PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : با فروشندگان متفرقه خدا حافظی کنید !!!

serverstar.ir
October 16th, 2013, 10:20
با سلام

با تدبیر و حرکت ارزشمندی که پلیس محترم فتا اخیرا اتخاذ کرده فروشندگان متفرقه هاستینگ باید از این بازاری که به ... کشیدند خدا خافظی کنند

متاسفانه طی چند سال اخیر بازار هاستینگ به بیراهه کشیده شده
افراد زیادی بدون دانش فنی که فقط میتونند یک تمپلیت آماده رو لود کنند و آی پی عوض کنند با اجاره یک سرور و یا ارائه سرور بصورت نمایندگی هم باعث بی اعتمادی کاربران به فروشندگان هاستینگ و هم قیمت هایی که این فروشندگان نمیدونیم از کجا در میارند شدیم !!!

برخی از این فروشندگان هم که ماشاالله کم نیستند پول از چه کاربرانی که نخوردند و غیب نشدند!

با این کار هم این بازار چهار چوب با برنامه پیدا میکنه هم کاربران میتونند با اعتماد خرید کنند و هم کسانی که وافعا علم این کار رو دارند میتونند کار کنند

بدون شک خیلی از همکاران و کاربران از این حرکت استقبال میکنند

این خبر رو کپی نکردم بنده حظورا رفتم چون خودشون تماس گرفتند خواستند تا برم این همان ساماندهی هست که دارند انجام میدهند برخی از همکاران رفتند و دیگر کسانی هم که نرفتند باهاشون تماس میگیرند
مدارک قانونی ثبت شرکت و مشخصات شخصی مدیر عامل و ... + ( ریز فعالیت کاری وارد جزئیات نمیشم ) رو میخوان خلاصه باید قانونی و ثبت شده باشند افرادی که دارند کار میکنند

گفتند به کسانی که میشناسید بگید خودشون بیان خودشونو معرفی کنند اگر نیان خودمون باهاشون تماس میگیریم که بیان !

باید بین کسی که علم این کار رو داره زحمت کشیده و هزینه کرده و کسی که تازه از راه رسیده یک فرق بزرگ باشه

بنده به شخصه از این حرکتشون خیلی راضی هستم و بهشون خسته نباشید میگم

SniTomb
October 16th, 2013, 10:27
درود بر شما

لینک خبر هم قرار بدید لطفا :53:

besthosti.com
October 16th, 2013, 10:37
به نظر من حركت ارزشمندي است كه پليس فتا انجام ميده
بازار هاستينگ به يك سروساماني خواهد رسيد

GateFa
October 16th, 2013, 10:55
این حرکت دقیقا چی هست؟!

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

shivahost
October 16th, 2013, 11:00
حرکت هر چه هم باشد نمی تواند وضعیتی که شما از آن ناراحت هستید سر و سامان دهد..... می دونی چرا؟ چون خیلی ها که دنبال خرید سرور و هاست هستند خودشان از فتا فرارین...

parsvia
October 16th, 2013, 11:08
این حرکت چی هست؟ خبر از کجاست؟ آیا برای فعالیت باید از جای خاصی مجوز بگیریم از این به بعد؟
لطفا بیشتر توضیح بدید

bia2znd
October 16th, 2013, 11:09
سلام
بنده متوجه نشدم این حرکت ارزشمند چی هست ؟
از کدام منبع اعلام شده
ملاک چی هست ؟
...

paradiseserver
October 16th, 2013, 11:20
طرح ساماندهی هاستینگ ها اگر اشتباه نکنم از سال پیش شروع شد
یک قوانین 17 گانه هم بود که تا الان عملی نشده

GateFa
October 16th, 2013, 11:24
منظورتون این ها هست:

رئیس کمیسیون فضای مجازی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، اخیرا با اعلام شرایط ارائه خدمات میزبانی وب و ثبت دامنه گفته است : این شرایط که در 17بند تشریح شده، حداقل‌های کیفی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات میزبانی وب و ثبت دامین است. مهرداد سیجانی افزود : طی این مدت فعالان و شرکت‌های مختلف با مراجعه به سازمان، برای احراز شرایط حداقل کیفی فعالیت خود مراجعه کرده و برخی نیز به عضویت سازمان نصر تهران درآمده‌اند.
به گفته سیجانی، حدود 200 فعال در حوزه میزبانی وب در ipهای کشور فعالیت‌ می‌کنند که پیگیری و تشویق سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از فعالان این حوزه برای استاندارد کردن فعالیت‌شان همچنان ادامه دارد.
پیمان نورایی - مسوول کارگروه زیرساخت کمیسیون فضای مجازی - که پیش از این از اجرای طرح "ارائه نشان اعتماد" به شرکت‌های حوزه خدمات میزبانی وب خبر داده بود، با اشاره به 17 شرط یاد شده، برای ساماندهی فعالیت در این حوزه گفت: این 17بند، حداقل شرایط برای دریافت نشان اعتماد درحوزه ارائه خدمات میزبانی وب و ثبت دامنه است و شرکت‌ها با رعایت این شروط، می‌توانند تنها یک ستاره از طرح نشان اعتماد را دریافت کنند.
نورایی ادامه داد : با اجرایی شدن طرح نشان اعتماد، قطعا شرکت‌ها برای دریافت مراتب بالاتر (ستاره)، نیازمند رعایت شروط تکمیلی خواهند بود.
طبق اعلام شرایط ارائه خدمات میزبانی وب و ثبت دامنه توسط روابط عمومی سازمان نظام صنفی حداقل‌های کیفی ارائه خدمات میزبانی وب و ثبت دامین که از سوی کمیسیون فضای مجازی سازمان نصر استان تهران منتشر شده، به شرح زیر است :
1. شرکت ارائه‌دهنده خدمات باید ثبت شده باشد.
2. شرکت عضو شاخه حقوقی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان مربوطه باشد.
3. شرکت دارای رتبه‌بندی معتبر از شورای عالی انفورماتیک کشور باید یا دارای لیست بیمه و کد اقتصادی باشد.
4. شرکت در سامانه مالیات بر ارزش افزوده ثبت‌نام کرده و گواهی مربوطه را ارائه دهد.
5. ساعات اداری شرکت در وب‌سایت رسمی آن شرکت مشخص و مجموع این ساعات از 40 ساعت در هفته بیشتر باشد.
6. نام ثبتی شرکت در وب‌سایت به همراه ایمیل و نشانی و تلفن ثابت (نه همراه) درج شده باشد.
7. شرکت باید شرایط سرویس خدمات میزبانی وب مصوب سازمان نظام صنفی را در وب‌سایت خود قرار داده و طبق آن اقدام به سرویس‌دهی کند.
8.مشخصات پلن‌های میزبانی وب و تعرفه‌های خدمات به صورت بروز روی وب‌سایت مشخص شده باشد.
9.امکان پاسخ‌گویی به صورت حضوری در محل شرکت در ساعات اداری وجود داشته باشد.
10.کارشناس فروش تمام وقت جهت رسیدگی به درخواست‌ها و پاسخ‌دهی به صورت تلفنی و حضوری وجود داشته باشد.
11. شرکت دارای پورتال کاربران با قابلیت ورود مشترکان به آن جهت مشاهده و انجام اموری مانند تمدید سرویس‌ها را داشته باشد.
12. نحوه به‌کار گیری و وجود اطلاعات (شامل فایل‌ها، ایمیل‌ها‌ و دیتابیس‌ها) و برنامه زمان‌بندی آنها مشخص بوده و توسط کاربران قابل مشاهده باشد.
13. شرکت دارای پورتال پشتیبانی و سیستم تیکت جهت پاسخ‌گویی باشد.
14. شرکت دارای بخش رسیدگی به شکایات در پورتال پشتیبانی بوده یا دارای ایمیل اختصاصی جهت رسیدگی به شکایات باشد.
15. شرکت باید ظرف مدت حداکثر 24 ساعت پاسخ اولیه درخواست‌های کتبی (مبتنی بر ایمیل با تیکت) مربوط به پشتیبانی فنی را ارسال کند. منظور از پاسخ اولیه، پاسخی است که توسط نیروی پشتیبانی سطح 1 شرکت ارسال شده و به معنی ارجاع آن به سطوح بالاتر پشتیبانی یا شروع عملیات لازم مربوط به درخواست است.
16. جهت بررسی این امر یک ایمیل حاوی یک لینک به صورت اتفاقی به ایمیل پشتیبانی متقاضی ارسال می‌شود و زمان بین ارسال ایمیل تا کلیک روی لینک به عنوان زمان پاسخ اولیه در نظر گرفته می‌شود.
17. کارشناس پشتیبانی تمام وقت مستقر در محل شرکت حضور داشته و برقراری ارتباط تلفنی با کارشناس پشتیبانی در تمام ساعات اداری مقدور باشد.

paradiseserver
October 16th, 2013, 11:57
منظورتون این ها هست:

