PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تبلت یا لپتاپ

niknak
October 5th, 2013, 23:01
سلام

کار من ساپورت سایت و سرور و گاهی هم طراحی است.

آیا میتوان یک تبلت خوب 2-3 تومانی را جایگزین یک لپتاپ ضعیف 900 تومانی دانست؟:-b

Saati
October 6th, 2013, 00:17
چرا با همون 2-3 تومن یک لپتاپ خوب نمیخرید؟!

besthosti.com
October 6th, 2013, 00:37
به نظر من لپ تاپ برای کار شما مناسب تر باشه .

websazha
October 6th, 2013, 01:06
سلام.
دوستان عزیز باید به یک سری موضوعات توجه کنید زمانی که به این دوستمون نظر می دهید.

1-مطمئنن pc که دارید در منزل و یا دفتر یا هر جایی که کارهای عمدا ار آنجا انجام می دهید؟ پس نیاز به به رایانه دیگر نیست هست یا مشکل یا ضعف دارد؟
2-هدف از خرید لبتاپ و یا تبلیت چیست ؟ ( حمل و همراه داشتن همیشگی برای ساپورت سایت و طراحی؟ ) به نظر بنده اصلا تبلت محدود هستن برای طراحی که نمی دانم چه هست ولی هر چه باشد محدودیت دارید و حساب نمی کنیم روی گزینه طراحی حرفه ای در تبلت همون گزینه ساپورت و دستریسی 24 ساعته به اینترنت + یک انسان سالم روزانه مگر چند ساعت می تواند پست سیستم باشد برای ساپورت و مشاهده طرج های که زده و فکر کردن روی انها؟
3-لبتاب نمیشه 24 ساعته همراه داشت و حمل کرد واقعا ولی تبلت در ابعاد مناسب همیشه همراه هست.

اول هدف و اولویت ها مشخص کنید.
مثلا بنده دیدم خارخ از منزل کاربر ها نیاز به ساپورت دارند برای حل مشکلاتی که فوریت دارد مجبور شدم وایمکس ایرانسل داخل ماشین بیارم که همیشه همراه داشته باشم زمانی که خارخ از منزل هستم و لبتاپ هم کلا جای اصلیش داخل ماشین هست! ولی خوب دیدم که نه در حین حرکت هم خودم نمی تونم با لبتاپ درست کار کنم و هم وایمکس دکل به دکل قطع وصل میشود و مکافات و باید یک جا می ایستادم :) خلاصه زدیم توی کار تبلت و سیم کارت فقط برای چنین کارهای ضروری چاره ای نبود!همه جا همراه دارم.2-اینترنت مادام قطع وصل نمیشه.

rezarostami
October 6th, 2013, 01:56
تبلت کارایی محدود تری دارد تا لپ تاپ در تبلت شما موس و کیبورد رو ندارید که برای طراحی نمی تونید از تبلت استفاده کنید.

با هزینه ای هم که شما می خواهید پرداخت کنید یک لپ تاپ با cpu core i5 ram 4GB می تونید خریداری کنید

niknak
October 6th, 2013, 02:00
سلام.
دوستان عزیز باید به یک سری موضوعات توجه کنید زمانی که به این دوستمون نظر می دهید.

1-مطمئنن pc که دارید در منزل و یا دفتر یا هر جایی که کارهای عمدا ار آنجا انجام می دهید؟ پس نیاز به به رایانه دیگر نیست هست یا مشکل یا ضعف دارد؟
2-هدف از خرید لبتاپ و یا تبلیت چیست ؟ ( حمل و همراه داشتن همیشگی برای ساپورت سایت و طراحی؟ ) به نظر بنده اصلا تبلت محدود هستن برای طراحی که نمی دانم چه هست ولی هر چه باشد محدودیت دارید و حساب نمی کنیم روی گزینه طراحی حرفه ای در تبلت همون گزینه ساپورت و دستریسی 24 ساعته به اینترنت + یک انسان سالم روزانه مگر چند ساعت می تواند پست سیستم باشد برای ساپورت و مشاهده طرج های که زده و فکر کردن روی انها؟
3-لبتاب نمیشه 24 ساعته همراه داشت و حمل کرد واقعا ولی تبلت در ابعاد مناسب همیشه همراه هست.

اول هدف و اولویت ها مشخص کنید.
مثلا بنده دیدم خارخ از منزل کاربر ها نیاز به ساپورت دارند برای حل مشکلاتی که فوریت دارد مجبور شدم وایمکس ایرانسل داخل ماشین بیارم که همیشه همراه داشته باشم زمانی که خارخ از منزل هستم و لبتاپ هم کلا جای اصلیش داخل ماشین هست! ولی خوب دیدم که نه در حین حرکت هم خودم نمی تونم با لبتاپ درست کار کنم و هم وایمکس دکل به دکل قطع وصل میشود و مکافات و باید یک جا می ایستادم :) خلاصه زدیم توی کار تبلت و سیم کارت فقط برای چنین کارهای ضروری چاره ای نبود!همه جا همراه دارم.2-اینترنت مادام قطع وصل نمیشه.

