PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با وی پی اس اوبونتو، خیلی فوری

CANOR
March 29th, 2010, 19:40
سلام دوستان
یک مشکل خیلی مهم برام پیش اومده، خواهش میکنم راهنماییم کنید

من یک وی پی اس با سیستم عامل اوبونتو خریدم ولی هیچ یک از دسترسی های روت رو ندارم. هیچ کامندی اجرا نمیشه و دائما اکسس دیناید و پرمیژن دیناید میده.
یوزر نیم هم root نیست. در صورتیکه جاهای دیگه از root به عنوان یوزرنیم وی پی اس استفاده میکنند.
به کسی که وی پی اس رو ازش خریدم هم گفتم، میگه موقع نصب اجازه ساخت یوزر روت رو بهش نمیداده!

لطفا کمکم کنید. این مشکل چجوری حل میشه؟ اصلا حل میشه؟

ممنون

AfraWeb.net
March 29th, 2010, 19:58
به کسی که وی پی اس رو ازش خریدم هم گفتم، میگه موقع نصب اجازه ساخت یوزر روت رو بهش نمیداده!

لطفا کمکم کنید. این مشکل چجوری حل میشه؟ اصلا حل میشه؟

ممنون

جالبه کسی که وی پی اس رو ساخته و فروخته به شما نمیتونه مشکل شما رو حل کنه اون دوستان باید چطوری مشکل رو حل کنند . چرا از سنتوز استفاده نمیکنید ؟
بهترین راه این هست که بگید یه وی پی ای دیگه با سیستم عامل سنتوز 5 32 بیتی براتون درست کنند و اینکه سعی کنند اینطور مشکلات رو برای شما حل کنند چون واقعا وقتی دسترسی به سرور نداشته باشید حل کردن مشکل امکان پذیر نخواهد بود

Sajad
March 29th, 2010, 20:22
sudo بذارید اول دستورات.
su root فکر کنم باید میزدی وقتی زدی اگه موفق بود بعدش بزن passwd اگه موفق بود یه پسورد بزن اینتر که میکنی دوباره از نو پسورد بزن. بعدش باید بتونی با یوزر روت و این پسوردی که انتخاب کردی وارد بشی. ممکنه هم این روش جواب نده!

CANOR
March 29th, 2010, 21:38
جالبه کسی که وی پی اس رو ساخته و فروخته به شما نمیتونه مشکل شما رو حل کنه اون دوستان باید چطوری مشکل رو حل کنند . چرا از سنتوز استفاده نمیکنید ؟
بهترین راه این هست که بگید یه وی پی ای دیگه با سیستم عامل سنتوز 5 32 بیتی براتون درست کنند و اینکه سعی کنند اینطور مشکلات رو برای شما حل کنند چون واقعا وقتی دسترسی به سرور نداشته باشید حل کردن مشکل امکان پذیر نخواهد بود
اول بهش گفتم centos نصب کنه، ولی گفت مجازی ساز ما با centos سازگار نیست!

sudo بذارید اول دستورات.
su root فکر کنم باید میزدی وقتی زدی اگه موفق بود بعدش بزن passwd اگه موفق بود یه پسورد بزن اینتر که میکنی دوباره از نو پسورد بزن. بعدش باید بتونی با یوزر روت و این پسوردی که انتخاب کردی وارد بشی. ممکنه هم این روش جواب نده!
ممنون
ولی جواب نمیده. موقعی که پسورد رو وارد میکنم این پیغام رو میده
su: Authentication failure

Sajad
March 29th, 2010, 21:44
بعد از su root که اینتر کردید پسورد ندید. و خالی اینتر کنید ببینید لوگین میشه یا نه !

CANOR
March 30th, 2010, 00:59
بعد از su root که اینتر کردید پسورد ندید. و خالی اینتر کنید ببینید لوگین میشه یا نه !

نه، بازم همون ارور رو میده
ممکنه مشکل از نسخه اوبونتو باشه؟ بهش بگم فدورا نصب کنه؟
centos هم که نمیتونه نصب کنه

Sajad
March 30th, 2010, 01:08
دقیقا مشکلش چی هست که ابونتو نمیتونه نصب کنه ؟
خودتون پنل برای ریبیلد ندارید ؟
ربطی به سیستم عامل نداره ! مشکل از نصب کنندس.

CANOR
March 30th, 2010, 01:28
راستش من میخوام ibsng نصب کنم.
توی این تاپیک هم مطرح کردم : مشکل با وی پی اس اوبونتو، خیلی فوری (http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,13178.0.html)
گفته که اوبونتو به صورت پیش فرض استفاده از کاربر root رو غیر فعال کرده
پنل هم ندارم متاسفانه.

packsaft
March 30th, 2010, 01:41
سلام

تو ssh اینو بزن sudo -i

بعد پسوردی که برای ورود به ssh داری رو وارد کن بعد تکرار پسورد

بعد passwd root رو بزن ازت پسورد جدید رو میخواد پسوردی که میخوای برای روت وارد کن بعد دوباره تایید کن

حالا میتونی با روت لاگین بشی

CANOR
March 30th, 2010, 03:08
بعد از وارد کردن فرمان sudo -i پسورد رو که وارد میکنم از من تکرار پسورد رو نمیخواد و بر میگرده به کامند لاین

packsaft
March 30th, 2010, 05:09
بعد از وارد کردن فرمان sudo -i پسورد رو که وارد میکنم از من تکرار پسورد رو نمیخواد و بر میگرده به کامند لاین

به احتمال قوی پسوردی که میزنین درست نیست دقت بیشتری به خرج بدین

CANOR
March 30th, 2010, 05:26
پسورد درسته
خیلی خیلی عجیبه. این سرور به هیچ صراطی مستقیم نیست

packsaft
March 30th, 2010, 05:40
پسورد درسته
خیلی خیلی عجیبه. این سرور به هیچ صراطی مستقیم نیست

در اینصورت بهتره بگین یه سیستم عامل سالم نصب کنن بعدشم بخواین براتون یوزر روت درست کنن

manwe
July 8th, 2010, 15:03
خیلی تاپیک عطیقه بود پاک کردم پست رو

Online24
July 10th, 2010, 16:56
sudo -s

http://07.img98.com/out.php/i146519_ubunto.jpg

good luck

nekooee
April 15th, 2012, 06:50
چون برای root پسوور نگذاشتین su عمل نمیکنه. شما این رو بزنید:
sudo su
بعد رمزتون رو بزنید عمل میکنه

astro.alireza
May 25th, 2012, 01:19
ابونتو وقتی نصب می شه همون اول یه یوزر با دسترسی پایین درست می کنه و به شما می ده. برای اینکه دسترسی روت رو روش فعال کنید باید به روت پسورد بدید با دستور زیر
sudo passwd
از شما پسورد یوزر فعلی رو می پرسه
بعد ۲ بار پسورد جدید روت رو می پرسه که با وارد کردنش روت برای شما فعال میشه
بعد با دستور زیر می تونید به یوزر روت لاگین کنید
su

ilmavps
May 25th, 2012, 01:44
سلام
اگر هنوز به نتیجه نرسیدید
به شخصی که ازشون وی پی اس تهیه کردید بفرمایید این دستورات را از طریق ترمینال وارد کنند

sudo -i
وارد کردن پسورد همان یوزری که وارد شدید
passwd root
وارد کردن پسورد جدید