رئیس کمیسیون فضای مجازی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، اخیرا با اعلام شرایط ارائه خدمات میزبانی وب و ثبت دامنه گفته است : این شرایط که در 17بند تشریح شده، حداقل‌های کیفی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات میزبانی وب و ثبت دامین است. مهرداد سیجانی افزود : طی این مدت فعالان و شرکت‌های مختلف با مراجعه به سازمان، برای احراز شرایط حداقل کیفی فعالیت خود مراجعه کرده و برخی نیز به عضویت سازمان نصر تهران درآمده‌اند.
به گفته سیجانی، حدود 200 فعال در حوزه میزبانی وب در ipهای کشور فعالیت‌ می‌کنند که پیگیری و تشویق سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از فعالان این حوزه برای استاندارد کردن فعالیت‌شان همچنان ادامه دارد.
پیمان نورایی - مسوول کارگروه زیرساخت کمیسیون فضای مجازی - که پیش از این از اجرای طرح "ارائه نشان اعتماد" به شرکت‌های حوزه خدمات میزبانی وب خبر داده بود، با اشاره به 17 شرط یاد شده، برای ساماندهی فعالیت در این حوزه گفت: این 17بند، حداقل شرایط برای دریافت نشان اعتماد درحوزه ارائه خدمات میزبانی وب و ثبت دامنه است و شرکت‌ها با رعایت این شروط، می‌توانند تنها یک ستاره از طرح نشان اعتماد را دریافت کنند.
نورایی ادامه داد : با اجرایی شدن طرح نشان اعتماد، قطعا شرکت‌ها برای دریافت مراتب بالاتر (ستاره)، نیازمند رعایت شروط تکمیلی خواهند بود.
طبق اعلام شرایط ارائه خدمات میزبانی وب و ثبت دامنه توسط روابط عمومی سازمان نظام صنفی حداقل‌های کیفی ارائه خدمات میزبانی وب و ثبت دامین که از سوی کمیسیون فضای مجازی سازمان نصر استان تهران منتشر شده، به شرح زیر است :
3. شرکت دارای رتبه‌بندی معتبر از شورای عالی انفورماتیک کشور باید یا دارای لیست بیمه و کد اقتصادی باشد.
4. شرکت در سامانه مالیات بر ارزش افزوده ثبت‌نام کرده و گواهی مربوطه را ارائه دهد.
5. ساعات اداری شرکت در وب‌سایت رسمی آن شرکت مشخص و مجموع این ساعات از 40 ساعت در هفته بیشتر باشد.
6. نام ثبتی شرکت در وب‌سایت به همراه ایمیل و نشانی و تلفن ثابت (نه همراه) درج شده باشد.
7. شرکت باید شرایط سرویس خدمات میزبانی وب مصوب سازمان نظام صنفی را در وب‌سایت خود قرار داده و طبق آن اقدام به سرویس‌دهی کند.
8.مشخصات پلن‌های میزبانی وب و تعرفه‌های خدمات به صورت بروز روی وب‌سایت مشخص شده باشد.
10.کارشناس فروش تمام وقت جهت رسیدگی به درخواست‌ها و پاسخ‌دهی به صورت تلفنی و حضوری وجود داشته باشد.
11. شرکت دارای پورتال کاربران با قابلیت ورود مشترکان به آن جهت مشاهده و انجام اموری مانند تمدید سرویس‌ها را داشته باشد.
12. نحوه به‌کار گیری و وجود اطلاعات (شامل فایل‌ها، ایمیل‌ها‌ و دیتابیس‌ها) و برنامه زمان‌بندی آنها مشخص بوده و توسط کاربران قابل مشاهده باشد.
14. شرکت دارای بخش رسیدگی به شکایات در پورتال پشتیبانی بوده یا دارای ایمیل اختصاصی جهت رسیدگی به شکایات باشد.
15. شرکت باید ظرف مدت حداکثر 24 ساعت پاسخ اولیه درخواست‌های کتبی (مبتنی بر ایمیل با تیکت) مربوط به پشتیبانی فنی را ارسال کند. منظور از پاسخ اولیه، پاسخی است که توسط نیروی پشتیبانی سطح 1 شرکت ارسال شده و به معنی ارجاع آن به سطوح بالاتر پشتیبانی یا شروع عملیات لازم مربوط به درخواست است.
16. جهت بررسی این امر یک ایمیل حاوی یک لینک به صورت اتفاقی به ایمیل پشتیبانی متقاضی ارسال می‌شود و زمان بین ارسال ایمیل تا کلیک روی لینک به عنوان زمان پاسخ اولیه در نظر گرفته می‌شود.
17. کارشناس پشتیبانی تمام وقت مستقر در محل شرکت حضور داشته و برقراری ارتباط تلفنی با کارشناس پشتیبانی در تمام ساعات اداری مقدور باشد.

سلام
بله دقیقا منظور بنده همین خبربود
بنده خودم دنبال این کار هستم ولی در بعضی از مسائل کمی سخت گیری میکنند

mohammad50
October 16th, 2013, 11:58
باید سازمانی باشه به فروشندگان هاست ها و خدمات اینترنتی نظارت کنه . خیلی کلاهبرداری زیاد شده توی اینترنت ...

DeLtAvPs
October 16th, 2013, 12:22
سلام
بله دقیقا منظور بنده همین خبربود
بنده خودم دنبال این کار هستم ولی در بعضی از مسائل کمی سخت گیری میکنند

داداش میشه جاهای سختشو بگی؟ که خواستیم بریم اون قسمت هاش حواسمون باشه
البته چند تای اولی سخته
مثلا سازمان نظام صنفی رو که پرس و جو کرده بودم گفتند مدیرعامل باید مدرکش کارشناسی باشه! حالا کارشناسی ادبیات هم فرق نداره!

fanous_m
October 16th, 2013, 12:27
طرح خوبی هست
ولی فضای اینترنت خیلی وسیع تر از اون هست که بخوایم بگیم میشه کنترل کرد
مثل این میمونه بگیم بساطی های کنار خیابون دیگه کار نباید کنند
یا فروشندگان داخل مترو دیگه نباید فروشندگی کنند

آیا واقعا دیگه جنس نمی فروشند؟

ولی میشه کاری کرد که کنار کار اون ها که گند زدند به این بازار یا بازار stable برای فروشندگان مجاز ایجاد کرد که بتوانند به بهترین شکل کاسبی خودشون را بکنند

RoobinaServer
October 16th, 2013, 12:43
به نظر من طرح خوبیه اما چشمم آب نمیخوره و میدونم به مشکل میخورند سرویس دهنده ها.

مثلا فروش سرور مجازی الان ممنوع شده و دقیقا شرایطی هست که اینماد گذاشته که بعد از رعایت آن میشه به صنف رایانه ای درخواست مجوز داد.

عملا زیر مجموعه صنف نباید سرور مجازی بفروشه.

و خیلی محدودیت های دیگر.

کسایی که نشستند تصمیم میگیرند به جرات میگم از فضای اینترنتی و خرید و فروش های آن هیچ اطلاعاتی ندارند و حداکثر اطلاعات آنها در حد یک مغازه کامپیوتری هست و هنوز کار یک شرکت هاستینگ را درک نمیکنند

یا مثلا همین الان یک نکتش به نظرم مشکل داشت :

میشه یکی به بنده بگه کدام بانک 24 ساعته داره خدمات میده که واحد فروش خدمات بده ؟

واحد فروش رابطه کاملا مستقیم با بانک داره و وقتی مشکلی در پرداخت و ... پیش بیاد که نشه از طریق بانکداری اینترنتی پیگیری کرد باید از طریق خود بانک پیگیری بشه که ساعات اداری فقط فعال هستند.

یک سوال :

میشه به من یکی بگه خود مخابرات ساعت 3 صبح پهنای باند میفروشه که مشتری سفارش داد کارشناس فروش به آن رسیدگی بکنه ؟

:-|

و هزاران سوال و مشکلات دیگر هست این میان به نظر من بیشتر از خوشحال شدن به خاطر این طرح باعث ناراحتیه :)

کلا درکی از هاستینگ هیچ کدام ندارند.

یا حق

shahab-f
October 16th, 2013, 12:51
راه قطعی ای برای حل این مشکل نیست .
باید به همه فرصت داد همین بزرگ های هاستینگ کشور روزی یک مبتدی بیشتر نبودند . شما خودت وقتی اومدی تو این بازار حرفه ای بودی (یا اصلا الان هستی؟) ؟ یا به مرور زمان تجربه کسب کردی ؟ خوده بنده هم 5 سال قبل هیچی اطلاعاتی در مورد هاستینگ نداشتم ولی الان خداروشکر به خیلی مسائل مسلط هستم. خود شمال دوست داشتی چند سال قبل که تجربه ای نداشتی به این شکل باهاتون برخورد شه ؟ اگر این برخود با شما می شد الان به تجربه ای که الان دارید می رسیدید؟ ( بنده نمیدونم دقیقا چقدر دانش فنی دارید و قطعا داشنی که الان دارید با داشنی که برای اولین بار داشتید قابل مقایسه نیست) .
باید به همه فرصت داد مشتری ای که سرش کلاه میره از بی دقتی و کم دانشی خودش هست (به بازار هاستینگ هم ربطی نداره همجا به همین شکله)
فروشنده ها هم نباید نگران د-زدیده شدن مشتریاشون باشند برای کسی که معتبر باشه و کار بلد همیشه مشتری هست . اون هایی که مشکل دارند همیشه از این مسئل حراسونند

یا حق

GateFa
October 16th, 2013, 12:53
@ roobina

فکر میکنم تمام وقت، منظورشون وقت اداری باشه.

RoobinaServer
October 16th, 2013, 13:01
@ roobina

فکر میکنم تمام وقت، منظورشون وقت اداری باشه.

اتفاقا منظورشون را بلد هستند درست بیان کنند و منظورشون ساعت اداری نبوده مورد 17 را ببینید.

