PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش قدم به قدم مدیریت سرور

Arashdn
March 30th, 2010, 18:49
سلام
من تصمیم گرفتم یه مرجع کامل آموزش مدیریت سرور بزارم
من مطالبم رو تو همین تاپیک میزارم حالا اگر کسی خواست تو سرور تولز یا هر جایی بزاره
میدونم که مطالب موجود زیاده و ممکنه بعضی مطالب من تکراری باشه
ولی من از صفر شروع میکنم و اموزش خودم رو میزارم
هیچ حقوقی محفوظ نمی باشد اینقدر کپی برداری کنید تا جونتون در بیاد

خب من کارم رو از همین الان شروع میکنمهر گونه سوال و بحث هم در تاپیک بحث و برسی و بیان مشکلات در مورد آموزش مدیریت سرور (http://www.webhostingtalk.ir/f131/بحث-و-برسی-و-بیان-مشکلات-در-مورد-آموزش-مدیریت-سرور-11098/) مطرح کنید

Arashdn
March 30th, 2010, 18:50
برای ایجاد فهرست در آینده رزرو شد

Arashdn
March 30th, 2010, 19:41
جلسه اول

سلام
بیاید کار رو شروع کنیم
من اطلاعات خواننده گان این مطلب رو در این حد در نظر گرفتم
1- با یه ریسلر کار کردن
2- نصب سی ام اس های معمولی رو بلدن
3- و کارای در همین حد دیگه
حالا میخواهید سرور بگیرید و وضعیتی مثل شکل زیر دارید
:109::109::109:
نگران نباشید نمی خواهید اپلولو هوا کنید که
برای شروع کار یه سرور مجازی با رم 256 تا 512 و هارد 10 -15 گیگ کافیه

حالا همش تو سایت های مختلف میرید میبنید نوشته سرور ویندوز ، سرور لینوکس
خب اجازه بدید ببینیم فرقشون چیه
نکته : اموزش ما برای هاستینگ لینوکس هست
ولی خب من فرقشون رو میگم تا بدونید
1- لینوکس سیستم عاملی اوپن سورس و رایگان بوده ولی ویندوز سیستم عاملی غیر رایگان است
2- هزینه سرور های مجازی لینوکس از ویندوز پایین تر است .
3- چنانچه وی پی اس را برای هاستینگ و یا یک سایت نیاز دارید اگر سایت شما به زبان asp نیست بدون شک لینوکس مناسب تر می باشد
4- چنانچه از سرور خود برای v p * N استفاده میکنید و یا برای دانلود / اپلود از وی پی اس استفاده میکنید سرور های ویندوز برای شما مناسبتر است
5- کار با سرور ویندوز دقیقا مانند کار کردن با یک کامپیوتر ویندوزیست و کاربر بوسیه remote desktop صفحه سرور را در کامپیوتر خود اجرا کرده و به راحتی و دقیقا مانند کامیپوتر خود با سرور کار می کند
6- لینوکس در زمینه امنیت و هاستینگ پیشرفت فوق العاده ای نسبت به ویندوز داشته و کنترل پنل های بسیار حرفه ای تر و کاربرپسند تری برای ان طراحی شده
7- کار با لینوکس بصورت تایپ دستور است (البته امکان نصب محیط گرافیکی نیر می باشد)
8- سرور های لینوکسی ویروس نمیگیرند ولی ویندوز براحتی ویروس می گیرد
9- لینوکس مصرف رم کمتری داشته و پایدار تر است
10 - در سرور های اختصاصی ویندوز هزینه ای در بین 15 الی 50 دلار دارد. ولی لینوکس رایگان می باشد

من برای تفهیم بهتر یه عکس از سرور ویندوز و یه عکس هم از سرور لینوکس میزارم

795796

خب فعلا ویندوز رو فراموش کنید
بریم سراغ لینوکس
قبل هر کار وی پی اس تون رو بگیرید (خواستید منم میفروشم ;))(الانه که مدیرا بیان بگن ایجا کار تبلیغاتی انجام دادی و 20 تا اخطار بدن:-<)
خب
وی پی اس رو گرفتید؟؟
مبارکه
لابد به شما چیزی دادن به نام SSH
که یه آیپی دادن و یه دونه پسورد و شاید یوزر نیمی به نام root
(با چیزایی مثل hypervm و هر کنترپنلی که برای ریبوت و اینجور کارها بدن فعلا کاری نداریم)

خب اول بزارید یه کم در مورد سرور بحث کنیم
سرور چیه؟
سرور نه خوردنیه و نه پوشیدنی
بلکه یه کامیپوتره (البته با بهترن سیستم های تهویه و موارد مشابه که کاری نداریم) و این سرور همیشه خدا روشنه (حیونکی) و با اینترنت با سرعت خیلی بالا وصله

دیتاسنتر چیه؟
یه ساختمان هست (معمولا در کشور های پیشرفته) که سرور ها رو تو اون نگه داری میکنن و افرادی اونجا هستن که هوای این سرور ها رو دارن
دیتاسنتر های خوب همیشه برق اضطراری و سیستم های تهویه دارن و همچنین افرادی بطور 24 ساعته اونجا هستن

سرور مجازی (VPS) چیه؟
VPS مخفف Virtual Private Server هست یعنی یه بنده خدایی (مثلا خودم) میریم از به دیتاسنتر یه سروری میگیریم بعد میایم با نصب یه سری برنامه ها Ram - Hard - Cpu سرورمون رو بین یه عده تقسیم میکنیم
کارکردن با سرور مجازی و سرور اختصاصی 99% عین هم دیگه است

SSH چیه ؟
SSH که فقط در سرور های لینوکس اسمشو میشنویم
در واقع یه راه ارتباطی (غیر گرافیکی و فقط با تایپ دستور) بین سرور سرور و کامپیوتر شماست
دقت کنید که لینوکس هم محیط گرافیکی داره خیلی قشنگتر از ویندوز ولی خب برای اینکه رم مصرفش کمتر شه و همه آموزش های موجود در نت هم بر اساس تایپ دستوره پس سعی کنید با دستور ها بسازید ...

فعلا همین ها رو تمرین کنید و قشنگ یاد بگیرید

Arashdn
March 30th, 2010, 20:31
جلسه یک و نیم
خب یه سری موارد که موقع خرید وی پی اس باهاش درگیر میشید هست که لازم دیدم توضیح بدم
Host name چیه؟
این واژه که موقع خرید وی پی اس و سرور لینوکس باهاش سر و کار دارید در واقع اسم سرور شماست (چطور که مثلا ما اسم داریم : آرش - تقی - علی - قلی و ...) سرور هامون هم اسم دارن به این اسم میگن host name
هاست نیم بصورت xxxxx.domain.com میشه که میتونید به جای xxxx هر چی بزارید که معمولا مینویسن server.domain.com این دومین لزومی نداره رو سرورتون باشه و صرفا کار یه اسم برای وی پی اس شما رو میکنه

کرنل چیه؟
کرنل در واقع هسته سیستم عامل شماست (توضیح بهتر نمی تونم بدم )

مجازی ساز چیه؟
یادتونه پست بالا گفتم برای سرور مجازی یه کارایی رو سرو اختصاصی میکنیم
این کار ها اینه که یه سیستم مجازی سازی رو سرور نصب میکنیم
این مجازی ساز میاد سرور هایی مجازی از رو سرور من درست میکنه
اینا رو ول کنید بریم سر معرفی سیستم های مجازی ساز اینکه کدوم بره شما بهتره

1- VmWare

ای

این برنامه نسخه سرورش رایگانه و هم بر روی لینوکس نصب میشه هم ویندوز ما در مورد نسخه لینوکسش بحث میکنیم

نسخه های لینوکس دو دسته اند :
- نسخه کنسول دار
- نسخه تحت وب

در هر دو نسخه کرنل کاملا اختصاصی به کاربر داده میشه و وی پی اس های ساخته شده هیچ فرقی با سرور اختصاصی ندارند همچنین نمیشه پهنای باند رو محدود کرد.همچنین تعداد هسته های سی پی یو وی پی اس نمیتونه بالای 2 باشه.
هر وقت یه وی پی اس رو روشن کنید کل رمش مصرف میشه .

در نسخه کنسول دار شما یه برنامه رو دانلود میکنید و اکثر کار ها با اون انجام میشه

در نسخه تحت وب شما از طریق مرورگرتون به وی ام ور دسترسی دارید در این نسخه شما میتونید کارت صوت بسازید و یا به کاربر پنل بدید .

در وی وی ام ور هیچ محدودیتی برای نصب سیستم عامل وجود نداره و برای نصب سیستم عامل باید فایل iso رو در سرور اصلی دانلود ودر وی پی اس نصب کنید(بعدا توضیح بیشتر داده میشه)

HyperVM

هایپر وی ام یه مجازی ساز نیست بلکه یه کنترل پنل رایگان برای مجازی ساز های Xen و OpenVZ هست

این پنل محصول شرکت LXLabs هست که امکانات خوبی داره و مجازی سازی رو واقعا راحت کرده

در ادامه به معرفی 2 مجازی سازی که با این پنل کار میکنن میپردازیم.

2- OpenVZ

این برنامه برای لینوکس و ارائه وی پی اس های لینوکسی نوشته شده و معمولا همراه با هایپر وی ام نصب میشه.

این برنامه کرنل اختصاصی به وی پی اس ها نمیده و شما موقع ساخت وی پی اس از یه منو انتخاب میکنید که کدوم ورژن لینوکس نصب بشه

در این برنامه هنگامی که یه وی پی اس رو استارت میکنید فقط رمی که وی پی اس استفاده میکنه از سرور اصلی کم میشه و بقیه رم آزاد میمونه.

وی پی اس های اوپن وی زد سی پی یو share دارن و حتی هنگام نصب فایر وال مشکلاتی وجود دارد

اوپن وی زد از منابع سرور اصلی زیاد استفاده نمی کنه و با توجه به راحتی کار و امکانات بالا طرفدارن زیادی داره

در کل اوپن وی زد برنامه مناسبی برای وی پی اس های لینوکس می باشد.

3- Xen

این برنامه برای لینوکس نوشته شده که همراه با پنل هایپر وی ام نصب میشه.

زن به سرور های مجازی کرنل اختصاصی میده و میتونید روش ویندوز یا لینوکس بزنید

یادم نره بگم که زن نمیتونه کارت صوت بده ولی کارت شبکه اش هم اختصاصی (eth) هست

در این برنامه هنگام ساخت وی پی اس های لینوکس از یه منو ورژن لینوکس رو انتخاب میکنید و برای وی پی اس های ویندوز باید فایل iso واردش کنید

4- مجازی ساز های دیگه ای مثل Virtuzu - HyperV و ... هست که من زیاد اطلاعاتی در موردشون ندارم اگر کسی از دوستان اطلاعاتی داره برای منپیام خصوصی کنه تا با اسم خودش در این قسمت قرار بدم

خب فعلا همینا خوبه

Arashdn
March 31st, 2010, 08:46
جلسه دوم
سلام
بالاخره وی پی اس تون رو گرفتید؟؟
بسیار عالی
فقط چیزی که جلسه قبل یادم رفت بگم حتما بگید لینوکس CenOS رو سرورتون نصب بشه
اولین قدم SSH هست که بهتون میدن
و معمولا شامل یه IP و یه پسورد هست و بعضا یه دونه یوزر نیم root هم بهتون میدن
ولی چطوری از اس اس اچ استفاده کنیم

برای کانکت شدن به اس اس اچ

اگر روی کامپیوتر خودتون ویندوز دارید باید برنامه پوتی رو دانلود کنید

لینک : http://the.earth.li/~sgtatham/putty/latest/x86/putty.exe (http://the.earth.li/%7Esgtatham/putty/latest/x86/putty.exe)

بعد برنامه پوتی رو اجرا کنید و در صفحه ای که میاد در قسمت

Host name (or IP adress)

وارد کنید root@ip server

به جای ip server آیپی سرورتون رو وارد کنید و فعلا به قسمت های دیگه دست نزنید و اینتر بزنید

بعد یه صفحه سیاه میاد و ازتون پسورد میخواد ، دقت کنید موقع نوشتن پسورد چیزی نشون نمی ده ولی پسورد رو مینویسه بعد نوشتن پسورد اینتر کنید

اگر روی کامپیوترتون لینوکس دارید ترمینال رو باز کنید و بزنید
ssh ipserver

به جای ip server آیپی سرورتون رو وارد کنید و اینتر بزنید

بعد ازتون یوزر نیم و پسورد میخواد ، دقت کنید موقع نوشتن پسورد چیزی نشون نمی ده ولی پسورد رو مینویسه بعد نوشتن پسورد اینتر کنید

خب حالا در اس اس اچ هستید و میتونید هر دستوری که خواستید تایپ کنید دقت کنید خیلی از دستور ها دستور های سیستمیه و ممکنه باعث ایجاد اشکال و حتی حذف اطلاعات شما بشه
پس در کار با اس اس اچ دقت کنید

خب یکی از مواردی که شاید الان زیاد به دردتون نخوره ولی دونستنش خالی از لطف نیست
اونم پارتیشن بندی در لینوکسه

موقع ورود شما در دایرکتوری home هستید در لینوکس پارتیشن مثل ویندوز c,d,e نیست بلکه (اینی که میگم یه حالت پیشفرضه که دیتاسنتر یا مدیر سرور مجازی بهتون میده و گرنه میتونید برای هر پوینت یه پارتیشن جدا بسازید) در لینوکس ما یه پارتیشن داریم به نام روت که به صورت / هست بعد زیر مجموعه اون موارد زیر رو داریم

1- bin فرامین عمومی سیستم عامل لینوکس در این دایرکتوری قرار دارد مانند sort ls و

2- dev حاوی نقاط دسترسی به ابزار های سخت افزاری کامپیوتر است مانند ترمینال ها دیسک های فلاپی دیسک های سخت و کاربران به طور معمول برای دستیابی به این دستگاه ه ها از از نام های آنها استفاده می کنند. (این تو سرور زیاد کاربرد نداره)

3- etc حاوی برخی فایل های پیکر بندی سیستم است

4- home دایرکتوری کاربران یک سیستم لینوکسی می باشد و اطلاعات کاربران در این دایرکتوری قرار می گیرد. (فایل های هاست های کاربران هم در این قسمته)

5- mnt محلی برای متصل کردن ابزار ها دیسک های سخت دیسک های USB و داریو های شبکه می باشد . (اینم در مورد سرور زیاد مطرح نیست)

6- root دایرکتوری خانگی کاربر ریشه می باشد

7- sbin دستورات مدیریت سیستم در این دایرکتوری قرار می گیرد

8- tmp محل قرار گیری فایل های موقت می باشد

9- usr محل قرار گیری مستندات سیستم بازی ها فایل های گرافیکی کتابخانه ها و چیزهای دیگر است (زیاد تو سرور کاربرد نداره)

خب این بالایی بیشتر بره اطلاعاتتون و در در سطوح مبتدی اصلا مورد بحث نیست

حالا بریم سر اصل بحث -- دستورات اس اس اچ

دستورات اس اس اچ خیلی زیاده من فقط چند تا رو میگم (دقت کنید کجا ها بین بخش های مختلف دستور فاصله هست) و قرار نیست همه رو هم همین الان رو سرور بدبخت امتحان کنید فقط یاد بگیریدشون

cd .. این دستور شما رو به یه پوشه بالاتر می بره مثلا در هنگام ورود در home هستید اگر این دستور رو بزنید میرید به روت

cd folder name : برای وارد شدن به یک فولدر که به جای folder name اسم پوشه رو بزنید مثلا در روت بزنید cd home

ls لیست فایل ها و پوشه های موجود در دایرکتوری که توش هستید رو میده (معادل دستور dir در داس)

ls-a تمامی فایل ها (از جمله فایل های هیدن و سیستمی) و پوشه های دایرکتوری که توش هستید رو نشون میده

wget http://fileadress : این دستور واسه دانلود فایل روی سروره فایل رو در پوشه ای که توش هستید دانلود میکنه

yum install pack: برای نصب برنامه هاست به جای pack باید اسم برنامه رو بزنید مثلا:

yum install php – yum install apache – yum install perl

این دستور برای آپدیت و یا حذف برنامه ها هم هست مثلا:

yum update php – yum remove php

service name action : این دستور برای کار با سرویس ها (یه جورایی میشه گفت برنامه ها البته یه جورایی) که به جای name باید اسم سرویس و به جای action عملی رو می خواهید انجام بشه بزنید من چند تا از مهم ترین هاش رو میگم

stop : برای از کار انداختن سرویس (اگر سرویس اتو استارت باشه بعد یه بار که سرور رو ری استارت کنید دوباره میاد بالا )

start : برای شروع کار یک سرویس (اگر سرویس اتواستارت نباشه بعد هر ریبوت باید استارتش کنید)

restart : دو عمل stop و start رو با هم انجام میده

remove : برای حذف سرویس

حالا چند تا مثال :

service apache stop

service php start

servise mysql restart

خب فعلا همینا باشه ....

Arashdn
March 31st, 2010, 09:05
جلسه دو و نیم

شاید برای حیلی ها سوال پیش اومده باشه که این قضیه نیم تو جلسات چیه؟؟
من خودم دوست ندارم حجم مطالبی که تو یه دوره گفته میشه خیلی زیاد باشه
این جلسات نیم در اصل مکمل جلسه قبلیه
پیشنهاد میشه بین جلسات یه استراحتی بکنید

خب بریم سراغ ادامه دستورات اس اس اچی که باید بلد باشید

top : این دستور برای دیدن لیستی از پروسس های در ال اجرا و همچنین مشخصات و مقدار رم و سی پی یو سیستم هست

در اینجا هر پروسس یه شماره بره خودش داره (pid)

با زدن Shift + m پروسس ها به ترتیب مصرف رم

و با زدن Shift + p به ترتیب مصرف سی پی یو

حالا اگر بخواهیم یه پروسس رو استاپ کنیم میزنیم

kill pid به جای pid باید pid پروسستون رو بزنید

اگر بخواهید یه پروسس با تمام زیر مجموعه هاش استاپ بشه بزنید

terminate pid : بازم به جای pid باید pid پروسستون رو بزنید

معمولا هر یوزر هاست یا هر سرور مجازی یه پروسس جدا واسه خودش داره

در پایان میتونید با زدن دکمه Q از این صفحه بیاید بیرون

یه دستورم خارج از بحث بگم که واسه عوض کردن پسورد اکانتی که باهاش وارد شدید (الان فکر کنم با روت لوگین کردید)کافیه دستور passwd رو بزنید و پسورد رو تایپ و اینتر بزنید یه بار دیگه هم باید تایپ کنید اگر با روت وارد شدید میتونید پسورد بقیه اکانت ها رو هم با دستور passwd username

تو این قسمت میخوام به دستوراتی که مربوط به کار با فایل ها مربوط میشه بپردازم

اولا بگم یه فایل مینجر نیمه گرافیکی عالی در لینوکس داریم به نام mc

برای نصبش کافیه بزنید yum install mc و اگر چیزی پرسید y بزنید بعد که تموم شد برای ورود به ام سی فقط کافیه تایپ کنید mc و بعد قشنگ با محیط گرافیکیش کار کنید

اما بعضی ها دوست دارن سخت کار کنن :D

که واسه اونا یه سری دستور واسه مدیریت فایل ها میگم

اولا دقت کنید هر جا گفته شده filename یا اسم فایل حتما باید پسوند فایل رو هم تایپ کنید

برای ساخت پوشه میریم جایی که میخواهیم پوشه توش ساخته بشه و میزنیم

mkdir folder name

برای حذف یه پوشه میریم به جایی که پوشه توشه مثلا اگه میخواهم فولدر با نام arash رو از home پاک کنیم میریم توی home و میزنیم

rm -rf foldername که به جای folder name باید اسم پوشه رو زد.

برای حذف فایل هم همینطور برید به جایی که فایل توشه و این دستور رو بزنید

rm -rf filename که به جای file name باید اسم فایل رو زد.

