PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شبکه کردن 2 کامپبوتر با فاصله 50 متر

afrateam
March 24th, 2010, 13:35
سلام
کامپیوتر خودمو با کامپیوتر یکی از همسایه ها میخوام شبکه کنم
اگه بخوایم با کابل شبکه شون کنیم حدود 50 متر کابل میخواد
اما بصورت وایرلس فاصله شون کمتر از 25 متر هست
پیشنهادتون استفاده از کابل هست یا وایرلس ؟
تجهیزات لازم و قیمتشونو در هردوحالت وایرلس و کابلی بگین
ممنون :x

LoveLife
March 24th, 2010, 14:36
کابل بگیر خیال خودتو راحت کن !
وایرلس مجبور باشی استفاده کن !

rasool661
March 24th, 2010, 14:42
چقدر پهنای باند می خواهی اگه پهنای باند بیشتر از 60 مگ می خواهی کابل اگر کمتر وایرلس بهتره برات میشه با 200 تومن
کلا جورش کرد دو تا نانو استیشن 5

afrateam
March 24th, 2010, 14:48
salam
man pishnahad mikonam ba wireless shabake kon ke kamtarin halatesh hodede 100 toman tajhizat mikhay
vali age ba sim bekhay shabake koni in 50 metr ta bekhad be systemeton berese hadeaghal 90 metr sim mikhaym darzemn sorat ham paien miad va kobl az toye ye mahale omomi ham ehtemalan rad khahad shod

tajhizat wireless: 2ta anten flat ya esteradi va 2ta radio wireless ya kart wireless
age bazam rahnamayi khasi ya tajhizat giret naumad behem pk bede
فاصله رو برای کابل حساب کردیم کمتر از 50 متر شد وگرنه فاصله کامپیوتر ها بطور وایرلس کمتر از 25 متر هست
:53:
اگه تجهیزات لازم برای شبکه کردن بصورت کابلی تفاوت کمی (20-30 تومن) با وایرلس داشته باشه حتما وایرلس میکنم..

---------- Post added at 01:48 PM ---------- Previous post was at 01:46 PM ----------

کابل بگیر خیال خودتو راحت کن !
وایرلس مجبور باشی استفاده کن !
هزینه 50 متر کابل + دوتا کارت شبکه چقدر میشه ؟

---------- Post added at 01:48 PM ---------- Previous post was at 01:48 PM ----------

چقدر پهنای باند می خواهی اگه پهنای باند بیشتر از 60 مگ می خواهی کابل اگر کمتر وایرلس بهتره برات میشه با 200 تومن
کلا جورش کرد دو تا نانو استیشن 5
پهنای باند 512 کیلو هم کافیه !
برای شیر کردن اینترنت میخوام...

rasool661
March 24th, 2010, 14:53
اگر 512 هست و دید مستقیم هست می تونید طرف اون کسی که می خواهد اینترنت بگیره اگه بودجه ات کمه یه کارت وایرلس بگیر با یک کابل بکش بیارش بیرون و طرف اونکی می خواهد پخش کنه رو یک رادیو در حد 80 تومن اگه بتونی خوبه لوکو استیشن 2 می تونی بگیری کلا برای وایرلس 100 تومنی میشه برات البته اگر کمتر می خواهید خرج کنید راههای کم خرجی تری هم هست

LoveLife
March 24th, 2010, 14:57
کابل نهایت 50 تومان جمع می شه ! وایرلس حتما نانو می خواهی که حداقل 100 تومان خرج داره

afrateam
March 24th, 2010, 14:59
اگر 512 هست و دید مستقیم هست می تونید طرف اون کسی که می خواهد اینترنت بگیره اگه بودجه ات کمه یه کارت وایرلس بگیر با یک کابل بکش بیارش بیرون و طرف اونکی می خواهد پخش کنه رو یک رادیو در حد 80 تومن اگه بتونی خوبه لوکو استیشن 2 می تونی بگیری کلا برای وایرلس 100 تومنی میشه برات البته اگر کمتر می خواهید خرج کنید راههای کم خرجی تری هم هست

کابل نهایت 50 تومان جمع می شه ! وایرلس حتما نانو می خواهی که حداقل 100 تومان خرج داره
کم هزینه ترین راه چیه و دقیقا چقدر هزینه داره ؟

rasool661
March 24th, 2010, 15:00
شما چقدر می خواهید هزینه کنید تا من بهتون بگم؟

afrateam
March 24th, 2010, 15:08
شما چقدر می خواهید هزینه کنید تا من بهتون بگم؟
اگه هزینه ش کمتر از هزینه راه اندازی adsl باشه انجام میدیم (50 تومن بابت مودم و هزینه اولیه و ..)
نهایتا 50 میتونم هزینه کنم
کمتر هم شد که چه بهتر..

