PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسی میزان فروش گیفت کارتهای استورها

mri_6889
October 21st, 2013, 18:07
سلام دوستان.
تعدادی از سایتهای اینترنتی در حال حاضر در حال فروش کارتهای گیفت شرکتهای مختلف میباشند. مثل گیفت کارت iTunes و Google Play و Microsoft و PlayStationNetwork و Skype و... البتّه تعداد فروشندگان آنها به نسبت Visa و Master بسیار کم است.
آیا این نوع گیفت کارتها، بخصوص مثلا از نوع گیفت iTunes و Google Play در ایران آنقدرها مشتری دارند که کارتها روی دستمون نمونه یا اینکه با بالا پایین شدن قیمت ارز(مثلاً کاهش قیمت آن)، ضرر نکنیم؟
مثلاً کارتهای iTunes برای خرید آهنگ و نرم افزارهای اپل است. امّا واقعاً چند درصد دارندگان گوشی و تبلت از محصولات این شرکت در ایران استفاده میکنند؟ آیا تاکنون آماری در این زمینه وجود داشته است؟ تعداد(یا درصد) دارندگان iDevice که حاضر میشوند مثلاً بابت خرید یک نرم افزار از استور اپل پول بپردازند در ایران چقدر است؟!
با توجّه به رواج بسیار گسترده‌ی نرم افزارهای کپی شده و روشهای هک و کرک و جیلبریک و... که در ایران بر روی دستگاه‌های موبایل و کنسول بازی اجرا میشود، چند درصد دارندگان این دستگاه‌ها مشتری کارت PlayStationNetwork و Google Play و Microsoft خواهند بود؟

من مقایسه کردم، مثلاً هزینه تماس با اسکایپ خیلی بیشتر از هزینه تماس با کارتهای VoIp رایج در کشور میباشد! دقّت کنید که سرجمع هزینه‌ها را میگویم. چون در کارتهای معمولی هزینه تماس درون شهری با شماره تلفن کارت+هزینه مکالمه خود کارت را داریم. امّا در تماس با Skype هزینه‌ی اینترنت پر سرعت با کیفیت که گران است+هزینه تماس با اسکایپ که اگر گرانتر از هزینه کارت تلفن نباشد، کمتر هم نیست. با توجّه به این موضوع چند درصد افراد واقعاً از اسکایپ برای تماسهای غیر تصویری(تماس با تلفن) که نیاز به شارژ دارد استفاده میکنند؟

لطفاً اگر اطّلاعات، تجربه، تفکّر، احساس، خیال یا هرچیز مفید دیگری دارید، با سایرین به اشتراک بگذارید.
ممنون

mri_6889
October 23rd, 2013, 16:34
همچنان منتظر نظرات شما هستم.

besthosti.com
October 23rd, 2013, 16:41
من همواره اسکایپ خود را شارژ می کنم چون هم از اینترنت وای فایی که شرکت اسکایپ قرار داده استفاده میکنم و هم از تماس ان استفاده می کنم .
برای من که هر دو روز یک باز به ایران زنگ میزنم و با خانواده خود صحبت می کنم و همچنین از آفرهایی که در سایت اسکایپ موجود است (البته این افرها برای همه کشورها فعال نیست و فقط بعضی از کشورها که در سایت اسکایپ به انها اشاره شده است )استفاده می کنم به طور مثال تماس نامحدود به تلفن ثابت که بسیار برای من مناسب است .

و اما در مورد سوال های دیگر شما درباره این که چند درصد از گیفت کارت استفاده میکنند ،
وقتی که شما بخواهید ویزا کارت سفارش دهید ،ویزا بدون هیچ موجودی حداقل هزینه ان 50 هزار تومان است ولی اگر بخواهید که ان را 10 دلار شارژ نمایید باید حداقل هزینه 30 هزار تومان را هم اضافه کنید .
ولی وقتی که شما از گیفت کارت استفاده میکنید فقط هزینه موجودی را میدهید بطور مثال گیفت کارت ایتونر هزینه ای برابر 35 هرار تومان دارد .
در کل به نظر من استفاده از این گیفت کارت ها مفید تر از استفاده از کارت های اعتباری است .

majidisaloo1
October 23rd, 2013, 16:54
من همواره اسکایپ خود را شارژ می کنم چون هم از اینترنت وای فایی که شرکت اسکایپ قرار داده استفاده میکنم

.

سلام
میشه در این مورد توضیح بدهید؟

besthosti.com
October 23rd, 2013, 16:56
سلام
میشه در این مورد توضیح بدهید؟
در چه موردی توضیح بدهم ؟

majidisaloo1
October 23rd, 2013, 16:57
که چطوری از اینترنت اسکایپ استفاده میکنید

besthosti.com
October 23rd, 2013, 17:02
شرکت اسکایپ به میزانی که شارژ میکنی به همون مقدار اجازه میده که از اینترنت وای فای استفاده کنی و این قراردادی است که بین شرکت اسکایپ و ارایه دهنده های مختلف در سراسر دنیا بسته شده است .
من البته برای اینترنت گوشی از اسکایپ ئای فای استفاده می کنم که بسیار ارزان تر هم تموم میشه چون اینترنت را حجمی نمیده بلکه اینترنت را اعتباری میده .
برای کسب اطلاعات بیشتر https://support.skype.com/en/faq/FA10008/what-is-skype-wifi
WiFi - Wireless Internet Access from WiFi Hotspots - Skype (http://wifi.skype.com/)
حالا من نمیدونم این قابلیت در ایران فعال است یا خیر
برای استفاده بر روی موبایل اپلیکیشن مخصوص داره که باید از اون استفاده کنید .

persianmagic
October 23rd, 2013, 17:06
شرکت اسکایپ به میزانی که شارژ میکنی به همون مقدار اجازه میده که از اینترنت وای فای استفاده کنی و این قراردادی است که بین شرکت اسکایپ و ارایه دهنده های مختلف در سراسر دنیا بسته شده است .
من البته برای اینترنت گوشی از اسکایپ ئای فای استفاده می کنم که بسیار ارزان تر هم تموم میشه چون اینترنت را حجمی نمیده بلکه اینترنت را اعتباری میده .
برای کسب اطلاعات بیشتر https://support.skype.com/en/faq/FA10008/what-is-skype-wifi
WiFi - Wireless Internet Access from WiFi Hotspots - Skype (http://wifi.skype.com/)
حالا من نمیدونم این قابلیت در ایران فعال است یا خیر
برای استفاده بر روی موبایل اپلیکیشن مخصوص داره که باید از اون استفاده کنید .

کاملا واضح هست که این قابلیت تو ایران فعال نیست.حتی اسکایپ روی اکثر isp ها ***** شده و قابل دتسرسی نیست