برای کپی کردن یک فایل اول میریم به جایی که فایل توشه بعد دستور زیر رو میزنیم
cp oldfilename /masir jadid
که oldfilename اسم فایلی هست که قراره کپی بشه و masirjadid هم جایی هست که قراره فایل بره اونجا

برای انتقال یک فایل به محل جدید و حذف فایل اولیه (بعارتی cut کردن فایل)
اول میریم به جایی که فایل توشه بعد دستور زیر رو میزنیم
mv oldfilename /masir jadid
که oldfilename اسم فایلی هست که قراره کپی بشه و masirjadid هم جایی هست که قراره فایل بره اونجا

اینم آموزش سورس کپی که شاید خیلی ازش استاده نکنید

حالا فرضا من یه سرور دارم میخوام یه فایل رو از سرور خودم انتقال بدم به سرور دیگه (در صورتی که یوزر و پسورد سرور دیگه رو هم داشته باشم) اینکار با سورس کپی انجام میشه

برای اینکار برید جایی که فایل توشه و بزنید

scp filename root@ipserver dige:/masir file

حالا یه مثال : من میخوام فایل file.zip رو بفرستم رو سروری به آیپی 1.1.1.1 اول میرم جایی که فایل توشه بعد میزنم

scp file.zip root@1.1.1.1:/home

بعد یه سوال ازتون میپرسه که باید بنویسید yes و اینتر کنید بعد پسورد سرور مقصد رو باید بزنید

بعدش این file.zip میره تو home سرور مقصد

اگه به جای /home میزدم / فایل میرفت تو روت سرور مقصد

میشه مسیر طولانی تری هم داد مثلا : /home/arash/public_html

برای اجرا یک فایل با فورمت sh کافیه برید به جایی که فایل توشه و بزنید

sh ./filename.sh

برای اکسترکت کردن فایل من مال zip & tar رو اینجا میزارم

بازم باید برید به جایی که فایل توشه بعد دستورات زیر

unzip filename.zip

tar –xvf filename.tar

---------------------------------------------------

برای ویرایش یک فایل متنی بزنیدnano /masirfile
اگه احیانا گفت دستور پیدا نشد و اینجور چیزا بزنید
yum -y install nano
---------------------------------------------------------

برای ریبوت سرور هم از دستور reboot استفاده کنید
---------------------------------------------------

خب تا اینجا اصلی ترین دستورات رو برای کار یاد گرفتید در آموزش های بعدی کم کم به نصب پنل ها و برنامه های مجازی سازی میپردازیم

یادتون باشه فقط به این مرجع وابسته نباشید هر وقت مشکلی داشتید با سرچ تو گوگل و سایر موتور های نتایج خوبی به دست میارید

Arashdn
March 31st, 2010, 15:04
جلسه سوم

سلام
درسته که من جلسات یه مقدار سریع میزارم
ولی شمال عجله نکنید و هر روز یه جلسه رو پیش برید
خب
این جلسه میخواهیم به معرفی کنترل پنل ها ، ویژگی ها ، قیمشتون در زمان نگارشس این مقاله و شیوه نصبشون صحبت کنیم

Cpanel

محبوب ترین پنل همین سی پنل هست امنیتش در حالت ععادی خیلی جالب نیست ولی با اعمال یه سری تغییرات چیز جالبی میشه در حال حاضر اخرین نسخه این کنترل پنل 11.25 هست . سی پنل جدیدا کمتر رو تحریمات حساسیت نشون میده ولی خب هنوزم گیر میده از مزایای این پنل میشه به موارد زیر اشاره کرد

-محیط کاربری گرافیکی و دل نشین

-امکانات بالا

-طرفداران بسیار

-

و از معایبش میشه به موارد زیر اشاره کرد

-قیمت بالا (در حال حاضر نسخه وی پی اس بین 10 تا 16 دلار و نسخه سرور بین 20 تا 40 دلار قیمتشه)

-مصرف بالای رم

-مشکلات تحریم واسه ایرانی ها

در کا پنل خوبیه و نصبش توصیه میشه

DirectAdmin

این کنترل پنل کانادایی که مشکلی هم با کاربران ایرانی نداره و همین باعث شده طرفاداری زیاد در ایران داشته باشه قیمتش از سی پنل کمتر ولی خب امکانات و زیبایی محیط کارشم به سی پنل نمیرسه ، امنیتش درست بعد از نصب در مقایسه با سی پنب بهتره که خب با انجام تغییراتی بهترم میشه
من که خودم خیلی باهاش حال میکنم :d

از مزایای این پنل میشه به موارد زیر اشاره کرد:

-قیمت پایین (برای وی پی اس حدود 5 تا 7 دلار و برای سرور اختصاصی بین 10 تا 16 دلار)

-عدم مشکل تحریم

-مصرف رم کمتر

-امکانات متوسط

-کار کردن با این پنل برای یوزر ها مشکله (ولی کم کم عادت میکنن:d)
طرفدار کمتر در بین مشتری ها

در کل برای سرور های نه چندان بزرگ خیلی چیز عالی هست (در سرور های بزرگم خیلی خوب جواب مبده ها فقط کاربرا دیگه صداشون خیلی در میاد)

Kloxo (LXadmin)

این پنل که قدیم اسمش ال ایکس ادمین و در ورژن جدید اسمش رو کلوکسو گذاشتن .
در قدیم این پنل واسه 40 دومین رایگان بود و بعد اون برای ارتقا تعداد دامین ها باید مبلغی رو به شرکت lxlabs میداید ولی الان این کنترل رایگان و به صورت اوپن سورس روش کار میشه لازم به ذکره که شرکت lxlabs پنل هایپر وی ام رو هم طراحی کرده و تا اونجا که من میدونم برنامه نویس هاش هندی هستن.

- رایگان هست

-کار با این کنترل پنل بسیار ساده است و فقط با دو تا دستور نصب میشه
- براحتی و با چند کلیک میتونید وب سرور و میل سرور و ... رو عوض کنید و خیلی از فانکش های پی ا پی رو فعال کنید

-این پنل همه چیزی رو که سرور لازم داره نصب میکنه مثلا یه آنتی دی داس قوی نصب میکنه

-مصرف رم کم

- یه کم سنگینه (سرعت لودش )و امکاناتش متوسط به بالاست

- عیب اصلیش اینه که با خیلی از کنترل پنل های دیگه سازگاری نداره ، سیستم بکاپ و تراسنفرش داغونه - بعضا ناجور قاط میزنه

Plesk

این پنل محصول شرکت parallels هست که هم نسخه لینوکس و هم نسخه ویندوز داره که ما در اینجا در مورد لینوکسش بحث میکنم

-محیط نسبتا خوب

-ساپرت قوی

-امکانات متوسط به بالا

-قیمت بالا

-این پنل خیلی سنگینه و با سرعت اینترنت ایران زیاد جور نیست

-امکاناتشم به نظر من خیلی باحال نیست
- بعضی کار های ساده رو خیلی مشکل کرده

WebMin
یه کنترل پنل ساده و خیلی ابتدایی با امکانات پایین و البته مصرف رم و سی پی یو واقعا کم

دمو کنترل پنل ها :
Demo - cPanel Inc. (http://www.cpanel.net/products/cpanelwhm/try-demo.html) سی پنل
DirectAdmin Web Control Panel Demo (http://www.directadmin.com/demo.html) دایرکت ادمین
DirectAdmin Web Control Panel Demo (http://www.directadmin.com/demo.html) کلوکسو
http://www.parallels.com/products/plesk/demo/ پلسک

خب فعلا همینا خوبه
در مورد کنترل پنلی که میخواهید نصب کنید فکر کنید تا در پست بعد (جلسه 3.5) اموزش نصب و این که از کجا لایسنس بگیرید رو بزارم

موفق باشید

Arashdn
March 31st, 2010, 20:49
جلسه سه و نیم

خب این جلسه اختصاص داره به آموزش نصب وخرید لایسنس سه تا کنترل پنل سی پنل ، دایرکت ادمین ، کلوکسو

1- Cpanel

خب اول بریم سر بحث لایسنس
لایسنس ها کلا دو دسته ان:
اینترنال : این لایسنس ها رو معمولا دیتاسنتر یا فروشنده وی پی اس ارائه میده و قیمت پایین تری دارن
اکسترنال : این لایسنس ها توسط مایرور های سی پنل عرضه میشه ولی برای همه هست و خی قیمتشم یه کم بیشتره
لایسنس اینترنال که دیگه معلومه از کجا باید بگیرید
برای خرید لایسنس اکسترنال هم جاهای زیادی هست که نمیتونم اینجا بگم (تبلیغ حساب میشه)

دقت کنید هاست نیم شما نباید مشخصات ایرانی داشته باشه (بره مشکل تحریم)

و اما طریقه نصب

سعی کنید به خاطر مشکلات تحریم با یه ایپی غیر ایران وارد اس اس اچ بشید (حتما توجه داشته باشید که سرور شما نباید هیچ برنامه خاصی نصب داشته باشه و به هیچ عنوان قبلا روش کنترل پنل خاصی نصب نشده باشه)(اگر قبلا روش چیزی نصب کردید با سیستم عامل سرور عوض بشه یا به اصطلاح os reload بشه که در وی پی اس ها بهش rebuild هم میگن (علی الخصوص در اوپن وی زد و زن))

اول باید selinux رو خاموش کنید (در وی پی اس های اوپن وی زد نیازی به انجام اینکار نیست) برای اینکار در اس اس اچ بزنید: setup

در صفحه ای که میاد برید به قسمت Firewall configuration و بعد یه دور کلید tab رو بزنید تا بیاید روی run tools و بعد اینتر بزنید بعد در صفحه ای که میاد برید رو Disabled (با زدن یه بار دکمه فلش راست کیبرد) و بعد کلید space رو بزنید بعد اگه یه بار دیگه کلید tab رو بزنید میاد تو قسمت SELinux بعد بیاید رو Disabled و دوباره کلید space رو بزنید بعد یه tab بزنید تا بیاید رو OK بعد اینتر بزنید و دوباره بر میگردید به صفحه اول این بار با زدن tab بیاد رو Quit و اینتر کنید حالا دوباره برمیگردید به صفحه اس اس اچ ، این دستور رو بزنید :
wget http://layer1.cpanel.net/latest
اینو بزنید : sh latest

بعد بین 15 تا 80 دقیقه کلی * و # میکشه و نصب میشه
/usr/local/cpanel/cpkeyclt حالا این دستور رو بزنید :
بعد با یه آیپی غیر ایران از لینک http://ip:2086 وارد بشید
حالا تنظیمات رو پیش برید تنظمیات سختی نیست فقط به موراد زیر دقت کنید
میل سرور رو بزارید exim
وب سرور apache
SMTP رو هم بزارید dovecot
یه جایی هم هست که ان اس های مد نظرتون رو ست کنید
اگر در این مورد سوالی داشتید بره من پیام خصوصی بزنید تا در همین تاپیک اضافه کنم

2- DirectAdmin

اول که بحث شیرین لایسنس

این لایسنس ها دو دسته هستن ولی خب برای شما فرقی نمیکنه کدومش باشه وقیمت ها هم مشابه پس از هر کی تونستید بگیرید اون شخص باید به شما کلاینت آیدی و لایسنس آیدی بده

خب برای نصب :

برای نصب دایرکت ادمین وارد اس اس اچ بشید (حتما توجه داشته باشید که سرور شما نباید هیچ برنامه خاصی نصب داشته باشه و به هیچ عنوان قبلا روش کنترل پنل خاصی نصب نشده باشه)(اگر قبلا روش چیزی نصب کردید با سیستم عامل سرور عوض بشه یا به اصطلاح os reload بشه که در وی پی اس ها بهش rebuild هم میگن (علی الخصوص در اوپن وی زد و زن))

اول باید selinux رو خاموش کنید (در وی پی اس های اوپن وی زد نیازی به انجام اینکار نیست) برای اینکار در اس اس اچ بزنید: setup

در صفحه ای که میاد برید به قسمت Firewall configuration و بعد یه دور کلید tab رو بزنید تا بیاید روی run tools و بعد اینتر بزنید بعد در صفحه ای که میاد برید رو Disabled (با زدن یه بار دکمه فلش راست کیبرد) و بعد کلید space رو بزنید بعد اگه یه بار دیگه کلید tab رو بزنید میاد تو قسمت SELinux بعد بیاید رو Disabled و دوباره کلید space رو بزنید بعد یه tab بزنید تا بیاید رو OK بعد اینتر بزنید و دوباره بر میگردید به صفحه اول این بار با زدن tab بیاد رو Quit و اینتر کنید حالا دوباره برمیگردید به صفحه اس اس اچ ، دستورات زیر رو به ترتیب بزنید :

yum -y install gcc

yum -y install flex

yum -y install gcc-c++

yum -y install make

حالا بزنید

wget http://www.directadmin.com/setup.sh

بعد بزنید : chmod 755 setup.sh

./setup.sh بعد اون هم بزنید

خب حالا اولین چیزی که ازتون میپرسه لایسنس آیدی و کلاینت آیدی و هاست نیمتون هست همه رو بزنید و بعدش هم یه بار دیگه بهتون نشون میده و میپرسه که درسته یا نه که اونم اگه درست زده بودید y بزنید و اگه اشتباه بود n بزنید تا دوباره ازتون بخواد این موارد رو
بعدش اگه درست یادم مونده باشه میپرسه که Is eth0 your ethernet device یا یه همچین چیزی که اگر سرور اختصاصی دارید و یا مجازی سازتون Vmware , Xen و... هست بزنید y ولی اگه سرور مجازی با OpenVZ و Virtuzu و... دارید بزنید n بعدش ازتون میپرسه اسم device ethernet رو وارد کنید شما بزنید venet0:0 و اینتر بزنید
بعدش میپرسه که آیا آیپیتون با آیپی لایسنس یکیه که اونم y بزنید بعد فک کنم میگه یه ورژن انتخاب کنید بین 1 و 2 که شما 2 رو بزنید و بعد هم y بزنید تا نصب شروع بشه
آخر سر هم روی صفحه پسوردتون رو مینویسه
اگر به هر دلیلی نتونستید پسورد رو بردارید میتونید با زدن دستور زیر اونو ببنید
cat /usr/local/directadmin/setup.txt

خب اینم از این

3- Kloxo

پنل با نصب بسیار ساده
بره اینکه تعداد دامین هاتون از 40 تا بیشتز بشه باید تو سایت lxlabs.com عض بشید و بعد در پنلتون آیپی سرورتون رو ادد کنید

برای نصب :
اگر وی پی اس با هایپر وی ام دارید : کافیه در هایپر وی ام install kloxo رو بزنید و کمی صبر کنید
اگر سرور اختصاصی یا وی پی اس بدون هایپر وی ام دارید : اول باید selinux رو خاموش کنید (در وی پی اس های اوپن وی زد نیازی به انجام اینکار نیست) برای اینکار در اس اس اچ بزنید: setup

در صفحه ای که میاد برید به قسمت Firewall configuration و بعد یه دور کلید tab رو بزنید تا بیاید روی run tools و بعد اینتر بزنید بعد در صفحه ای که میاد برید رو Disabled (با زدن یه بار دکمه فلش راست کیبرد) و بعد کلید space رو بزنید بعد اگه یه بار دیگه کلید tab رو بزنید میاد تو قسمت SELinux بعد بیاید رو Disabled و دوباره کلید space رو بزنید بعد یه tab بزنید تا بیاید رو OK بعد اینتر بزنید و دوباره بر میگردید به صفحه اول این بار با زدن tab بیاد رو Quit و اینتر کنید حالا دوباره برمیگردید به صفحه اس اس اچ ، دستورات زیر رو به ترتیب بزنید :

wget http://download.lxcenter.org/download/kloxo/production/kloxo-installer.sh

بعدش :

sh ./kloxo-installer.sh --type=master

بعد صبر کنید تا نصب تموم بشه هر وقت تموم شد از آدرس http://ip:7778 وارد بشید یوزر و پسورد اولیه هر دو admin
هست

خب بره این جلسه فک کنم همین ها کافیه
پیروز باشید

Arashdn
April 9th, 2010, 08:39
جلسه چهارم

سلام
اولا اجازه بدید به خاطر وقفه ای که در آموزش پیش اومد غذر خواهی کنم
آخه کلی کار داشتم
انگیزه اصلی من برای ادامه کار تشکر های شماست ...
پس دکمه تشکر رو فراموش نکنید

خب این جلسه در مورد اولین کارایی هست که بعد از نصب کنترل پنل باید بکنید که در این جلسه به تنظیمات کنترل پنل و در جلسه بعدی به نصب فایروال و ... میپردازیم
من اطلاعات خودم در مورد سیپنل و دایرکت ادمین تکمیله (البته یه نیم نگاهی هم به کلوکسو میندازیم)
اول بریم سراغ

Cpanel
خب برای اینکار اول با یوزر و پسورد روت برید به دابلیو اچ ام (2086)
خب اصلی ترین و کلی ترین تنظیمات سی پنل تو tweak setting هست
اولا بگم که قسمتBasic cPanel/WHM Setupکهدر بالاست همون تنظیماتیه که موقع نصب سی پنل انجام دادید
خب برید تو قسمتtweak setting
اولا این مورد رو بدونید که همه تنظیمات در کنارشون توضیح داره و خب خیلی هاشون سلیقه ایه
من اونایی رو که اهمیت بالایی داره برسی میکنم
مواردی رو که در پایین میزارم غیر فعال کنید
Allow users to Park/Addon Domains on top of domains owned by other users. (probably a bad idea)
Enable verbose dns zone syncing (for testing purposes only, not for production use)

موارد زیر رو بد نیست فعال کنید
Allow Creation of Parked/Addon Domains that are not registered
Prevent users from parking/adding on common internet domains. (i.e. hotmail.com, aol.com) (این مورد میگه که آیا اجازه بدم یوزر ها دامنه هایی مثل google و اینجور چیزا رو پاک کنن یا نه)

موارد زیر هم حتما فعال کنید
When adding a new domain, automatically create A entries for the registered nameservers if they would be contained in the zone.

مواردی که کاملا سلیقه ای ولی مهمه
Prevent the user "nobody" from sending out mail to remote addresses (PHP and CGI scripts generally run as nobody if you are not using PHPSuexec and Suexec respectively.)
این میگه که بزاریم nobody ایمیل بفرسه یا نه
بره پیش گیری از ارسال اسپم جدا خوبه
ولی بعضی از اسپریت هایی که بصورت ساده نوشته شدن نمیتونن ایمیل ارسال کنن
-----------------------------------------------------------------------------
قسمت Notifications کاملا سلیقه ایه مورد خاص و کلمه انگلیسی دشواری هم نداره

دیگه مورد خاصی که نیاز به تغییر داشته باشم رو یادم نیست
اگر موردی یادم رفته از دوستان خواهشمندم در پیام خصوصی مطرح کنن
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
خب حالا برید به قسمت
Configure PHP and SuExec

در ورژن جدید اگر نگاه کنید PHP 5 Handler هستش suphp که خوب از نظر امنیتی خیلی خوبه ولی خیلی از اسکریت ها از جمله نیوک و ... باهاش سازگار نیستن
اگر سرور بره سایت شخصیه که نیوک و ... نیست بزارید رو suphp
ولی در هاستینگ های عمومی dso توصیه میشه
آپدیت : جدیدا اکثر اسکرپیت ها از suphp ساپرت میکنن در نتیجه استفاده از suphp پیشنهاد میشه (در جلسه 7 به این موارد کامل اشاره شده)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
بعد برید به قسمت FTP Server Configuration و این دو مورد زیر رو حتما و حتما انجام بدید که در امنیت خیلی تاثیر دارن
Allow Anonymous Logins ---> No
Allow Anonymous Uploads ---> No
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DirectAdmin

تنظیمات پیش فرض دایرکت ادمین تا حد زیادی قابل قبوله و فقط چند تا مورد جزیی نیاز به توضیح داره
در جلسه 4.5 به تنظیمات دایرکت ادمین و کلوکسو میپردازیم

Arashdn
April 9th, 2010, 17:54
جلسه چهار و نیم
سلام
از آقا امیر نهایت تشکر رو دارم که این تاپیک رو استیکی کردن ، امیدوارم بتونم به موقع اپدیتش کنم و مطلب جدید بزارم
و مورد بعدی اینکه چرا کسی تشکر نمیکنه؟
من یه وی پی اس رو مجبور شدم دو بار او اس ریلود کنم و یه لایسنس دایرکت ادمین هم از جیب خودم بگیرم ولی چرا تشکر ها اینقدر کمه ؟ دارم نا امید میشم
خب همنطور که قول داده بودم این جلسه اختصاص داره به تنظیمات دایرکت ادمین و کلوکسو

DirectAdmin
پنل کم دردسر با تنظیمات اولیه مناسب
خب اول هر کار برید به قسمت Message System ( در گوشه بالا سمت راست زیر لوگو دایرکت ادمین)
اونجایی که نوشته Email a copy of all messages to در اون کادر ایمیل خودتون رو وارد کنید
تیک زدن و نزدنش هم اختیاری و دست خودتونه (تیک بزنید بد نیست)
برگردید به همون صفحه اصلی
برید به قسمت List Administrators و روی admin کلیک کنید
admin's user data رو بزنید و در صفحه ای که میاد در قسمت ایمیل ، ایمیل خودتون رو وارد کنید و سیو کنید و برگردید به صفحه اصلی
برید به قسمت
Administrator Settings
در اینجا میتونید خیلی از تنظیمات رو تغییر بدید
خیلی از موارد واضحه و نیازی به توضیح نداره
فقط در قسمت Max Request/Upload Size (bytes) پیشنهاد من اینه که یه صفر هم بهش اضافه کنید تا بشه 100 مگ
تیک Prevent 127.0.0.1 from being Blacklisted رو بزنید
مورد Blacklist IPs for excessive login attempts اگه تیک بخوره بره وقتی خوبه که مثلا وقتی یکی اومد بیشتر از یه تعدادی پسورد اشتباه زد آیپیش بلاک میشه این کمک میکنه تا ربات ها نتونن پسورد کاربرا رو پیدا کنن
به نظر من Blacklist IPs for excessive login attempts رو تیک بزنید و مقدارش رو هم بزارید 80

تنظیم ان اس های اصلی سرور هم که دیگه توضیح نمیخواد
میمونه Enable Automatic Lost Password Recovery که اگه فعالش کنید یه دونه گزینه ورگت پسورد به صفحه لوگین تون اضافه میشه و اگه یوزر اونو بزنه ازش یوزر نیم یا ایمیل میپرسه و بعد پسورد رو میفرسته به میلش
فعال کردن یا نکردنش سلیقه ایه

در مورد دمو هم مال demo_adminرو به هیچ عنوان فعال نکنید اون دوتای دیگه سلیقه ایه

دیگه تنظیم خاصی بره خود دایرکت ادمین بفکرم نمیرسه

Kloxo
یوزر و پسورد پیشفرض کلوکسو هر دوتا admin هست موقعی که بره بار اول وارد سرور میشید ازتون میخواد که عوضش کنید
عوضش کنید و update رو بزنید