afrateam
March 24th, 2010, 15:20
ye isp hich vaght inkaro namikone chon age inkaro bokone az 2ta userash dare estefade mishe dar natije pool 2ta user azaton migire.
قراره سیستم من به اینترنت وصل بشه (که همیشه هست) و حالا با نرم افزار های پروکسی یا شیر کردن معمولی همسایه مون هم از اینترنت استفاده کنه...
الان اینترنت بین لپتاپ و دستکاپ کامپیوتر شیر هست...

afrateam
March 24th, 2010, 15:29
bazam be nazar man wireless chon age anten omni bezari ham ba laptop mitoni az wireless estefade koni ham hamsaye ro shabake kardi man vase khodam ham hamin karo kardam kheyli azash razi hasam
اوکی.. منتظر نظر بقیه هم میمونم

LoveLife
March 24th, 2010, 15:54
متری 200 تا 300 پول کابل می شه !
کارت شبکه رو خود مادربورد هست ! نبود 5 تومان !
یه مودم 4 لن هم 35 تا 40 تومان می شه ! همینه خرجتون

afrateam
March 24th, 2010, 16:07
متری 200 تا 300 پول کابل می شه !
کارت شبکه رو خود مادربورد هست ! نبود 5 تومان !
یه مودم 4 لن هم 35 تا 40 تومان می شه ! همینه خرجتون
ایول عالیه...
من الان مودم دارم ولی 1 لن داره
میتونم یه کارت شبکه اضاف کنم رو سیستم خودم و دیگه مودم نگیرم ؟

LoveLife
March 24th, 2010, 16:20
بله می شه

rasool661
March 24th, 2010, 16:24
اگه فاصله بین شما برای کابل کشی مهیا هست یعنی می تونی کابل بکشی و مانعی نداری پس بهتره که کابل بکشی چون خیلی به نفعت هست وایرلس برای موقعی خوبه که برای کابل کشی موانع و مشکلاتی باشه
با 50 تومن هم می تونی ولی مسافت 25 متر چیزی نیست کابل بکش برات ک خرج تره
البته این نظره من هست

Roka
March 24th, 2010, 16:53
هر کدوم مشکلات خودشون رو دارند
شما اهل کجایی ؟
آب و هوا منطقه ای که هستین چجوره ؟
اصلاً کابل میتونه بمونه ؟ ( مثلاً اینجایی که من هستم ، بندر گناوه ، تو تابستون کابل شبکه رو دو هفته بیرون بزارم هفته سوم باید عوضش کنم ! )
بعد اینکه شما مسیری که میخوای کابل رو بکشی مستقیم هست ؟پیچ و خم نداره ؟
سیم مفتول هست ، یه خم تند بخوره = باید کابل رو عوض کنی

با وایرلس هم بخوای کار کنی مشکلات خودشو داره

به شرایط آب و هوایی بستگی داره ( هرچند قاصله کمه ولی بازم بی تاثیر نیست )
سرعت انتقال به مراتب کمتر از کابل شبکه هستش
امکان سوء استفاده دیگران هم هست

از نظر هزینه تقاوت آنچنانی ندارند !

برا وایرلس :
یه مدم 4 پورت لن + وایرلس جنس متوسط که تا 65 متر رو پشتیبانی میکنه تقریباً 60 تومن هستش ، واسه سیستم خودت که با کابل میکشی ، برا همسایتون هم یه کارت شبکه وایرلس میگیری فکر کنم طرفای 25-30 باشه ( حالا کمتر یا بیشترش بستگی به جایی که خرید میکنید داره )

برای کابل کشی هم ، که اصلاً توصیه نمیکنم ، تلفاتش خیلی زیاده 50 متر کابل تقریباً 25 تومن میشه + یه مدم با خروجی بیشتر از یک پورت که تقریباً 100 الی 150 میشه+ 25 تومن واسه کابل یا همین مودم خودتون رو اگه بخواید یه هاب بگیرید براش تقریباً 20-30 تومن میشه + 25 واسه کابل

هر چند مدت یه بار هم باید کابل رو عوض کنید که اصلاً توصیه نمیشه !

LoveLife
March 24th, 2010, 17:29
روکا جان ! مودم ها وایرلس معمولی یه دیوار آجری معمولی رو رد نمی کنند ! چه برسه 50 متر ! معلوم چند تا خونه و دیوار و طبقه هست :(

afrateam
March 24th, 2010, 17:43
هر کدوم مشکلات خودشون رو دارند
شما اهل کجایی ؟
آب و هوا منطقه ای که هستین چجوره ؟
اصلاً کابل میتونه بمونه ؟ ( مثلاً اینجایی که من هستم ، بندر گناوه ، تو تابستون کابل شبکه رو دو هفته بیرون بزارم هفته سوم باید عوضش کنم ! )
بعد اینکه شما مسیری که میخوای کابل رو بکشی مستقیم هست ؟پیچ و خم نداره ؟
سیم مفتول هست ، یه خم تند بخوره = باید کابل رو عوض کنی

با وایرلس هم بخوای کار کنی مشکلات خودشو داره

به شرایط آب و هوایی بستگی داره ( هرچند قاصله کمه ولی بازم بی تاثیر نیست )
سرعت انتقال به مراتب کمتر از کابل شبکه هستش
امکان سوء استفاده دیگران هم هست

از نظر هزینه تقاوت آنچنانی ندارند !

برا وایرلس :
یه مدم 4 پورت لن + وایرلس جنس متوسط که تا 65 متر رو پشتیبانی میکنه تقریباً 60 تومن هستش ، واسه سیستم خودت که با کابل میکشی ، برا همسایتون هم یه کارت شبکه وایرلس میگیری فکر کنم طرفای 25-30 باشه ( حالا کمتر یا بیشترش بستگی به جایی که خرید میکنید داره )

برای کابل کشی هم ، که اصلاً توصیه نمیکنم ، تلفاتش خیلی زیاده 50 متر کابل تقریباً 25 تومن میشه + یه مدم با خروجی بیشتر از یک پورت که تقریباً 100 الی 150 میشه+ 25 تومن واسه کابل یا همین مودم خودتون رو اگه بخواید یه هاب بگیرید براش تقریباً 20-30 تومن میشه + 25 واسه کابل

هر چند مدت یه بار هم باید کابل رو عوض کنید که اصلاً توصیه نمیشه !
مسیر کابل مشکل خاصی از نظر پیچ و خم نداره اما آب و هوا طوری نیست که کابل شبکه دوام بیاره (من لرستان هستم - الشتر)
با توضیحات کامل شما یا باید کلا بیخیال این قضیه شد یا وایرلسش کنیم..
مرسی :53:

---------- Post added at 04:43 PM ---------- Previous post was at 04:38 PM ----------

روکا جان ! مودم ها وایرلس معمولی یه دیوار آجری معمولی رو رد نمی کنند ! چه برسه 50 متر ! معلوم چند تا خونه و دیوار و طبقه هست :(
من میتونم مودم رو کنار پنجره بزارم و تا پنجره اونا دید مستقیم هست بعد از اون اگه امواج عزیز یکم پیچ و خم به خودشون بدن حله..

LoveLife
March 24th, 2010, 19:28
امواج متاسفانه آمریکایی هستند و صهیونیست و اهل قر دادند نیستند ;) باید هزینه کنی پس ! می تونی کابل گرون تر ! یا نانو بخری تنها راه همینه عزیز !

Sajad
March 24th, 2010, 19:34
lovelife بدجور دشمن شدی با این وایرلس :-؟
اگه 25 متر هست مطمئنی جواب نمیده ؟
اگه 25 متر درست حسابی محل مودم انتخاب کنن راحت ساپورت میشن. حتی اگه طوری باشه که بشه مودم رو بین دو کام یعنی فاصله 12 متری قرار داد که با بهترین آنتن دهی جواب کارشون رو میده !

afrateam
March 24th, 2010, 19:35
امواج متاسفانه آمریکایی هستند و صهیونیست و اهل قر دادند نیستند ;) باید هزینه کنی پس ! می تونی کابل گرون تر ! یا نانو بخری تنها راه همینه عزیز !
:d
کابل گرونتر قیمتش چنده مثلا ؟

Roka
March 24th, 2010, 23:55
کابل قویتر نداریم برا اینکار
حتی کابل برق 6*2 هم اگه تو سرما یا گرما باشه عمر آنچنانی نداره ! باید یه شرایط خوبی داشته باشه
مگه اینکه یه محافظ کابل بزارند یا زیر زمینی رد کنند که یه جورایی خنده داره و هزینش خیلی بیشتر یه تجهیزات کامل وایروس برای شعاع چنصد متری میشه

حتی کافی نت ها که اکثراً طول عرضشون حد اکثر 6 متر هست ( نه نور مستقیم آفتاب ، نه بارون یا برف ، نه .... ) با کابل شبکه مشکل دارند و هر چند مدت یه بار باید درگیر کابل ها باشند ، حالا واسه این قضیه که خارج از خونه هست و ....

