیم پشتیبانی و فروش آنلاین سرور آرزوی توفیق روز افرون را برای شما دارم و امید وارم در تمام مراحل رندگی موفق باشید و به قله های بلند موفقیت دست یابید

با سپاس
عیسی ل.

secure_host
October 27th, 2013, 15:23
با سلام و تشکر از تک تک کاربران و دوستان و همکاران .
بازهم مثل همیشه دوستان این حقیر رو شرمنده کردند.
در حال حاضر امکان جواب کامل و پاسخ دهی به دوستان و همکاران را ندارم.الان سر کارم.
انشاا... بعدازظهر پاسخ گوی دوستان خواهم بود.
بازهم از همه دوستان تشکر میکنم.
با تشکر

GOD
October 27th, 2013, 15:37
خبر مسرت بخشی بود
موفق باشید اون سری سر اماده نشدن پاسپورتت خیلی ناراحت شدم

hadi_am
October 27th, 2013, 15:47
درود

واقعا تبریک عرض میکنم جناب مسافر...

واقعا خوشحالیم که یوزرهای خوبی مثل شما تو این انجمن هستند و فعالیت میکنند...

ارادتمند شما

هادی امیری

VPS
October 28th, 2013, 01:42
با سلام و تشکر از تک تک کاربران و دوستان و همکاران .
بازهم مثل همیشه دوستان این حقیر رو شرمنده کردند.
در حال حاضر امکان جواب کامل و پاسخ دهی به دوستان و همکاران را ندارم.الان سر کارم.
انشاا... بعدازظهر پاسخ گوی دوستان خواهم بود.
بازهم از همه دوستان تشکر میکنم.
با تشکر
استاد یادتون رفت این تاپیک را جواب بدین.
ما بی صبرانه منتظر جواب شما هستیم.
ممنون

heshi
October 28th, 2013, 13:16
سلام احسنت دستت درد نکنه

secure_host
October 28th, 2013, 20:30
با سلام و عرض پوزش بابت تاخیر پاسخ

آیا اسم واقعی شما مسافر هست:)

اول از همه تبریک میگم بهتون جناب مسافر..

دوستان عزیز سوالات شخصی زیاد نپرسید. تو دنیای ایشون امنیت حرف اول رو میزنه.از همچین کسانی توقع نداشته باشید اطلاعات خاصی بتونید بیرون بکشید!! :66: بهتره سوالاتتون در ضمینه های عمومی تر و تجربی باشه!!

خدمت شما همکار گرامی باید عرض کنم که در دنیای مجازی پروفایل و یا nickname شخص باقی می ماند نه نام و نشان حقیقی و یا مجازی !!!‌به عنوان مثال کسی اگر با این حقیر دراین فروم کار دارد یا برای بنده پیفام خصوصی ارسال می کند و یا از راههای ارتباطی دیگر ارتباط برقرار میکند و در این نوع برقراری ارتباط ملاک تشخیص شناسه کاربری و یا ایمیل و یا سایت و .... می باشد که در این حالت نیز با نام و نشان شخص کاری ندارد.
حالا شما فرض کن فامیل بنده مثلا رضایی ، رحمانی ، کاظمی ، و یا مسافر باشد چه فرقی می کند. شما هرکدام را راحتری صدا بزن . بنده هستم در خدمت شما .کما اینکه که برخی از همکاران مارا همچنان کاربر Secure_Host خطاب می کنند و در تماس تلفنی نیز به ما میگویند آقای Secure_host

یک مورد :

با سلام خدمت همکار محترم جناب سجادیه !!! سوال شمارا می توان از ۲ جنبه نگریست .
منظور شما رشته در جامعه آکادمیک دانشگاهی است ؟
یا منظور شما رشته در بازار کار و تخصص تجربی است ؟
--------------------------------------------------------------
دوستان اگر سوالی در مورد مسابقه و مسایل فنی پیرامون دارند بنده در خدمت شما هستم.
با تشکر

RoobinaServer
October 28th, 2013, 20:34
با سلام و عرض پوزش بابت تاخیر پاسخ

خدمت شما همکار گرامی باید عرض کنم که در دنیای مجازی پروفایل و یا nickname شخص باقی می ماند نه نام و نشان حقیقی و یا مجازی !!!‌به عنوان مثال کسی اگر با این حقیر دراین فروم کار دارد یا برای بنده پیفام خصوصی ارسال می کند و یا از راههای ارتباطی دیگر ارتباط برقرار میکند و در این نوع برقراری ارتباط ملاک تشخیص شناسه کاربری و یا ایمیل و یا سایت و .... می باشد که در این حالت نیز با نام و نشان شخص کاری ندارد.
حالا شما فرض کن فامیل بنده مثلا رضایی ، رحمانی ، کاظمی ، و یا مسافر باشد چه فرقی می کند. شما هرکدام را راحتری صدا بزن . بنده هستم در خدمت شما .کما اینکه که برخی از همکاران مارا همچنان کاربر secure_host خطاب می کنند و در تماس تلفنی نیز به ما میگویند آقای secure_host

