PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فروش اینترنت به مخابرات متوقف شد !!!

cityhost
October 14th, 2013, 12:19
در ادامه اختلافات موجود میان شرکت مخابرات ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این بار معاون شرکت مخابرات ایران از دستور توقف فروش پهنای باند اینترنت از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت به مخابرات خبر داد.اختلاف و کشمکش میان شرکت مخابرات ایران با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالهای پس از خصوصی سازی این شرکت بارها بروز پیدا کرده به نحوی که این وزارتخانه و سازمانها و شرکتهای تابعه آن طی چند ماه اخیر در موارد مختلفی همچون نرخ مکالمات و تعرفه گذاری، بدهی مخابرات به دولت و واگذاری مخابرات به بخش خصوصی، بارها از عملکرد این شرکت انتقاد کرده و آن را غیرقانونی اعلام کرده اند.
این بار معاون شرکت مخابرات ایران از دستور مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت برای توقف فروش پهنای باند اینترنت به مخابرات خبر داد.داوود زارعیان در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه شرکت ارتباطات زیرساخت به بهانه اختلاف حساب و بدهی فروش پهنای باند اینترنت به مخابرات را متوقف کرده است، اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران شاید اختلاف حساب جزئی با شرکت ارتباطات زیرساخت داشته باشد اما بدهی به این شرکت نداشته و این درحالی است که زیرساخت بدون برگزاری جلسه و ارائه جزئیات این بدهی، در اقدامی غیرمنطقی فروش پهنای باند اینترنت را به مخابرات متوقف کرده است.وی گفت: متاسفانه در این جریان سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به جای آنکه حامی مردم باشد به صورت یکطرفه از شرکت ارتباطات زیرساخت حمایت می کند و در نامه ای به مخابرات اعلام کرده که اگر می خواهید پهنای باند دریافت کنید بدهی خود را بپردازید.
سخنگوی شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه در این نامه اشاره ای به مبلغ بدهی مخابرات نشده است، افزود: مخابرات آمادگی خود را برای مذاکره با شرکت ارتباطات زیرساخت و شفاف شدن بدهی عنوان شده اعلام کرده اما تاکنون جلسه ای در این زمینه از سوی این شرکت ترتیب داده نشده است.زارعیان با اشاره به برنامه های توسعه ای شرکت مخابرات ایران برای اینترنت پرسرعت در کل کشور گفت: هم اکنون تمامی استانها نیاز به پهنای باند اینترنت داشته و تقاضای خود را پیش از این به شرکت زیرساخت اعلام کرده اند که دستور توقف فروش، توقف توسعه adsl در کشور را به همراه دارد.وی تصریح کرد: عدم اختصاص پهنای باند اینترنت به مخابرات نه تنها تقاضای متقاضیان adsl را بی پاسخ خواهد گذاشت بلکه برای مشترکان فعلی مخابرات نیز مشکلاتی را به همراه دارد چرا که در صورت قطعی لینک و بروز مشکلات فنی، مخابرات امکان پشتیبانی از سرویس را با وجود محدودیت پهنای باند نخواهد داشت.به گزارش مهر، اوایل سال 90 نیز جنجال بر سر بدهی مخابرات به شرکت زیرساخت، آغازگر کشمکشی میان این دو شرکت بود به نحوی که شرکت ارتباطات زیرساخت در اطلاعیه ای اعلام کرد که به علت بدهی مخابرات، تمامی ارتباطات مخابراتی کشور را که از سوی شرکت مخابرات ایران عرضه می شود برای حدود چند ده میلیون مشترک قطع خواهد کرد.

منبع : http://khabaronline.ir/detail/317409/ict/ict

mohammad73
October 14th, 2013, 12:22
بهتر

هر روز قطعی
هر روز کندی سرعت
نداشتن جواب درست برای پشتیبان

1 کیلوبایت پهنای باند میگیرن بین یه شهر تقسیم می کنند همین میشه

game_live25
October 14th, 2013, 12:30
همون بهتر متوقف بشه خیالمون راحت بشه .
کجای دنیا واسه اینترنت 128 با ترافیک 20 گیگ با سرعت دانلود 20 کیلوبایت ماهیانه 100 تومن از آدم میگیرن؟

Mr(s).Anonymous
October 14th, 2013, 12:31
چاقو دست خودشو میبره؟

cityhost
October 14th, 2013, 12:39
به این توجه کردین اگه دیگه پهنای باند نفروشه چه اتفاقی پیش میاد؟

اون درصدی که از مخابرات اینترنت میگیرن چی؟

و اون درصدی که از مخابرات راضی ان

و اون شرکت هایی که از مخابرات اینترنت اختصاصی دارن؟

DeLtAvPs
October 14th, 2013, 12:47
تا حالا نگرانیمون از مشکلات خارج از ایران بود از این به بعد باید نگران مشکلات داخلی هم باشیم!!!

d3m0n3y3z
October 14th, 2013, 13:30
چه بهتر!

delta
October 14th, 2013, 13:35
تا حالا نگرانیمون از مشکلات خارج از ایران بود از این به بعد باید نگران مشکلات داخلی هم باشیم!!!

