PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند سئوال در مورد vps یا همون سرور مجازی

ariaieboy
October 11th, 2013, 18:51
با سلام خدمت شما عزیزان من یک سایت دانلود دارم که تا الان برای وبش از هاست میزبانی وب و برای فایل هام از هاست دانلود استفاده می کردم معمولا یا فایل ها رو لیچ می کردم با اسکریپت و می زاشتم تو سایت یا با اینترنت خودم اپلود می کردم که این دو روش جفتش زیاد جالب نیست همیشه همه جا شنیده بودم که سرور مجازی خیلی بهتره ولی خوب هم بخاطر مسائل مالی هم یاد نداشتنش هیچ موقع سراغش نرفتم
ولی الان می خواهم با سرور مجازی اشنا بشوم و چیزایی که نیاز دارم رو یاد بگیرم بعد هر چه زود تر سایتم رو برروی سرور مجازی سوار کنم

اولش چند تا سئوال داشتم
1- می خواستم بدونم سایتم رو می تونم روی سرور مجازی سوار کنم یا نه چون یکی از دوستان سرور مجازی داشت از طریق ای پی و بخش Remote Desktop Connection ویندوز وصل می شد به سرورش دقیقا یک صفحه باز می شد شبیه ویندوز و می گفت این سرور مجازیم هست می خواستم بدونم چجوری هست ساخت سایت روی این سرور ها

2- چجوری می تونم از طریق سرور مجازی فایل هام رو از سایت های مختلف بگیرم و فشرده کنم و در سایتم قرار بدهم و می خوام بدونم از سرور مجازی می شه مثل هاست دانلود استفاده کرد و فایل ها رو درش ذخیره کرد و لینکش رو در سایت قرار داد چون از بعضی از دوستان شنیدم که یک سرور مجازی دارند و فایل ها رو می ریزند روی سرور مجازی و با نرم افزار های مختلف ویرایش هایی که می خواهند روش انجام می دن بعد دوباره فایل رو اپلود می کنند روی هاست مخصوص فایل هاشون و لینکش رو در سایت قرار می دهند

3- و یک سئوال دیگه داشتم اینه که نرم افزار هایی که روی سرور مجازی نصب می شه چجوری هست چون من تو سرور مجازی دوستم دیدم که گوگل کروم و وینرر داشت

bia2znd
October 11th, 2013, 19:36
با سلام خدمت شما عزیزان من یک سایت دانلود دارم که تا الان برای وبش از هاست میزبانی وب و برای فایل هام از هاست دانلود استفاده می کردم معمولا یا فایل ها رو لیچ می کردم با اسکریپت و می زاشتم تو سایت یا با اینترنت خودم اپلود می کردم که این دو روش جفتش زیاد جالب نیست همیشه همه جا شنیده بودم که سرور مجازی خیلی بهتره ولی خوب هم بخاطر مسائل مالی هم یاد نداشتنش هیچ موقع سراغش نرفتم
ولی الان می خواهم با سرور مجازی اشنا بشوم و چیزایی که نیاز دارم رو یاد بگیرم بعد هر چه زود تر سایتم رو برروی سرور مجازی سوار کنم

اولش چند تا سئوال داشتم
1- می خواستم بدونم سایتم رو می تونم روی سرور مجازی سوار کنم یا نه چون یکی از دوستان سرور مجازی داشت از طریق ای پی و بخش Remote Desktop Connection ویندوز وصل می شد به سرورش دقیقا یک صفحه باز می شد شبیه ویندوز و می گفت این سرور مجازیم هست می خواستم بدونم چجوری هست ساخت سایت روی این سرور ها

2- چجوری می تونم از طریق سرور مجازی فایل هام رو از سایت های مختلف بگیرم و فشرده کنم و در سایتم قرار بدهم و می خوام بدونم از سرور مجازی می شه مثل هاست دانلود استفاده کرد و فایل ها رو درش ذخیره کرد و لینکش رو در سایت قرار داد چون از بعضی از دوستان شنیدم که یک سرور مجازی دارند و فایل ها رو می ریزند روی سرور مجازی و با نرم افزار های مختلف ویرایش هایی که می خواهند روش انجام می دن بعد دوباره فایل رو اپلود می کنند روی هاست مخصوص فایل هاشون و لینکش رو در سایت قرار می دهند

3- و یک سئوال دیگه داشتم اینه که نرم افزار هایی که روی سرور مجازی نصب می شه چجوری هست چون من تو سرور مجازی دوستم دیدم که گوگل کروم و وینرر داشت

1- شما با فعال کردن IIS یا نصب xamp ویا نصب wamp server میتونید فایلهاتونو به اشتراک بگذارید
2 و 3 - شما به راحتی میتونید مثل سیستم شخصی نرم افزار مورد نیازتون (مثلا IDM , winrar ,... )رو نصب کنید و باهاشون کار کنید

ariaieboy
October 11th, 2013, 20:07
ببخشید من تو کامپیوتر خودم با نرم افزار زمپ کار کردم ولی نمی دونم تو سرور کار باهاش چجوری هست و چجوری می شه سایت رو بالا اورد بعد این iis چی هست که نوشتید می شه یکم توضیح بدید

bia2znd
October 11th, 2013, 20:10
تفاوتی نداره
iis هم یکی از کمپوننت های ویندوز سرور هست
تو لینک زیر آموش نصبش هست
امیدوارم به دردتون بخوره
آموزش نصب iis روی ویندوز سرور 2003 برای مبتدی - زرین هاستینگ (http://zarinhosting.ir/knowledgebase.php?action=displayarticle&id=24)

SainaServer
October 11th, 2013, 20:39
دوستِ عزیز اینکه سرور مجازی دقیق مانند سیستم شخصی شماست با این تفاوت که به یک اینترنت بسیار پر سرعت متصل هست که شما میتوانید مانند سیستم شخصی خودتان فایل دانلود کنید باز کنید زیپ کنید یا از زیپ خارج کنید
و اما اینکه میخواهید سایت خودتون روش بالا بیارید احتیاج به یک کنترل پنل دارید که باید روی سرور نصب بشه و کارِ سختی ام نیست
اما اگر یک هاست ساده هم داشته باشید که سایت روی آن باشد و فایل هایی که میخواهید دانلود شود روی سرور باشد برای شروع شما بد نیست
یعنی برای مثال شما یک فایل از یک جا دانلود میکنید اسم فایل را در سرور تغییر میدهید و برای دانلود روی سایت خود میاورید
و حتی میتوانید سایت خود را هم روی سرور بالا بیاورید
امیدوارم ساده توضیح داده باشم
موفق باشید.:67: