PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سایت با پشتیبانی چند هاست

teamnet
October 3rd, 2013, 13:54
سلام دوستان فرض کنید ما یک وب سایت بروی سرور داریم البته هاستینگ اشتراکی ...

حالا من می خوام زمانی که سرور هاستینگ منابع کم اورد ، مشکل داشت ، داون شد و غیره سایت اتوماتیک از روی هاست در سرور یا کشور دیگه لود بشه و وقتی همه چی اکی شد دوباره برگرده سر جاش .. .

سایت من الان رو هاستیگ پارس ... هستش میخوام یه هاست اروپایی هم داشته باشم که در صورتی که این ور مشکل داشت اون یکی هاست فورا لود شه ..

ممنون میشم راهنمایی کنید

par30shop
October 3rd, 2013, 14:05
با rsync و DNS failover میتونید همچین کاری کنید -منبع فارسی برای این کار نیست - منابع خارجی تا دلتون بخواد هست - میتونید سرچ کنید

teamnet
October 3rd, 2013, 15:26
میشه لطفا بیشتر راهنمایی کنید ... آیا سرویس دهنده های ایرانی به همچین سرویسی دارند ؟

yekmobile.com
October 3rd, 2013, 15:45
من یادمه یکی از هاستینگ ها اصلا همچین سرویسی و ارائه میکرد

pardishosting
October 3rd, 2013, 15:48
این سرویس به صورت دی ان اس عملا کاربردی نداره ، هر تغییر ip بر روی دامنه و dns بین 6 تا 72 ساعت زمان می خواد تا بر روی اینترنت اپدیت بشه و این طوری کلا سایت بهم می ریزه.

yekmobile.com
October 3rd, 2013, 16:02
این سرویس به صورت دی ان اس عملا کاربردی نداره ، هر تغییر ip بر روی دامنه و dns بین 6 تا 72 ساعت زمان می خواد تا بر روی اینترنت اپدیت بشه و این طوری کلا سایت بهم می ریزه.

این مورد هم روشی داره که فکر کنم کار سختی نباشه بدون تغییر دی ان اس اوکی میشه.

teamnet
October 3rd, 2013, 16:43
در مورد دی ان اس موافقم زمان بر هستش و تا آپدیت بشه طول می کشه

bmi
October 3rd, 2013, 16:45
در ست خودکار دی ان اس مشکل زمانی خواهید داشت تا (کش) آپدیت شود

yekmobile.com
October 3rd, 2013, 16:56
سلام پیدا کردم لینک زیر و بخونید : الکی هم اطلاعات اشتباه به کسی ندید

فقط با 100 هزار تومان برای یکسال آپ تایم 100 درصد سایت شما را تضمین می کنیم !

معرفی DNS Failover :

سرورهای مورد نظر به طور دایم (هر ۳۰ ثانیه یکبار) بررسی می شوند که به درخواست ها پاسخ دهند ، کاربران می توانند این سیستم های نظارتی را برای پروتکل های TCP ، UDP و یا HTTP و پورت دلخواه خود پیکربندی نمایند.

همین که یکی از سرور ها به درخواست پاسخ ندهد بلافاصله و در کمترین زمان ممکن DNS به سرور دیگری که از قبل تعیین شده و مشخصات سایت در آن نیز قرار دارد و به درخواست ها پاسخ می دهد تغییر می کند و به این صورت سایت شما از Down شدن نجات می یابد و در صورت تعداد Node های بیشتر می توان آپ تایم را تا ۱۰۰٪ تضمین کرد.

yekmobile.com
October 3rd, 2013, 16:57
من یادمه یکی از هاستینگ ها اصلا همچین سرویسی و ارائه میکرد