با سلام خدمت همکار محترم جناب سجادیه !!! سوال شمارا می توان از ۲ جنبه نگریست .
منظور شما رشته در جامعه آکادمیک دانشگاهی است ؟
یا منظور شما رشته در بازار کار و تخصص تجربی است ؟
--------------------------------------------------------------
دوستان اگر سوالی در مورد مسابقه و مسایل فنی پیرامون دارند بنده در خدمت شما هستم.
با تشکر

رشته که در دانشگاه زیر شاخه it هست اما در بازار کار نمیدونم فکر کنم باید دیده باشید که هر کسی از راه میرسه یک سری کلاس های تخصصی امنیت میگذاره یا مثلا بیشترین کلاس و معروفترینش قدیم آشیانه بود که الیته الان کلا به چشم نمیخوره صحبت این کلاس ها دیگر در انجمن ها.

کلا نظر خودتون در مورد کلاس ها چیه ؟ اصلا جایی داریم که خارج از دانشگاه واقعا کلاس درست بگذاره و کسی تا کنون از راه کلاس های بیرون به جایی رسیده ؟ شما دانشگاه تحصیلات را ادامه دادید یا کلاس های امنیت اطلاعات بیرون ؟

یا حق

secure_host
October 28th, 2013, 21:31
رشته که در دانشگاه زیر شاخه it هست اما در بازار کار نمیدونم فکر کنم باید دیده باشید که هر کسی از راه میرسه یک سری کلاس های تخصصی امنیت میگذاره یا مثلا بیشترین کلاس و معروفترینش قدیم آشیانه بود که الیته الان کلا به چشم نمیخوره صحبت این کلاس ها دیگر در انجمن ها.