پشتیبانی همیشه باید باشه اما ساعت اداری هم پاسخ گویی تلفنی و حضوری داشته باشه. اگر منظور از تمام وقت ساعت اداری بود میگفتند :

17. کارشناس پشتیبانی در تمام ساعات اداری مستقر در شرکت حضور داشته و برقراری ارتباط تلفنی با کارشناس پشتیبانی مقدور باشد.

جملات بالا باید دقیق باشه و اگر یک موقع شکایتی یا چیزی باشه یه یک وکیل هم این متن قوانین را نشان دهید منظور را نگاه نمیکنه و میگه معنیش 24 ساعته هست.

البته شاید هم هنوز بنده درست متوجه نشدم اما مطمئن هستم منظور از تمام وقت حداقل ساعت اداری نیست وگرنه ذکر میکردند ساعت اداری همانطور که بقیه موارد را ذکر کردند.

به نظر من اصلا وضع قوانین توسط کسایی که درس خواندند فقط و حتی نت هم نیامدند ببیند چه خبره کار درستی نیست و نتیجه نمیده و باید از افراد با تجربه کاری در همین ضمینه استفاده کنند.(همیشه هم همینطور بوده)

یا حق

paradiseserver
October 16th, 2013, 13:06
داداش میشه جاهای سختشو بگی؟ که خواستیم بریم اون قسمت هاش حواسمون باشه
البته چند تای اولی سخته
مثلا سازمان نظام صنفی رو که پرس و جو کرده بودم گفتند مدیرعامل باید مدرکش کارشناسی باشه! حالا کارشناسی ادبیات هم فرق نداره!

بیشتر سختی ها مربوط به سازمان نظام صنفی می باشد
باید حتما مدارک مرتبط با رایانه ارائه کنیم که بنده مدرک مرتبط ندارم
البته شهر با شهر فرق دارد باید به سازمان نظام صنفی شهر خودتان مراجعه کنید تا از اوضاع با خبر شوید

DeLtAvPs
October 16th, 2013, 13:54
بیشتر سختی ها مربوط به سازمان نظام صنفی می باشد
باید حتما مدارک مرتبط با رایانه ارائه کنیم که بنده مدرک مرتبط ندارم
البته شهر با شهر فرق دارد باید به سازمان نظام صنفی شهر خودتان مراجعه کنید تا از اوضاع با خبر شوید

من هفته پیش سوال کردم
گفتم مدرکم دیپلمه اما خوب سابقه فعالیتم زیاده ( البته بدون مدرک) باید چکار کنم
گفت باید مدیرعامل کارشناسی داشته باشه فرقی نمیکنه چی باشه فقط کارشناسی!
گفت دیپلم 10 سال سابقه کار و فوق دیپلم هم سال باید سابقه کار داشته باشه

paradiseserver
October 16th, 2013, 13:57
من هفته پیش سوال کردم
گفتم مدرکم دیپلمه اما خوب سابقه فعالیتم زیاده ( البته بدون مدرک) باید چکار کنم
گفت باید مدیرعامل کارشناسی داشته باشه فرقی نمیکنه چی باشه فقط کارشناسی!
گفت دیپلم 10 سال سابقه کار و فوق دیپلم هم سال باید سابقه کار داشته باشه

به ما گفتند از شرکت های همکار تاییدیه بگیرید که 10 سال سابقه کار دارید

tizparvaz
October 16th, 2013, 14:01
در کل موارد بالا واسه این افرادی که این قوانین رو گذاشتن فقط یک چیز مهمه اونم همون بندیه که مربوط به مالیات میشد بقیه چیزا اهمیتی نداره
صنفی که الان خیلی درآمدهای خوبی دارن اما بدون 1% مالیات فعلا فقط هاستینگ هت فکر میکنم و متوجه این قضیه شدن و میخوان به یک نحوی بتونن مالیاتشونرو بگیرن

RoobinaServer
October 16th, 2013, 18:40
ق
به ما گفتند از شرکت های همکار تاییدیه بگیرید که 10 سال سابقه کار دارید

میگفتید باشه حتما شرکت های همکار (رقیب کاری) هم تایید کردند.

یا حق

paradiseserver
October 16th, 2013, 18:42
ق

میگفتید باشه حتما شرکت های همکار (رقیب کاری) هم تایید کردند.

یا حق

حرف درستی میزنید ولی کو گوش شنوا ؟
در ایران هیچ چیز روی روال نیست

nightman
October 16th, 2013, 20:04
منظورتون این ها هست:

وااااااااااااااااااااای خدا مردم از خنده
دوباره یک بی سواد پشمالو مدیر ی جایی شد قانون از خودش در کرد

laser1
October 16th, 2013, 20:20
نه تنها فتا بلکه هیچ پلیسی تا شکایتی نشه پیگیری نمیکنن

laser1
October 16th, 2013, 20:22
وااااااااااااااااااااای خدا مردم از خنده
دوباره یک بی سواد پشمالو مدیر ی جایی شد قانون از خودش در کرد

احسنت
یکی از بی سواد ترین این پشمالو ها رئیس انجمن بازی های رایانه ایه ( دیدیش یارو چه چلمنیه ؟؟ فرق گیمپد از آفتابه تشخیص نمیده)
از این ها زیاد هست تو این مملکت

AbtinServer
October 16th, 2013, 20:40
خیلی هم عالی
اینجوری حداقلش اینه که این پیاز فروشا که دارن سرور میفروشند و بعد یه مدت دو دره میکنند باید یه تکانی به خودشون بدن و جبهشون رو معلوم کنند

AbtinServer
October 16th, 2013, 21:26
و عالی ترش این هست که کار شما هم تعطیل میشه ( عالی ترش = خواستم قافیه جور در بیاد :ی وگرنه عالی نیست باعث تاسفه :) )

.:: فـــروش ســـرور مـــجازی بـــا مــــنابع اخـــتصاصــی از کــانــادا و آلمان ::.
Yahoo ID : AbtinServer
آبتین سرور | میزبانی وب | هاست دانلود | سرور مجازی |دامنه (http://www.abtinserver.com/)

یا حق

زشته شما که ندونسته ما رو هم جمع بستی . من حداقلش اینه که دو سال کارم سرور مجازیه و تخصصم لینوکس هست. این دامین فقط واسه اینه که تو این سایت کمی کارهای متفرقه هم انجام میشه. سایت اصلی بنده نماد دو ستاره داره. و فکر نمیکنم این به شما مربوط باشه که در مورد کار شخصی قضاوت کنید که کارش چی هست و چی نیست. هر زمان که پستی از بنده دیدن که کاربری شاکی بوده اونوقت میتونید نظر بدید.
شما که دم از حرفه ای بودن میزنید متاسفم که انقد بچگانه برخورد میکنید.
پیروز باشید :) )

viasky
October 16th, 2013, 21:37
من که واقعا حوصله ام سر گفت!
نمی دونم چرا داخل 4 سال حتی 1 نفر نیودم از ما شکایت کنه داخل انجمن یکم مورد توجه قرار بگیریم@-)

RoobinaServer
October 16th, 2013, 21:39
زشته شما که ندونسته ما رو هم جمع بستی . من حداقلش اینه که دو سال کارم سرور مجازیه و تخصصم لینوکس هست. این دامین فقط واسه اینه که تو این سایت کمی کارهای متفرقه هم انجام میشه. سایت اصلی بنده نماد دو ستاره داره. و فکر نمیکنم این به شما مربوط باشه که در مورد کار شخصی قضاوت کنید که کارش چی هست و چی نیست. هر زمان که پستی از بنده دیدن که کاربری شاکی بوده اونوقت میتونید نظر بدید.
شما که دم از حرفه ای بودن میزنید متاسفم که انقد بچگانه برخورد میکنید.
پیروز باشید :) )

عجب : O

بله مربوط نیست فقط در عالم همکاری خواستم به این نکته هم دقت کنید که فکر کنم نباید میگفتم. (معذرت) :)

بنده دم از حرفه ای بودن نزدم - به هرحال ممنون از لطف شما :)

پاسخی بیشتر ندارم مشخص هست :

به نظر من طرح خوبیه اما چشمم آب نمیخوره و میدونم به مشکل میخورند سرویس دهنده ها.

مثلا فروش سرور مجازی الان ممنوع شده و دقیقا شرایطی هست که اینماد گذاشته که بعد از رعایت آن میشه به صنف رایانه ای درخواست مجوز داد.

عملا زیر مجموعه صنف نباید سرور مجازی بفروشه.

و خیلی محدودیت های دیگر.

.:: فـــروش ســـرور مـــجازی بـــا مــــنابع اخـــتصاصــی از کــانــادا و آلمان ::.
Yahoo ID : AbtinServer
آبتین سرور | میزبانی وب | هاست دانلود | سرور مجازی |دامنه (http://wWw.AbtinServer.Com)

چه قدر زود قضاوت میکنید :)

به هر حال اگر بر خورد به هتون که بگم سرور مجازی ایران ممنوع شده معذرت خواهی میکنم.

یا حق

KIACOMPANY
October 16th, 2013, 21:40
و عالی ترش این هست که کار شما هم تعطیل میشه ( عالی ترش = خواستم قافیه جور در بیاد :ی وگرنه عالی نیست باعث تاسفه :) )

یا حق

پست بسیار نا شایستی بود. هیچ کس در جایگاهی نیست که در مورد دیگران قضوت کنه دوست عزیز ;)

RoobinaServer
October 16th, 2013, 21:43
پست بسیار نا شایستی بود. هیچ کس در جایگاهی نیست که در مورد دیگران قضوت کنه دوست عزیز ;)

شما هم زود قضاوت کردید

پاسخ http://www.webhostingtalk.ir/f41/94840/index4.html#post896348 را که همین الان فرستادم بخونید در کل پاک میکنم مشکلی نیست نمیدونستم هشدار دادن در یک زمینه به یک همکار این همه دردسر داره (تا امروز نداشته، این 1 مورد ...).