این هم لینک جهت خرید
ParsDev.Ir - DNS Failover - سایت رسمی شرکت نگاه روشن پارس (http://parsdev.ir/page-dnsfailover.html)

par30shop
October 3rd, 2013, 18:25
dns failover کاری به دی ان اس شما نداره - دی ان اس خودتون رو روی سرویس دهنده ای دی ان اس مثل dnsmadeeasy.com که وب هاستینگ تاک هم ازش استفاده میکنه ست میکنید - با نرم افزار rsync فایل هاتون رو اعم از دیتابیس یا فایل هماهنگ سازی میکنید - وقتی که سرور اولیه ی شما داون شد - dnsmadeeasy اتوماتیک A Record دامنه رو به سرور فعال تغییر میده ;)این سرویس پولی هست !‌
خودتون هم میتونید با API هایی که pingdom میده کار کنید و همچین سیستمی بدید براتون طراحی کنند !
برای حل کردن مشکل کش هم - TTL رکورد رو میتونید به ۶۰۰ تغییر بدید - هرچه کمتر باشه بهتره

--- دی ان اس رو فقط و فقط شما میتونید تغییر بدید
----- پس عملا فقط رکورد دامنه تغییر میکنه
---+‌ توجه داشته باشید که آپتایم ۱۰۰ نمیشه ولی ۹۹.۹۹ میشه که برای بازدید کنندگان محسوس نیست

par30shop
October 3rd, 2013, 18:39
این سرویس ها شامل به روز رسانی سایت های شما در نقاط مختلف (synchronization) نمی باشد و فقط آپ تایم سایت شما را از طریق لایه های DNS تامین می کند ُ‌البته مشتری خود می تواند با لینک ها و آی پی هایی که در اختیار دارد سایت ها را به روز رسانی نماید.
برای اینکار هم نیاز به sync با همون Rsync دارید - میتونید مثلا اگه ورد پرس دارید دیتابیس رو روی یک سرور اکسترنال بذارید! و محتوای سایت که استاتیک هستند رو روی ۲ هاست یا بیشتر کپی کنید و به rsync دستور بدید که هر ۱۰ دقیقه فایل های روی سرور هارو با هم هماهنگ کنه!

teamnet
October 3rd, 2013, 19:23
اطلاعات خوبی بود ممنونم از همه شما کلا مدتی بود فکرم رو مشغول کرده بود چون 90 درصد عملکرد ما مربوط به سایتمون هست که اصلا دوست نداریم داون تایم داشته باشه ...

yekmobile.com
October 3rd, 2013, 20:06
برای اینکار هم نیاز به sync با همون Rsync دارید - میتونید مثلا اگه ورد پرس دارید دیتابیس رو روی یک سرور اکسترنال بذارید! و محتوای سایت که استاتیک هستند رو روی ۲ هاست یا بیشتر کپی کنید و به rsync دستور بدید که هر ۱۰ دقیقه فایل های روی سرور هارو با هم هماهنگ کنه!

دقیقا مشکل همینجاست که باید توی همه هاست ها آپدیت انجام بشه وگرنه سرویس خوبیه بنظر

yekmobile.com
October 3rd, 2013, 20:08

فقط یه مساله دیگه ؟؟؟
اگه دیتابیس سرورش تایم اوت بده یا داون بشه باز میشه یه داون تایم که اینطوری اوضاع خراب تر میشه

pardishosting
October 3rd, 2013, 20:12
نحوه ارتباط وب سرور با DNS از طریق A record هست ، این A record در واقع IP وب سرور هست که در کل اینترنت اعم از ISP ها و خود سیستم کاربر ذخیره یا کش می شه
وقتی وب سرور شماره 1 قطع می شه ، سیستم دی ان اس خودکار باید سریعا IP وب سرور شماره 2 رو جایگزین کنه ، این جایگزینی سریع انجام خواهد شد ولی در سطح کل اینرتت تا کش ها اپدیت بشند زمان بر خواهند بود.

yekmobile.com
October 3rd, 2013, 23:20
نحوه ارتباط وب سرور با DNS از طریق A record هست ، این A record در واقع IP وب سرور هست که در کل اینترنت اعم از ISP ها و خود سیستم کاربر ذخیره یا کش می شه
وقتی وب سرور شماره 1 قطع می شه ، سیستم دی ان اس خودکار باید سریعا IP وب سرور شماره 2 رو جایگزین کنه ، این جایگزینی سریع انجام خواهد شد ولی در سطح کل اینرتت تا کش ها اپدیت بشند زمان بر خواهند بود.
نه زمان بر نیس عزیز Arecod هست دیگه هم زمان تمام هاست ها با رکوردها فعالند منتها هر بار از یکیشون میخونه.تنها مشکل آپدیت همزمان تمام هاست هاس

par30shop
October 4th, 2013, 20:15
نحوه ارتباط وب سرور با dns از طریق a record هست ، این a record در واقع ip وب سرور هست که در کل اینترنت اعم از isp ها و خود سیستم کاربر ذخیره یا کش می شه
وقتی وب سرور شماره 1 قطع می شه ، سیستم دی ان اس خودکار باید سریعا ip وب سرور شماره 2 رو جایگزین کنه ، این جایگزینی سریع انجام خواهد شد ولی در سطح کل اینرتت تا کش ها اپدیت بشند زمان بر خواهند بود.
اگر ttl شما پایین باشه خیلی سریع تغییر میکنه
معیار سنجش کش همون TTL هست که به کلاینت دستور میده چه زمانی دوباره آپدیت بشه اون content یا website

par30shop
October 4th, 2013, 20:16
فقط یه مساله دیگه ؟؟؟
اگه دیتابیس سرورش تایم اوت بده یا داون بشه باز میشه یه داون تایم که اینطوری اوضاع خراب تر میشه
میتونید دیتابیس رو هم با این روش پایدار کنید یا با برنامه های هماهنگ سازی دیگه دیتابیس رو هم sync کنید

teamnet
May 19th, 2014, 11:03
ببینید چیزی که مد نظر من هستش اینکه مثلا فایلهای سایت روی دو وی پی اس در دیتاسنترهای افرا و تبیان باشه و دیتابیش هم روی سرور در ohv فرانسه باشه ... به نظر شما ترکیب چطور میشه ؟

در صورتی که یکی از سرورهای مشکل داشت سویچ بشه به اون یکی

mhiizadi
May 19th, 2014, 12:42
ببینید چیزی که مد نظر من هستش اینکه مثلا فایلهای سایت روی دو وی پی اس در دیتاسنترهای افرا و تبیان باشه و دیتابیش هم روی سرور در ohv فرانسه باشه ... به نظر شما ترکیب چطور میشه ؟

در صورتی که یکی از سرورهای مشکل داشت سویچ بشه به اون یکی

شما کلود فلر استفاده کنید بهتره .
میتونید خودتونم راه بندازید

teamnet
May 19th, 2014, 14:13
کلود فلر رو یه مدت استفاده کردم اما احساس کردم سرعت لود سایتم اومد پایین نمی دونم حالا واقعا تاثیر گذار هست یا نه

mhiizadi
May 19th, 2014, 14:53
کلود فلر رو یه مدت استفاده کردم اما احساس کردم سرعت لود سایتم اومد پایین نمی دونم حالا واقعا تاثیر گذار هست یا نه

میتونید کلووود راه بندازید ؛ مثل کلوود فلر که سایت از هر کشوری یا هر کدوم داوون شد یکی دیگه بالا بیاد ,
با جناب حمید سلطانی در انجمن صحبت کنید ؛ ایشون در این زمینه تجربه کافی رو دارن و میتونن کمکتون کنند.

newspub
May 19th, 2014, 15:44
دوستان میشه یه توضیحی هم در اینباره بدید که آیا میشه دوتا هاست خرید یکی ایران یکی آمریکا و درخواست های داخل ایران رو هاست ایران جواب بده و خارجی منتقل بشن به هاست آمریکا؟

teamnet
May 19th, 2014, 17:19
دوست عزیزم با تشکر در صورت امکان ای دی این دوستمون رو بنده بدید