اگر با مورد زیر مواجه شدید
Lxguard for this server is not configured. Please Click here to configure Lxguard since it is very important that you understand what it does. Lxguard is critical for the security of your server, at the same time, it can block your own IPaddress from accessing the server, which can be frustrating if you don't know what's happening.
رو همون قسمتی که گفته Click here to configure Lxguard کلیک کنید
در صفحه که میاد مقدارش رو بزارید رو 40 و تیک I Have Read About Lxguard And Understands What It Does رو بزنید و update رو بزنید
از بالا زیر لوگو کلوکسو روی home(admin) کلیک کنید

بعد احتمالا با مورد زیر مواجه میشید
Alert: The identification name for your mail server is not set. This means that many public mail
servers like hotmail will reject mails from your server. Click here to set it

رو قسمت click here to set it کلیک کنید و مقدار زیر رو درست کنید
My Name : یه اسمی بدید مثلا من میدم webhostingtalk
Max Smtp Instances : اینو بزارید رو 85
Additional Smtp Port : بزارید 25
به بقیه موارد دست نزنید و update رو بزنید

اگر با این مورد مواجه نشدید باید دستی برید به این قسمت
در صفحه اصلی home در قسمت Web & Mail& DB برید به Server mail setting و مقادیر زیر رو درست کنید

احتمالا پایین صفحه گزینه Information: Your Contact Information is not set properly. Click here to fix it. بیاد
روی Click here to fix it کلیک کنید و در قسمت Email Address آدرس ایمیلتون رو وارد کنید و آپدیت رو بزنید
دوباره برگردید به صفحه اصلی

در کلوکسو برای ساخت هر اکانت یا دومینی باید DNS Template بسازید
برای اینکار برید در بخش Resources برید به قسمت DNS Templates هر جا که من گیگ نیک زدم شما دومینی که میخواهید ان اس ها روی اون باشه رو بزنید
اول از بالا add DNS Template رو بزنید بعد موارد مربوطه رو تکمیل کنید مثال زیر هم میتونه بره تفهیم بهتر کمک کنه
DNS Template Name : مثلا ns1.gignic.com
آیپی وب و آیپی میل باید همون آیپی سرورتون باشه
Primary DNS : مثلا ns1.gignic.com
Secondary DNS : مثلا ns2.gignic.com
بعد هم add رو بزنید

خب برگردید به صحه اصلی
از قسمت Web & mail & DB برید به FTP Config و بعد تیک Enable Anonymous Ftp رو بردارید و آپدیت رو بزنید و برگردید به صفحه اصلی
از قسمت Web & mail & DB برید به PHP Config و دقیقا تنظمیات زیر رو انجام بدید
جز دو مورد Enable Zend و Enable Ioncube تیک بقیه رو بردارید و اپدیت رو بزنید بعد برید به
Advanced PHP Config
و تیک موارد زیر رو بردارید
Enable Dl و Output Buffering و Allow Url Fopen و Allow Url Include و اپدیت رو بزنید

این موارد بالایی اکثرا بره امنیت بودن از اونجا که من زیاد با این پنل کار نکردم اطلاعاتم در همین بود

ولی در مورد امنیت سی پنل و دایرکت ادمین به طور کامل در جلسات بعدی صحبت میکنیم

Arashdn
June 19th, 2011, 11:28
سلام به همه
من اموزش رو دوباره شروع کردم ، مقدمه چینی نمیکنم و مستقیم میرم سراغ آموزش
تشکر از پست ها تنها انگیزه من برای ادامه کاره پس تشکر فراموش نشه .....
گفقط لطفا مدیران این تاپیک رو تصفیه کنن و تمام پست هایی که آموزش نیست و بحث و گفتگو هست رو به تاپیک زیر منتقل کنن
بحث و برسی و بیان مشکلات در مورد آموزش مدیریت سرور (http://www.webhostingtalk.ir/f131/%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-11098/)
جلسه پنجم
در این جلسه میرسیم به نصب فایروال
نصب فایروال رو سرور مزایای زیادی داره و جلوی بسیاری از جملات رو میگیره ...
فایروال های زیادی داریم من از بین شون با CSF کار کردم و ازش راضیم همین رو هم آموزش میدم
برای نصب اول درستور های زیر رو به ترتیب بزنید

rm -fv csf.tgz
wget http://www.configserver.com/free/csf.tgz
tar -xzf csf.tgz
cd csf
sh install.sh
اگر احیانا بعد از زدن دستور اخر با ارور

You need to install the LWP perl module (libwww-perl) and then install csf
یا هر ارور دیگه ای مبنی بر نصب نبودن libwww-perl برخوردید دستور زیر رو بزنید

yum -y install perl-libwww-perl
و بعد دستور زیر رو بزنید تا فایروال نصب شه

sh install.sh

اگه سرور اختصاصی یا سرور مجازی با کرنل اختصاصی (وی ام ور و زن) دارید کار تمومه
اگه وی پی اس تون با OpenVZ یا virtuzzu باشه باید مراحل زیر رو هم برید (در این مورد که مجازی ساز چیه از کسی که وی پی اس خریدید سوال کنید)
پس تاکید میکنم دارندگان سرور اختصاصی و سرور های مجازی با کرنل اختصاصی نیازی به مراحل زیر ندارن
وِیژه وی پی اس های اوپن وی زد و ویروتوزو
اول دستور زیر رو بزنید (یادتون باشه نانو رو نصب کرده باشید)

nano /etc/sysconfig/iptablesبعد تمام 4 خط زیر رو توش کپی پیست کنید

-A FORWARD -j ACCEPT -p all -s 0/0 -i venet0
-A FORWARD -j ACCEPT -p all -s 0/0 -o venet0
-A INPUT -i venet0 -j ACCEPT
-A OUTPUT -o venet0 -j ACCEPT
و بعد سیو کنید و بیاد بیرون (اول Ctrl + X بعد Y و بعد دو بار اینتر)
حالا دستور

nano /etc/csf/csfpre.shو بازم خطوط زیر رو توش کپی پیست کنید

iptables -A INPUT -i venet0 -j ACCEPT
iptables -A OUTPUT -o venet0 -j ACCEPT
iptables -A FORWARD -j ACCEPT -p all -s 0/0 -i venet0
iptables -A FORWARD -j ACCEPT -p all -s 0/0 -o venet0بعد دستور

nano /etc/csf/csf.conf خط زیر رو پیدا کنید
ETH_DEVICE = “”
و به صورت زیر تغییرش بدید

ETH_DEVICE = “venet+”حالا دستور

nano /etc/pure-ftp.confخط زیر رو پیدا کنید
PassivePortRange
و مثل زیر تغییرش بدید

PassivePortRange 30000 35000و یه بار کل سرور رو با دستور

rebootری استارت کنید
الان فایروال نصبه ولی فعلا بصورت تست هست و عملا کار نمیکنه در جلسه 5.5 توضیح میدم که چطور کانفیگ بشه و چه تعییراتی توش بدید .....
با سپاس

Online24
July 10th, 2011, 17:14
ارسال های اضافه و غیر مرتبط با این تاپیک حذف و یا منتقل شد . لطفا با توجه به این تذکر صاحب تاپیک ادامه دهید .

فقط تو رو خدا تو این تاپیک هیچ پستی و به هیچ عنوان ارسال نکنید

هر گونه سوال و بحث هم در تاپیک بحث و برسی و بیان مشکلات در مورد آموزش مدیریت سرور (http://www.webhostingtalk.ir/f131/%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-11098/) مطرح کنید و در این تاپیک هیچ چیزی ارسال نکنید

Arashdn
July 10th, 2011, 18:09
جلسه پنج و نیم
سلام به همه دوستان
این جلسه میخوام یه مورد خیلی ساده و خیلی کارا در امنیت سرور رو توضیح بدم
اصولا باید من در مورد فعال کردن فایروال و کانفیگش بگم ولی فعلا از اون صرف نظر میکنیم و همونطور اجازه بدید فایروال بصورت تست نصب بشه
امروز میخوام در مورد یه اسکریپت ساده و مفید و کم حجم صحبت کنم
ELS
Easy Linux Security
این برنامه همونطور که از اسمش پیداست برای تامین بسیاری از موارد امنیتی لینوکس بصورت خیلی ساده است ...
برای نصبش دستور زیر رو تو اس اس اچ بزنید

wget --output-document=installer.sh http://servermonkeys.com/projects/els/installer.sh; chmod +x installer.sh; sh installer.sh
و حالا دستور

els --all
رو بزنید
حالا مراحل رو توضیح میدم
ممکنه در سرور شما برخی از موارد پرسیده نشه زیاد بهش اهمیت ندید

Admin (your) E-Mail Address (this should NOT be on this server):
ایمیل خودتون رو وارد کنید و اینتر رو بزنید
و وقتی در مورد درست بودنش سوال کردن y بزنید و اینتر کنید

Several packages installed by yum may not be compatable or may cause
problems with DirectAdmin or cPanel. To help prevent complications, ELS can add special
packages to be skipped when running yum.
These packages can still be updated manually with yum.
y رو بزنید و اینتر کنید

sysctl is used to harden the kernel. If you have not hardened your
kernel with sysctl or do not know how to, it is recommended to have
ELS do it for you. Your current /etc/sysctl.conf will be backed up to
/usr/local/els/bakfiles/sysctl.conf.
n رو بزنیدو اینتر

This will only run cPanel's pre-installed scripts to update itself.
updatenow, upcp, sysup, and serveral other software updaters will be executed.
این سوال که فقط در سرور های سی پنل میاد جوابش y هست

ELS can tweak several cPanel/WHM settings for you to further
optimize and secure your server

ELS can have an alert email sent to you each time someone logs in as root.
اینم میگه وقتی کسی به عنوان روت وارد شد براتون میل ارسال بشه ، انتخاب با خودتونه

ELS can now install RKHunter.
y بزنید و اینتر
نصب این برنامه و اینکه تنظیمش کنید هر روز اسکن کنه به امنیت سرور کمک زیادی میکنه

Would you like for RKHunter to run and send you scan details
to your admin email address nightly? (y/n):
y

ELS can now install CHKROOTKIT.
y
نصب این برنامه و اینکه تنظیمش کنید هر روز اسکن کنه به امنیت سرور کمک زیادی میکنه

Would you like for CHKROOTKIT to run and send you scan details
to your admin email address nightly? (y/n):
y

ELS can now install APF.
n
این یه فایروال هست با توجه به اینکه این آموزش بر مبنای فایروال CSF هست به هیچ عنوان این فایروال رو نصب نکنید
نصب همزمان دو تا فایروال مشکلات جدی رو به دنبال داره

ELS can now install BFD.
اینم یه پلاگین بره فایروال بالاست که به هیچ عنوان نباید نصب شه
پس n بزنید

ELS can now install Libsafe.
y

ELS can now install MyTOP.
y

This feature can make the SSH deamon force SSH Protocl 2
n
فعال کردنش به امنیت یه کمک جزیی میکنه ولی ممکنه با بعضی از کلاینت ها اس اس اچ قابل دسترسی نباشه

This feature can chmod dangerous files only to root
y

This feature can disable PHP register_globals.
y

This feature can disable dangerous PHP functions.
y

This feature can secure and optimize your MySQL configuration.
y

You can now renice MySQL to -10 (higher CPU priority).
In MySQL intensive environments, overall performance can
increase dramatically by using highest CPU priority,
however in a few cases, this may offer no performance
gain or even decrease performance slightly.
If you wish to undo this, use the following command:
els --undomysqlrenice
n
انجامش در برخی سرور ها ایجاد مشکل میکنه

This feature can optimize and repair all the MySQL database tables.
y

ImageMagick is not installed.
ELS can now install ImageMagick.

y

ELS can install the Exim Dictionary Attack ACL
Created by Chirpy from ConfigServer Services (http://www.configservers.com)
n
این قابلیت به طور پیشفرض در سی پنل 11 وجود داره و این برنامه هم باگ داره و سازنده دیگه پیشتیبانیش نمیکنه پس جواب n هست

Changing SSH to use a non-default port helps prevent
against Brute Force attacks and potential hackers.
If you choose to change the SSH port, ensure the port is
not already in use by another program. There is a chance
of locking yourself out of SSH, so it is recommended to
add your Desktop's IP address to /etc/apf/allow_hosts.rules.
ELS can now change your SSH port for you.

با این کار پورت اس اس اچ رو میتونید تغییر بدید که کمک زیادی به امنیت میکنه ولی دو تا مورد مهم
1- باید قبل این کار حتما و حتما پورت مورد نظر رو در فایروال باز کنید (آموزش در جلسات بعد)
2- حواستون باشه که از دفعه بعد با پورت جدید به سرور کانکت شید
فعلا n بزنید تا هر موقع که آموزش باز و بسته کردن پورت در فایروال رو گفتم این رو تغییر بدید

Disabling root login to SSH adds an extra layer of security
to prevent hackers from gaining root access. It requires
you to login as a special user and then use the command
'su -' to get prompted for root password and become root.
You should be careful and write the information necessary
down incase you need it.
این کار هم لوگین روت رو غیر فعال میکنه که دردسرش بیشتر از امنیتیه که ایجاد میکنه
پس پیشنهاد من n هست ( اگر y بزنید حتما و حتما و حتما باید یه یوزر داشته باشید که بتونه به اس اس اچ لوگین کنه)
تموم

خب تا اینجا آموزش ها بره سی پنل و دایرکت ادمین مشترک بود
از این به بعد اموزش ها متفاوت خواهد بود
با توجه به درخواست کاربرا که اکثرا طرف سی پنلن اول سی پنل رو توضیح میدم بعد میرم سراغ دایرکت ادمین
تشکر فراموش نشه
با سپاس

Arashdn
July 11th, 2011, 14:57
جلسه ششم
سلام
اینکه از جلسه قبل بعد 24 ساعت فقط 3 نفر تشکر کردن جدا جای تقدیر داره ...
در این جلسه شروع میکنیم به توضیحات و کانفیگ سی پنل ( هر چند من خودم با دایرکت ادمین حال میکنم ولی اکثر کاربرا درخواست سی پنل رو دادن انشالله بعد سی پنل میرسیم دایرکت ادمین)
خب حتما طبق جلسه پنجم سی اس اف رو نصب کردید ..
حالا وارد WHM بشید .....
اگه دقت کنید در منوی سمت چپ دابیلو اچ ام در پایینترین قسمت یه گزینه ConfigServer Security&Firewall اضافه شده .
برید توش
از سومین قسمت (csf - ConfigServer Firewall) دومین دکمه یعنی firewall configuration رو بزنید
هول نکنید چیزی نیست کلا دو تا عدد رو میخوایم تغییر بدیم
در همون اولش یه جا داره که مقدار TESTING = رو تغییر میده
این مقدار رو به 0 تغییر بدید و بعد یه کم بیاید پایینتر تا مورد Allow incoming TCP ports رو ببنید در اینجا میتونید پورت های مورد نظرتون رو باز یا بسته کنید ....
اگه یادتون باشه تو جلسه 5.5 تاکید کردم که پورت اس اس اچ رو عوض نکنید چون حتما باید پورت در فایروال باز بشه
برای بستن یه پورت که کافیه اونو از قسمت های TCP_IN = و TCP_OUT = حذف کنید (دقت کنید که کاما (,) مربوط به اون پورت هم بردارید در کل باید بین هر پورت یه کاما باشه) که اگر اطلاعات کامل ندارید قویا پیشنهاد میکنم پورتی از این لیست حذف نکنید
برای اینکه یه پورت رو باز کنید (مثلا پورتی که در نظر دارید به اس اس اچ بدید باید مراحل زیر رو طی کنید)
مثلا من میخوام پورت 1234 رو به اس اس اچ اختصاص بدم برای اینکار باید در همین قسمت های TCP_IN = و TCP_OUT = بعد آخرین عدد یه علامت کاما بزنیم (,) و عدد مورد نظر رو اضافه کنیم
حالا عبارت CT_LIMIT = رو در صفحه پیدا کنید با تغییر این مقدار میشه جلوی بعضی از حملات دی داس رو گرفت
مقدارش رو به 250 تغییر بدید (این یعنی تعداد کانکشن های همزمانی که یه ایپی میتونه به سرور داشته باشه)
حالا صفحه رو تا آخر بیارید پایین و change رو بزنید بعد هم restart csf+lfd رو بزنید
حالا هم return رو بزنید
بر میگردید به همون صفحه اصلی فایروال
حالا بزارید یه کم گزینه های این صفحه رو توضیح بدم و ببینیم چی به چیه
اولین گزینه که نوشته Check server security یه گزینه بسیار مهم وپر کاربرده این گزینه امنیت و کارایی سرور شما رو از جهت های مختلف چک میکنه و همه رو بره شما لیست میکنه و مواردی که اوکی نباشه راه حل هم میگه در مورد این قسمت دو جلسه مفصلا بحث میکنیم
دیگه تو قسمت اول چیز پر کاربردی نیست
در قسمت آپگرید هم اگه ورژن جدیدی از فایروال موجود باشه یه دکمه ظاهر میشه و با زدن اون فایروال آپدیت میشه
در سومین قسمت (csf - ConfigServer Firewall) سه تا گزینه پشت سر هم داریم Quick allow و Quick deny و Quick Ignore که کنار همه شون هم یه کادر هست
اگه در کادر سبز رنگ Quick allow یه آیپی رو بزنید و بعد دکمه Quick allow رو بزنید این آیپی برای همیشه در لیست سبز میمونه و هیچ وقت بلاک نمیشه و اگه بلاک شده باشه هم آزاد میشه
اگه در کادر قرمز رنگ Quick deny یه آیپی رو بزنید و دکمه Quick deny رو بزنید دسترسی اون آیپی برای همیشه رو سرور بسته میشه
Quick Ignore هم بره عدم برسی یه آیپیه
قسمت Firewall allow IPs دقیقا معادل همون Quick allow هست با این تفاوت که یه لیست باز میکنه و لیست تمام آیپی هایی که رو سرور در لیست سبز هستن رو میاره و میتونید هر چند تا آیپی رو که خواستید از لیست بردارید یا به لیست اضافه کنید
قسمت Firewall Deny IPs دقیقا معادل همون Quick Deny هست با این تفاوت که یه لیست باز میکنه و لیست تمام آیپی هایی که رو سرور واسه همیشه بلاک هستن رو میاره و میتونید هر چند تا آیپی رو که خواستید از لیست بردارید یا به لیست اضافه کنید
گزینه های Enable و Disable هم که مشخصه : برای فعال و غیر فعل کردن فایروال
گزینه Remove Deny هم بره اینه که آیپی بلاک شده رو از لیست حذف کنید
Temporarily allow/deny هم بره بلاک یا allow کردن یه آیپی برای یه زمان مشخصه
بقیه گزینه ها زیاد کاربرد ندارن یا حرفه ای هستن یا شاید من حال ندارم توضیح بدم ...
بره این جلسه کافیه ، بازم تاکید میکنم هر طور سوال ممکن ، پیشنهاد و انتقاد رو در تاپیک بحث و برسی و بیان مشکلات در مورد آموزش مدیریت سرور (http://www.webhostingtalk.ir/f131/%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-11098/) مطرح کنید و تشکر هم فراموش نشه
با سپاس

Arashdn
July 22nd, 2011, 00:44
جلسه هفتم

سلام
بعد یه هفته دوباره یه آموزش جدید و خیلی مهم اومدم
در این جلسه یه روش ساده و بی نهایت موثر بره افزایش امنیت و کارایی سرور میگم

اگه دقت کرده باشید در قسمت ConfigServer Security&Firewall اولین گزینه Check server security هست که جلسه پیش وعده بحث در موردشو داده بودم
همونطور که گفتم : این گزینه امنیت و کارایی سرور شما رو از جهت های مختلف چک میکنه و همه رو بره شما لیست میکنه و مواردی که اوکی نباشه راه حل هم میگه
وقتی سی پنل رو با کانفیگ پیشفرض و در یه سرور خام نصب میکنید یه سری گزینه به طور پیشفرض سبز و اوکی هست (حدودا نصفشون) و با نصب ELS یه تعداد دیگه هم سبز میشه
من اینجا در مورد موارد مهمش که باید تغییر بدید بحث میکنم

Check root forwarderاین گزینه که وسط هاست ولی بهتره از اول انجام بشه بره اینه که یه ایمیل ست کنید تا سی اس اف از طریق اون با شما در ارتباط باشه
برای این کار
بزنید

nano /root/.forwardو آدرس ایمیلتون رو داخلش بنویسید و سیوش کنید
خب حالا از اول شروع کنیم مواردی که معمولا قرض میشه رو بررسی کنیم

Check csf LF_SCRIPT_ALERT optionقرمز بودن این مورد یعنی وقتی یه حجم انبوه ایمیل ارسال میشه سی اس اف براتن یه اخطار بفرسته (بره جلوگیری از اسپم)