بنده هیچ قضاوتی نکردم یک قانونی هست فروش سرور مجازی ممنوعه فقط به ایشون اطلاع دادم و دوستانی که میخوانند تاپیک را.

یا حق

AbtinServer
October 16th, 2013, 21:44
عجب : O

بله مربوط نیست فقط در عالم همکاری خواستم به این نکته هم دقت کنید که فکر کنم نباید میگفتم. (معذرت) :)

چه قدر زود قضاوت میکنید :)

به هر حال اگر بر خورد به هتون که بگم سرور مجازی ایران ممنوع شده معذرت خواهی میکنم.

یا حق

جناب سجادی به من بر نخورد چون پروتر از این حرفام :دی ولی جدا از شما این انتظار نمی رفت.
در هر صورت موفق باشید :)

RoobinaServer
October 16th, 2013, 21:46
جناب سجادی به من بر نخورد چون پروتر از این حرفام :دی ولی جدا از شما این انتظار نمی رفت.
در هر صورت موفق باشید :)

شما فروشنده سرور مجازی هستید و سرور مجازی ممنوع شده فقط ذکر کردم اگر این طرح اجباری بشه و 100% پیگیری بشه باید فروش سرور مجازی جمع بشه 100%

هر موقع مطلبی باشه چه برای بنده چه برای همکاران به همدیگر اطلاع میدیم و اشتباه کردم کلا تو این تاپیک ذکر کردم -

حتی هم ذکر کردم باعث تاسفه که جمع بشه سرور مجازی - در کل مهم نیست.

پست پاک شد.

امیدوارم به انحراف نره تاپیک.

یا حق

serverstar.ir
October 16th, 2013, 21:55
این خبر رو کپی نکردم بنده حظورا رفتم چون خودشون تماس گرفتند خواستند تا برم این همان ساماندهی هست که دارند انجام میدهند برخی از همکاران رفتند و دیگر کسانی هم که نرفتند باهاشون تماس میگیرند
مدارک ثبت شرکت و مشخصات شخصی و ... + ( ریز فعالیت کاری ) رو میخوان خلاصه باید قانونی و ثبت شده باشند افرادی که دارند کار میکنند

گفتند به کسانی که میشناسید بگید خودشون بیان خودشونو معرفی کنند اگر نیان خودمون باهاشون تماس میگیریم که بیان !

خلاصه بنده به شخصه از این حرکتشون خیلی راضی هستم و بهشون خسته نباشید میگم

serverstar.ir
October 16th, 2013, 22:31
حرکت هر چه هم باشد نمی تواند وضعیتی که شما از آن ناراحت هستید سر و سامان دهد..... می دونی چرا؟ چون خیلی ها که دنبال خرید سرور و هاست هستند خودشان از فتا فرارین...

خریدار ارتباط با فروشنده نداره قرار هست فروشندگان تفکیک بشن

nightman
October 17th, 2013, 00:05
نه تنها فتا بلکه هیچ پلیسی تا شکایتی نشه پیگیری نمیکنن

سرور یکی از هاستینگ هارو زدم با خاک یکسان کردم طرف رفت شکایات کرد پیدام کرد بم گفتن به کلانتری شماره ... خودتو معرفی کن ازت یک سری سوال داریم
واسم وقت دادگاه گذاشتن الان ۳ بار نامه اومده دم در خونه هیچ کی به هیچ کی نیست منم اصلا نرفتم جلسه دادگاه رو جالبیش اینجاست این اتفاق مال یک سال و نیم پیشه یعنی طرف بعد یک سال و نیم نتونسته کاری کنه حالا پلیس میخاد با کسایی که هیچ شکایتی ازشون نیست برخورد کنه؟ :63:

poriya_hashie
October 17th, 2013, 00:12
واقعا خندم میگره از کسایی که همچین پست هایی میزنند!

ساماندهی! میشه مثل جریان وی پی ان قانونی

دوست عزیز استارتر عزیز و بقیه دوستانی که الان روشن فکر شدید

خود شما هستید که به

فروشندگان متفرقه به حرف استارتر نمایندگی میدید
مگر غیر از اینه؟

مگر خودتون روز اول غیر از این بودید؟

مشکل از خود فروشنده ها هست که به هرکسی نمایندگی میدند و به هر کسی سرور می فروشند
:)

و هی دارید میگید ساماندهی و خوشحالی می کنید 80% کسایی که سرور مجازی و هاستینگ می فروشند در امدشون از همین فروشندگان متفرقه و کسایی که برای عبور از فی___ استفاده میکنند هست :)

serverstar.ir
October 17th, 2013, 00:19
دوستان الان بحث خریدار نیست بحث فروشنده هست

شمایی که میگید این پست اشتباه هست به نظر شما فروشندگان متفرقه که باعث نابسمانی این حرفه و خیلی موارد بالا کشیدن پول چند تا کاربر بیچاره باید به کارشان ادامه بدند ؟؟؟

mohammad50
October 17th, 2013, 00:20
در هر کاری بی منظمی باشد پیشرفت نخواهد کرد . بی نظمی در این کار نیز فراوان هست و باید ساماندهی گردد.
این یک امر طبیعی هست که کسانی که اقدام به فروش سرور و هاست می کنند باید شبانه روزی پشتیبانی کنند یعنی 24 ساعته آماده پاسخگویی به مشکلات مشتریان باشند .

viasky
October 17th, 2013, 00:22
واقعا خندم میگره از کسایی که همچین پست هایی میزنند!

ساماندهی! میشه مثل جریان وی پی ان قانونی

دوست عزیز استارتر عزیز و بقیه دوستانی که الان روشن فکر شدید

خود شما هستید که به

فروشندگان متفرقه به حرف استارتر نمایندگی میدید
مگر غیر از اینه؟

مگر خودتون روز اول غیر از این بودید؟

مشکل از خود فروشنده ها هست که به هرکسی نمایندگی میدند و به هر کسی سرور می فروشند

و هی دارید میگید ساماندهی و خوشحالی می کنید 80% کسایی که سرور مجازی و هاستینگ می فروشند در امدشون از همین فروشندگان متفرقه و کسایی که برای عبور از فی___ استفاده میکنند هست :)

شما درست می فرمایید
اما لطفا این دو مورد و باهم مقایسه کنید
یکی رشته مثلا کامپیوتر خونده یا داره می خونه ( حتی مقطع کاردانی یا حتی دیپلم)
دستش خالیه و تجربه کاری نداره اما با الفبای کار آشناست
نمایندگی میگیره و چون به رشته مورد علاقه خودش هم مربوط میشه خیلی زود پیش رفت میکنه
اما شما فکر میکنید چند درصد از این نمایندگان در حال حاضر اینجوری هستن؟
75 درصد فقط به دنبال سود شخصی هستن و حتی به یک قدم پیش رفت هم فکر نمی کنن و هرجا پول باشه به همون سو کشیده می شود
و نکنه جالب اینجاست که این دوستان در رشته های بسیار شیرینی مثل - عمران - نساجی - حساب داری و در بهترین حالت دانشجوی رشته برق هستن
به نظر شما این دو مورد مثل هم هستن؟

mohammad50
October 17th, 2013, 00:22

یعنی شما میگی قبل از دادن نمایندگی برای محک زدن دانش طرف کنکور بگیرند ؟ :))

poriya_hashie
October 17th, 2013, 00:23

شمایی که میگید این پست اشتباه هست به نظر شما فروشندگان متفرقه که باعث نابسمانی این حرفه و خیلی موارد بالا کشیدن پول چند تا کاربر بیچاره باید به کارشان ادامه بدند ؟؟؟

باز حرف خودتون رو زدید این میشه مشکل اون اشخاصی که دنبال ارزونی هستند و فکر نمیکنند باید درست تحقیق کنند که از جایی که جواب داده خریداری کنند

ولی بازار شما خراب میشه
مشکل فروشنده های اصلی است که به هرکسی با 10.000 ت نمایندگی میدید

serverstar.ir
October 17th, 2013, 00:28
باز حرف خودتون رو زدید این میشه مشکل اون اشخاصی که دنبال ارزونی هستند و فکر نمیکنند باید درست تحقیق کنند که از جایی که جواب داده خریداری کنند

ولی بازار شما خراب میشه
مشکل فروشنده های اصلی است که به هرکسی با 10.000 ت نمایندگی میدید

اون کسی که با 10 تومن نمایندگی میده خودش تو این باغ حساب نمیشه !!!

poriya_hashie
October 17th, 2013, 00:29
شما درست می فرمایید
نمایندگی میگیره و چون به رشته مورد علاقه خودش هم مربوط میشه خیلی زود پیش رفت میکنه
75 درصد فقط به دنبال سود شخصی هستن و حتی به یک قدم پیش رفت هم فکر نمی کنن و هرجا پول باشه به همون سو کشیده می شود
و نکنه جالب اینجاست که این دوستان در رشته های بسیار شیرینی مثل - عمران - نساجی - حساب داری و در بهترین حالت دانشجوی رشته برق هستن

کامپیوتر چه ربطی به هاستینگ داره عزیز منم رشتم معماری هست ولی توی اینترنت هم یک کارایی میکنم! دلیل نمیشه
هر وقت رشته دانشگاهی مختص کار هاستینگ توی کشور داشتیم بله این حرف شما درسته

رشته کامپیوتر هم زیر شاخه داره اگر سخت افزار هستید که باید چیزی تولید کنید که فکر نکنم ایران ...
اگر نرم افزار و برنامه نویس هستید بازم ایران ...