آفرین من هم دقیقا همینو میخوام،دسترسی 24 ساعته به نت .

rezarostami
October 6th, 2013, 02:05
خدا رو شکر دسترسی 24 ساعته به نت با اومدن رایتل حل شده اگر برای لپ تاپ بخواید باید مودم gsm 3g بگیرید تبلت هم که باید 3g ساپورت کنه درصد قطعی هم بسیار پایین هست.

viasky
October 6th, 2013, 02:15
کدام برای شما الویت دارد؟
ساپورت و مدیریت سرور = تبلت
طراحی = لپ تاپ

ولی در مجموع به اعتقاد بده شما می تونید با کمی مدیریت هزینه ها در دو مورد و تهیه بفرمایید
برای مثال 500 تومان یک تبلت تهیه کنید و حدود 1700 هم می تونید یک لپ تاپ مناسب بگیرید
موفق باشید

websazha
October 6th, 2013, 03:13
خدا رو شکر دسترسی 24 ساعته به نت با اومدن رایتل حل شده اگر برای لپ تاپ بخواید باید مودم gsm 3g بگیرید تبلت هم که باید 3g ساپورت کنه درصد قطعی هم بسیار پایین هست.
ایشون زمانی که قرار باشه مادام برای اینکه به نت مراجعه کنند برای سرکشی و ساپورت زیاد جالب و راحت نیست شاید کل کار 1 دقیقه طول بکشد در نت ولی حداقل 4 دقیقه برای اتصال و روشن شدن باید منتظر بماند دیگه جمع کردن لبتاپ و گذاشتن در کیف و سنگینی که باید حمل شود بماند.

rezarostami
October 6th, 2013, 11:17
ایشون زمانی که قرار باشه مادام برای اینکه به نت مراجعه کنند برای سرکشی و ساپورت زیاد جالب و راحت نیست شاید کل کار 1 دقیقه طول بکشد در نت ولی حداقل 4 دقیقه برای اتصال و روشن شدن باید منتظر بماند دیگه جمع کردن لبتاپ و گذاشتن در کیف و سنگینی که باید حمل شود بماند.

فرمایش شما کاملا درسته اگر فقط برای ساپورت و تیکتینگ باشه که تبلت خیلی عالیه بنده خودم هم از تبلت برای این کار استفاده می کنم فقط تنها ضعف تبلت رفتن به سیپنل هست که به صورت نسخه موبایلی میشه وگرنه قابلیت ریموت دسکتاپ و پوتی رو داره.

Kian
October 6th, 2013, 13:25
فرمایش شما کاملا درسته اگر فقط برای ساپورت و تیکتینگ باشه که تبلت خیلی عالیه بنده خودم هم از تبلت برای این کار استفاده می کنم فقط تنها ضعف تبلت رفتن به سیپنل هست که به صورت نسخه موبایلی میشه وگرنه قابلیت ریموت دسکتاپ و پوتی رو داره.
شما تبلت ویندوز دارید یا آندروید؟ لطفا دقیقتر بفرمایید که چه نوع تبلتی و با چه سیستم عاملی برای کار با whm/cpanel و ssh یا همان پوتی و کار با اف تی پی و نصب مروگرهایی مانند فایرفکس می شود استفاده کرد ؟ ممنون

shazo
October 6th, 2013, 18:34
سلام

بستگی به نیاز خودتون داره.. بازی = تبلت

کار و درس = Lp

websazha
October 6th, 2013, 19:11
قاعدتا مدیر سرور اگر باشند همیشه یک ریموت فول اسکریپن باز دارند که تعدادی صفحات از پیش لود شده و پسورد خورده آماده به کار دارند و نه برای هر صفحه تک تک وارد شوند البته این شیوده من هست دوستان شاید دوست دارند تکرار و تکرار انجام دهند.

rezarostami
October 7th, 2013, 11:17
بنده شخصا الان تبلت 10 اینچی سامسونگ n8000 با سیستم عامل اندروید استفاده دارم و وقتی که بیرون هستم و دسترسی به پی سی ندارم راحت به امور پشتیبانی ریموت شدن به سرور لینوکس و همچنین ریموت شدن به سرور ویندوز را می تونم انجام بدم اما چون تبلت هم به عنوان گوشی شناسایی میشه وقتی شما به خواید به پنل سی پنل برید نسخه basic یا موبایلی را به شما میده و whm به صورت عادی است و ریموت به سرور هم برای رفع امور حیاطی و مهم بسیار عالیست اما کیفیتی مثل خود ویندوز ندارد و اینکه در تبلت هرنوع برنامه ای که بخواهید براحتی میتوانید نصب کنید مثل FTP , Connect Bot (Putty) , cloud remote )Remote Desktop) , firefox , ... در کل اگر یک تبلت مناسب با قابلیت بالا تهیه شود به راحتی شما را از یک سیستم کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ بی نیاز میکند.