Check csf PT_ALL_USERS optionاین گزینه میگه که بررسی یوزر ها فقط محدود به یوزر های هاست نباشه و کل یوزر های سرور بررسی شه
همونطور که میبینید تمام گزینه ها در کنارش یه توضیح خیلی عالی داره و ممکنهمن خیلی موارد رو توضیح ندم و راه حل بگم
برای فعال کردن این دو مورد (که مورد اول رو بنا به خواسته خودتون و مورد دوم رو حتما) فعال کنید
در قسمت ConfigServer Security&Firewall اضافه شده .
برید توش
از سومین قسمت (csf - ConfigServer Firewall) دومین دکمه یعنی firewall configuration رو بزنید بعد
مقدار عبارت LF_SCRIPT_ALERT رو به 1 تغییر بدید (برای گزینه اول)
مقدار PT_ALL_USERS رو هم به 1 تغییر بدید (برای گزینه دوم)
و سیو کنید

حالا قبل اینکه بقیه گزینه ها رو توضیح بدم یه سری کار امنیتی توضیح میدم که انجام بدید که باعث میشه خود به خود خیلی از گزینه ها سبز شه

1- حتما طبق آموزش جلسات قبل ELS نصب و مراحلشو انجام بدبد
2- پورت اس اس اچ رو عوض کنید ( طبق آموزش جلسه 6 حتما و حتما اول پورت مورد نظر رو در فایل وال باز کنید بعد: )
وارد اس اس اچ بشید حالا یه راه خیلی ساده داریم ویه راه طولانی
اگه ELS نصب کرده باشید کافیه دستور زیر رو بزنید و پورت مورد نظر بدید و اینتر کنید

els --sshport
ولی اگه نصب نکرده باشید باید اول دستور زیر رو بزنید

nano /etc/ssh/sshd_config
بعد مقدار Port رو پیدا کنید و # کنارشو بردارید و به جای 22 هر عددی که میخواهید رو بزنید و سیو کنید

حالا چه از روش ای ال اس و چه از روش دوم رفته باشید یه بار دستور زیر رو بزنید

service sshd restart

3- حالا کارای زیر:

(ممکنه خیلی از این کارا تو سرور شما به صوتی باشه که من میگم بهش تبدیل کنید در انجور مواقع که اکثرا به خاطر نصب ELS هست نیاز نیست اون مورد رو تغییر بدید)

در قسمت Service Configuration از منوی بقلی WHM برید به قسمت Apache Configuration و بعد Global Configuration حالا موارد زیر رو به گزینه ای که میگم تغییر بدید
Trace Enable----> OFF
Server Signature --->off
Server Tokens ---->product only
File ETag --->none
مقادیر پایین اصولا باید با توجه به مشخصات سرور تنظیم شه ولی خب من یه سری اعداد میدم که رو همه سرور ها اوکی باشه
(موارد رو به ترتیب ننوشتم پس موقع وارد کردن دقت کنید)

ServerLimit 1800
KeepAlive On
KeepAliveTimeout 60
MaxClients 1200
MaxSpareServers 200
MinSpareServers 50حالا که همه رو تغییر دادید Save رو بزنید و تو صفحه جدید حتما گزینه Rebuild Configuration and Restart Apache رو بزنید
تموم که شد برگردید به همون قسمت Apache Configuration و اینبار گزینه Configure PHP and SuExec رو بزنید
مقادیر رو به شکل فوق تغییر بدید

Default PHP Version (.php files) ---> 5
PHP 5 Handler --->suphp
PHP 4 Handler --->none
Apache suEXEC --->onو بعد گزینه Save new configuration رو بزنید

حالا از منوی بقل WHM برید به FTP Server Configuration (فک کنم اینا رو در جلسات قدیم هم ی سری گفتم ولی اینجا میگم و از جلسات قدیم حذف میکنم)
حالا سه تا گزینه ای که در پایین میگم رو به No تغییر بدید (هر سه تا رو به no تغییر بدید)
Allow Anonymous Logins
Allow Anonymous Uploads
Allow Logins with Root Password
و بعد هم Save کنید

از منوی بقل WHM قسمت Security Center و از زیرمجموعه هاش PHP open_basedir Tweak رو پیدا کنید
و تیک قسمت Enable php open_basedir Protection. رو بزنید و Save کنید

از منوی WHM گزینه System Health و در زیزمجموعه هاش وارد Background Process Killer بشید و همه گزینه ها رو تیک بزنید و Save کنید
---------------------------------------------------------------------------------------
و اما میرسیم به یکی از بهترین قسمت های سی پنل
EasyApache
در این قسمت شما میتونید خیلی از فانکشن های و ماژول های آپاچی رو براحتی نصب یا حذف کنید
مثلا GD که برای تصاویر امنیتی و فوق العاده پر کاربرده
خب از منوی بقلی EasyApache (Apache Update) رو بزنید
در صفحه که میاد دکمه start customizing on based profile رو بزنید
در اولین قسمت وؤزن اپاچی تون رو انتخاب کنید در زمان نگارش این مقاله بهترین ورژن 2.2 هست
ورژن پی اچ پی تون هم انتخاب کنید
پیشنهاد میکنم گزینه 4 رو تیک نزنید مگر اینکه بهش نیاز داشته باشید
برید مرحله بعد
ورژن پی اچ پی در زمان نگارش این مقاله 5.2.17 پیشنهاد میشه
درسته که 5.3 هم خیلی وقته اومده ولی هنوز تعداد زیادی از اسکرپیت ها باهاش مشکل دارن
برید مرحله بعد
در این اینجا یه نعدادی از فانکشن ها و برنامه ها هست
برای اینکه لیست کل رو ببنید در پایین دکمه
Exhaustive Option List
رو بزنید
تیک گزینه Frontpage رو بردارید چون دیگه پشتیبانی نمیشه و نصبش ممکنه خطر امنیتی ایجاد کنه
نصب موارد زیر پیشنهاد میشه(اگه موقع تیک زدنشون چیزی پرسید OK کنید)
IonCube Loader for PHP
GD
Gettext
SOAP
TTF
Mod Security
MPM Prefork
Zend Optimizer/Guard Loader for PHP
و هر موردی که احساس کردید لازمه ولی حتما قبلش در مورد مسائل امنیتی اون فانکشن تحقیق کنید
حالا گزینه Save and Build رو بزنید و هر چی پرسید OK کنید یا I Understand رو بزنید
حالا صبر کنید تا کار تموم بشه ( یه مقدار زمان میبره) و در این مدت نباید اینترنت شما قطع بشه
اگه قطع شد دوباره از اول کار با Easy apache رو انجام بدید
در پایان تنظیمات رو به صورت زیر انجام بدید

Default PHP Version (.php files) ---> 5
PHP 5 Handler --->suphp
PHP 4 Handler --->none
Apache suEXEC --->onو سیو کنید

هنوز کارمون ادامه داره و خیلی کارا بره تامین امنیت سرور در حد متوسط ( سطح مورد نظر این آموزش) مونده
ولی خب بره این جلسه کافیه ...
بازم تاکید میکنم زدن دکمه تشکر فراموش نشه و همچنین هر طور سوال ممکن ، پیشنهاد و انتقاد رو در تاپیک بحث و برسی و بیان مشکلات در مورد آموزش مدیریت سرور (http://www.webhostingtalk.ir/f131/%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-11098/) مطرح کنید.
با سپاس

Arashdn
July 22nd, 2011, 12:03
جلسه هفت و نیم

دورد بر همه دوستان
اصلا تعداد تشکر اتون جالب نیست یعنی من این مقاله رو دارم واسه 10 نفر مینویسم؟؟
بگذریم ... ولی اینو بگم که این تعداد تشکر اصلا قابل قبول نیست ....

این جلسه کارای امنیتی و اپتیمایز کردن رو ادامه میدیم
از منوی بقل WHM گزینه PHP Configuration Editor رو بزنید و تیک رو در advance mode بزارید
disable_functions رو پیدا کنید و مقدار زیر رو توش بزارید

symlink,shell_exec,exec,proc_close,proc_open,popen ,pclose,system,dl,passthru,escapeshellarg,escapesh ellcmd,readfileحالا سه تا مقدار زیر رو حتما و حتما برابر off قرار بدید (ممکنه بعضی ها در حالت پیشفرض خاموش باشه

allow_url_fopen = Off
register_globals = Off
enable_dl=Offموارد زیر رو هم قویا پیشنهاد میشه به صورتی که جلوشون نوشتم تغییر بدید

display_errors = Off
display_startup_errors = Off
safe_mode = On
log_errors = On
expose_php = Off
magic_quotes_gpc = On
magic_quotes_sybase = Offدر پایان save رو بزنید

اگه در جلسه قبل همونطور که گفته بودم در Easy apache تیک Mod Security رو زده باشید در قمت آخر منوی WHM یه گزینه به همین اسم Mod Security اضافه میشه
اونو باز کنید
edit config رو بزنید و Default Configuration رو انتخاب کنید و بعد Save Configuration رو بزنید
در منوی بقل WHM گزینه Compiler Access رو باز کنید و Disable compilers رو بزنید
از منوی بقل WHM گزینه Exim Configuration Editor رو پیدا کنید و از پایین ترین قسمتش Advanced editor رو بزنید
در صفحه ای که باز میشه در هون قسمت های بالایی یه کادر بره وارد کردن تکست هست متن زیر رو در اون بزنید

log_selector = +arguments +subject +received_recipientsدر اخر هم Save رو بزنید
از منوی بقل WHM گزینه Tweak Settings رو بزنید
مقدار BoxTrapper Spam Trap رو به OFF تغییر بدید
مقدار Max hourly emails رو به 100 تغییر بدید
Email password reset رو OFF کنید
Block common domain usage رو ON کنید
Allow domain parking across accounts رو OFF کنید
Cookie IP validation رو روی strict بزارید
Use MD5 passwords with Apache رو ON کنید
Blank referrer safety check و Referrer safety check رو ON کنید (اختیاری چون فعال شدنش خوبه ولی یه کم ممکنه تو لوگین ها اذیت کنه و همش پسورد بخواد)
Security Tokens رو هم on کنید
Require SSL رو off کنید درسته که فعال بودنش خیلی خوبه ولی تو ایران ISP ها سر SSL ادا در میارن
آخر سر Save کنید
حالا اس اس اچ رو باز کنید و دستور زیر رو بزنید

nano /etc/ssh/sshd_configبا زدم دکمه CTRL + W از کیبرد عبارت UseDNS رو پیدا کنید اگر کنار # بود بردارید و مقدارشو به no تغییر بدید (اگه جلوش نوشته بود no به هیچی دست نزنید و اگه نوتشه yes فقط اون yes رو به no تبدیل کنید و فایل رو سیو کنید و بیاید بیرون
دستور

nano /etc/my.cnf رو بزنید
اگه عبارت local-infile وجود داشت مقدارشو به 0 و اگه نبود در خط اخر اینو اضافه کنید

local-infile=0فایل رو سیو کنید و بیاید بیرون
حالا در منوی بقل WHM به ConfigServer Security&Firewall برید و CHECK SERVER SECURITY رو بزنید
اولا یاد آوری کنم قرار نیست همه گزینه ها سبز بشه (شاید در آخر یه 10-15 تایی بمونه که هیچ مشکلی نداره)
برید به آخرین قسمتش که نوشته Server Services Check و پایینش حدود 10-12 مورد رو چک کرده
اگه همش سبز باشه که خدا رو شکر اگه یکی یا چند تا یا همش قرمز باشه اگه دقت کنید کنار هر کدوم دو تا دستور نوشته اون دو تا دستور رو در اس اس اچ بزنید و اگر هم دستور ها اروری داد ارورش رو بیخیال شید :D
اگه سرور مجازی با OpenVZ یا Virtuzu دارید کار تمومه و یه reboot بزنید (و قسمت بعد که سکیو کردن /tmp هست رو بیخیال شید و فقط بیاید سراغ خطوط پایانی
اگه سرور اختصاصی دارید یا سرور مجازی با Vmware و Xen یه مرحله دیگه هم دارید ...
ولی خب با توجه به اینکه دیگه حوصله تایپ ندارم و در سایت Linuxtalk.ir آقای پیمان قربانی این مطلب رو به خوبی آموزش داده من مال ایشون رو براتون کپی پیست میکنم
امن کردن /tmp:

cd /dev

ساخت 2000 مگابایت فضا ذخیره سازی:

dd if=/dev/zero of=tmpMnt bs=1024 count=2000000

ساخت فایل سیستم ext :

/sbin/mke2fs /dev/tmpMnt

ایجاد یک پشتیبان:

cp -R /tmp/ /tmp_backup

mount کردن فایل سیستم جدید با noexec:

mount -o loop,rw,nosuid,noexec /dev/tmpMnt /tmp

سطح مجوز را هم تغییر دهید:

chmod 0777 /tmp

پشتیبانی را که تهیه کرده بودیم، کپی میکنیم:

cp -R /tmp_backup/* /tmp/

پشتیبان را حذف میکنیم:

rm -rf /tmp_backup

امن کردن /var/tmp :

تهیه یک پشتیبان:

mv /var/tmp /var/tmpbck

آدرس دهی میکنیم:

ln -s /tmp /var/tmp

فایل های داخل پشتیبان را کپی میگیریم:

cp /var/tmpbck/* /tmp/

امن کردن /dev/shm :

فایل زیر را با ویرایشگر باز میکنیم:

اگر ویرایشگر nano را نصب ندارید، با دستور زیر نصب کنید.

nano /etc/fstab

مقدار زیر را پیدا کنید :

none /dev/shm tmpfs defaults,rw 0 0

مقدار زیر را جایگزین مقدار فوق میکنیم:

none /dev/shm tmpfs defaults,nosuid,noexec,rw 0 0

مجددا” mount میکنیم:

mount -o remount /dev/shm
و حالا یه بار سرور رو با دستور reboot ریبوت کنید

قابل توجه همه (هم وی پی اس دارا هم سرور دارا)

من در نظر داشتم سی پنل رو تا همین حد اموزش بدم یادتون باشه هیچ وقت به اموزش های چرت و پرت من متکی نباشید و در گوگل سرچ کنید و از فروم هم بهره ببرید و سوال بپرسید ...
همونطور که به دایرکت ادمین دارا هم قول داده بودم از جلسه بعد آموزش این کنترل پنل رو ( که مورد علاقه خودمم هست) رو شروع میکنم و پس از تموم شدنش به امید خدا این اموزش رو که پرونده اش از عید 89 روی میزه رو میبندم
بازم حرف تکراری هر جلسه رو تکرار میکنم

هر طور سوال ممکن ، پیشنهاد و انتقاد رو در تاپیک بحث و برسی و بیان مشکلات در مورد آموزش مدیریت سرور (http://www.webhostingtalk.ir/f131/%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-11098/) مطرح کنید و تشکر هم فراموش نشه

با سپاس
کوچیک همه شما
آرش

Arashdn
July 22nd, 2011, 16:24
جلسه هشتم
سلام
این جلسه میرسیم به کنتل پنل محبوب خودم : دایرکت ادمین
این کنترل پنل که طریقه نصبش رو در جلسات اول گفتم و آموزش نصب فایروال و ELS هم براش گفته شد .
دایرکت ادمین در موقع نصب با تنظیمات پیشفرض خودش امنیت و کارایی خیلی قوی تری نسبت به سی پنل داره و کارایی که باید انجام بشه خیلی کمتره
برای بهینه سازی و ایمن سازی دایرکت ادمین مراحل زیر رو طی میکینم
1- نصب فایروال CSF
2- نصب ELS که هر دوش در جلسات قبل گفته شده
و بعد بریم تو دایرکت ادمین
اگه دقت کنید در قسمت admin level (جایی که به طور پیشفرض هم توش هستید) در پاییناش یه گزینه ConfigServer Security&Firewall اضافه شده .
برید توش
از سومین قسمت (csf - ConfigServer Firewall) دومین دکمه یعنی firewall configuration رو بزنید
هول نکنید چیزی نیست کلا دو تا عدد رو میخوایم تغییر بدیم
در همون اولش یه جا داره که مقدار TESTING = رو تغییر میده
این مقدار رو به 0 تغییر بدید و بعد یه کم بیاید پایینتر تا مورد Allow incoming TCP ports رو ببنید در اینجا میتونید پورت های مورد نظرتون رو باز یا بسته کنید ....
اگه یادتون باشه تو جلسه 5.5 تاکید کردم که پورت اس اس اچ رو عوض نکنید چون حتما باید پورت در فایروال باز بشه
برای بستن یه پورت که کافیه اونو از قسمت های TCP_IN = و TCP_OUT = حذف کنید (دقت کنید که کاما (,) مربوط به اون پورت هم بردارید در کل باید بین هر پورت یه کاما باشه) که اگر اطلاعات کامل ندارید قویا پیشنهاد میکنم پورتی از این لیست حذف نکنید
برای اینکه یه پورت رو باز کنید (مثلا پورتی که در نظر دارید به اس اس اچ بدید باید مراحل زیر رو طی کنید)
مثلا من میخوام پورت 1234 رو به اس اس اچ اختصاص بدم برای اینکار باید در همین قسمت های TCP_IN = و TCP_OUT = بعد آخرین عدد یه علامت کاما بزنیم (,) و عدد مورد نظر رو اضافه کنیم
حالا عبارت CT_LIMIT = رو در صفحه پیدا کنید با تغییر این مقدار میشه جلوی بعضی از حملات دی داس رو گرفت
مقدارش رو به 250 تغییر بدید (این یعنی تعداد کانکشن های همزمانی که یه ایپی میتونه به سرور داشته باشه)
حالا عبارت AUTO_UPDATES رو پیدا کنید و مقدارش رو 1 بزارید
عبارت SAFECHAINUPDATE رو هم پیدا کنید و مقدارشو 1 بزارید
حالا صفحه رو تا آخر بیارید پایین و change رو بزنید بعد هم restart csf+lfd رو بزنید
حالا هم return رو بزنید
بر میگردید به همون صفحه اصلی فایروال
حالا بزارید یه کم گزینه های این صفحه رو توضیح بدم و ببینیم چی به چیه
اولین گزینه که نوشته Check server security یه گزینه بسیار مهم وپر کاربرده این گزینه امنیت و کارایی سرور شما رو از جهت های مختلف چک میکنه و همه رو بره شما لیست میکنه و مواردی که اوکی نباشه راه حل هم میگه بعدا از این قسمت استفاده خواهیم کرد
دیگه تو قسمت اول چیز پر کاربردی نیست
در قسمت آپگرید هم اگه ورژن جدیدی از فایروال موجود باشه یه دکمه ظاهر میشه و با زدن اون فایروال آپدیت میشه
در سومین قسمت (csf - ConfigServer Firewall) سه تا گزینه پشت سر هم داریم Quick allow و Quick deny و Quick Ignore که کنار همه شون هم یه کادر هست
اگه در کادر سبز رنگ Quick allow یه آیپی رو بزنید و بعد دکمه Quick allow رو بزنید این آیپی برای همیشه در لیست سبز میمونه و هیچ وقت بلاک نمیشه و اگه بلاک شده باشه هم آزاد میشه
اگه در کادر قرمز رنگ Quick deny یه آیپی رو بزنید و دکمه Quick deny رو بزنید دسترسی اون آیپی برای همیشه رو سرور بسته میشه
Quick Ignore هم بره عدم برسی یه آیپیه
قسمت Firewall allow IPs دقیقا معادل همون Quick allow هست با این تفاوت که یه لیست باز میکنه و لیست تمام آیپی هایی که رو سرور در لیست سبز هستن رو میاره و میتونید هر چند تا آیپی رو که خواستید از لیست بردارید یا به لیست اضافه کنید
قسمت Firewall Deny IPs دقیقا معادل همون Quick Deny هست با این تفاوت که یه لیست باز میکنه و لیست تمام آیپی هایی که رو سرور واسه همیشه بلاک هستن رو میاره و میتونید هر چند تا آیپی رو که خواستید از لیست بردارید یا به لیست اضافه کنید
گزینه های Enable و Disable هم که مشخصه : برای فعال و غیر فعل کردن فایروال
گزینه Remove Deny هم بره اینه که آیپی بلاک شده رو از لیست حذف کنید
Temporarily allow/deny هم بره بلاک یا allow کردن یه آیپی برای یه زمان مشخصه
بقیه گزینه ها زیاد کاربرد ندارن یا حرفه ای هستن یا شاید من حال ندارم توضیح بدم ...
حالا که یاد گرفتید پورتی رو در فایروال باز کنید وقتشه پورت اس اس اچ رو تغییر بدیم

وارد اس اس اچ بشید حالا یه راه خیلی ساده داریم ویه راه طولانی
اگه ELS نصب کرده باشید کافیه دستور زیر رو بزنید و پورت مورد نظر بدید و اینتر کنید

els --sshportولی اگه نصب نکرده باشید باید اول دستور زیر رو بزنید

nano /etc/ssh/sshd_configبعد مقدار Port رو پیدا کنید و # کنارشو بردارید و به جای 22 هر عددی که میخواهید رو بزنید و سیو کنید

حالا چه از روش ای ال اس و چه از روش دوم رفته باشید یه بار دستور زیر رو بزنید

service sshd restartحالا باید یه ایمیل به سرور بدید تا سی اس اف از طریق اون با شما در ارتباط باشه
برای این کار در اس اس اچ بزنید

nano /root/.forward و آدرس ایمیلتون رو داخلش بنویسید و سیوش کنید

هنوز خیلی کار داریم ولی بره این جلسه کافیه
بازم تاکید میکنم زدن دکمه تشکر فراموش نشه و همچنین هر طور سوال ممکن ، پیشنهاد و انتقاد رو در تاپیک بحث و برسی و بیان مشکلات در مورد آموزش مدیریت سرور (http://www.webhostingtalk.ir/f131/%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-11098/) مطرح کنید.
با سپاس