یعنی مستقیم بگم رشته بیخودی توی ایران هست
چون با یک اموزشگاه از بیرون میشه مدرک گرفت

من به شخصه لیسانسه مملکت رو دیدم توی آژانس داره کار میکنه پس اونم نباید توی آزانس باشه؟ چون رشته تحصیلیش چیز دیگه ای هست؟

poriya_hashie
October 17th, 2013, 00:30
اون کسی که با 10 تومن نمایندگی میده خودش تو این باغ حساب نمیشه !!!

اقا 40000 هزار تومن خوبه؟

سرور 500,000
کجا و 40ت کجا
هر چند رنجش رو من دیدم از 25 هست
ولی خوب کلا وقتی همچین چیزی هست خود فروشنده ها هم مقصر هستند

poriya_hashie
October 17th, 2013, 00:31
یعنی شما میگی قبل از دادن نمایندگی برای محک زدن دانش طرف کنکور بگیرند ؟ :))

نه خیر کنکور نگیرند ولی شمایی که هاستینگ دارید به چه دلیل دارید نمایندگی میدید میشه بپرسم؟

viasky
October 17th, 2013, 00:33
کامپیوتر چه ربطی به هاستینگ داره عزیز

دوستان خودتون قضاوت بفرمایید
دوست دارم نظرات شما هم بدونم در این باره
mohammad50
October 17th, 2013, 00:35
نه خیر کنکور نگیرند ولی شمایی که هاستینگ دارید به چه دلیل دارید نمایندگی میدید میشه بپرسم؟

چرا نباید بدیم ؟
ایرانسل شارژ میفروشه چرا نمایندگی میده ؟

nightman
October 17th, 2013, 00:38

تا بد نباشه خوب معنی پیدا نمیکنه بزار مشتری بره هاست سالی ۱۰۰۰ تومان رو بخره سرش کلاه بره تا اون موقع راضی بشه از یک جای خوب هاست سالی ۲۰۰۰۰۰ تومان رو بخره

vp_server
October 17th, 2013, 00:38
رشته تخصصی نرم افزار و سخت افزار ربطی به هاستینگ ندارد
گفته شما در صورتی صحیح هست که دروسی تخصصی در این موضوع در دانشگاه تدریس شود
مهندس نرم افزار مملکت وقتی توانایی روشن کردن کامپیوتر را ندارد (نه همه ! ) شما از تخصص هاستیگ حرف میزنید؟

serverstar.ir
October 17th, 2013, 00:39
کامپیوتر چه ربطی به هاستینگ داره عزیز منم رشتم معماری هست ولی توی اینترنت هم یک کارایی میکنم! دلیل نمیشه
هر وقت رشته دانشگاهی مختص کار هاستینگ توی کشور داشتیم بله این حرف شما درسته

رشته کامپیوتر هم زیر شاخه داره اگر سخت افزار هستید که باید چیزی تولید کنید که فکر نکنم ایران ...
اگر نرم افزار و برنامه نویس هستید بازم ایران ...

یعنی مستقیم بگم رشته بیخودی توی ایران هست
چون با یک اموزشگاه از بیرون میشه مدرک گرفت

من به شخصه لیسانسه مملکت رو دیدم توی آژانس داره کار میکنه پس اونم نباید توی آزانس باشه؟ چون رشته تحصیلیش چیز دیگه ای هست؟

رشته تحصیلی کامپیوتر یعنی پاس کردن چند تا کتاب قدیمی اونم به زور هست
بنده لیسانس کامپیوتر رو گرفتم تنها چیزی که به دردم خورده همون داس خودمونه که تو مدرسه یاد دادند وقی کسی میگه من خودم لیسانس کامپیوترم حالیمه دلم میخواد از پنجره بندازمش پایین !!!

بنده بعد از 8 سال کار کردن تجربی بصورت تخصصی و حرفه ای نه تعویض ویندوز و سخت افزار !!! تو زمینه نرم افزار سخت افزار و شبکه فهمیدم که لیسانس کامپیوتر به درد لای جرز نمیخوره البته همه رشته ها تو ایران همینن !!!

مدرک دانشگاهی هیچ ارزشی نداره کسی که میاد تو این کار باید علم این کار رو داشته باشه نه لیسانس کامپیوتر

poriya_hashie
October 17th, 2013, 00:40
هیچ ربطی نداره دوست عزیز کامپیتر یک چیز تجربی هست و هر کسی میتونه توش تخصص پیدا کنه
من دیدم کسی رو که رشته تحصیلیش نر افزار بوده

بهش بگو برو برام یک چیزی دانلود کن میگه نمیتونم!

این حرف زمانی هست که توی ایران رشته جدا برای این کار باشه اون موقعه حرف شما درسته عزیز

میاد میگید من تخصصم هاستینگ هست مجازی ساز هست

ما توی این کار داریم کسایی که واقعا حرفه ای هستند یعنی همشون کامپوتر خوندن؟

viasky
October 17th, 2013, 00:40

من از همه معذرت می خوام وقعا اصلا قصد جسارت ندارم و اکثر دوستان من و میشناسن
ولی عزیزم بله مهندسی که میره لیسانس یا مهندسی و از دانشگاه آزاد - پیام نور - علمی کاربردی... فلان شهرستان که اسمش ما اصلا نشنیدم
با معدل 12 میگیره
مشخصه چکار میشه....
بنده راه دوری هم نیستم همین ایران قبل گوش شما
دانشگاه فردوسی مشهد - 60 ورودی بودیم با هم ورودی بهمن - 2سال بعد با وجود اینکه تعداد واحد های پاس شده به 45 تا هم نرسیده بود
به راحتی 30 نفر استخدام رسمی و اکثر اونایی هم که فعال بودن با معرفی دانشگاه به ارگان های خصوصی و نیم دولتی استخدام شدن
تعداد کمی قصد کارآفرینی دارن و تعدای هم همون اول اخراج شدن

خواهش میکنم واقع بین باشید
امکان نداره شما خوب درس بخونی و کار بلد باشی اما بی کار بمونی
یعنی مثلا شما یک متخصص باشی که با سادترین شکل لینوکس و کامل بلدی در محدوده شبکه ( فقــــــط لینوکس) معدل هم 16 هست

دوستان یعنی واقعا همچین فردی بی کار می مونه به نظر شما؟
شما بگید خواهشا
ممنون میشم

poriya_hashie
October 17th, 2013, 00:41
بنده لیسانس کامپیوتر رو گرفتم تنها چیزی که به دردم خورده همون داس خودمونه که تو مدرسه یاد دادند وقی کسی میگه من خودم لیسانس کامپیوترم حالیمه دلم میخواد از پنجره بندازمش پایین !!!
بنده بعد از 8 سال کار کردن تجربی بصورت تخصصی و حرفه ای نه تعویض ویندوز و سخت افزار !!! تو زمینه نرم افزار سخت افزار و شبکه فهمیدم که لیسانس کامپیوتر به درد لای جرز نمیخوره البته همه رشته ها تو ایران همینن !!!

مدرک دانشگاهی هیچ ارزشی نداره کسی که میاد تو این کار باید علم این کار رو داشته باشه نه لیسانس کامپیوتر

دقیقا منم همین حرف رو زدم دیگه :دی

poriya_hashie
October 17th, 2013, 00:44
چرا نباید بدیم ؟
ایرانسل شارژ میفروشه چرا نمایندگی میده ؟

ایرانسل زمانی که نمایندگی میده
نماینده هاشم چک میکنه

1-دفتر دارند
2-دانش دارند

اگر فقط شارژ میده شارژها سورس دار میکنه سریال قرار میده براشون که کسی سو استفاده کرد پیداش کنند

vp_server
October 17th, 2013, 00:45
یعنی مثلا شما یک متخصص باشی که با سادترین شکل لینوکس و کامل بلدی در محدوده شبکه ( فقــــــط لینوکس) معدل هم 16 هست
شما بگید خواهشا
ممنون میشم
دوست من
واقع بین یاشید
مهم نیست کار بلد باشید
مهم نیست تخصص داشته باشید
مهم نیست در بهترین دانشگاه تحصیل کرده باشید
و ...
مهم این است که شما
۱-عرضه کار کردن داشته باشید
۲-پارتی داشته باشید

بله کار هست! منکر این قضیه نیستم !
چندین ... سال پیش اداره برق یک شهرستان استخدامی داشت
مدرک لبسانس (!)
بعد از آمدن نتایج امتحان
به هر کدام از مهندسان مملکت یک دسته بیل دادند و گفتند زمین رو برای نصب دکل بکنید
شما حاضر به کندن هستید؟

poriya_hashie
October 17th, 2013, 00:46
من از همه معذرت می خوام وقعا اصلا قصد جسارت ندارم و اکثر دوستان من و میشناسن
ولی عزیزم بله مهندسی که میره لیسانس یا مهندسی و از دانشگاه آزاد - پیام نور - علمی کاربردی... فلان شهرستان که اسمش ما اصلا نشنیدم
با معدل 12 میگیره
مشخصه چکار میشه....
بنده راه دوری هم نیستم همین ایران قبل گوش شما
دانشگاه فردوسی مشهد - 60 ورودی بودیم با هم ورودی بهمن - 2سال بعد با وجود اینکه تعداد واحد های پاس شده به 45 تا هم نرسیده بود
به راحتی 30 نفر استخدام رسمی و اکثر اونایی هم که فعال بودن با معرفی دانشگاه به ارگان های خصوصی و نیم دولتی استخدام شدن
تعداد کمی قصد کارآفرینی دارن و تعدای هم همون اول اخراج شدن

خواهش میکنم واقع بین باشید
امکان نداره شما خوب درس بخونی و کار بلد باشی اما بی کار بمونی

شما بگید خواهشا
ممنون میشم

خیلی ببخشید دوست عزیز اینقدر روک میگم این رشته توی ایران یعنی هیچ :)
چون نه حرفه درستی براش هست نه کار

شمام اگر از بهترین بودید جز افرادی بودید که توی رشته خودتون حرفه اون هست مشغول کار بودید
نه اینکه بگید فروش سرور مجازی میشه مربوط به رشته درسیتون
درسی شما میشه شبکه
میشه نرم افزار برنامه نویسی سخت افزار و ...

هاستینگ اصلا ربطی به تخصص شما در کامپیوتر اونم در دانشگاه نداره
شاید کمکی کنه اما 10%

laser1
October 17th, 2013, 00:47
سرور یکی از هاستینگ هارو زدم با خاک یکسان کردم طرف رفت شکایات کرد پیدام کرد بم گفتن به کلانتری شماره ... خودتو معرفی کن ازت یک سری سوال داریم
واسم وقت دادگاه گذاشتن الان ۳ بار نامه اومده دم در خونه هیچ کی به هیچ کی نیست منم اصلا نرفتم جلسه دادگاه رو جالبیش اینجاست این اتفاق مال یک سال و نیم پیشه یعنی طرف بعد یک سال و نیم نتونسته کاری کنه حالا پلیس میخاد با کسایی که هیچ شکایتی ازشون نیست برخورد کنه؟ :63:

احتمالا یارو ول کرده به شکایتش ادامه نداده
ولی اگه جلسه دادگاه نری که هرچی بخوان علیهت حکم میدن میاد در خونه بد تره که

viasky
October 17th, 2013, 00:48
مهندس نرم افزار مملکت وقتی توانایی روشن کردن کامپیوتر را ندارد (نه همه ! ) شما از تخصص هاستیگ حرف میزنید؟

باور بفرمایید موارد زیر داخل دانشگاه با ما کار شد
کنترل پنل ها (Cpanel - Directadmin - Zpanel) در قالب برنامه سازی تحت وب و شبکه اینا کار شد
سیستم عامل = Centos - FreeBSD - Microtik
شبکه = Micorik - Debian - Centos
همین Vmware با ما داخل کلاس مباحث ویژه کار شد - بنده دقیقا خاطرم هست
حتی داخل سیستم عامل Xen هم با ما کار شد

حتی کلاس تئوری شبکه - شبکه های رایانش ابری و به ما نشون دادن و حتی داخل دانشگاه هم موجود بود و از نزدیک دیدم
اما چون بنده علاقه نداشتم اصلا پیگیری نکردم

serverstar.ir
October 17th, 2013, 00:48

mohammad50
October 17th, 2013, 00:49
نماینده هاشم چک میکنه

1-دفتر دارند
2-دانش دارند

اگر فقط شارژ میده شارژها سورس دار میکنه سریال قرار میده براشون که کسی سو استفاده کرد پیداش کنند

هر موقع این طرح پیاده شد به طبع آن هاستینگ ها هم ملزم به رعایت این موضوع خواهند بود

vp_server
نماینده هاشم چک میکنه

1-دفتر دارند
2-دانش دارند

در حال حاضر فروشنده های سیگار هم نمایندگی ایرانسل دارند :)!

poriya_hashie

یکی بالاخره حرف من رو متوجه شد

vp_server
October 17th, 2013, 00:50
کنترل پنل ها (Cpanel - Directadmin - Zpanel) در قالب برنامه سازی تحت وب و شبکه اینا کار شد

حتی کلاس تئوری شبکه - شبکه های رایانش ابری و به ما نشون دادن و حتی داخل دانشگاه هم موجود بود و از نزدیک دیدم
در خارج تحصیل کردید؟!

laser1
خیلی ببخشید دوست عزیز اینقدر روک میگم این رشته توی ایران یعنی هیچ :)
چون نه حرفه درستی براش هست نه کار

شمام اگر از بهترین بودید جز افرادی بودید که توی رشته خودتون حرفه اون هست مشغول کار بودید
نه اینکه بگید فروش سرور مجازی میشه مربوط به رشته درسیتون
درسی شما میشه شبکه
میشه نرم افزار برنامه نویسی سخت افزار و ...

هاستینگ اصلا ربطی به تخصص شما در کامپیوتر اونم در دانشگاه نداره
شاید کمکی کنه اما 10%

استیو جابز و ادیسون و بیل گیتس هم سوات دانشگاهی نداشتن اصلن :دی
شما پس از همه این ها سری مگه نه؟؟؟؟

mohammad50

تائید می شود . دانشگاه های ایران فقط مسائل تئوری و مقدماتی را آموزش می دهند...

poriya_hashie
October 17th, 2013, 00:51
در حال حاضر فروشنده های سیگار هم نمایندگی ایرانسل دارند :)!

:)) من منظورم اون نماینگی هست که ثبت نام میکنه و دیگر موارد اینها دسرسی به سیسم ندارند فقط فروش هستند ولی کسی که هاستینگ میده میشه همون نمایندگی های اصلی

serverstar.ir
October 17th, 2013, 00:52

ناراحت نشو و واقعیت رو قبول کن این مباحث هر کدام یک دنیای هستند اما نام بردن چند تا مجازی ساز و سیستم عامل مورد استفاده شبکه یعنی تخصص هاستینگ ؟؟؟

البته به نظر بنده هم اشخاصی که رشته تحصیلی آنها کامپیوتر بوده تو اینکار زمینه و پایه قوی تری میتونن داشته باشن نه رشته کتابداری :دی

ما اینها که نام بردید رو نخوندیم چرا :::دی

poriya_hashie
October 17th, 2013, 00:52
استیو جابز و ادیسون و بیل گیتس هم سوات دانشگاهی نداشتن اصلن :دی
شما پس از همه این ها سری مگه نه؟؟؟؟

نه خیر دوست عزیز
شما دارید در مورد کشور خودشتون حرف میزیند میدونید ما چه قدر نابغه داریم ؟! اصلا رشته کامپوتر چه ربطی داره به هاستینگ!؟

استیو یا ادیسون چه ربطی دارند به هاستینگ!

laser1
October 17th, 2013, 00:53
تائید می شود . دانشگاه های ایران فقط مسائل تئوری و مقدماتی را آموزش می دهند...

مدرک لیسانس بد نیست میتونی باش یه شرکت ثبت کنی کارهاتو با یه شرکت با 100هزاتومن سرمایه جلو میبره
فقط به همین درد میخوره لیسانس کامپیوتر ( که ما داریم از پیام زور فوقشو میگیریم :))))))))

viasky
October 17th, 2013, 00:54
ناراحت نشو و واقعیت رو قبول کن این مباحث هر کدام یک دنیای هستند اما نام بردن چند تا مجازی ساز و سیستم عامل مورد استفاده شبکه یعنی تخصص هاستینگ ؟؟؟

البته به نظر بنده هم اشخاصی که رشته تحصیلی آنها کامپیوتر بوده تو اینکار زمینه و پایه قوی تری میتونن داشته باشن نه رشته کتابداری :دی
تمام این موارد که من عرض کردم همه کلاس کارگاهی بود دوست گرامی
تنها درس تئوری سیستم عامل و شبکه بود که هر کدام 2 واحد بودن و کنارشون 2 واحد هم کارگاه داشت

poriya_hashie
October 17th, 2013, 00:54

توی ایران همون کسی که رشته کتابداری هم میخونه میتونه موفق باشه فقط و فقط میرسه به هوش فرد و علاقه و پشتکارش

و اینکه به نظرم فعلا چیزی به اسم ساماندهی اصلا به درد نمی خوره

هر موقع ما توی کشور مراکزی داشتیم که به صورت حرفه ای مدرک بدند در این ضمینه
اون وقت ساماندهی معنا پیدا میکنه

vp_server
October 17th, 2013, 00:56
مدرک لیسانس بد نیست میتونی باش یه شرکت ثبت کنی کارهاتو با یه شرکت با 100هزاتومن سرمایه جلو میبره
فقط به همین درد میخوره لیسانس کامپیوتر ( که ما داریم از پیام زور فوقشو میگیریم :))))))))
در حال حاضر شما با یک گواهی عدم سوء پیشینه و کپی کارت ملی و شناسنامه هم میتونید شرکت ثبت کنید

laser1
October 17th, 2013, 00:56
نه خیر دوست عزیز
شما دارید در مورد کشور خودشتون حرف میزیند میدونید ما چه قدر نابغه داریم ؟! اصلا رشته کامپوتر چه ربطی داره به هاستینگ!؟

استیو یا ادیسون چه ربطی دارند به هاستینگ!