فردا پس فردا در خبرها میگن مخابرات ایران تحریممون کرد!! :)) همین رو کم داشتیم...

DUST
October 14th, 2013, 14:44
جای همکاری و پیشرفت چوب لای چرخ هم میزارن بعدشم خبر چرتی هست! اینا که بقول دوستمون چاقو دسته ی خودشو نمی بره فقط ممکنه
پدرو پسری بزننن تو گوش هم واسه چند دقیقه اوضاع متشنج باشه

shivahost
October 14th, 2013, 15:00
مخابرات خصوصی شده و الان مالک جدیدی بنام سپاه داره! قضیه می تونه خیلی جدی باشه!

AliFatehi
October 14th, 2013, 15:11
من از مخابرات دارم
دیروز مشکل داشتیم
اما امروز سرعت خیلی خوبه
1 مگ - نامحدود ماهی 38.300 تومن گرونه؟!
البته در کل اینترنت ایران گرونه اما این نسبت بین تمامی اینترنتهای موجود بهتره

big man
October 14th, 2013, 15:18
بله شرکت زیر ساخت با مخابرات چپ افتاده ، حالا من دو تا اینترنت دارم . خدا به داد اونی که فقط از مخابرات گرفته برسه!

AliFatehi
October 14th, 2013, 15:20
حالا نمیدونم وضعیت ما چی میخواد بشه!
منی که فقط از مخابرات دارم و فیبر نوری تهران که فقط مخابرات بهم میتونه سرویس adsl بده

n4ser
October 14th, 2013, 16:57
بنده هم از مخابرات اینترنت دارم هم از یک شرکت دیگه وقتی مخابرات من سرعت یک مگابایت رو با 6 گیگ ترافیگ میده 42000تومان تازه پشتیبانی افتضاح قطعی زیاد همو ن بهتر نباشه

mahdi271
October 14th, 2013, 17:02
به این توجه کردین اگه دیگه پهنای باند نفروشه چه اتفاقی پیش میاد؟

اون درصدی که از مخابرات اینترنت میگیرن چی؟

و اون درصدی که از مخابرات راضی ان

و اون شرکت هایی که از مخابرات اینترنت اختصاصی دارن؟

افتضاح ترین سرعت ، پشتیبانی ، خدمات و....
ولی اگر مخابرات اینترنت نده .مثلا مثل من که pcm یا بعضیا فیبر نوری هستن چی میشه؟
خدا کنه بدن دست شاتل

هیچ کس از مخابرات د ز د راضی نیست

Meistero
October 14th, 2013, 17:23
حالا نمیدونم وضعیت ما چی میخواد بشه!
منی که فقط از مخابرات دارم و فیبر نوری تهران که فقط مخابرات بهم میتونه سرویس adsl بده

نگران نباشین زور صاحبین مخابرات از شرکت زیرساخت که چه عرض کنم از کل دولت هم بیشتره!...یعنی خیییییلی بیشتره! :70: فوقش اینترنت قاچاق هم وارد میکنن دیگه! :d

rezarostami
October 14th, 2013, 17:30
از اینجور خبرها زیاد بیرون میاد فردا یه خبر دیگه میدن که مشکل با مخابرات رفع شد . مثل موقعی که گفتند بیمه پارسیان ممنوع کار شده بعد گفتند همین بیمه جزو بهترین بیمه های ایرانه

flexhost.ir
October 14th, 2013, 18:08
http://www.webhostingtalk.ir/f203/93383/

medianet
October 14th, 2013, 19:54
جالبه ...
ما که خیری ندیدیم از ایشون به جز ضرر و اعصاب خورد کنی

besthosti.com
October 14th, 2013, 19:58
بابا بهتر است چون که الان اینترنت را مشتری ها از اشرکت های خصوصی دیگه مثل پارس انلاین می گیرند و در کل کیفیت بالاتر میره .

da6276
October 14th, 2013, 20:44
کلا زیرساخت چند وقتیه داره اذیت میکنه همه رو ، اینقد شاتل رو اذیت کردن و تعرفه هاشونو بالا بردن که الان شاتل هم ترافیک رایگان شبانه رو برداشته و اگه کسی بخواد 3500 تومن هر ماه باید بیشتر پرداخت کنه !
کلا چیزی به اسم حقوق مصرف کننده و خصوصا صنعت آی تی در ایران معنی خاصی نداره