---------- Post added at 03:15 PM ---------- Previous post was at 02:33 PM ----------

جلسه هشت و نیم

سلام
این جلسه هم به ادامه امنیت دایرکت ادمین میرسیم
دستور زیر رو بزنید

cd /usr/local/directadmin/custombuildبزنید

nano options.confحالا مقادیر رو به شکل زی تغییر بدید
default_php=5
php5_ver=5.2
php4_cli=no
php4_cgi=no
php5_cli=yes
php5_cgi=no
zend=yes

mysql=5.1
mysql_inst=no
mysql_backup=yes

apache_ver=2.2

phpmyadmin=yes
atmail=no
squirrelmail=yes
roundcube=yes
uebimiau=no

exim=no
spamassassin=no
mail-header-patch=yes
dovecot=yes

awstats=no
webalizer=no

proftpd=no
pureftpd=yes

و به بقیه موارد دست نزنید
سیو کنید و بیاید بیرون
حالا دستور زیر رو بزنید و صبر کنید تا کارش انجام بشه

./build allحالا برید تو دایرکت ادمین برید به قسمت File Editor و از منوی کشویی که میاد /usr/local/lib/php.ini رو انتخاب کنید و show file رو بزنید حالا disable_functions رو پیدا کنید و بکنیدش مثل شکل زیر

disable_functions = symlink,shell_exec,exec,proc_close,proc_open,popen ,pclose,system,dl,passthru,escapeshellarg,escapesh ellcmd,readfile حالا سه تا مقدار زیر رو حتما و حتما برابر off قرار بدید (ممکنه بعضی ها در حالت پیشفرض خاموش باشه)

allow_url_fopen = Off
register_globals = Off
enable_dl=Off موارد زیر رو هم قویا پیشنهاد میشه به صورتی که جلوشون نوشتم تغییر بدید

display_errors = Off
display_startup_errors = Off
safe_mode = On
log_errors = On
expose_php = Off
magic_quotes_gpc = On
magic_quotes_sybase = Off در پایان save رو بزنید
برگردید به صفحه اصلی دایرکت ادمین
برید به Administrator Settings و تیک گزینه های زیر رو بردارید
Enable User Demo. Login: demo_user Password : demo
Enable Reseller Demo. Login: demo_reseller Password : demo
Enable Admin Demo. Login: demo_admin Password : demo
حالا گزینه ها رو به صورتی که میدم تغییر بدید
Max Request/Upload Size (bytes) ---->1048576000
Warn Admin's at 95 % partition usage ---> 95 , Day
Enable Automatic Lost Password Recovery --->NO
Blacklist IPs for excessive login attempts ---> عدد رو بزارید 30 و تیک رو هم بزنید
Prevent 127.0.0.1 from being Blacklisted --- > تیک بزنید
Time before failed login count resets --->10
Check domain owner for Subdomain creation ---->yes
Daily Email Limit per DirectAdmin User ---->100
و بعد سیو کنید
برگردید صفحه اصلی دایرکت ادمین و Php Safe Mode Settings رو بزنید
Default Safe Mode for new domains: رو ON کنید و Default Open BaseDir for new domains رو OFF و سیو کنید

حالا اس اس اچ رو باز کنید و دستور زیر رو بزنید

nano /etc/ssh/sshd_configبا زدم دکمه CTRL + W از کیبرد عبارت UseDNS رو پیدا کنید اگر کنار # بود بردارید و مقدارشو به no تغییر بدید (اگه جلوش نوشته بود no به هیچی دست نزنید و اگه نوتشه yes فقط اون yes رو به no تبدیل کنید و فایل رو سیو کنید و بیاید بیرون
دستور

nano /etc/my.cnf رو بزنید
اگه عبارت local-infile وجود داشت مقدارشو به 0 و اگه نبود در خط اخر که خالیه اینو اضافه کنید

local-infile=0فایل رو سیو کنید و بیاید بیرون

حالا در صفحه اصلی دایرکت ادمین به ConfigServer Security&Firewall برید و CHECK SERVER SECURITY رو بزنید
اولا یاد آوری کنم قرار نیست همه گزینه ها سبز بشه (شاید در آخر یه تعداد قرمز بمونه که هیچ مشکلی نداره)
برید به آخرین قسمتش که نوشته Server Services Check و پایینش حدود 10-12 مورد رو چک کرده
اگه همش سبز باشه که خدا رو شکر اگه یکی یا چند تا یا همش قرمز باشه اگه دقت کنید کنار هر کدوم دو تا دستور نوشته اون دو تا دستور رو در اس اس اچ بزنید و اگر هم دستور ها اروری داد ارورش رو بیخیال شید :D
اگه سرور مجازی با OpenVZ یا Virtuzu دارید کار تمومه و یه reboot بزنید (و قسمت بعد که سکیو کردن /tmp هست رو بیخیال شید و فقط بیاید سراغ خطوط پایانی
اگه سرور اختصاصی دارید یا سرور مجازی با Vmware و Xen یه مرحله دیگه هم دارید ...
ولی خب با توجه به اینکه دیگه حوصله تایپ ندارم و در سایت Linuxtalk.ir آقای پیمان قربانی این مطلب رو به خوبی آموزش داده من مال ایشون رو براتون کپی پیست میکنم
امن کردن /tmp:

cd /dev

ساخت 2000 مگابایت فضا ذخیره سازی:

ساخت فایل سیستم ext :

/sbin/mke2fs /dev/tmpMnt

ایجاد یک پشتیبان:

cp -R /tmp/ /tmp_backup

mount کردن فایل سیستم جدید با noexec:

mount -o loop,rw,nosuid,noexec /dev/tmpMnt /tmp

سطح مجوز را هم تغییر دهید:

chmod 0777 /tmp

پشتیبانی را که تهیه کرده بودیم، کپی میکنیم:

cp -R /tmp_backup/* /tmp/

پشتیبان را حذف میکنیم:

rm -rf /tmp_backup

امن کردن /var/tmp :

تهیه یک پشتیبان:

mv /var/tmp /var/tmpbck
آدرس دهی میکنیم:

ln -s /tmp /var/tmp

فایل های داخل پشتیبان را کپی میگیریم:

cp /var/tmpbck/* /tmp/

امن کردن /dev/shm :

فایل زیر را با ویرایشگر باز میکنیم:

اگر ویرایشگر nano را نصب ندارید، با دستور زیر نصب کنید.

nano /etc/fstab

مقدار زیر را پیدا کنید :

none /dev/shm tmpfs defaults,rw 0 0

مقدار زیر را جایگزین مقدار فوق میکنیم:

none /dev/shm tmpfs defaults,nosuid,noexec,rw 0 0

مجددا” mount میکنیم:

mount -o remount /dev/shm
و حالا یه بار سرور رو با دستور reboot ریبوت کنید

قابل توجه همه (هم وی پی اس دارا هم سرور دارا)

من در نظر داشتم دایرکت ادمین رو تا همین حد اموزش بدم ، یادتون باشه هیچ وقت به اموزش های چرت و پرت من متکی نباشید و در گوگل سرچ کنید و از فروم هم بهره ببرید و سوال بپرسید ...
بازم حرف تکراری هر جلسه رو تکرار میکنم
از کل آموزش ها و حرف هام یه جلسه بیشتر نمونده و بعد اون این آموزش بالاخره تموم میشه ....

هر طور سوال ممکن ، پیشنهاد و انتقاد رو در تاپیک بحث و برسی و بیان مشکلات در مورد آموزش مدیریت سرور (http://www.webhostingtalk.ir/f131/%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-11098/) مطرح کنید و تشکر هم فراموش نشه

با سپاس
آرش

Arashdn
July 23rd, 2011, 02:30
رزرو شد --1 ---

Arashdn
July 23rd, 2011, 09:25
رزرو شد --2---

Arashdn
July 23rd, 2011, 13:55
جلسه پایانی

خدایا چنان کن سرانجام کار ....................................... تو خشنود باشی و ما رستگار

سلامی دوباره به تمام دوستان
بالاخره این 15 جلسه رو تموم کردم و آموزش های مدیریت سرور رو تا اون حدی که در نظرم بود اینجا نوشتم
خوشحالم که تونستم این مقاله رو تا اینجا بنویسم و برای یه تعداد مفید باشم
ولی یه درددل کوچیک با کاربران عزیز
من یه سال دیگه همین موقع ها باید کنکور بدم ولی با این حال این اموزش های رو تکمیل کردم و اینجا گذاشتم ...
از تمام کاربران این انجمن میخوام که برای موفقیتم تو کنکور دعا کنن
و اما یه بحث دیگه من این آموزش رو رایگان منتشر کردم ، از ابتدا هدف این آموزش این بود که رایگان در دست تمام کاربرا باشه

لطفا با خرید کارت شارژ هاتون از سایت زیر از من حمایت کنید
www.nicecharge.com (http://www.nicecharge.com)

برای همه دوستان آرزوی موفقیت دارم
امیداوارم این اموزش براتون مفید باشه
کوچیک همه شما
آرش درگاهی

Arashdn
July 24th, 2011, 15:00
ویرایش شد

Arashdn
August 1st, 2011, 12:34
سلام
ممکنه یکی از دوستان کل اموزش های این تاپیک رو به صورت pdf در بیاره و بزاره تو همین پست؟
ممنون

ToooPDL
August 1st, 2011, 12:56
سلام
ممکنه یکی از دوستان کل اموزش های این تاپیک رو به صورت pdf در بیاره و بزاره تو همین پست؟
ممنون

اگه دیگه چیزی اضافه نمیشه من انجام بدم این کارو

Arashdn
August 1st, 2011, 13:05
اگه دیگه چیزی اضافه نمیشه من انجام بدم این کارو
ممنون میشم
به خصوص اگه فایل ورد رو به خودمم بدید که بعدا بتونم ویرایش کنم عالی میشه .....

ToooPDL
August 1st, 2011, 13:08
ممنون میشم
به خصوص اگه فایل ورد رو به خودمم بدید که بعدا بتونم ویرایش کنم عالی میشه .....

اوکی
تا غروب آماده میکنم

ToooPDL
August 1st, 2011, 19:18
غروب هم نشد :d
فایل PDF و DOC آماده هست. ( آرش جان پ.خ بزن فایل DOC رو بدم )

یه نکته ای جالب بود. البته اصلا مهم نبودا
جلسه شش و نیم نداشتیم چرا :39: :))

خدمت کاربران محترم انجمن :
لینک دانلود فایل PDF (http://up.iroonimusic.com/images/0gbqz69sc83uzvm98kp.zip)

التماس دعا :)

Arashdn
August 1st, 2011, 20:57

پی دی اف عالی بود
دست شما درد نکنه
جلسه 6 خودش کامل بود و نیازی به نیم نداشت ....

ToooPDL
August 1st, 2011, 21:59
پی دی اف عالی بود
دست شما درد نکنه
جلسه 6 خودش کامل بود و نیازی به نیم نداشت ....

در مقابل زحمات شما هیچ !! بود

nightman
August 2nd, 2011, 09:37
کاش یکی پیدا میشد یک آموزش عملی از لحظه خرید سرور اختصاصی از دیتا سنتر (نحو خرید) و سروری که باید انتخاب کنیم تا لحظه ساخت وی پی اس روش رو میزاشت:-<

Arashdn
August 2nd, 2011, 13:43
کاش یکی پیدا میشد یک آموزش عملی از لحظه خرید سرور اختصاصی از دیتا سنتر (نحو خرید) و سروری که باید انتخاب کنیم تا لحظه ساخت وی پی اس روش رو میزاشت:-<
در مورد سخت افزار سرور ---> هر دیتاسنتری یه جور آفر میده و نیاز ها هم مختلفه باید بنا با تجربه انتخاب بشه
در مورد نحوه خرید هم شرایط هر کس متفاوته یکی انگلیسی بلده یکی بلد نیست یکی آدرس خارج ایران داره یکی نداره یکی اکانت پی پال داره یکی نداره و ....
اینطور چیزا باید بنا به هر شخص باشه و خیلی مشکل میشه اموزش کلی داد

hamid.hmd
August 3rd, 2011, 11:01
خیلی عالی بود

mha
August 4th, 2011, 04:26

لطفا یک جا دیگه آپلود کنید دانلود نمی شه

ToooPDL
August 6th, 2011, 01:50
لطفا یک جا دیگه آپلود کنید دانلود نمی شه
لینک مشکلی نداره که. دانلود میشه
به هر حال پیوست کردم. :)

mha
August 6th, 2011, 01:55
لینک مشکلی نداره که. دانلود میشه
به هر حال پیوست کردم. :)
پریشب سرور فایل دون بود دانلود نمی شد دیروز دانلود کردم ممنون

pishgamsms
August 15th, 2011, 11:27
مرسی دوست عزیز
دست گلت درد نکنه
انشالله موفق باشی

یک سوال از حضور دوستان دارم :
آیا مجموعه ای (فیلم یا متن) هست که از ابتدا تا انتها فارسی آموزش بده ؟

اگر هست لطفا بهم بگید

Arashdn
August 15th, 2011, 13:04
یک سوال از حضور دوستان دارم :
آیا مجموعه ای (فیلم یا متن) هست که از ابتدا تا انتها فارسی آموزش بده ؟
مجموعه ، فیلم که فک نکنم باشه چون معمولا فیلم های یک نکته رو بیشتر آموزش نمیدن
متن هم اگه جامع بخواهید فک کنم این از همه کامل تره ....

sardarn
August 22nd, 2011, 15:00
ممنون
نصب دایرکت ادمین مگه چه قدر طول می کشه؟

Maya
August 22nd, 2011, 15:02
ممنون
نصب دایرکت ادمین مگه چه قدر طول می کشه؟

نصب دایرکت ادمین بین 15 دقیقه تا 25 دقیقه طول میکشد

Direct Admin
August 22nd, 2011, 16:45
مجدد تشکر میکنم بابت اموزش عالی

اما برای دایرکت ادمین از جلسه هشت و نیم به اینطرف همه چیز یکجورایی گنگ شد
مثلا بعضی متغییرها توی
nano options.conf وجود نداره

و یا با دستور
./build all
سوالاتی پرسیده میشه که ...

یا بخش امن کردن /tmp: که چون علت و ریزکاریها ذکر نشده و نحوه اموزش اولیه را نداره
یکجورایی ادم میترسه تغییرات را اعمال کنه

sardarn
August 22nd, 2011, 21:42
می شه برای لایسنس، یک لایسنس اشتباه رو زد بعد از نصب درستش کرد؟

ARYACLUB
August 22nd, 2011, 21:52
می شه برای لایسنس، یک لایسنس اشتباه رو زد بعد از نصب درستش کرد؟
اگر برای دایرکت میگید
فکر نکنم چون هنگام نصب چک میکنه ایا لایسنس فعاله و ایا مربوط به اون ip و سیستم عامل میشه یا نه

sardarn
August 22nd, 2011, 21:56
اگر برای دایرکت میگید
فکر نکنم چون هنگام نصب چک میکنه ایا لایسنس فعاله و ایا مربوط به اون ip و سیستم عامل میشه یا نه

یعنی برای دایرکت ادمین نمی شه کاریش کرد؟

EM4D
August 22nd, 2011, 22:52
منظورشون اینه که اصالا به مرحله بعدی نمیره که شما بخوای کاریش بکنی . این کاری که شما میگی شدنی نیست

sardarn
August 24th, 2011, 14:04
سلام
من دایرکت ادمین نصب کردم اما صفحه ورود نمیاد
173.0.55.196:2222

مشکل چیه؟

trueenzo
September 5th, 2011, 15:10
سلام آرش خان بسیار عالی بود استفاده کردیم
این رو بگذارم کنارش هرچند ابتدایی هست که
برای
webmin
و اون فایروال
csf
این فایل 2 خط توضیح میده
http://configserver.com/free/csf/install.txt

To install or upgrade the csf webmin module:

Install csf as above
Install the csf webmin module in:
Webmin > Webmin Configuration > Webmin Modules >
From local file > /etc/csf/csfwebmin.tgz > Install Module

armintanha
September 5th, 2011, 15:24
سلام
من دایرکت ادمین نصب کردم اما صفحه ورود نمیاد

مشکل چیه؟

مشکلی نداره
http://173.0.55.196:2222/

sardarn
September 5th, 2011, 15:29
مشکلی نداره
http://173.0.55.196:2222/

این ماله خیلی وقته
الان مشکل حل شده
ممنون

hajvahid
September 11th, 2011, 13:01
سلام آرش جان . واقعا ممنونم بابت این آموزشا که البته با هدیه نقدی هم خیلی نمیشه جبرانش کرد . یه سئوال . احیانا به روزرسانی و یا اصلاحی توی آموزشا انجام ندادی که بخوای نسخه جدید از این فایل ارائه بدی؟

Arashdn
September 11th, 2011, 14:57
سلام آرش جان . واقعا ممنونم بابت این آموزشا که البته با هدیه نقدی هم خیلی نمیشه جبرانش کرد . یه سئوال . احیانا به روزرسانی و یا اصلاحی توی آموزشا انجام ندادی که بخوای نسخه جدید از این فایل ارائه بدی؟
آخرین به روز رسانی ها همش مال دو ماه پیش و از زمان آخرین پست اموزشی تا حالا بروز رسانی نبوده ....

armintanha
September 11th, 2011, 15:02
آخرین به روز رسانی ها همش مال دو ماه پیش و از زمان آخرین پست اموزشی تا حالا بروز رسانی نبوده ....
ارش جان نظرت چیه اموزش ها رو تصویری کنیم ؟ به صورت فیلم

hajvahid
September 11th, 2011, 18:55
منظورم اضافه شدن تجربه ، ترفند یا تکنیک جدید به اون مبارحث بود آرش جان . راستی . لینک donate واسه من باز نمیشه . مشکل داره ؟

sniper000man
September 13th, 2011, 22:25
عالي ميشه به صورت تصوير بزارين كيفت بالا حجم پايين كه ماه هم بتونيم دانلود كنيم البته جامع باشه كه عالي ميشه پيشا پيش ازتون ممنون

ARYA-CLUB
September 19th, 2011, 21:03
من نمیدونم چرا بعد انجام بخش
جلسه هشت و نیم
دیگه از سرور ایمیل نه ارسال میشه نه دریافت
لطفا کمک کنید

---------- Post added at 09:03 PM ---------- Previous post was at 09:02 PM ----------

امن کردن /var/tmp :

را انجام ندادم

ARYA-CLUB
September 20th, 2011, 02:07
از دوستان کسی نیست کمک کنه

---------- Post added September 20th, 2011 at 12:59 AM ---------- Previous post was September 19th, 2011 at 11:06 PM ----------

کسی توی انجمن تخصصی وب هاستینگ نمیتونه کمک کنه
به خدا اگر حرف خرید و فروش و افر بود صد نفر توی این فاصله صد جمله با حوصله تایپ میکرد

---------- Post added at 01:07 AM ---------- Previous post was at 12:59 AM ----------

دوستان یکی بیاد در خصوص directadmin ما رو راهنمایی کنه
که چرا ایمیلی از سرور دریافت و ارسال نمیشه
تا جلسه هشت و نیم را انجام میدم از هیچ طریقی از سرور نمیشه ایمیل ارسال و دریافت کرد

ARYA-CLUB
September 20th, 2011, 04:24
این ارسال و دریافت شدن ایمیل ها داره دیونم میکنه
لطفا راهنمایی و کمک کنید

ARYA-CLUB
September 20th, 2011, 09:35
مشکل را حل کردم

http://files.directadmin.com/services/exim.conf

afshinh
September 27th, 2011, 10:21
فقط تو رو خدا تو این تاپیک هیچ پستی و به هیچ عنوان ارسال نکنید

هر گونه سوال و بحث هم در تاپیک بحث و برسی و بیان مشکلات در مورد آموزش مدیریت سرور (http://www.webhostingtalk.ir/f131/%D8%A8%D8%AD%D8%AB-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-11098/) مطرح کنید و در این تاپیک هیچ چیزی ارسال نکنید

دوستان
Arashdn تو پست اولشون گفتن تو این تاپیک سوال نپرسید!!!!!

بزارید این تاپیک مرجع مدیریت سرور باقی بمونه و تاپیک پرسش و پاسخ نشه

مدیرا خواهشا این جور پستهارو پاک کنید

loyalti
November 4th, 2011, 20:18
من تو فایروال ImageMagick is not installed رو نصب کردم
منتها همش ارور بود:
نمونش:

Magick.xs:7599: error: 'struct ArgumentList' has no member named 'string_reference'
Magick.xs:7600: error: 'struct Methods' has no member named 'border_color'
Magick.xs:7602: error: 'struct ArgumentList' has no member named 'string_reference'
Magick.xs:7603: error: 'struct Methods' has no member named 'border_color'
Magick.xs:7605: error: 'struct ArgumentList' has no member named 'string_reference'
Magick.xs:7606: error: 'struct Methods' has no member named 'border_color'
Magick.xs:7608: error: 'struct Methods' has no member named 'compose'
Magick.xs:7608: warning: statement with no effect
Magick.xs:7608: error: expected ';' before 'argument_list'
Magick.xs:7609: warning: implicit declaration of function 'BorderImage'

ببخشید من حواسم نبود اینجا مطرح کردم

djhadi2020
January 15th, 2012, 17:30
:60:

mhm233
February 15th, 2012, 20:58
لطفا آموزش قدم به قدم ویندوز سرور رو بزارید :| لینوکس که آموزش نمیخواد!

afsharsystem
February 24th, 2012, 21:51
لطفا آموزش قدم به قدم ویندوز سرور رو بزارید :| لینوکس که آموزش نمیخواد!