هیچی اگه بیل گیتس نبود ویندوز هم نبود و بخش اعظمی از هاستینگ الآن وجود نداشت

Reza.exe
October 17th, 2013, 00:57
(:|
بحث از سامان دهی رفت روی استیو جابز و کل کل
بعدا حالا همه مدعی هستند که ...
سامان دهی از دو - سه سال پیش در حال انجام هست که تو 6 ماه گذشته بیشتر شده
چیز عجیبی نیست

laser1
October 17th, 2013, 00:58
در حال حاضر شما با یک گواهی عدم سوء پیشینه و کپی کارت ملی و شناسنامه هم میتونید شرکت ثبت کنید

شرکت مهندسی رو میگم
شما برو یه دروازه مستقیم از بانک ها بگیر
2 حالت بهت میدن یا جواز کسب که کار حضرت فیل گرفتنش
یا شرکت مهندسی که یه لیسانس و فوق دیپلم کامپیوتر میخواد و 100هزار تومن سرمایه :دی

serverstar.ir
October 17th, 2013, 01:01
تمام این موارد که من عرض کردم همه کلاس کارگاهی بود دوست گرامی
تنها درس تئوری سیستم عامل و شبکه بود که هر کدام 2 واحد بودن و کنارشون 2 واحد هم کارگاه داشت

خوب شما به عنوان یک مهندس کامپیوتر میدونید که کچ ال وان و کچ ال تو چطور باهم در ارتباط هستند ؟؟؟
ولی عوض کردن بک گراند ویندوز رو بهتون یاد دادند و بلد هستید !!!

serverstar.ir
October 17th, 2013, 01:12
امیدوار بودم شما به عنوان کسی که از رشته تحصیلی دانشگاهی کامپوتر دفاع میکنه و میگه پاس کردن این واحد ها یک فرد رو یک مهندس میکنه به یک سوال بسیار ساده زود پاسخ بدید

viasky
October 17th, 2013, 01:17
خوب شما به عنوان یک مهندس کامپیوتر میدونید که کچ ال وان و کچ ال تو چطور باهم در ارتباط هستند ؟؟؟
ولی عوض کردن بک گراند ویندوز رو بهتون یاد دادند و بلد هستید !!!
عزیزم من بالاتر هم عرض کردم علاقه مهمترین عامل موفقیت آمده
من خودم به تازگی تغییر رشته دادم و دارم مخابرات می خونم - چون علاقه داشتم
نمیگم 100 درصد همه چیز و طرف باید بلد باشه - من میگم علاقه داشته باشه و نسبت به کسب اطلاعاتش احساس مسئولیت کنه
من نخواست اصلا ادعا کنم که بگم چیزی بلد هستم
برعکس برای مثلا برنامه نویسی واقعا بلد نیستم و فقط در حد تست کنکور هست
یک برنامه ساده و که مثلا دو تا عدد بهش بدیم جمع کنه و.... 15 ساعتی زمان می بره تا بنوسیم تازه اونم فقط ++c با زبون های دیگه که اصلا....
کل حرف اینکه که اونی که علاقه داشته باشه تا آخرش میره و اصلا هم جا نمی زنه و چون احساس مسئولیت میکنه داخل کار هم حتی اگر شرکت نباشه
یاد میگیره که صبوری که - چون علاقه داره به کارش و به دنبال پول نیست
نمی گم پول بده اما اگر داخل کار اولویت باشه مشکلاتی پیش میاد که الان خودتون هم مشاهده میکنید
کسی که سرچ کنه برای مشکلاتش که از سر اجبار باید حلش کنه چون برای مشتری پیش آمده
با کسی که از سر کنجکاوی و تشنه بودن جستجو کنه خیلی فرق میکنه
اولی میگه این مشکل چجوری حل میشه که ردش کنم بره
اما اون یکی اول ببرسی میکنه این مشکل چرا پیش آمده - دنبال حل میگرده و اطلاعاتش و توی این زمینه بالا میبره تا پیشگیری کنه
قرار نیست دانشگاه همه چیز و یاد بده
اما قبول کنید خیلی مهمه که چی و کجا آمد و به جلو هدایت میکنه
اگر کلاس ها تئوری هست قبول - اما اون به ما بستگی داره که اون و در کار شخصی به عمل نزدیکش می کنیم یا خیر فقط می خونیم که نمره بگیریم....
امیدوارم منظور من و متوجه شده باشید
من اصلا قصد جسارت هم نداشتم و معذرت می خوام
اما تمام مواردی که عرض کردم باور کنید که حقیقت داره

serverstar.ir
October 17th, 2013, 01:27
عزیزم من بالاتر هم عرض کردم علاقه مهمترین عامل موفقیت آمده
من خودم به تازگی تغییر رشته دادم و دارم مخابرات می خونم - چون علاقه داشتم
نمیگم 100 درصد همه چیز و طرف باید بلد باشه - من میگم علاقه داشته باشه و نسبت به کسب اطلاعاتش احساس مسئولیت کنه
من نخواست اصلا ادعا کنم که بگم چیزی بلد هستم
برعکس برای مثلا برنامه نویسی واقعا بلد نیستم و فقط در حد تست کنکور هست
یک برنامه ساده و که مثلا دو تا عدد بهش بدیم جمع کنه و.... 15 ساعتی زمان می بره تا بنوسیم تازه اونم فقط ++c با زبون های دیگه که اصلا....
کل حرف اینکه که اونی که علاقه داشته باشه تا آخرش میره و اصلا هم جا نمی زنه و چون احساس مسئولیت میکنه داخل کار هم حتی اگر شرکت نباشه
یاد میگیره که صبوری که - چون علاقه داره به کارش و به دنبال پول نیست
نمی گم پول بده اما اگر داخل کار اولویت باشه مشکلاتی پیش میاد که الان خودتون هم مشاهده میکنید
کسی که سرچ کنه برای مشکلاتش که از سر اجبار باید حلش کنه چون برای مشتری پیش آمده
با کسی که از سر کنجکاوی و تشنه بودن جستجو کنه خیلی فرق میکنه
اولی میگه این مشکل چجوری حل میشه که ردش کنم بره
اما اون یکی اول ببرسی میکنه این مشکل چرا پیش آمده - دنبال حل میگرده و اطلاعاتش و توی این زمینه بالا میبره تا پیشگیری کنه
قرار نیست دانشگاه همه چیز و یاد بده
اما قبول کنید خیلی مهمه که چی و کجا آمد و به جلو هدایت میکنه
اگر کلاس ها تئوری هست قبول - اما اون به ما بستگی داره که اون و در کار شخصی به عمل نزدیکش می کنیم یا خیر فقط می خونیم که نمره بگیریم....
امیدوارم منظور من و متوجه شده باشید
من اصلا قصد جسارت هم نداشتم و معذرت می خوام
اما تمام مواردی که عرض کردم باور کنید که حقیقت داره

بحث انحرافی شده

بنده تمام چیزی که گفتم اینه که صرفا داشتن لیسانس کامپیوتر ملاک برای داشتن تخصص و علم هاستینگ نیست
و البته این هم باید درنظر داشت که این رشته برای این کار الویت داره مثلا کسی که چندین کتاب در مورد شبکه پاس کرده در مقابل یک فرد از رشته مثلا جهانگردی که اصلا یک اصطلاح ساده شبکه بر فرض مثال رنج آی پی کلاس c از چند تا چند هست و اصلا کلاس آی پی چی هست خوردنیه :دی و گتوی و یا دی ان اس یعنی چه بسیار زمینه قوی تری برای هاستینگ خواهد داشت

viasky
October 17th, 2013, 01:30
بحث انحرافی شده

بنده تمام چیزی که گفتم اینه که صرفا داشتن لیسانس کامپیوتر ملاک برای داشتن تخصص و علم هاستینگ نیست
و البته این هم باید درنظر داشت که این رشته برای این کار الویت داره مثلا کسی که چندین کتاب در مورد شبکه پاس کرده در مقابل یک فرد از رشته مثلا جهانگردی که اصلا یک اصطلاح ساده شبکه بر فرض مثال رنج آی پی کلاس c از چند تا چند هست و اصلا کلاس آی پی چی هست خوردنیه :دی و گتوی و یا دی ان اس یعنی چه بسیار زمینه قوی تری برای هاستینگ خواهد داشت
خوب منم که دارم همین و میگم
پس مشکل کجاست؟:71::53:

nightman
October 17th, 2013, 02:59
احتمالا یارو ول کرده به شکایتش ادامه نداده
ولی اگه جلسه دادگاه نری که هرچی بخوان علیهت حکم میدن میاد در خونه بد تره که

اتفاقا واسه خودم هم سوال بود چرا هیچی نشد
نه مطمئنم پیگیری کرده طرف چون شرکت ثبت شده بود کلی مشتری داشت ۱ هفته کل هاستش در دسترس نبود خودش هم پیگیری نمیکرد اعضای تیمشون پیگیری میکردن
البته به نظر من اینا همش کشکه پلیس فتا تو ایران ی جک مسخرهس تا الان هم فقط بد بختایی که فیک پیج میزنن و دله د ز دی میکنن رو گرفته هیچ کاری هم با هاستینگ های غیر قانونی نمیتونه بکنه
با چیز پی ا ن فروش ها نتونسته کاری کنه حالا با هاستینگ ها بکنه؟

RoobinaServer
October 17th, 2013, 10:33
نه مطمئنم پیگیری کرده طرف چون شرکت ثبت شده بود کلی مشتری داشت ۱ هفته کل هاستش در دسترس نبود خودش هم پیگیری نمیکرد اعضای تیمشون پیگیری میکردن
البته به نظر من اینا همش کشکه پلیس فتا تو ایران ی جک مسخرهس تا الان هم فقط بد بختایی که فیک پیج میزنن و دله د ز دی میکنن رو گرفته هیچ کاری هم با هاستینگ های غیر قانونی نمیتونه بکنه
با چیز پی ا ن فروش ها نتونسته کاری کنه حالا با هاستینگ ها بکنه؟.