HyperServer
October 14th, 2013, 21:01
کلا زیرساخت چند وقتیه داره اذیت میکنه همه رو ، اینقد شاتل رو اذیت کردن و تعرفه هاشونو بالا بردن که الان شاتل هم ترافیک رایگان شبانه رو برداشته و اگه کسی بخواد 3500 تومن هر ماه باید بیشتر پرداخت کنه !
کلا چیزی به اسم حقوق مصرف کننده و خصوصا صنعت آی تی در ایران معنی خاصی نداره

دوست عزیز،

این افزایش قیمت پهنای باند فقط برای شاتل نیست و برای تمامی شرکتهای خریدار پهنای باند از زیر ساخت هست.

قسمت هر STM1 که معادل 155 مگا هست حدود 37 میلیون بود که طبق درخواست جدید زیر ساخت میخوان به 57 میلیون برای هر ماه افزایش بدن که هنوز تنظیم مقررات تصویب نکرده...
البته طبق مصوبه های قبلی پهنای باندی که به صورت اختصاصی برای ADSL استفاده بشه قبلا شامل 20% تخفیف میشد که این هم در صورت تصویب قطع خواهد شد.

کلا فلسفه ارائه ترافیک رایگان در تمامی سرویس دهنده ها این بود که استفاده کل شبکه رو در طول روز از سقف میزان پهنای باند قابل ارئه خودشون دور کنن یا به اصطلاح Peak مصرف رو در ساعات شبانه روز بشکونن...

این کار شاتل هم برای اخذ قیمت 3500 تومن برای سرویس های ECO با سرعت های 128 و 256 و 512 برای ترافیک رایگاه این هست که به جای افزایش قیمت سرویس های اصلی از این طریق کسری های دریافتی رو جبران کنند.
قطعا برای کسی که دانلودر هست و شب حداقل 7 ساعت دانلود میزاره میصرفه که 3500 تومن که کمتر از قیمت 1 گیگ ترافیک هست پرداخت کنه و 30 روز از ترافیک رایگان استفاده کنه.

متاسفانه یکی از گندهایی که در زمان دولت قبلی خورد و نمیشه هیچ کاریش کرد واگذاری 49% سهام مخابرات به سپاه بود که قاعدتا به دلیل اینکه دولت 51% سهام اون رو داره باید مدیریت رو دولت داشته باشه...اما
... !!!!!!!

الان هم وزارت ارتباطات به دلیل افزایش غیر قانونی تعرفه های تلفن ثابت توسط مخابرات از این سمت میخواد مخابرات رو تحت فشار قرار بده :)

da6276
October 14th, 2013, 21:12
جالبه که هی وزیر ارتباطات میاد اعلام میکنه که پهنای باند افزایش پیدا کرد و لی در عمل چیزی نمیبینیم و هر روز بدتر از دیروز میشه و کسی هم جوابگو نیست !
یادمه 2 3 سال پیش توی تابناک خوندم که توی تیترش نوشته بود زیرساخت بی صاحب ! توی خبر هم گفته بود که به هر دری زدن تا با مسئولین این ارگان گفتوگو کنن مسئولی پیدا نکردن که باهاش صحبت کنن

cityhost
October 15th, 2013, 01:29
همانطور که دوستان گفته بودن رابطه پدر و فرزندی

اینترنت مشترکان مخابرات قطع نمی‌شود
معاون شرکت مخابرات گفت: شرکت زیرساخت، فروش اینترنت را به مخابرات متوقف کرده؛ مخابرات دیگر نمی‌تواند ADSL جدید واگذار کند اما در سرویس مشترکان فعلی خللی وارد نمی‌شود.داوود زارعیان در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به این سوال که با قطع فروش اینترنت از سوی زیرساخت به شرکت مخابرات به دلیل بدهی، تکلیف مشترکان اینترنت مخابرات چه می‌شود، گفت: شرکت زیرساخت فروش و ارائه خدمات جدید به شرکت مخابرات را متوقف کرده؛ اما فروش خدمات سابق به مخابرات و همراه اول ادامه دارد.معاون شرکت مخابرات ایران ادامه داد: به این ترتیب در سرویس اینترنت مشترکان مخابرات خللی وارد نخواهد شد. اما با قطع فروش اینترنت به مخابرات، این شرکت نمی‌تواند پورت ADSL (اینترنت پرسرعت) جدید واگذار کند.وی یادآور شد: البته بدهی که شرکت زیرساخت از آن یاد می‌‌کند، در حالی است که شرکت زیرساخت و مخابرات در بحث پرداخت‌ها اختلاف اساسی ندارند؛ بلکه در بخشی از حساب‌ها اختلاف نظر وجود دارد.

