PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بعد از آپدیت php 5.2 به php 5.3 چگونه مشکل “Cannot load the ionCube PHP Loader” را حل کنیم؟

vastgar
October 7th, 2013, 10:32
1- ابتدا مطمئن شوید ioncube PHP Loader به خوبی بارگزاری شده است:

برای این کار کافی است دستور زیر را اجرا کنید: php -m
مطمئن شوید ioncube PHP Loader در ااین لیست وجود دارد

اگر با زدن دستور php -v خطای زیر را مشاهده میکنید:

Cannot load the ionCube PHP Loader - it was built with configuration 2.2.0, whereas running engine is API220090626,NTS
Cannot load the ionCube PHP Loader - it was built with configuration 2.2.0, whereas running engine is API220090626,NTS

این خطا به دلیل اینه که شما php رو ارتقا دادید، ولی نسخه ی ionCube پایین تره همچنان

برای رفع این مشکل از کد زیر استفاده کنید

wget downloads2.ioncube.com/loader_downloads/ioncube_loaders_lin_x86-64.tar.gz
tar -zxvf ioncube_loaders_lin_x86-64.tar.gz
cd ioncube cp ioncube_loader_lin_5.3.so/usr/local/ioncube/

و بعد در php.ini این خط را اصلاح کنید

zend_extension = /usr/local/ioncube/ioncube_loader_lin_5.3.so

گاهی اوقات ممکن است خطای مشابهی رو داشته باشید و این بخاطر اینه که ioncube_loader.so دوبار بارگزاری میشه

برای رفع این موضوع، مطمئن بشید که در فایل php.ini عبارت zend_extension = /usr/local/ioncube/ioncube_loader_lin_5.3.so فقط یک بار وجود دارد.

در آخر httpd را ریست کنید

/etc/init.d/httpd restart

و با دستور php -v مشاهده خواهید کرد که دیگر هیچ خطایی نمایش داده نمیشود.

mil4ni
October 7th, 2013, 10:44
خسته نباشید

اینکه این موارد برای کدام کنترل پنل بود رو ذکر نکردید

vastgar
October 7th, 2013, 11:08
راستش من علاقه مندی بیش نیستم :d

و ضمن اینکه به علما و پیشکسواتان این عرصه بر نخوره این اولین پُست بنده در قالب (غیر سوال) بود!

و اینکه این مشکل برای خودم پیش اومد، سرچش کردم نبود و بعد که با سوال و تلفن این ور اونور و استفاده از دیکشنری، مشکلم حل شد گفتم بزارمش اینجا

من خودم از پنل دایرکت ادمین استفاده میکنم، همونطوری که مستحضرید این دستورات هم در ssh بود و بعید میدونم به نوع کنترل پنلش ربطی داشته باشه... در هر صورتی برای محکم کاری پنل دایرکت ادمین :d

mahdi66
October 7th, 2013, 12:53
کنترل پنل فرقی نمی کنه فقط باید فایل php.ini کنترل پنلتون رو ویرایش کنید که مسیر php.ini برای هر کنترل پنل فرق می کنه