نمی خواد؟
شوخی میکنی؟ دی:

ARYA-CLUB
March 10th, 2012, 02:02
دوست عزیز نمیخوای زحمت کاملتر کردن اموزش را انجام بدی
خدا خیرت بده

mosi2007
March 14th, 2012, 02:04
این کارها را بدون نصب cpanel میشه روی لینوکس مجازی که روی پی سی نصبه انجام داد یا نه؟

shazo
March 14th, 2012, 02:32
سلام

يه نسخه pdf از كل بذارين خوبه ها...

هاست 97
March 14th, 2012, 08:39
سلام

يه نسخه pdf از كل بذارين خوبه ها...

در صفحه سوم و چهارم موجود هست
http://www.webhostingtalk.ir/f10/9545/index4.html#post276226

بانو
April 19th, 2012, 09:43
سلام عالی بود ولی من آموزش حضوری میخوام ممکنه کسی به من اموزش بده با تشکر از دوستان عزیز تو بحث سرور تقریبا نزدیک به صفر هستم
تهران باشه

afshinh
April 19th, 2012, 10:27
سلام عالی بود ولی من آموزش حضوری میخوام ممکنه کسی به من اموزش بده با تشکر از دوستان عزیز تو بحث سرور تقریبا نزدیک به صفر هستم
تهران باشه

اگه کسی باشه منم هستم منم میخوام

Metalik
April 19th, 2012, 11:03
تهران باشه

اگه کسی باشه منم هستم منم میخوام

سلام
پیام خصوصی ارسال شد

mehrdad.fatahi69
April 20th, 2012, 22:07
با سلام.من یه وی پی اس خریدم .میخواستم یه سرور بازی کالاف4 رو باز کنم که متاسفانه بعد از نصب ارور دایرکت ایکس میده.
ممنون میشم کمکم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sniper000man
April 21st, 2012, 09:16
Aval az hame shoma begin che no vps bad che contoral panel

mehrdad.fatahi69
April 21st, 2012, 14:48
با سلام خدمت دوست عزیز لطفا شما من را در ای دی یاهو ادد کنید تا با هم در مورد این وی پی اس حرف بزنیم .با تشکر.من این وی پی اس رو تاززه خریدم لطفا هرچه سریعتر کمکم کنید ? mblmbl38@yahoo.com

Mr.Mohammad
April 21st, 2012, 20:18
این تاپیک خیلی قدیمی هست ولی واقعا عالی هست خیلی کمک کرده به من

فقط اگر Arashdn عزیز زحمت بکشه آموزش وی پی اس ویندوز هم به همین شکل قرار بده دیگه عالی میشه

چون واقعا لینوکس خیلی قشنگ گفتن و بسیار عالی هست

ممنون

Arashdn
April 23rd, 2012, 15:33
این تاپیک خیلی قدیمی هست ولی واقعا عالی هست خیلی کمک کرده به من

فقط اگر Arashdn عزیز زحمت بکشه آموزش وی پی اس ویندوز هم به همین شکل قرار بده دیگه عالی میشه

چون واقعا لینوکس خیلی قشنگ گفتن و بسیار عالی هست

ممنون

سلام
من با ویندوز کار نکردم و در موردش اطلاعات ندارم ......

arman1992
April 29th, 2012, 20:24
آقا آرش دست شما درد نکنه. خیلی چاکرم. من چند وقت بود دربه‌در تو همین فروم و جاهای دیگه دنبال چنین آموزشی می گشتم که بالاخره شانسی اینو دیدم. باز هم تشکر

TARIMEHR
May 8th, 2012, 01:23
سلام
خیلی جالبه که این همه وقت برای این مقاله صرف کردین
من خوندنشو شروع کردم و فقط تا جلسه ی چهار و نیم رسیدم بخونم(دیر وقته مخم هنگ کرد)
اما بهترین نکته اینه که شما خودتو جای یه کار ساده گذاشتی و شروع به نوشتن کردی
مثلا فرض کردین یه رسیلر معمولی که از سی ام اس متوسط میدونه
ایشالله بتونم بقیه رو هم به این اسونی که شما درس دادی یاد بگیرم
ایشالله همیشه موفق باشی

bistebist
May 30th, 2012, 22:49
ببخشید من سایت آپلود سنتر داشتم و روی هاست وب سی پنل بود.
الان میخوام ببرم رو سرور وی پی اس.

رو وی پی اس لینوکس Koloxo نصب هست.

حالا برای انتقال کل اطلاعات باید چکار کنم ؟

منون مبشم آموزش بدین. :*

bistebist
May 30th, 2012, 22:51
با سلام.

من سایت آپلود سنتر دارم که روی هاست لینوکس وب سی پنل هست.

حالا میخوام انتقال بدم رو وی پی اس لینوکس که Koloxo نصبه روش.

باید چکار کنم؟

آموزش میدین ؟ :*

mohsen12
June 15th, 2012, 22:20
یوزر پس پیشفرض Whm چیه ؟
Root می زنم کار نمی کنه ؟

RoobinaServer
June 15th, 2012, 22:23
یوزر پس پیشفرض Whm چیه ؟

همان روت هست

اگر پسورد روت سرور اصلی ساده گذاشته باشید قبول نمیکنه و نمیگذاره وارد بشید.

mohsen12
June 15th, 2012, 22:26
یوزر پس پیشفرض Whm چیه ؟
فهمیدم ..

mohsen12
June 15th, 2012, 22:27
همان روت هست

اگر پسورد روت سرور اصلی ساده گذاشته باشید قبول نمیکنه و نمیگذاره وارد بشید.

ممنون بله متوجه شدم .
پست هم زمان ارسال شد .

farhadcg
June 24th, 2012, 00:31
واقعا آدمایی مثل شما کم پیدا می شن
میدونم برای نوشتن این مطالب واقعا زحمت کشیدی
ازت ممنونم آرش جان

meysam_
July 6th, 2012, 14:48
Kloxo
یوزر و پسورد پیشفرض کلوکسو هر دوتا admin هست موقعی که بره بار اول وارد سرور میشید ازتون میخواد که عوضش کنید
عوضش کنید و update رو بزنید

اگر با مورد زیر مواجه شدید
Lxguard for this server is not configured. Please Click here to configure Lxguard since it is very important that you understand what it does. Lxguard is critical for the security of your server, at the same time, it can block your own IPaddress from accessing the server, which can be frustrating if you don't know what's happening.
رو همون قسمتی که گفته Click here to configure Lxguard کلیک کنید
در صفحه که میاد مقدارش رو بزارید رو 40 و تیک I Have Read About Lxguard And Understands What It Does رو بزنید و update رو بزنید

بعد احتمالا با مورد زیر مواجه میشید
Alert: The identification name for your mail server is not set. This means that many public mail
servers like hotmail will reject mails from your server. Click here to set it

رو قسمت click here to set it کلیک کنید و مقدار زیر رو درست کنید

اگر با این مورد مواجه نشدید باید دستی برید به این قسمت
در صفحه اصلی home در قسمت Web & Mail& DB برید به Server mail setting و مقادیر زیر رو درست کنید

احتمالا پایین صفحه گزینه Information: Your Contact Information is not set properly. Click here to fix it. بیاد
روی Click here to fix it کلیک کنید و در قسمت Email Address آدرس ایمیلتون رو وارد کنید و آپدیت رو بزنید
دوباره برگردید به صفحه اصلی

در کلوکسو برای ساخت هر اکانت یا دومینی باید DNS Template بسازید
برای اینکار برید در بخش Resources برید به قسمت DNS Templates هر جا که من گیگ نیک زدم شما دومینی که میخواهید ان اس ها روی اون باشه رو بزنید
اول از بالا add DNS Template رو بزنید بعد موارد مربوطه رو تکمیل کنید مثال زیر هم میتونه بره تفهیم بهتر کمک کنه
DNS Template Name : مثلا ns1.gignic.com
آیپی وب و آیپی میل باید همون آیپی سرورتون باشه
Primary DNS : مثلا ns1.gignic.com
Secondary DNS : مثلا ns2.gignic.com
بعد هم add رو بزنید

خب برگردید به صحه اصلی
از قسمت Web & mail & DB برید به FTP Config و بعد تیک Enable Anonymous Ftp رو بردارید و آپدیت رو بزنید و برگردید به صفحه اصلی
از قسمت Web & mail & DB برید به PHP Config و دقیقا تنظمیات زیر رو انجام بدید
جز دو مورد Enable Zend و Enable Ioncube تیک بقیه رو بردارید و اپدیت رو بزنید بعد برید به
Advanced PHP Config
و تیک موارد زیر رو بردارید
Enable Dl و Output Buffering و Allow Url Fopen و Allow Url Include و اپدیت رو بزنید

این موارد بالایی اکثرا بره امنیت بودن از اونجا که من زیاد با این پنل کار نکردم اطلاعاتم در همین بود

ولی در مورد امنیت سی پنل و دایرکت ادمین به طور کامل در جلسات بعدی صحبت میکنیم

سلام
من ns رو اینجوری ست کردم
تو قسمت اول زدم
ns7.domain.com
ns7.domain.com
ns8.domain.com
اینجوری به ترتیب بالا زدم
این دامین من رو یه هاست دیگه وصل شده
رفتم تو پنل دامین و چیلد نیم هم با آی پی سرور با این اسم ها ایجاد کردم
کار دیگه ای هم باید کنم؟

meysam_
July 6th, 2012, 16:36
کسی نیست تو این ست کردن ns ها منو راهنمایی کنه؟

hamedmousazadeh
July 8th, 2012, 14:19
سلام دوستان من (Easy Linux Security (ELS رو نصب کردم ولی در یک جا تنظیمات را اشتباه وارد کردم . الان برای اینکه تنظیمات ELS را دوباره انجام بدم باید از کجا این کار را انجام بدم ؟

تنظیم ELS can install the Exim Dictionary Attack ACL
Created by Chirpy from ConfigServer Services (http://www.configservers.com/) را باید n می زدم که اشتباها y زدم .

ممنون

setarehfb
August 9th, 2012, 13:04
من باید سیپنل رو بر روی هاست نصب کنم و ورد پرس رو بر روی سیپنل.در این صورت دیگه احتیاجی به سرور نیس. ممکنه بیشتر راهنماییم کنید؟:71::x:x

setarehfb
August 9th, 2012, 13:07
ممکنه سریعتر به سوالی که بالا پرسیدم جواب بدین؟؟؟؟؟؟؟8-}8-|

B.Z
August 9th, 2012, 13:09
من باید سیپنل رو بر روی هاست نصب کنم و ورد پرس رو بر روی سیپنل.در این صورت دیگه احتیاجی به سرور نیس. ممکنه بیشتر راهنماییم کنید؟:71::x:x

وقتی هاست میخرید یا سی پنل هست یا دایرکت ادمین و در هاست وردپرس رو نصب میکنید و تمام
ولی اگر سرور بخواهید باید سرور رو بگیرید سیپنل یا دایرکت ادمین رو روی اون نصب کنید
پ.ن ا حرکت جوان مردانه نیست شما 3 دقیقه پیش پست زدید

Metalik
August 9th, 2012, 13:10

cpanel روی هاست نصب نمی شه روی سرور نصب می شه. وقتی از شرکت ها ارائه دهنده هاست با کنترل پنل cpanel خریداری کنید روی هاست cpanel داره و نیازی به نصب نیست. برای نصب cpanel حتما نیاز به یک سرور (مجازی یا اختصاصی) با سیستم عامل لینوکس cenots می باشد.

setarehfb
August 9th, 2012, 13:20
حالا که سیپنل روی هاست نصب هست پس به یک سرور (مجازی یا اختصاصی) با سیستم عامل لینوکس نیاز نمی باشد؟ ممکنه بیشتر راهنماییم کنید؟؟؟:x

setarehfb
August 9th, 2012, 13:22
اگه ایراد داره بفرمایین که زود زود نپرسم؟؟؟؟؟:71:

B.Z
August 9th, 2012, 14:05
دوست عریز سوالاتتونو توی یک پست بپرسید که انقدر شلوغ نشه و راحت به جوابتون برسین و زحمت بکشید مقداری توی گوگل سرچ کنید
پست شما گزارش شد

setarehfb
August 9th, 2012, 16:35
چشم.ممنون از راهنماییهاتون:x

Metalik
August 9th, 2012, 16:37
حالا که سیپنل روی هاست نصب هست پس به یک سرور (مجازی یا اختصاصی) با سیستم عامل لینوکس نیاز نمی باشد؟ ممکنه بیشتر راهنماییم کنید؟؟؟:x

اگه هاست با کنترل پنل cpanel دارید خیر نیازی نیست

setarehfb
August 9th, 2012, 17:53
=d>ممنون از شما=d>

rezai78
September 10th, 2012, 22:43
ببخشید من یه بار کلکسو رو نصب کردم اما بعد حذف کردم ولی دیگه نمیتونم نصب کنم و ارور میده
باید چی کار کنم؟ ارور میده که برنامه ... نصبه ایا مایلدی دوباره نصب شه؟

ToooPDL
September 10th, 2012, 23:23
سلام
ظاهرا لینک دانلود فایل PDF که در صفحه چهارم (http://www.webhostingtalk.ir/f10/9545/index4.html#post276226) پیوست کرده بودم ، از کار افتاده .
فایل رو مجدد پیوست میکنم .

پیروز باشید .

zesht
September 21st, 2012, 14:32
سلام
آقا شما گفتید برای آموزش مدیریت سرور وی پی اس هم خوبه ، الان رفتم از یک شرکتی وی پی اس بگیرم میگن

مدیریت سرور مجازی با مدیریت سرور اختصاصی با مدیریت سرویس تفاوت زیادی داره دوست گرامی

الان من باید برای یاد گیری مدیریت سرور چیکار کنم ؟

ToooPDL
September 22nd, 2012, 11:13
سلام
آقا شما گفتید برای آموزش مدیریت سرور وی پی اس هم خوبه ، الان رفتم از یک شرکتی وی پی اس بگیرم میگن

الان من باید برای یاد گیری مدیریت سرور چیکار کنم ؟
شما اول یه سرچ بکنید تفاوت سرور مجازی با سرور اختصاصی و.. رو متجه بشید ، بعد سراغ آموزش مدیریتش برید !
اینطوری بهتره .

zesht
September 22nd, 2012, 11:38
ببنید اینجا اول آموزش گفتند 99% شبیه همه و همنطور گفتند سرور مجازی بگیرید
خب اگه سرور مجازی تنظیماتش با سرور اختصاصی فرق داره چرا این آموزش در قسمت سرور اختصاصی قرار گرفته ؟

ToooPDL
September 22nd, 2012, 11:50
سرور مجازی و سرور اختصاصی فرقشون اینه که سرور اختصاصی یک کامپیوتر مجزا و بصورت سخت افزاری هست توی یک دیتاسنتر
اما سرور مجازی ، این هم کامپیوتر هست و رم و سی پی یو و هارد و.. بهش تخصیص داده میشه. اما فیزیکی نیست. با استفاده از نرم افزاری خاصّ یک سرور اختصاصی رو به چندین سرور مجازی تقسیم میکنند . یعنی منابع در اختیار چندین نفر با چندین سرور مجازی قرار میگیره

این تاپیک مدیریت سی پنل یا دایرکت ادمین که کنترل پنل برای هاست هستند رو آموزش میده .
پس برای این کار ( آموزش سی پنل یا داریکت ادمین ) فرقی نداره سرور مجازی بگیرید یا اختصاصی

rasivell
September 24th, 2012, 16:14
سلام متشكرم بابات اموزشتون..

اقا يه سوال!! :دي

هيچ جاي اين مقاله من نديدم حرفي از اپاچي باشه!! و يا لايت اسپيد!! اين دوتا كارشون دقيقا چيه؟؟ چرا نصب نكرديد ؟؟؟ چطور نصب ميشه و اصلا كمي ازشون توضيح بدبد دوستان من گيرم سر اين دوتاست

Arashdn
September 24th, 2012, 16:58
سلام متشكرم بابات اموزشتون..

اقا يه سوال!! :دي

هيچ جاي اين مقاله من نديدم حرفي از اپاچي باشه!! و يا لايت اسپيد!! اين دوتا كارشون دقيقا چيه؟؟ چرا نصب نكرديد ؟؟؟ چطور نصب ميشه و اصلا كمي ازشون توضيح بدبد دوستان من گيرم سر اين دوتاست

apache و lightspeed وب سرور هستن
یعنی کارشون اینه که پورت 80 سرور شما رو زیر نظر بگیرن و سایت ها رو نمایش بدن
apache بطور پیشفرض با سی پنل / دایرکت ادمین نصب میشه و آموزش های منم بر اساس اونه ....

rasivell
September 24th, 2012, 18:15
خب تو اين پرت 80 چه خبره مگه؟؟

2- يعني با نصب اين ديگه نبايد php و .. نصب كني؟؟ اين همون زمپ خودمون نيست ؟؟ قاطي كردم!!

3- من شنيدم لايت اسپيد خيلي سرعتش بالاتر از اپاچيه درسته؟

habiballahafg
September 25th, 2012, 22:05
بله lite speed سرعتش به مراتب بیشتر از apache هست و بر روی هست ها php نصب میشه

خب تو اين پرت 80 چه خبره مگه؟؟

2- يعني با نصب اين ديگه نبايد php و .. نصب كني؟؟ اين همون زمپ خودمون نيست ؟؟ قاطي كردم!!

3- من شنيدم لايت اسپيد خيلي سرعتش بالاتر از اپاچيه درسته؟
در هر پورتی بر روی سرور یک سری کارها انجام میشه مثلا بر روی ۲۰۸۲ cpanel نصب و استفاده میشه بر روی باقی پورت ها همین طور هست

rasivell
September 26th, 2012, 15:28
خب اين كه جواب سوال اولم بود...

سوال دوم 2 ؟؟

سوال سوم 3 ؟؟؟

حامد سپهر
October 3rd, 2012, 15:22
فقط میتونم بگم ممنون! چون کارتون خیلی باارزشه و نمیدونم چجوری میتونم تشکر کنم :) فقط اگه بتونین تو قسمت kloxo این رو بگین که کلوکسو رو centos6 نصب نمیشه خیلی خوب میشه، تا دیگه کسی مثل من سر این قضیه سر کار نره.

:)

wareztm
October 13th, 2012, 02:52
دست شما درد نکنه آموزش کاملی بود

n4ser
October 15th, 2012, 12:58
http://www.webhostingtalk.ir/f10/60970/ کاش به این تاپیک اساتید سر برنن=((

korosh-eghbali
October 15th, 2012, 13:29
آقا آموزش دیگه نمی ذارین ؟

n4ser
October 16th, 2012, 12:00
مثل اینکه کسی نمیخواد به تاپیک که دادم توجه کنه سر بزنه ها؟x-(

Mohammad1980
October 28th, 2012, 00:40
با سلام
من روی سرورم centos نصبه با نرم افزار putty بهش متصل میشم. ولی موقع اجاری دستورها بعضی از دستورها مینویسه این دستور وجود نداره.
مثلا ..cd
کسی میتونه راهنمایی کنه؟
مرسی

---
October 28th, 2012, 02:21
..cd
این غلط هست درستش

.. cd

Woshka
October 28th, 2012, 11:53
چند احتمال وجود داره
سطح دسترسی درستی برای برنامه ی cd وجود نداره که می تونید در

/bin
سطح دسترسی شو درست کنید
یا ممکنه کرنل کرش کرده باشه
یا برنامه ی cd وجود نداشته باشه اصلا یعنی پاک شده باشه

Woshka
October 28th, 2012, 11:54
البته هموطور که دوستان هم گفتن به نظر دستور رو هم غلط زدید

Mohammad1980
October 28th, 2012, 13:34
..cd

این غلط هست درستش

.. cd

نه دستور رو که درست وارد میکنم ولی اینجا بد نشون میشده.عکسش رو پیوست کردم

چند احتمال وجود داره
سطح دسترسی درستی برای برنامه ی cd وجود نداره که می تونید در

/bin
سطح دسترسی شو درست کنید
یا ممکنه کرنل کرش کرده باشه
یا برنامه ی cd وجود نداشته باشه اصلا یعنی پاک شده باشه

چه طوری میتونم سطح دسترسی رو باز کنم. اگه پاک شده باشه چه جوری میتونم نصبش کنم؟؟؟؟

البته هموطور که دوستان هم گفتن به نظر دستور رو هم غلط زدید
فکر نکنم مشکل از دستور باشه. عکسش رو گذاشتم اگه اشتباهه بهم بگین

Mohammad1980
October 29th, 2012, 02:56
مشکلم حل شد
فقط چند تا سوال دارم.
چه جوری میتونم آیپی ها رو بن کنم (دایرکت ادمین) که دیگه به سایتم دسترسی نداشته باشم. چند تا آیپی هستن هزارتا حمله به سرور داشتن واسه پیدا کردن یوزر و رمز عبور
چ جوری پورت ssh رو عوض کنم. لطفا کامل توضیح بدین؟
من از طریق ssh نمیتونم هیچی روی سرور دان کنم چرا؟
دستور wget رو که میزنم و آدرس مورد نظرم رو که مینویسم
این پیام رو میده
unable to resolve host address
لطفا پاسخ بدین

khazarnet
November 7th, 2012, 16:44
تازه این تاپیک رو دیدم... واقعا عالیه...خیلی ممنون خیلی چیزا ازش یاد گرفتم

aliarkhodi
November 23rd, 2012, 15:20
جلسه سوم

سلام
درسته که من جلسات یه مقدار سریع میزارم
ولی شمال عجله نکنید و هر روز یه جلسه رو پیش برید
خب
این جلسه میخواهیم به معرفی کنترل پنل ها ، ویژگی ها ، قیمشتون در زمان نگارشس این مقاله و شیوه نصبشون صحبت کنیم

Cpanel

محبوب ترین پنل همین سی پنل هست امنیتش در حالت ععادی خیلی جالب نیست ولی با اعمال یه سری تغییرات چیز جالبی میشه در حال حاضر اخرین نسخه این کنترل پنل 11.25 هست . سی پنل جدیدا کمتر رو تحریمات حساسیت نشون میده ولی خب هنوزم گیر میده از مزایای این پنل میشه به موارد زیر اشاره کرد

-محیط کاربری گرافیکی و دل نشین

-امکانات بالا

-طرفداران بسیار

-

-قیمت بالا (در حال حاضر نسخه وی پی اس بین 10 تا 16 دلار و نسخه سرور بین 20 تا 40 دلار قیمتشه)

-مصرف بالای رم

-مشکلات تحریم واسه ایرانی ها

در کا پنل خوبیه و نصبش توصیه میشه

DirectAdmin

این کنترل پنل کانادایی که مشکلی هم با کاربران ایرانی نداره و همین باعث شده طرفاداری زیاد در ایران داشته باشه قیمتش از سی پنل کمتر ولی خب امکانات و زیبایی محیط کارشم به سی پنل نمیرسه ، امنیتش درست بعد از نصب در مقایسه با سی پنب بهتره که خب با انجام تغییراتی بهترم میشه
من که خودم خیلی باهاش حال میکنم :d

-قیمت پایین (برای وی پی اس حدود 5 تا 7 دلار و برای سرور اختصاصی بین 10 تا 16 دلار)

-عدم مشکل تحریم

-مصرف رم کمتر

-امکانات متوسط

-کار کردن با این پنل برای یوزر ها مشکله (ولی کم کم عادت میکنن:d)
طرفدار کمتر در بین مشتری ها

در کل برای سرور های نه چندان بزرگ خیلی چیز عالی هست (در سرور های بزرگم خیلی خوب جواب مبده ها فقط کاربرا دیگه صداشون خیلی در میاد)

Kloxo (LXadmin)

این پنل که قدیم اسمش ال ایکس ادمین و در ورژن جدید اسمش رو کلوکسو گذاشتن .
در قدیم این پنل واسه 40 دومین رایگان بود و بعد اون برای ارتقا تعداد دامین ها باید مبلغی رو به شرکت lxlabs میداید ولی الان این کنترل رایگان و به صورت اوپن سورس روش کار میشه لازم به ذکره که شرکت lxlabs پنل هایپر وی ام رو هم طراحی کرده و تا اونجا که من میدونم برنامه نویس هاش هندی هستن.