منبع : اینترنت پرسرعت موبایل در ایران پیشرفت نخواهد داشت/فقط 4 درصد ایرانی ها اینترنت پرسرعت دارند (http://www.khabaronline.ir/detail/317621/ict/ict)

Mohammad_reza
October 15th, 2013, 02:11
فقط 4 درصد ایرانی ها اینترنت پرسرعت دارند
(http://www.khabaronline.ir/detail/317621/ict/ict)

جالبه ... :-|

rezarostami
October 15th, 2013, 11:36
خوبه حالا خودشونم قبول دارند که اینترنتی که میدن پر سرعت نیست این همه جمعیت که نت 128 . 256 . 512 دارن حتما جزو 4 درصد نیستند که میگن ملت 4 درصد نت پرسرعت دارند.

dertgtr
October 15th, 2013, 12:27
هر روز یه داستان تو این مملکت داریم ! (:|

AbtinServer
October 15th, 2013, 12:51
خیلی جالبه.
همین طور که هر روز کیفیت کم میشه همراهش قیمتها افزایش پیدا میکنه :))

مینا-صیفی
October 15th, 2013, 12:56
من مخابرات دارم خیلی راضی هستم قطع هم نسیت ماله مازندران خیلی خوبه
سرعت 1024 تا 400kb سرعت دانلود بهم میده پینگ تایم من 110ms بسار عالی .

AbtinServer
October 15th, 2013, 13:04
مطمئنید ماله مخابراته ؟
چون مخابرات مثل سایر شرکتها نیست که دانلود را باز بزاره. الان 1 مگ رو تست کردم 90 تا 130 میده کا قانونا باید 130 تا ثابت باشه نه متغیر. ولی پارس آنلاین دارم 512 کیلوبات ولی تا 600 تا دانلود میده.
معمولا دانلود رو سرویس های حجمی باز است نه نامحدود

مینا-صیفی
October 15th, 2013, 13:11
بله 1سالونیم هست از مخابرات مازندران دارم پینگم همیشه 110 هست 6ماهه اینطوره و قبلش هم 150 180 بود
سرعت دانلود 300-400 میچرخه 1024 دارم 512 هم داشتم همینقدر بود
اما شنیدم مخابرات تهران قطع هست 1روزه.

omidppm
October 15th, 2013, 13:12
من 2048 دارم اصلا راضی نیستم فقط به خاطر پینگ پایینش استفاده میکنم سرعت دانلودش بیشتر از 150 نمیره

Mr(s).Anonymous
October 15th, 2013, 13:26
برای بنده قطع هست (مخابرات تهران) برای بقیه هم همینطوره؟

tizparvaz
October 15th, 2013, 13:31
خیلی هم عالیه اگر این اتفاق بیفته

hrv
October 15th, 2013, 14:03
حرف تا عمل فاصله هست!
زیر ساخت از چه طریقی میخاد adsl رو بدست کاربر برسونه؟
ازطریق خطوط تلفن!!! ماله کیه؟؟

AbtinServer
October 15th, 2013, 14:15
کلا تو کشور ما تا بوده همین بوده. چیزی که ارزان باشه آخرش میشه همین که الان نصف تهران قطعه

pendar.pardazesh
October 15th, 2013, 16:31
مخابرات به مشترکین جدید دیگه اشتراک نمیده . اما مشترکین قبل موردی ندارن ...

AbtinServer
October 15th, 2013, 16:47
هیچ ضمانتی در مورد کاربران قدیمی نداره

asrhosting
October 16th, 2013, 09:05
دیروز اصفهان قطع بود !
البته یه مدتی شده کیفیت اینترنت مخابرات اصفهان بسیار نسبت به قبل خوب شده .
سرعت بین 190 تا 250 کیلوبایت در نوسان هست ولی سرعت بارگزاری وبش خیلی خوبه .

SamaN DL
October 16th, 2013, 12:11
درود

ما که تو شهرمون نفهمیدم اینترنت یعنی چی! چه مخابرات چه ....

InterServer.ir
October 16th, 2013, 12:45
به قول دوستمون چاقو دسته ی خودش رو نمی بره! با این کار براحتی سود بسیار بالایی عاید مخابرات و زیر ساخت میشه چون مخابرات به خاطر قطعی اینترنت به مشترک هاش خسارت یا چیز دیگه ای پرداخت نمی کنه حتی روز های قطعی رو اضافه نمیکنه اگر یک هفته به خاطر این بازی اینترنت مشترک ها قطع شه حدود 1-2 میلیون مشترک حساب کنید می فهمید چه قدر مخابرات و زیر ساخت سود می کنند ! و برای هیچ کسی مهم نیست این سود از جیب من و شما باشه چون نظارتی وجود نداره !