کلا نظر خودتون در مورد کلاس ها چیه ؟ اصلا جایی داریم که خارج از دانشگاه واقعا کلاس درست بگذاره و کسی تا کنون از راه کلاس های بیرون به جایی رسیده ؟ شما دانشگاه تحصیلات را ادامه دادید یا کلاس های امنیت اطلاعات بیرون ؟
یا حق
با سلام
قبل از اینکه در مورد کلاس بنویسم. لازم است ۲ تا مورد را توضیح بدم.
به اعتقاد من هر شخص یا نباید وارد حرفه ای شود ویا اکر واردکار و حرفه ای شد به صورت تخصصی اون کار و حرفه رو ادامه بده . به عنوان مثال در صنعت هاستینگ که زیر شاخه های مختلفی دارد باید افرادی باشند که فقط و فقط به صورت تخصصی به زیر شاخه ها بپردازند و تحقیقات خود را در این زیر شاخه ها به عنوان سرمایه در شرکت استفاده کنند که اگر اینطور باشد . موفقیت تخصصی در شرکت محقق خواهد شد.
به عنوان مثال در هاستینگ موارد زیر می توان به عنوان زیر شاخه تقسیم بندی نمود.
1- Security
2- optimization
3- R&D
4- virtualization
5- sale
و.....
خوب برای هر کدام باید بخش ها مجزا و افراد نیز مجزا باشد مثلا کسی که در زمینه امنیت کار میکند باید تمام وقتش و مطالعاتش را صرف این حوزه بکند و از قسمت های دیگر نیز آگاهی داشته باشد .
خوب ولی برای بخش های دیگر نیازی نیست که در مورد امنیت مباحث را تخصصی بنگرند ولی برای به مخاطره نیوفتادن امنیت باید نتیجه تحقیقات را در اختیار بخش امنیت قرار دهد تا بررسی کند که باتنظیماتی که مثلا برای بخش optimization انجام میشود آیا مخاطره امنیتی برای سرور ها حاصل می گردد یا خیر.
پس نتیجه میگیریم که اگر کسی پا در حوزه امنیت اطلاعات میگذارد باید علوم مختلفی را فراگیرد ولی به صورت تخصصی وقت را صرف مطالعات نماید.
----------------
حوب با مقدمه ای که در بالا ذکر شد حالا به موضوع کلاس ها میپردازیم.
همیشه کلاس ها نقش هموارکردن راه و دادن سر نخ را دارد. برای همین نمی توان تنها به کلاس بسنده کرد.
کلاس خوب است ولی در کلاس ۲ تا پارامتر همیشه مدنظر قرار میگیرد
۱- استاد
۲- منابع مطالعاتی و آزمایشگاه مربوطه
اگر استادکسی باشد که خودش خاک خورده حوزه مورد تدریس باشد رفتن این کلاس توصیه می گردد ولی اگر غیر از این باشد توصیه نمی گردد.و همچنین اگر ۲ تا پارامتر باهم محیا شود وجود این کلاس شدیدا احساس می گردد و رفتن این کلاس شدیدا توصیه می گردد.
کلاس هایی که در ایران تدریس میشود معمولا یکی از پارامتر ها را ندارد که در این حالت فقط و فقط باید به رزومه استاد نگاه کنید که اگر واقعا شخص مورد نظر در اون حوزه دارای فعالیت های متعدد است و یا دیگران شخص مربوطه را تایید می کنند بعد به کلاس بروید .
برای این مورد هم دلیل دارم . به عنوان مثال ۲ سال قبل یکی از مشتریان ما (که در اینجا هم یوزر دارند) در کلاس های امنیت یکی از شرکت های امنیتی در ایران را که بهتر است اسمش را اینجا نگم . شرکت کرده بودند و اساتید آنجا به این فرد گفته بودند که شما وقتی ROOKITHUNTER را در سرور نصب میکنید بعد از چک کردن سرور اگر WARNING در نتایج بود به این منزله است که سرور شما موردنفوذ قرار گرفته است.
ما نیز از قبل برروی سرور این شخص نرم افزار مربوطه را نصب کرده بودیم. حالا باید به ایشان ثابت می کردیم که نفوذ انجام نشده است. و WARNING های مربوطه به این خاطر است که کرنل و برخی از نرم افزار های که در سرور update شده بود . بعد از update رشته MD5 نرم افزار بروز رسانی شده تغییر کرده بود و rookithunter هم به این خاطر warning میداد و ربطی به نفود در سرور نداشت.دیگه خدامیدونه چقدر طول کشید که ما به ایشان ثابت کنیم که نفوذی در کار نبوده.
اکر استاد مورد نظر حداقل در حوزه هاستینگ فعالیت داشت این مشکل برای ما به وجود نمیامد.
---
در مورد دانشگاه های ایران که متاسفانه چیزی یادم نمیدهند که به درد بخورد برای همین کلاس های بیرون احساس می شود.
من خودم در مقطع لیسانس با این که رشته مخابرات تحصیل می کردم ولی سعی کردم در همان زمان تواما 2 مورد را تحصیلات دانشگاهی و کلاس های بیرون را باهم دنبال کنم که انصافا این کار خیلی سخت بود.
ولی ۹۰ درصد یادگیری در فضای غیراز دانشگاه بوده است . ولی در مقطع ارشد که خارج ایران است . رشته مورد نظر information Security است که خارج از ایران است و یادگیری به صورت 50-50 در داخل دانشگاه و خارج دانشگاه است.
در مورد کلاس های بیرون اگر شما مشکل زبان انگلیسی ندارید . کلاس های زیر توصیه می گردد.چون تخصص کاری من penetration Testing است. از کلاس های زیر استفاده کردم که انصافا ۲ پارامتر مربوط به کلاس در این سایت ها واقعا لحاظ شده بود مخصوصا sans.ORG

SANS Information, Network, Computer Security Training, Research, Resources (http://SANS.org)
Offensive Security Training and Professional Services (http://www.offensive-security.com/)
http://security-tube.com
InfoSec Institute - Information Security Training and IT Boot Camps (http://infosecinstitute.com)

حق نگهدارتان.
ببخشید که سرتان را به درد آوردم.
با تشکر

arc1o0
October 28th, 2013, 22:59
با سلام

از آشنایی با شما بسیار مفتخریم و از این که در جمع کاربران انجمن همچنان حضور گرم و صمیمانه دارید ، خوشحال و خرسنیدم.

موفقیت اخیر رو هم به شما، تیم و همکارانتون صمیمانه تبریک عرض می کنیم و بسی مایه افتخار است.

لازم به ذکر است که تواضع و فرونتی شما نیز ستودنی و مایه مباهات است.

امیدواریم در آینده توفیق داشته باشیم تا همکاری بیشتری با شما داشته باشیم.

با تشکر
موفق باشید.

par30shop
October 29th, 2013, 12:53
من هم به شخصه تبریک میگم به شما ! واقعا کارتون عالیه و باعث افتخار ایران و ایرانی هستید

VPS
October 29th, 2013, 20:39
ممنون بابت پاسخ هاتون.
سوال من اینه که اگر کسی بخواد توی این مسابقات شرکت کنه !!!‌چطور میتونه از زمان و مکان این مسابقات آگاهی پیدا کنه ؟
میشه مسابقات را هم تماشا کنیم؟

Saati
October 29th, 2013, 20:42
تبریک میگم، موفق باشید.