- رایگان هست

-کار با این کنترل پنل بسیار ساده است و فقط با دو تا دستور نصب میشه
- براحتی و با چند کلیک میتونید وب سرور و میل سرور و ... رو عوض کنید و خیلی از فانکش های پی ا پی رو فعال کنید

-این پنل همه چیزی رو که سرور لازم داره نصب میکنه مثلا یه آنتی دی داس قوی نصب میکنه

-مصرف رم کم

- یه کم سنگینه (سرعت لودش )و امکاناتش متوسط به بالاست

- عیب اصلیش اینه که با خیلی از کنترل پنل های دیگه سازگاری نداره ، سیستم بکاپ و تراسنفرش داغونه - بعضا ناجور قاط میزنه

Plesk

این پنل محصول شرکت parallels هست که هم نسخه لینوکس و هم نسخه ویندوز داره که ما در اینجا در مورد لینوکسش بحث میکنم

-محیط نسبتا خوب

-ساپرت قوی

-امکانات متوسط به بالا

-قیمت بالا

-این پنل خیلی سنگینه و با سرعت اینترنت ایران زیاد جور نیست

-امکاناتشم به نظر من خیلی باحال نیست
- بعضی کار های ساده رو خیلی مشکل کرده

WebMin
یه کنترل پنل ساده و خیلی ابتدایی با امکانات پایین و البته مصرف رم و سی پی یو واقعا کم

دمو کنترل پنل ها :
Demo - cPanel Inc. (http://www.cpanel.net/products/cpanelwhm/try-demo.html) سی پنل
DirectAdmin Web Control Panel Demo (http://www.directadmin.com/demo.html) دایرکت ادمین
DirectAdmin Web Control Panel Demo (http://www.directadmin.com/demo.html) کلوکسو
http://www.parallels.com/products/plesk/demo/ پلسک

خب فعلا همینا خوبه
در مورد کنترل پنلی که میخواهید نصب کنید فکر کنید تا در پست بعد (جلسه 3.5) اموزش نصب و این که از کجا لایسنس بگیرید رو بزارم

موفق باشید

با تشکر از زحمات شما
دمویی که برای کولوکسو گذاشتین مال دایرکت ادمین هست اگه لطف کنید تصحیح کنید ممنون میشم
http://demo.kloxo.com:7778/login/

Pars98
November 23rd, 2012, 15:53
با تشکر از زحمات شما
دمویی که برای کولوکسو گذاشتین مال دایرکت ادمین هست اگه لطف کنید تصحیح کنید ممنون میشم

http://www.img4up.com/up2/56408314880000714213.jpg

VpsParse
November 24th, 2012, 21:21
منم چند تا مشکل داشتم با توجه به این تاپیک حل شد. واقعا مرسی

ms313
December 9th, 2012, 12:05
چطوري ميشه كلوكسو رو پاك كرد از اول نصب كرد؟

korosh-eghbali
December 9th, 2012, 12:19
چطوري ميشه كلوكسو رو پاك كرد از اول نصب كرد؟

yum remove service kloxo
پیروز باشید

ms313
December 9th, 2012, 12:29
پاك نشد:|
بازم كلوكسو بالا مياد.

[root@server ~]# yum remove service kloxo
Loaded plugins: fastestmirror, protectbase, security
Setting up Remove Process
No Match for argument: service
Loading mirror speeds from cached hostfile
* base: mirror.nsc.liu.se
* extras: centosr3.centos.org
* updates: mirror.nsc.liu.se
0 packages excluded due to repository protections
No Match for argument: kloxo
No Packages marked for removal

korosh-eghbali
December 9th, 2012, 13:15
پاك نشد:|
بازم كلوكسو بالا مياد.

[root@server ~]# yum remove service kloxo
Loaded plugins: fastestmirror, protectbase, security
Setting up Remove Process
No Match for argument: service
Loading mirror speeds from cached hostfile
* base: mirror.nsc.liu.se
* extras: centosr3.centos.org
* updates: mirror.nsc.liu.se
0 packages excluded due to repository protections
No Match for argument: kloxo
No Packages marked for removal

yum unistall service kloxo
اینم تست کنید
ولی خاطرم هست بعد از پاک کردن کلکوکسو باز هم ادمین بالا میومد

Metalik
December 9th, 2012, 19:59
دایرکت ادمین نصب کردم اما صفحه ورود نمیاد

مشکل چیه؟

setenforce 0
service iptables stop

VpsParse
December 13th, 2012, 01:28
باسلام
منم چند تا سوال داشتم
سروراختصاصی دارم با مجازی ساز وی ام ور
یه وی پی اس بسازم توش کارهای مجازی سازی انجام بدم بهتره یا توسیستم خودم؟

coloserver
December 13th, 2012, 01:58
اگر سرعت براتون مهم هست یک سرور مجازی بسازید و توش کاراتون رو انجام بدید چون از سیستم خودتون متصل بشید یکم کند و دیر کار می کنه

aliarkhodi
December 15th, 2012, 00:02
من کلوکسو نصب کردم ولی هر کاری کردم سایت بالا نیومد روش
فکر کنم مشکل از دی ان اس ها هست
لطفا نحوه کار با کلوکسو رو از صفر تا وقتی که سایت بالا بیاد توضیح بدید
با تشکر

ms313
December 15th, 2012, 00:48
من کلوکسو نصب کردم ولی هر کاری کردم سایت بالا نیومد روش
فکر کنم مشکل از دی ان اس ها هست
لطفا نحوه کار با کلوکسو رو از صفر تا وقتی که سایت بالا بیاد توضیح بدید
با تشکر
با آي پي كلوكسو بالا مياد؟
بريد بخش dns tempate
add dns
اسم و ان اس 1 و 2 بدين و تمام .
رو دومين هم دي ان اس هاي جديد رو هم ست كنيد. :d

aliarkhodi
December 15th, 2012, 08:11
با آي پي كلوكسو بالا مياد؟
بريد بخش dns tempate
add dns
اسم و ان اس 1 و 2 بدين و تمام .
رو دومين هم دي ان اس هاي جديد رو هم ست كنيد. :d

خوب مشکل همینه که این کار رو کردم ولی بالا نیومد
با آی پی هم سایت بالا نمیاد فقط کلوکسو بالا میاد

aliarkhodi
December 15th, 2012, 08:19
کسی از دوستان می تونه این مشکل رو برام حله کنه اگر یوزر پسورد رو بهش بدم ؟
ضمنا می خوام نسخه پی اچ پی 5.3.17 باشه اون رو چطوری باید آپدیت کنم ؟

djboy
December 15th, 2012, 09:16
up

ms313
December 16th, 2012, 22:29
تو intdns.com دومين تون رو بزنيد ببينيد دي ان اس ست شده است يا نه.
اصلا دومين رو اضافه كردين؟!

Ahmad110
January 1st, 2013, 23:34
با سلام
بابت آموزش عالی و کاملتون دستتون درد نکنه
رو سرور من دایرکت ادمین نصب هستش ، دیروز دیدم که کلی ایمیل میاد که یکی سعی داره با ssh به سرورم وصل بشه واسه همین گفتم بهتره پورت رو عوض کنم ، طبق همین آموزش من قبلا عوض کرده بودم و مشکلی هم نبود اما دیشب که عوض کردم رستارت که کردم دیگه ssh کار نکرد و همش هم ایمیل ه :
The service 'sshd' on server s1.mirrayane.com (http://s1.mirrayane.com) is currently down
میاد . حتی دوباره از داخل دایرکت ادمین پورت رو به 22 برگردوندم اما بازم ssh استارت نمیشه . ممنون میشم راهنماییم کنید

sajjad13and11
January 14th, 2013, 16:40
در مورد کلوکسو خیلی کم توضیح داده شده !‌ در حالی که این کنترل پنل رو اگه یه مدت باهاش کار کنید متوجه میشید امکاناتش درسته یکم کمه اما امنیتش از دایرکت ادمین و سی پنل بیشتره و یکم برای تحمیل کانفیگ هاش به وب سرور مشکل داره فقط که اونم کافیه یه کپی از کانفیگ گرفته بشه و هر وقت کلوکسو تنظیماتش تغیر کرد یا اپدیت شد اون فایل رو جایگزین کنید ! در ضمن در پست های اول گفتید که کلوکسو دارای انتی دیداس هست اما کلوسکو دیداس رو نمیتونه رو پورت 80 بگیره ! بر ای همین برای جلوگیری از دیداس باید به iptables روی اورد که بهترین گزینه هست اگه خوب کانفیگ بشه از csf و apf خیلی قوی تر در میاد چون شما دستتون بازه و هر کانفیگی رو اعمال میکنید نه فقط یه سری کانفیگ که تو csf از قبل وجود داشته باشن ! علاوه بر اون کنترل پنل دایرکت ادمین یه مشکلی داره که تغیرات php.ini در هاست ها اعمال نمیشن چون فایل های php.ini هاست با سرور فرق داره و از طرفی میتونه مشکل هم داشته باشه و همینطور کانفیگ httpd اش کامل نیست و شما برای کانفیگ باید همه کانفیگ هاتون رو تایپ کنید اما در کلوسکو فقط متغیر تغیر میدید چون کانفیگ کامل خوتکار از قبل انجام شده ! همینطور در سی پنل و دایرکت ادمین تنظیمات my.cnf همیشه خالی هست و باید اعمال بشن و در اکثر مواقع نمیشن اما در کلوسکو باز هم باید فقط متغیر ها تغیر بکنه چون کل کانفیگ از قبل اعمال شده ! خلاصه کلام کلوسکو تنها مشکلش و بزرگترین مشکلش اینه که پلاگین براش کم نوشته شده و با محیط گرافیکی پلاگین های دیگه هم مشکل داره مثلا clam av -csf or... رو رابط گرافیکی نداره و نیازی هم به نصب csf نیست چون lx guard خودش فایروال قوی هست در کنارش iptables باید کانفیگ بشه ناگفته نماند که در سی پنل تعداد محدودیت برای لاگین ها و بن شدن بعد اون تعداد و لاگ شدنش وجود نداره و در دایرکت ادمین هم با پلاگین باید امکانش فراهم بشه که اونم لاگ ظاهری در کنترل پنل نداره اما در کلوسکو به طور پیشفرض با فایروال خودش میشه حداکثر تعداد لاگین رو تنظیم کرد و بعد اون تعداد به طور کامل طرف بن میشه و همینطور لاگین های به ssh رو با ایپی و یوزری که بهش لاگین شده چه موفق چه ناموفق لاگ میشه !

SASHAELIT
January 15th, 2013, 16:23
سلام... من سی پنل نصب کردم...اما دامنه هارو نمیشناسه...adondomain نمیشه کرد...ارور میده.....همه مراحل و آموزش ها رو رفتم..
چه طور میشه nameserver ip جدید تو cpanel ساخت که اونو با آیپی خودش به دامنه داد تا به هاست وصل بشه... nameserver که خودش داره یه آیپی دیگه روشه....جدید هم نمیشه ساخت....

parsa7
January 16th, 2013, 21:48
خیلی ممنون از پست مفیدتون:-* با تشکر انگار خیلی عجله دارید برای 100 پست ی شدن!!! کاش رسیدگی بشه با این همه اسپمی که دادید

alis2004
January 29th, 2013, 19:49
دست درد نکنه از بابت اموزشتون ممنون

setarehfb
January 29th, 2013, 21:12
http://www.webhostingtalk.ir/images/IPBPRO/smilies_IPBPRO/1.gif

beniii
February 16th, 2013, 19:47
با سلام
بابت آموزش عالی و کاملتون دستتون درد نکنه
رو سرور من دایرکت ادمین نصب هستش ، دیروز دیدم که کلی ایمیل میاد که یکی سعی داره با ssh به سرورم وصل بشه واسه همین گفتم بهتره پورت رو عوض کنم ، طبق همین آموزش من قبلا عوض کرده بودم و مشکلی هم نبود اما دیشب که عوض کردم رستارت که کردم دیگه ssh کار نکرد و همش هم ایمیل ه :
The service 'sshd' on server s1.mirrayane.com (http://s1.mirrayane.com) is currently down
میاد . حتی دوباره از داخل دایرکت ادمین پورت رو به 22 برگردوندم اما بازم ssh استارت نمیشه . ممنون میشم راهنماییم کنید

لطفا خطا رو بفرستید
این دستور را بزنید ببین خروجیش چی بهت می ده:
tail -f /var/log/secure

---
February 18th, 2013, 03:38
از یه منبع غیر معتبر خبر رسیده امروز تولد آرش عزیز هست .
براش آرزوی موفقیت دارم و سلامتی

پ ن : مهم نیست تولدش باشه یا نباشه امیدوارم سلامت و موفق باشه در همه ی لحظات .

MehrganWeb
February 26th, 2013, 16:35
مرسی از آموزش هزینه نقدی هم کمه
مرسی از شما
دوست عزیز آرش جان
امیدوارم در تمامی مراحل زندگیت موفق باشی

eskelet-sokhte
March 25th, 2013, 12:41
سلام.آرش جان تاپیک قدیمیه ولی واقعا جای تشکر داره.خیلی زحمت واسش کشیدی.امید وارم همیشه توی زندگیت موفق باشی...عیدت مبارک!!!

loversgod
March 29th, 2013, 00:11
سلام به همه دوستان
من موقع نصب دایرکت ادمین مشکل دارم.کار نصب که تموم میشه یه ارور میده که هاست نیم اشتباهه.ولی هم تو لایسنس و هم موقع خرید سرور همین هاست نیم رو زدم.

msmhost.net
April 30th, 2013, 01:42
با سلام و تشکر از لطف دوست عزیز که با آموزش خود به خیلی ها البه شاید ناراحت کننده باشه برای بعض ها همه بیشتر دوستان کمک کردند پیروز و موفق باشی دوست عزیز

al_ml2003
May 14th, 2013, 14:53
خیلی خیلی ازت ممنونم;;)

yareblogi
July 11th, 2013, 18:19
سلام من میخوام از هاست cpanel به سرور مجازی لینوکس انتقال بدم:-|

Arashdn
July 16th, 2013, 09:15
درود
چند ماهی می شد که به تاپیک سر نزده بودم.
از تمام دوستان عزیزی که تولدم رو تبریک گفتن یا از آموزش تقدیر کردم واقعا سپاس گزارم(افسوس که نمیشه جداگانه از تک تک عزیزان تشکر کنم)
خوشحالم که آموزشم برای کاربران مفید واقع شده و امیدوارم دوستان عزیز هم با نوشتن آموزش های جدیدتر باعث پیشرفت علم و دانش باشن.
با سپاس

netmelli
July 30th, 2013, 19:37

اول اینکه سلام
دوم اینکه یه تشکر عالی باید بکنم از آقا ارش
خیلی خوب بود
البته من همش رو نخوندم ولی هرجاش رو یه نگاه کردم حرف نداشت خدا وکیلی
یه نسخته پی دی اف ازش میخوام که وقتی متشری وی پی اس میفروشیم این رو هم بدیم بهش که دیگه هی سوال نکنه ، کچل شدیم به مولا:">
جدا از شوهی این لینک که کار نکرد برای دانلود دوستمون بالا گذاشته
یکی لینک دانلودش رو بده
اطلاعات آقا آرش هم توش باشه که مشتری بدونه کی نوشته این فابل آموزش رو
بازم ممنون از آقا ارش
خیلی حال دادی

se7en-host
August 3rd, 2013, 13:00
تشکر دوست عزیز

fr0nk
August 3rd, 2013, 13:48
[شرمنده بابت اسپم اما]فکر میکنم با این وضع شما ادامه بدی راحت بن میشی

هنوز تا 100 پست 31 پست مونده

alidini
August 18th, 2013, 19:38
سلام لطفا اگه امکانتش هست برای نهتر شدن تایپک در صفحه اول لیست بندی صورت بگیره و لینک هر آموزش رو برین روش
ممنون

amir_ng
September 5th, 2013, 11:29
سلام
من برای امن کردن پوشه tmp به مشکل برخوردم . بعد از وارد کردن دستور زیر میگه پوشه dev فضای کافی نداره
cd /dev

این هم اروری که میده

dd: writing `tmpMnt': No space left on device
951217+0 records in
951216+0 records out
974045184 bytes (974 MB) copied, 27.41 s, 35.5 MB/s

آیا امکانش هست تو مسیر دیگه ای این فایل رو ایجاد کنم؟
ممنون

support.servervd
September 6th, 2013, 13:51
سلام
ممنون از لطفت
واقعا زحمت میکشی
:101:=;

hfuhost
September 7th, 2013, 16:58
خیلی مفید بود دوست عزیز

ronaldo0571
October 29th, 2013, 02:17
دوستان ببخشید تاپیک رو بالا آوردم
کسی پی دی اف این آموزش رو داره؟
خیلی نیاز دارم
اگر دارید پیوست کنید
با تشکر پیشاپیش از دوستان

ToooPDL
October 29th, 2013, 02:46
دوستان ببخشید تاپیک رو بالا آوردم
کسی پی دی اف این آموزش رو داره؟
خیلی نیاز دارم
اگر دارید پیوست کنید
با تشکر پیشاپیش از دوستان

صفحه چهارم

persianmagic
October 29th, 2013, 12:01
صفحه چهارم

امضات رو تصحیح کن عزیز وگرنه بنت میکنند

mihandesign
December 10th, 2013, 18:19
wget: unable to resolve host address “layer1.cpanel.net”

یکی کمک کنه ممنون میشم.

InterServer.ir
December 10th, 2013, 19:03
wget: unable to resolve host address “layer1.cpanel.net”

یکی کمک کنه ممنون میشم.