Rapid
March 25th, 2010, 00:59
مودم فعلي چه ماركي هست چه پورتايي داره چنتا داره؟

rasool661
March 25th, 2010, 05:22
بنظرم شما بهترین راه این هست که یک طرف رو یک رادیو بزاری روی مد اکسس پوینت و طرف گیرنده هم یک کارت وایرلس ارزون قیمت یا یه رادیو اوت دور ارزون قیمت یا یه یو اس بی وایرلس ارزون قیمت که در حد 20 تومن هستند رو بزاری طرف گیرنده و طرف فرستنده هم یه لوکو بزار تموم شدو رفت اینقدر خودتو اذیت نکن

Veria
March 25th, 2010, 06:17

من مودم D-Link DSL-2640T دارم.
یکی از کلاینت ها فاصله ش از مودم حدود 20 متره. 3 تا هم دیوار بتونی بینشون داره.
حدود 70% سیگنال میگیره.
روی کلاینت هم کارت وایرلس لن Asus هست.

rooy
March 25th, 2010, 09:08
سلام کابل بهتر میصرفه تا وایرلس
وایرلس امنیتش کمتر است تا کابل ولی کابل هم امنیت داره هم امکان جا به جاشدن کمتر ولی وایرلس با 2 تا کرت شبکه وابرلس هر کدام 25 تومان بخری تا 500 متر ساپورت کنه امکان جابه جایی هم داره ولی کابل نداره کابل هم بخوای ببری بالای 50 متر تا 100 متر اذیت نمیشی ولی بالای 100 متر قطع میشه
کابل cat 6 هست سرعتش بالاتر تا cat 5 قیمت cat 6 ندارم 5 در حدود 20000 تومان در میاد
به نظرم اگه میخوای جابه جا نکنی ثابت باشه کابل بزار اگه میخوای سیستم جا به جا کنی ثابت نباشه وایرلس بزار

afrateam
March 25th, 2010, 10:23
مودم فعلي چه ماركي هست چه پورتايي داره چنتا داره؟
d-link هست و یک پورت یو اس بی + یه لن

بنظرم شما بهترین راه این هست که یک طرف رو یک رادیو بزاری روی مد اکسس پوینت و طرف گیرنده هم یک کارت وایرلس ارزون قیمت یا یه رادیو اوت دور ارزون قیمت یا یه یو اس بی وایرلس ارزون قیمت که در حد 20 تومن هستند رو بزاری طرف گیرنده و طرف فرستنده هم یه لوکو بزار تموم شدو رفت اینقدر خودتو اذیت نکن

سلام کابل بهتر میصرفه تا وایرلس
وایرلس امنیتش کمتر است تا کابل ولی کابل هم امنیت داره هم امکان جا به جاشدن کمتر ولی وایرلس با 2 تا کرت شبکه وابرلس هر کدام 25 تومان بخری تا 500 متر ساپورت کنه امکان جابه جایی هم داره ولی کابل نداره کابل هم بخوای ببری بالای 50 متر تا 100 متر اذیت نمیشی ولی بالای 100 متر قطع میشه
کابل cat 6 هست سرعتش بالاتر تا cat 5 قیمت cat 6 ندارم 5 در حدود 20000 تومان در میاد
به نظرم اگه میخوای جابه جا نکنی ثابت باشه کابل بزار اگه میخوای سیستم جا به جا کنی ثابت نباشه وایرلس بزار
سیستم ها ثابت هستن ولی به گفته روکا کابل نمیتونه بیرون از خونه دوام بیاره و به اجبار باید از وایرلس استفاده کنیم
یه نفر که تو کار شبکه هستو میارم تا ارزون ترین شکلی که میتونیم وایرلس رو پیاده کنیم و سرعت قابل قبولی هم داشته باشه رو بهمون بگه و واسمون انجام بده

