PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به نظر شما راه اندازی سایت رو وردپرس خوبه یا جوملا؟

sarwhost
October 3rd, 2013, 23:00
سلام و عرض خسته نباشید
دوستان گرامی به نظر شما رو کدوم یک بهتره
از نظر سئو و...
جوملا؟
وردپرس؟
دلیل؟

mahdigp
October 3rd, 2013, 23:09
بنظر من بستگی به خوده شخص داره !
این دو تا دارن رقابت میکنن
خب جوملا یکم از نظر مدیریتی بهتره ، وردپرس سریع تره، اما مثلا واسه هر کاری باید کوئری ایجاد کرد و افزونه نویسیش سخته، اما جوملا تو این مسائل راحت تره
بطور کلی افراد عادی با جوملا بهتر کار میکنن، مثلا اگه طراحی میخوای قالب بزنی واسه یه اداره که آدم عادی اونجا میخوان مدیریت کنن جوملا بهتره!
اما باز وردپرس هم نوین تره بطور کلی همیشه این رقابت هست...
من خودم وردپرس کار میکنم واسه خودم بخاطر سرعت و راحتیش ولی واسه مشتری ، جوملا میزنم اگه ببینم مفاهیم وردپرس رو نمیفهمه

mehrshad.ho
October 3rd, 2013, 23:17
دیتالایف

mahdigp
October 3rd, 2013, 23:20
البته بطور کلی من سه تا سیستم مدیریت محتوای رو اینا میدونم :

جوملا ، وردپرس ، دروپال !

berbidvps
October 3rd, 2013, 23:26
وورد پرس
وورد پرس بنظر من امکاناتش بیشتره

sarwhost
October 3rd, 2013, 23:31
ممنون از همه دوستان
از نظر سئو کدوم میتونه پیشه بگیره ؟
اکثر سایتهایی که تو صفحه اول ودوم گوگل هستن تا جایی که من برسی کردم وردپرس بودن

soheilsystem92
October 3rd, 2013, 23:43
سلام وردپرس از لحاظ سرعت کور خوبی داره جوملا از لحاظ ماژولار بودن
البته تفاوت ها کاملا مشهود نیستن
بسنگی به شما داره
از نظر من وردپرس راحت تر کار باهاش
موفق باشيد

shahab-f
October 3rd, 2013, 23:45
100 درصد وردپرس

leonr2
October 3rd, 2013, 23:48
وردپرس
از لحاظ سئو از جوملا سرتره
چندین سایت رو میشناختم که از جوملا کوچ کردن به وردپرس
با دیتالایف کار نکردم ولی چندتا از دوستان خیلی خیلی تعریف میکردن ازش !!

shahab-f
October 3rd, 2013, 23:50
ممنون از همه دوستان
از نظر سئو کدوم میتونه پیشه بگیره ؟
اکثر سایتهایی که تو صفحه اول ودوم گوگل هستن تا جایی که من برسی کردم وردپرس بودن

وردپرس !

اصلا یکی از مهمترین ویژگی هایی که متمایز میکنه وردپرس رو سئو بالای این سیستمه

mohsengham
October 3rd, 2013, 23:59
اگر سایت خبری، شخصی و فتوبلاگ میخواین راه‌اندازی کنین بهترین انتخابتون وردپرسه. انعطاف بالایی تو بحث قالب داره و دستتون با توجه به افزونه‌های بسیار زیادی که براش نوشته شده بازه. با یه کار اصولی نتیجه‌ی خوبی از نظر سئو هم میگیرین.

mr.web
October 4th, 2013, 00:24
سلام

فکر می کنم مقایسه خوبی نباشه . وردپرس باید با موویبیل و دروپال مقایسه بشه نه جوملا اصلا سیستمشون کلی تفاوت داره

omidrezav
October 4th, 2013, 00:40
سلام و عرض خسته نباشید
دوستان گرامی به نظر شما رو کدوم یک بهتره
از نظر سئو و...
جوملا؟
وردپرس؟
دلیل؟

دوست عزیز هر کدوم مزایا و معایب خودشون رو دارن،
مثلا از نظر سئو وردپرس خیلی نتیجه ی بهتری میده. مهمترین دلیلش هم به نظر من اینه که موتورهای جستجو رو به صورت خودکار ping میکنه. البته یه سری موارد مربوط به ساختار قالباش هست که اونا رو هر سیستم دیگه ای هم قابل پیاده سازیه. به علاوه وردپرس ساختار taxonomy خیلی کاردرستی داره که به شما در طبقه بندی مطالبتون خیلی کمک می کنه و طبیعتا هم کاربر تجربه ی خوبی در مرور سایت شما داره و هم موتور جستجو ساختار navigation خوبی از سایت شما می بینه.

دو عیب عمده ی وردپرس که به عنوان برنامه نویس و پشتیبان سرور باهاش برخورد داشتم ایناست:

1- زیاده روی در برنامه نویسی شیئ گرا: در وردپرس همه چیز برای خودش شئ خاص خودش رو داره. این برنامه نویسی رو خیلی ساده می کنه ولی متاسفانه اشیاء در php قاتل رم هستند و به این ترتیب هر چه بیشتر وردپرستون رو توسعه بدید رم بیشتر درگیر خواهد شد. البته این مورد راه حل داره و خود من همین الان مشغول نوشتن کد دستی برای وردپرس هستم به نحوی که به یاختار object های وردپرس نیازی نداشته باشه.

2- هر پست وردپرس دارای اطلاعاتی در جداول زیر هست:

wp-posts
wp-postmeta
wp-terms
wp-terms-taxonomy
wp-term-taxonomy-relationship

ذخیره و بازیابی هر پست به معنی درگیر کردن همرمان همه ی این جدول هاست. هر چه پست شما برچسب ها و دسته های بیشتری داشته باشه فراخوانی اون از دیتابیس زمان بیشتری می بره و رم و cpu بیشتری می طلبه.

ولی خب وردپرس مزایای زیادی هم داره:
1- قسمت مدیریتش خیلی از جوملا ساده تره و بدون دردسر مدیریت میشه
2- قالب ها، افزونه ها، آموزش های رایگان به مراتب بیشتری نسبت به جوملا داره
3- آپدیت های منظم تری داره و در صورت پیدا شدن باگ در سیستم خیلی سریع نسخه ی جدید منتشر میشه
4- هسته ی وردپرس از نسخه های اولیه تا 3.6.1 امروزی دارای ساختار کمابیش ثابتی بوده و به همین خاطر به روزرسانی هسته ی وردپرس خیلی ساده تر از جوملاست.
5- با استفاده از امکانات زیر می تونید وردپرس رو تا هر جا که مایل باشید سفارشی سازی بکنید:

custom_post_type
custom_taxonomy
custom_menu
sidebars and widgets

alaviyoon
October 4th, 2013, 01:41
وردپرس از همه لحاظ توصیه میشه
فقط تنها مشکلش فشار به سرور هستش .

yekmobile.com
October 4th, 2013, 02:10
وردپرس استفاده کن. شک نکن

ULTRAWEB
October 4th, 2013, 04:08
جوملا یک زمانی با مود سکیوریتی اپاچی مشکل داشت و احمق میزنه در این رابطه پس وردپرس