احتمالا فایروال مشکل ساز شده

در صورتی که csf نصب شده دستور زیر را وارد کنید
csf -x
در صورتی که فایروال نصب نشده دستور زیر
service iptables stop

amirhosein1020
December 14th, 2013, 23:01
سلام دوستان
من یه آماتور آماتورم یه چندتا سوال دارم لطفا اگه در توانتون هست پاسخ بدید.
فرق بین اصول صفحات وب و
PHP ,MySQL,HTML,CSS,JavaScript چیه برای راه اندازی سایت باید حتما همه اینهارو وارد باشیم لطفا در این زمینه به خاختصار توضیح بدید.اگه بخایم مثلا یه برنامه بنویسیم و از عضویت دوباره از یک آی پی جلوگیری کنیم باید از چه مباحث استفاده کنیم مربوط به مباحث فوق میشود کلا برنامه نویسی PC با موارد فوق فرق داره؟؟؟؟
برای مثلا راه اندازی یه سایت فیلم و عکس و موزیک که فروم هم داشته باشه اگه 10-20 ترابایتم اطلاعات بخایم بریزیم توش باید چه چیزایی بگیریم حتما باید سرور اختصاصی بگیریم،قضیه سرور اختصاصی چیه و هارد سرور با هاستینگ در ارتباطه؟؟؟ اصن کار سرور اختصاصی چیه؟؟؟
آیا تو ایران میشه این سرور و هاست رو گرفت یا حتما باید از خارج از ایران باشه(شنیدم مسافت طولانی تری داره پس باسه ما نمیچربه) هزینه اش چطوریاست؟؟؟
آیا با آی پی ایرانی ها مشکل دارن یعنی تحریم هستیم یا نه؟؟؟(راستی این سایت رو برای ایرانی ها اگه بخایم بزنیم فقط اگه با آی پی ایرانی ها مشکل داشته باشن که دگ هیچی)

mihandesign
December 18th, 2013, 02:33
با سلام
من سی پنل رو نصب کردم و وارد whm شدم و همون جور که توی آموزش های تحت وب خوندم پیش رفتم اما وقتی مراحلی که بعد از اولین ورود به سی پنل رو انجام دادم ارور لایسنس اومده (Thank You for installing cPanel & WHM.)

ممنون میشم یکی کمک کنه.

mhiizadi
December 18th, 2013, 02:55
با سلام
من سی پنل رو نصب کردم و وارد whm شدم و همون جور که توی آموزش های تحت وب خوندم پیش رفتم اما وقتی مراحلی که بعد از اولین ورود به سی پنل رو انجام دادم ارور لایسنس اومده (Thank You for installing cPanel & WHM.

)

ممنون میشم یکی کمک کنه.

قبلا بر روی این ای پی وی اس تون سی پنل نصب شده؛ از سرویس دهنده بخواید که یک سرور مجازی دیگه با یک ای پی دیگه بهتون بده

mhiizadi
December 18th, 2013, 02:56
در ضمن ؛ شما میتونید از لینک زیر آی پی خودتون رو وارد کنید و چک کنید و مطمئن بشید :
License Verification - cPanel Inc.

راه دومم:

Make sure running this command as root on the server gives the IP that you expect: lynx -dump http://www.cpanel.net/showip.cgi.
Run the following as root on the server: /usr/local/cpanel/cpkeyclt.

muhsen
January 3rd, 2014, 18:02
با سلام به دوستان.
خواستم بدونم کسی میتونه utorrent برای سرورم نصب کنه قبلا نصب بوده اما به دلایلی مشکلاتی پیدا کرد و الان هم هرکاری میکنم نصب نمیشه.

faryspeed
February 14th, 2014, 10:47
با سلام به دوستان.
خواستم بدونم کسی میتونه utorrent برای سرورم نصب کنه قبلا نصب بوده اما به دلایلی مشکلاتی پیدا کرد و الان هم هرکاری میکنم نصب نمیشه.

اگه نمیخوای سیستم عامل عوض کنی توی ریجستری اسمشو سرچ کن و تمام فایل هاشو پاک کن و دوباره اقدام به نصب کن درست میشه
من هم مشکل اینطوری داشتم.

alavi24
February 28th, 2014, 23:46
من تازه دارم کار با سرور مجازی را شروع میکنم و در ضمن یه سرور مجازی هم خریداری کردم
یه سوال دارم اینه که من میخواهم این سرور مجازی را به چند بخش تقسیم کنم مانند سایت های فروش هاست(البته خودم 5 تا سایت دارم که همگی را میخواهم به سرور مجازی انتقال بدم) یعنی به هر کار بر یه کنترل پنل بدهم من میخواهم برای این منظور از Cpanel استفاده کنم من اگه Cpanel نسخه سرور مجازی را نصب کنم باید برای هر سایت دوباره Cpanel را نصب کنم اصلا این Cpanel که روی سرور مجازی نصب میشه مخصوص یه کاربر هست و باید جهت هر کاربر لایسنس بخرم؟
من خودم با پنل Cpanel کارکردم ولی میخواهم بدونم این پنلی که روی سرور مجازی نصب میشه چه فرقی داره مثلا میشه با آن فضای سرور را تیکه تیکه کرد و به هر کاربر سطح دسترسی داد و پنلی مانند همین پنل های که مانند طراحان سایت استفاده میکنند هست دیگه؟
یعنی الان اگه من 5 تا سایت به خواهم روی سرور مجازی با کنترل پنل Cpanel داشته باشم باید 5 تا لایسنس بخرم؟
باتشکر

besthosti.com
March 1st, 2014, 07:03
من تازه دارم کار با سرور مجازی را شروع میکنم و در ضمن یه سرور مجازی هم خریداری کردم
یه سوال دارم اینه که من میخواهم این سرور مجازی را به چند بخش تقسیم کنم مانند سایت های فروش هاست(البته خودم 5 تا سایت دارم که همگی را میخواهم به سرور مجازی انتقال بدم) یعنی به هر کار بر یه کنترل پنل بدهم من میخواهم برای این منظور از Cpanel استفاده کنم من اگه Cpanel نسخه سرور مجازی را نصب کنم باید برای هر سایت دوباره Cpanel را نصب کنم اصلا این Cpanel که روی سرور مجازی نصب میشه مخصوص یه کاربر هست و باید جهت هر کاربر لایسنس بخرم؟
من خودم با پنل Cpanel کارکردم ولی میخواهم بدونم این پنلی که روی سرور مجازی نصب میشه چه فرقی داره مثلا میشه با آن فضای سرور را تیکه تیکه کرد و به هر کاربر سطح دسترسی داد و پنلی مانند همین پنل های که مانند طراحان سایت استفاده میکنند هست دیگه؟
یعنی الان اگه من 5 تا سایت به خواهم روی سرور مجازی با کنترل پنل Cpanel داشته باشم باید 5 تا لایسنس بخرم؟
باتشکر
با سلام
در ابتدا شما نیاز به سرور مجازی با سیستم عامل لینوکس دارین که معمولا نسخه سنت او اس را نصب می کنند و سعی کنید که نسخه 6 را تهیه کنید.
سپس می توانید سی پنل را نصب کنید و از روی سی پنل برای هر کاربر هاست و دامین انها را به هاست متصل کنید همچنین نیاز است که برای هر سایت دامین انها را به روی دی ان اس هایی که سرور سی پنل داره و شما آنها را در سی پنل ساخته اید ست کنید .
نیاز نیست که برای هر کاربر به طور جداگانه سی پنل را نصب کنید و شما یک لایسنس ویژه سرور مجازی نهیه می کنید در صورتی که سرورتون مجازی هست و یا لایسنس ویژه سرور اختصاصی در صورتی که سرورتون اختصاصی هست و همچنین برای نصب سی پنل نیاز هست که رم حداقل 1 گیگ باشه در غیر اینصورت سی پنل نصب نمیشه و یا خوب کار نمی کنه بعد شما می توانید به ان تعداد سایت بر روی ان سرور تعریف کنید.
سی پنل فرقی نداره با همان پنلی که با ان کار کردین تنها تفاوت این هست که شما دارای امکنات بیشتر برای مدیریت هاست و سرور و همچنین پنل دبلیو اچ ام هستید که بر روی پورت معمولا 2087 هست و شما می توانید با ورود به ان با همان رمز ورود به سرور لینوکستون به مدیریت بپردازید و هاست جدید تعریف کنید ، دسترسی ها را تغییر بدهید و یا .....
در صورتی که این اموزش من برای شما کافی نبود با کمال میل پذیرای سوالات بعدی شما هستم ولی توصیه میشه که خودتون برید و یه سرچ بکنید در اینترنت مخصوصا سایت سازنده یعنی سایت سی پنل به نشانی cPanel Inc (http://www.cpanel.net)

alavi24
March 3rd, 2014, 13:45
سلام
ممنون از راهنمای کاملی که کردین.
هزینه لایسنس سی پنل سرور مجازی ماهانه 55 تومان هست که با توجه هزینه ماهانه اجاره سرور مجازی 30 تومان.باید ماهی 85000 تومان ماهانه پرداخت کنم که این برای من با صرفه نیست دوستان به جای سی پنل چیزه دیگه ای سراغ ندارید؟(نسخه نال شده میشه استفاده کرد)
باتشکر

viasky
March 3rd, 2014, 13:48
سلام
هزینه لایسنس سی پنل سرور مجازی ماهانه 55 تومان هست که با توجه هزینه ماهانه اجاره سرور مجازی 30 تومان.باید ماهی 85000 تومان ماهانه پرداخت کنم که این برای من با صرفه نیست دوستان به جای سی پنل چیزه دیگه ای سراغ ندارید؟(نسخه نال شده میشه استفاده کرد)
باتشکر
باسلام
می تونید از دایرکت ادمین و یا کلوکسو استفاده بفرمایید
از نال شده اصلا استفاده نفرمایید چون به دلایل زیادی مناسب نمی باشد
مخصوصا برای موارد تجاری
موفق باشید

alavi24
March 3rd, 2014, 14:23
باسلام
می تونید از دایرکت ادمین و یا کلوکسو استفاده بفرمایید
از نال شده اصلا استفاده نفرمایید چون به دلایل زیادی مناسب نمی باشد
مخصوصا برای موارد تجاری
موفق باشید
با سلام
پنل های سرور مجازی دایرکت ادمین و کلوکسو رایگان هستند و روی Centos6.4 نصب میشود و درضمن کدام یکی را پیش نهاد می کنید؟
باتشکر

shakari
March 3rd, 2014, 15:24
سلام
باتشکر

با سلام میتونید از دایرکت ادمین استفاده کنید که لایسینسش رو با 15 تومن میتونین سفارش بدین. موفق باشید سبد خرید - همارا سرور (http://www.my.hamaraserver.in/cart.php?gid=5)

viasky
March 3rd, 2014, 17:09
با سلام
پنل های سرور مجازی دایرکت ادمین و کلوکسو رایگان هستند و روی Centos6.4 نصب میشود و درضمن کدام یکی را پیش نهاد می کنید؟
باتشکر
بله نصب نخواهند شد
کلوکسو کاملا رایگان هست برای نصب که البته برای فعالیت تجاری پیشنهاد نمیشه
گزینه بهتر برای شما دایرکت ادمین هست که هزینه لایسنس زیر 20 هزار تومان و خیلی مناسب است
سوالی داشتید بنده در خدمتم

alavi24
March 3rd, 2014, 17:15
بله نصب نخواهند شد
کلوکسو کاملا رایگان هست برای نصب که البته برای فعالیت تجاری پیشنهاد نمیشه
گزینه بهتر برای شما دایرکت ادمین هست که هزینه لایسنس زیر 20 هزار تومان و خیلی مناسب است
سوالی داشتید بنده در خدمتم
ممنون هزینه آن ماهانه است ؟

viasky
March 3rd, 2014, 17:19
ممنون هزینه آن ماهانه است ؟
بله
البته در نظر داشته باشید
قبل از نصب باید لایسنس مربوط و با توجه به نسخه سیستم عامل باید تهیه بفرمایید
در زمان نصب مشخصات لایسنس از شما پرسیده خواهد شد
موفق باشید

shakari
March 3rd, 2014, 20:18
با من هستین؟
بله قیمت لایسینس دایرکت ادمین که تومن عرض کردم ماهانه هست.

در صورت درخواست سرو مجازی و کانفیگ رایگان دایرکت ادمین پذیرفته میشود.:x

BLACKY
March 9th, 2014, 03:08
18 صفحه خوندیم و دقیقا از زمان پایان آموزش پستهای اسپم همانند پست خودم تا صفحه 18 دیده میشه و افراد فاقد صلاحیتی دیده میشوند که بدیهی ترین اطلاهات هاستینگ رو ندارند و اقدام به ارسال پست کردند

از مدیران محترم شدیدانه تقاضا میکنم کلیه ی پستهای بعد از آموزش رو حذف و تاپیک رو قفل کنند تا وقت دوستان من جمله خودم گرفته نشه و مجبور نباشن تا صفحه ی 18 رو بخونن

آرش جان
همونطور که بزرگان ما فرمودند ذکات علم بازنشر آن است صمیمانه از شما تشکر میکنم و اگر سرکار بودم یا حداقل بیکار نبودم 30000 تومن بهت هدیه و هبه میکردم این لطف شما قابل قیاس نیست گرچه فعلا قادر به خرید سرور نیستم و از آخرین باری که کار هاستینگ کردم 12 سال میگذره و این آموزش شما بسیار خاطره زنده کرد و بسیار نکته به یادم انداخت

الان گرفتار یکی از دوستان هستم که بسیار بنده رو سر مسایلی مبرهن اذیت میکنند

دعا بفرمایید دوستان روزی ما زیاد شه
منهم اینجا در مشهد برای برکت در کارتون دعا میکنم

یا علی امیرالمومنین حیدر (ع) مددنا

روح الله هروی نژاد
16 اسفند 1392
3:07 صبح

key11
March 14th, 2014, 14:59
سعی کنید به هیچ وجه از کلوکسو استفاده نکنید

loveload
April 7th, 2014, 17:36
سلام کسی است کمکم کنه .

من طبق این اموزش پیش رفتم :

اقداماتی برای افزایش امنیت سرور مجازی لینوکس (http://forum.talahost.com/showthread.php?t=657)

میخواستم یوزر پیشفرض رو غیرفعال کنم و بجاش یک یوزر دیگه برای مدیریت سرور درست کنم . همه کارو انجام دادم . نمیدونم رمز و اشتباه زدم چی شده .

حالا وارد نمیشه با این کاربری جدید که درست کردم . ( با کاربری قبلی پیشفرض هم ارد نمیشه چون غیر فعال کردم .)

کسی بلده چطوری رمز کاربریمو ریست کنم ؟ یا قسمتی برای فورگت نداره ؟

متاسفان به کنترل پنل هم وارد نمیشه .:-s

( فقط با یوزر ادمین دایرکت ادمین وارد میشه تو ssh که اونم فقط به پوشه /home/user دسترسی داره و بس )

Dead.Zone
May 17th, 2014, 12:33
شرمنده این تاپیک رو بالا میارم !

shell access داره داریکت ادمینتون ؟

به نظرم باید بدید دوباره سیستم عامل بریزن براتون

تا اونجایی که من حدس میزنم ! شما یوزر ROOT رو غیر فعال کردید

و یک یوزر ساختید که دسترسی کامل به سرور نداره

قبل این کار باید برای یوزر مورد نظر دسترسی اعمال میکردید بعد یوزر ROOT رو غیر فعال و مسدود میکردین

amirazizi
June 8th, 2014, 00:34
ELS can have an alert email sent to you each time someone logs in as root

سلام.بنده دایرکت ادمین دارم اما اینم سوال اومد!!!!

mhiizadi
June 8th, 2014, 00:53
ELS can have an alert email sent to you each time someone logs in as root

اون قسمت که نوشته این سوال ...
مربوط به متن بالایشش هست
و اینکه ELS میتونه الرت بده وقتی کسی لاگین میده به ssh توی تمام ورژنای سنت او اس کار میکنه و ربطی به پنل نداره

فرهاد م
August 2nd, 2014, 01:07
Pdf کی داره؟ دانلود نمیشه

ممنون میشم کسی در اختیارم قرار بده

donale
August 8th, 2014, 02:32
Pdf کی داره؟ دانلود نمیشه

ممنون میشم کسی در اختیارم قرار بده

تو صفحه 4 هستش می تونی دانلود کنی

http://www.webhostingtalk.ir/images/misc/paperclip.png فایل های پیوست شده

http://www.webhostingtalk.ir/images/attach/zip.gif 0gbqz69sc83uzvm98kp.zip (http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f10/2951d1312579209-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%82%D8%AF%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D9%82%D8%AF%D9%85-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-0gbqz69sc83uzvm98kp-zip) (979.8 کیلو بایت, 4630 نمایش)

seoli
October 3rd, 2014, 14:58
با عرض سلام و خسته نباشید .و در صورت امکان منبع و کتاب فارسی آموزش راه اندازی و نگهداری و مدیریت سرور معرفی کنی (http://tablokar.ir)د . که پنل مدیریتش هم directadmin باشه . ممنون

amir_ng
November 13th, 2014, 16:17
کتاب فارسی فکر نکنم داشته باشه

21tarh
November 28th, 2014, 00:00
سلام اقایون انشالله حالتون خوب باشه یه سوال داشتم اونم اینکه که میخوام هاست های که از سرور میدم مخصوص دی چت باشه نمیدونم اسم دی چت رو شندید یا نه یه بک اپ چت روم است نیاز به هاست کانفینک شده داره باید چطوری سرور رو کانفینک کنم تا اون بک اپ جواب بده خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

script
January 4th, 2015, 13:32
مقاله خیلی خوب و کار آمدی بود
موفق باشید

teymoori
October 5th, 2016, 11:25
سلام دوستان ما تمام آموزش های مربوط به لینوکس (https://polserver.net/) و دایرکت ادمین (https://polserver.net/)، همه مطالب در مورد Host و... را در سایت polserver.net (https://polserver.net/)مشاهده کنید
همچنین میتونین Host با نازل ترین قیمت رو خریداری کنید با بهترین پشتیبانی (https://polserver.net/)
برای ورود به سایت اینجا (https://polserver.net/) یا روی لینک بالا کلیک کنید

- - - Updated - - -

سلام دوستان ما تمام آموزش های مربوط به لینوکس (https://polserver.net/) و دایرکت ادمین (https://polserver.net/)، همه مطالب در مورد Host و... را در سایت polserver.net (https://polserver.net/)مشاهده کنید
همچنین میتونین Host با نازل ترین قیمت رو خریداری کنید با بهترین پشتیبانی (https://polserver.net/)
برای ورود به سایت اینجا (https://polserver.net/) یا روی لینک بالا کلیک کنید

MαHDi
October 12th, 2016, 02:24
با سلام

دوستان برای نگهداری یک سرور اختصاصی (سخت افزارشو) چه چیزهایی باید بلد باشیم
میخوام یک سایت وردپرسی ایجاد کنم اما به فضای زیادی نیاز دارم..
میخوام اگر بشه نگهداری از سرور رو از پایه یاد بگیرم میشه منابعشو بهم بگید و باید از کجا شروع کنم
:53:

hostorder
October 12th, 2016, 02:52
واقعا تاپیکی خوبی هست
چون خواستم همیشه راحت به این تاپیک دسترسی داشته باشه تاپیک رو دارم بالا میارم

TZHOST
July 19th, 2017, 14:26
سلام
اگه یه مطلبی هم در خصوص مجازی ساز های vmware , kvm و ... هم اینطوری کامل قرار بدن خیلی خوب میشه .
با سپاس

amirb322
February 1st, 2018, 12:19
خیلی اموزش خوب و جامعی بود
ولی آیا نیاز نداره که به روز بشه؟
من میخوام یک وی پی اس نصب کنم
ما با پلسک کار میکنیم برای پنل
حتما اموزش پلسک رو میذار براتون
ولی کلا تاپیک فک کنم اپدیت نیاز داره

ramun123
February 19th, 2018, 13:36
با تشکر از راهنمایی خوب و مفیدتان.بسیااررر کاربردی بود برای بنده

unique2017
April 15th, 2018, 15:51
مدیریت سرور دقیقا به چه کار می آید؟

unique2017
April 23rd, 2018, 12:53
آموزش آنلاین هم دارین؟

unique2017
April 28th, 2018, 13:41
خیلی عالی بود

unique2017
May 1st, 2018, 10:17
آموزش آنلاین هم دارین؟

fidergroup.com
May 9th, 2018, 23:30
با عرض سلام خدمت همه عزیزان بنده در زمینه کابینتهای کلاسیک (http://fidergroup.com/2017/04/09/cabinetchoobi/) و صفحات کورین (http://fidergroup.com/2017/04/19/pricecorian/) فعالیت دارم خوشحال میشم امری بود در خدمت باشم.باتشکر

toorjoor
August 6th, 2018, 22:27
سلام بینهایت سپاس بابت اموزش خوبتون

- - - Updated - - -

سپاااس فراوان بابت سایت و اموزش خوبتون

حسين77
August 13th, 2018, 20:06
سلام
اموزش اتو ریبوت putty رو در ساعت مشخص میخاستم
اگه کسی دستورشو داره بده ممنون میشم

takmizbannet
August 15th, 2018, 15:36
سپاس بابت آموزش های خوبتون اگر بشه تاپیکی جدا برای سوالات ایجاد کنید خیلی بهتره

sima963
October 15th, 2018, 18:02
سلام تقریبا اموزش خوبی بود

dr-heidari
October 16th, 2018, 10:35
ممنون از اطلاعات مفید و به روزتون
موفق باشید
زیبایی صورت (http://dr-heidari.ir/%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD-%D8%AE%D9%88%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA/)

1eng.ir
October 16th, 2018, 10:40
ممنون از اطلاعات مفید و به روزتون
موفق باشید
زیبایی صورت (http://dr-heidari.ir/%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD-%D8%AE%D9%88%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA/)

به عطا سلام برسون
بگو سعی کنه کارمندای پلشت استخدام نکنه

مرسی

toorjoor
October 16th, 2018, 14:56
خیلی خیلی عااالی بود ممنون.
ببخشید یک سوال اگه یک فایلی را توی پنل پاک کنیم میتونیم اون را برگردونیم؟
و اگر اره به چگونه؟