PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد تنظیمات اولیه dns در whm

irantk
March 28th, 2010, 21:24
سلام دوستان عزیز
من بالاخره موفق شدم CPANEL را نصب کنم که مشکلاتی در مسیر برام گیش اومد که با کمک دوستان حل شد
و یه سریمشکلات دیگه هم هست که همینجا میپرسم
مثال

ای پی سایت من مثلا هست 127.0.0.1 , و دامینم هست test.com و هاست نیمم هست server.test.com

از کنترل پنل هیپر وی ام قبل از نصب سیپل هاست نیم را server.test.com تنظیم کردم
و موقع نصب سیپنل ازم دی ان اس خواست که ns1.test.com انتخاب کردم
و مراحل نصب را کامل کردم
و در کنترل پنل دامینم هم در قسمت Add New Child Name Server
در قسمت Host Name همون چیزی را نوشتم که در هیپر وی ام ست کرده بودم یعنی server.test.com
و در قسمت Ip Address هم همون ایپی نوشتم که مربوط به هاست هست
ایا این تنظیمات را درست انجام دادم؟
ایا در قسمت دی ان اس های دامین اصلی که test.com هست هم باید دی ان اس هایی بنویسم ؟
چون وقتی این دی ان اسی که در سیپنل ست کردم(ns1.test.com) بجای دی ان اس های قبلی دامین در کنترل پنل دامین بزارم این ارر را میده
[r5] Error Message: Duplicate values for Nameserver

و از کجا بدونم دی ان اسی های که در سیپنل گذاشتم درست کار میکنه
ممنون میشم در مورد تنظیمات دی ان اس در whm و وصل شدن به دامین یکمی راهنمایی کنید

Sajad
March 28th, 2010, 21:29
و در کنترل پنل دامینم هم در قسمت Add New Child Name Server
در قسمت Host Name همون چیزی را نوشتم که در هیپر وی ام ست کرده بودم یعنی server.test.com
و در قسمت Ip Address هم همون ایپی نوشتم که مربوط به هاست هست
این مراحل رو برای ns1 و ns2 هم باید انجام بدید.

irantk
March 29th, 2010, 01:41
میشه کامل توضیح بدید؟
چون تازه کارم نمیدونم چطوری

Sajad
March 29th, 2010, 08:10
شما این تاپیک رو بخون: http://www.webhostingtalk.ir/f56/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-dns-%D8%A8%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85-whm-5227/
مخصوصا این پست رو: http://www.webhostingtalk.ir/f56/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-dns-%D8%A8%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85-whm-5227/index2.html#post48304
دفعات بعد هم اول سرچ بعد تاپیک.
قفل شد.