samaras
October 7th, 2013, 11:28
تبلت یک فناوری جدیدترنسبت به لپ تاپ است که با پیشرفت های اخیرشرکت های سازنده ی تبلت تاچندی دیگر
تبلت هاجای لپ تاپ هارا می گیرند.البته کسانی که ازنظراقتصادی مشکلی ندارند خریدیک لپ تاپ گزینه ی بهتری هست

niknak
October 7th, 2013, 20:13
ضمن تشکر از دوستان جهت شرکت در بحث

من کمی تحقیق کردم متوجه شدم کلا همه چیز تبلت با لپتاپ فرق داره
و باید ورژن خاصی از هر نرم افزار روی تبلت(تازه اگر بشه) نصب بشه.
مثلا خود سیستم عامل ویندوز ،نرم افزار فتوشاپ و....

اینجوری نمیشه چون من میخوام باش کار کنم .

teraserver
October 9th, 2013, 16:56
از netbook های ایسوز استفاده کنید تقربا 10 اینچی هسنتد مثل تبلت اما با سیسم عامل ویندوز و فرق اصلیش نداشتن درایو هست

hadi_am
October 9th, 2013, 17:21
درود

دوست عزیز اگه واقعا مشکل هزینه ندارید میتونید یک تبلت بخرید و حتی طراحیتونو باهاش انجام بدید من یک مدل تبلت معرفی میکنم که حتی میتونید الانم خرید کنید.

بنده اصلا قصد تبلیغ این سایت رو ندارم فقط برای راه افتادن کار دوستمون هستش...

شما رو تبلت های آندروید هیچ برنامه ی درست و سحابی نمیتونید نصب کنید ولی روی تبلت های ویندوزی میشه من چند منونه گذاشتم براتون:

ASUS VivoTab - Tablets & Mobile - ASUS (http://www.asus.com/Tablets_Mobile/ASUS_VivoTab)
ASUS Transformer AiO P1801 - All-in-One PCs - ASUS (http://www.asus.com/AllinOne_PCs/ASUS_Transformer_AiO_P1801)

لینک سایت ایرانی برای خرید:

Asus All-in-One Transformer P1801-B - کامپیوتر همه کاره ایسوس ترنسفورمر پی 1801 (http://digikala.com/Product/DKP-21065/Asus-All-in-One-Transformer-P1801-B/%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1-%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%B3%D9%81%D9%88%D8%B1%D9%85%D 8%B1-%D9%BE%DB%8C-1801)

ASUS VivoBook S550 - D - لپ تاپ ایسوس ویووبوک S550 (http://digikala.com/Product/DKP-21113/ASUS-VivoBook-S550-D/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%88%D8%A8%D9%88%DA%A9-S550)

Asus VivoBook S200E - لپ تاپ ایسوس ویوو بوک اس 200 ای (http://digikala.com/Product/DKP-6444/Asus-VivoBook-S200E/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-%D9%88%DB%8C%D9%88%D9%88-%D8%A8%D9%88%DA%A9-%D8%A7%D8%B3-200-%D8%A7%DB%8C)

ASUS TAICHI 31 - آلترابوک ایسوس تایچی 31 (http://digikala.com/Product/DKP-15784/ASUS-TAICHI-31/%D8%A2%D9%84%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D9%88%DA%A9-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DA%86%DB%8C-31)

Asus Transformer Book TX300 - تبلت ایسوس ترنسفورمر بوک تی ایکس 300 (http://digikala.com/Product/DKP-20616/Asus-Transformer-Book-TX300/%D8%AA%D8%A8%D9%84%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%B3%D9%81%D9%88%D8%B1%D9%85%D 8%B1-%D8%A8%D9%88%DA%A9-%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3-300/keyword-asus-tx)

rezarostami
October 9th, 2013, 17:40
از netbook های ایسوز استفاده کنید تقربا 10 اینچی هسنتد مثل تبلت اما با سیسم عامل ویندوز و فرق اصلیش نداشتن درایو هست

نظر ایشون تایید میشه به طور مثال لپ تاپ s200 ایسوس با cpu core i3 - ram 4gb - 500 gb h.d.d - vga 1gb صفحه هم لمسی هست قیمت هم 1,980,000 تومان