ما چندین بار شکایت کردیم یک موردش مثل شما بود آخر میدونید چی شد ؟

حکم جلب بلافاصله صادر شد و دادگاه فهمید که حتما مقصره که نمیاد دادگاه یه جورایی خود به خود 80% رای دادگاه اومد سمت ما.

وقتی هم که خواستن بگیرنش تو بازار با خانوادش بود ریختن سرش دستبند زدن جلو چشم همه و خانوادش کردنش تو ماشین بردنش :) (خود من وقتی شنیدم دلم سوخت براش طرف یه بچه بود وقتی دیدیمش تو دادگاه :) )

هرچی بیشتر پشت گوش بندازی دادگاه بدتر میشه اگر تا الان هنوز کاری نکرده اون قاضی پروندت ببین چه اعصاب آرومی داره و خونسرده که هنوز حکم جلبت رو نزده (نرفتن شما بی احترامی به درخواست دادگاه و خود قاضی که درخواست برات زده حساب میشه)

به نظر من برو تمامش کن خیالتم راحت کن.

یا حق

serverstar.ir
October 18th, 2013, 11:25
با چیز پی ا ن فروش ها نتونسته کاری کنه حالا با هاستینگ ها بکنه؟
پیشنهاد بنده هم همینه پیگیری کنید وگرنه تو دردسر مفتید

AbtinServer
October 18th, 2013, 15:25
دوست عزیز حتما پیگیری کن چون دیدم از دوستان که بعدا مشکل ساز شده براشون.

netmelli
October 18th, 2013, 15:44
خوبه ولی این کارا نمیتونه اوضاع هاست و این کارا رو درست بکنه
بد تر میشه که بهتر نمیشه
شک نکنید

serverstar.ir
October 18th, 2013, 15:59
خوبه ولی این کارا نمیتونه اوضاع هاست و این کارا رو درست بکنه
بد تر میشه که بهتر نمیشه
شک نکنید

بهتر بود از رو منطق حرف میزدید بدتر میکنه !!!
چیو بدتر میکنه !!!!!!!

netmelli
October 18th, 2013, 16:04
بهتر بود از رو منطق حرف میزدید بدتر میکنه !!!
چیو بدتر میکنه !!!!!!!

مهندس جان قصد جسارت ندارم
ولی کاری که متولی انجامش دولت هست که از کار هاست و دامنه هیچی نمیدونه به جایی نمیرسه
اگر زمانی این کار بخواد درست بشه باید توسط بزرگان اون کار درست بشه که خاک این کار رو خوردن به قول معروف نه دولت که معنی هاست و دومین رو نمیدونه چیه

nightman
October 18th, 2013, 16:30
.

ما چندین بار شکایت کردیم یک موردش مثل شما بود آخر میدونید چی شد ؟

حکم جلب بلافاصله صادر شد و دادگاه فهمید که حتما مقصره که نمیاد دادگاه یه جورایی خود به خود 80% رای دادگاه اومد سمت ما.

وقتی هم که خواستن بگیرنش تو بازار با خانوادش بود ریختن سرش دستبند زدن جلو چشم همه و خانوادش کردنش تو ماشین بردنش :) (خود من وقتی شنیدم دلم سوخت براش طرف یه بچه بود وقتی دیدیمش تو دادگاه :) )

هرچی بیشتر پشت گوش بندازی دادگاه بدتر میشه اگر تا الان هنوز کاری نکرده اون قاضی پروندت ببین چه اعصاب آرومی داره و خونسرده که هنوز حکم جلبت رو نزده (نرفتن شما بی احترامی به درخواست دادگاه و خود قاضی که درخواست برات زده حساب میشه)

به نظر من برو تمامش کن خیالتم راحت کن.

یا حق

بچه مچه ها که از سر سرگرمی دست به کاری میزنن اره گیرشون میارن چون عملا کاری نداره ی بچه رو پیدا کنی کافی دمه در مدرسش کمین کنی ;) ولی خیالت راحت حتی مادرمم نمیدونه الان کجام

netmelli
October 18th, 2013, 16:46
من که حدس می زنم ملاکشون این باشه
میری اونجا میبینی یه فرم میدن
اولین سوال اینه که اصول دین چند تاست و نماز میخونید یا نه و این سوال ها
وقتی به سوال های تخصصی میرسی
طرف خسته میشه و میگه حله

مهندس جان معیار اینکه کی حرفه ای هست و کی نیست رو میشه بگید ؟؟؟
معیارشون یعنی فقط ثبت شرکت هست ؟؟؟
ثبت شرکت که با 100 هزار تومان انجام میدن الان
اینکه نشد معیار

ParsWebIT
October 18th, 2013, 20:58

برای یک شرکت که بخواد در این حد هزینه کنه 100% قیمت سرویسها به حدی بالا خواهد رفت که متاسفانه مشتری ارزان پسند ایرانی به هیچ وجه حاضر به خرید نخواهد شد.

برای مقایسه قیمتهای پارس دیتا روکه تمامی این امکانات رو داره با قیمت سرویسهای خودتون یک مقایسه کنید

وگرنه بله طرح خیلی خوبی هست ساماندهی میکنند! سر سال مالیات خیلی خوبی به نافتون میبندن!

همه دوس دارند این مراحل رو انجام بدند و رسمی تر کار کنند اما نه برای مشتری پلن 2 گیگ 20 هزار تومان که بعدش هزار جوره شاکی هست از سرویس که چرا سرعت پورت 100 مگابایت دانلود نیست و چرا هارد ssd نیست و چرا 24 ساعته تیکت جواب نمیدید با تایم 10 دقیقه ای و .....

مشتری اداری و شرکتی داریم SLA گارانتی کردیم براشون با قرارداد رسمی
تیکت زیر 30 دقیقه و پشتیبانی در تمامی روزهای تعطیل با شماره همراه مستقیم شخص پاسخگو به سرویس ایشان در مقابل هزینه پرداخت شده برای این SLA!
متاسفانه بعضی قیمتهای اینجا واقعا دور از ذهن هست طرف سرور 300 تومانی رو اومده وری قیمت زده که نهایت 40 تومن درآمد داره براش پس نمیاد 24 ساعته برای 100 تومن بشینه پشت سیستم

ehsan_296
October 18th, 2013, 22:28
چه حرکت هایی زدند مثلا ؟ :)

4 سال هست که کافی نت ها رو دارن سامون می دن ولی بدتر شده که بهتر نشده :)

حالا این صنف که اکثرا جای مشخصی ندارند

fanous_m
October 19th, 2013, 04:01
برادر عزیز من نمیشه
یارو داره فیلم پ و ر ن میفروشه درگاه بانکی هم گذاشته

یا به عیته دیدم
طرف سایت شارژ گذاشته
یک شب با فلانی باشی اینقدر

دخترا رو هم هرکدوم یه قیمت گذاشته
درگاه هم درگاه پارسیان گذاشته بود

هر موقغ جلوی اینا رو گرفتند

چلو بقیه رو میگیرند

فروش سرور مجازی جرمه؟

پس دیتاسنتز های ایرانی دارند میفروشند؟

یکی از دوستان خوب گفتند

فضیه همون *** ملی هست

چیری که 5 تومن در ماهه رو
500 تومن میدند که یه سودی بکنند

da6276
October 19th, 2013, 04:53
شما درست می فرمایید
دوست عزیز اصلا باهات موافق نیستم
بنده دانشجوی ارشد رشته برق مخابرات هستم و کامپیوتر و آی تی عشق اول بنده هست و کاملا با برنامه دارم کار میکنم
کی گفته باید حتما رشتت کامپیوتر باشه تا موفق باشی ؟! میخوای از همین انجمن تعداد زیادی رو بهت معرفی کنم که رشتشون چیز دیگه ای هست ولی در این وادی بسیار موفق هستند ؟
عرضه و پشتکار ربطی به سواد و رشته تحصیلی نداره ! اگه اینطور بود بیل گیتس اینقد موفق نبود
میخوای کسی رو بهت معرفی کنم که رشتش کامپیوترهست ولی شوته شوته :71:
اون 75% که میگی هیچی بارشون نیست رو باهات موافقم و فقط 25% موفق هستن ولی نه به این معنا که اون 25 درصد افرادی هستن که رشتشون کامپیوتر هست
شما خودت حتما رشتت کامیوتر هست که اینو میگی ولی حاضرم شرط ببندم باهات که روز اول هیچی بلد نبودی
از قدیم گفتن خواستن توانستن است و هرکسی میتونه موفق بشه
در کل روز اول هیچکس دانشمند نیست و گذر زمان افراد کاربلد رو میسازه
کار ساماندهی هم اگه به جای خوبی برسه ارزشمند هست ولی اینطور که معلومه فقط میخوان مالیات بگیرن از فروشنده ها (یادتونه برای سهام عدالت چکار کردن و چطور آمار همه رو در آوردن:78: و چطور دارن ازشون مالیات میگیرن الان!