ممنون از راهپنمایی هاتون

rooy
March 25th, 2010, 10:40
حواسم به بالا نبود درست میگه کابل یک سری مشکلات هم هست قطع شدن داکت بکشی یا بزرای روی زمین که نمیشه
1000 اتفاق هم میفته وایرلس بیشتر میصرفه تا کابل
یکم گران تره ولی بهتر از کابل است

amins01411
March 25th, 2010, 10:57
من که میگم 2 تا سرویس ADSL بگیر خودتو راحت کن. یه بار دیدی همسایتون همه ی ترافیک رو استفاده کرد و تو خبر نداری.
ولی به نظر من یه مودم Access Point بگیر و بذار جایی که به همسایتون نزدیکتره. بغل پنجره یا ...
فقط میمونه یه کارت وایرلس که من 2-3 هفته پیش تهران 25 تومن گرفتم.
به سیستم خودت هم توی خونه میتونی کابل بکشی

rooy
March 25th, 2010, 11:08
اینجوری مودم نزدیک 100 تومان میشه باکارت میشه 125 تومان
دو تا کارت میشه 50 $ که بستگی داره خوب پیدا کنه اذیتش نکنه

afrateam
March 25th, 2010, 11:12
اینجوری مودم نزدیک 100 تومان میشه باکارت میشه 125 تومان
دو تا کارت میشه 50 $ که بستگی داره خوب پیدا کنه اذیتش نکنه

دوتا کارت برای کار من کافیه و تجهیزات دیگه ای نمیخواد ؟

LoveLife
March 25th, 2010, 11:26
والا ما فکر چیب این عزیز رو کردیم ! الان 1 سال و نیم هست که برای یکی از دوستام همچین چیزی رو شبکه کردیم ! سیم ها رو هم 2 دور چسب برق کشیدیم !
30 تومان رسید به 120 130 تومان ! در ضمن باید از وایرلس هم سر در بیاری ! چون داری با نانو کار می کنی !

rooy
March 25th, 2010, 11:46
عزیز نه نیاز نیست
سیم خودش دردسر است
وایرلس پسورد میزاری کسی نتونه استفاده کنه من خودم زمانی که وایرلس گذاشتم توی منزل کلی دردسر داشتم ولی وقتی نصب شد خیلی حال داد
2 تا لپ تاپ من یکی وصل کردم به adsl شیر کردم اون یکی هم داشت سرعتشم خیلی خوب بود 64 مگ میزد
سرعت وکیفیت به مدل کارت و فاصله و بین دو تا سیستم چه چیزهایی قرار دارن بستگی دارد هر چه نزدیکتر کیفیت بهتر والی تا 500 متر جواب هم میدن این کارت های معمولی

Rapid
March 25th, 2010, 12:08
d-link هست و یک پورت یو اس بی + یه لن
يوزر پس adsl رو بده به مودم بعد usb رو وصل كن به سيستم خودت كابل كراس (پرتوپر) بگير بزن به لن بده همسايتون از متري 200 تومن هست تا 600 تومن من همون 200 تومني رو از طبقه پايين ايران گرفتم براي بدترين شرايط آب هوايي منتها بستم زير لوله گاز الان 1.5 هست كار ميكنه 40 متر هم هست اگرم آپارتمانيد از پنجره بفرست بالا يا پايين با اين روش كامپيوترها هم شبكه ميشن خود به خود ، هزينه اي نداره فقط هزينه كابل هست اگرم كامه اون طرف پورت لن نداره 5تومن ميشه يه كارت شبكه...
هر وقت هم نخواستي استفاده بكنه كابلو بكن البته برنامه مديريت مصرف اينا هم هست براي اين روش

afrateam
March 25th, 2010, 12:17
يوزر پس adsl رو بده به مودم بعد usb رو وصل كن به سيستم خودت كابل كراس (پرتوپر) بگير بزن به لن بده همسايتون از متري 200 تومن هست تا 600 تومن من همون 200 تومني رو از طبقه پايين ايران گرفتم براي بدترين شرايط آب هوايي منتها بستم زير لوله گاز الان 1.5 هست كار ميكنه 40 متر هم هست اگرم آپارتمانيد از پنجره بفرست بالا يا پايين با اين روش كامپيوترها هم شبكه ميشن خود به خود ، هزينه اي نداره فقط هزينه كابل هست اگرم كامه اون طرف پورت لن نداره 5تومن ميشه يه كارت شبكه...
هر وقت هم نخواستي استفاده بكنه كابلو بكن البته برنامه مديريت مصرف اينا هم هست براي اين روش
الان لن مودم به سیستم خودم و یو اس بی ـش هم به لپ تاپ وصله
اگه کابلی باشه یه هاب باید بگیرم یا یه کارت شبکه دیگه روی سیستم خودم اضافه کنم که هزینه کل اینا میشه حدودای خریدن دوتا کارت وایرلس
با دوتا کارت وایرلس کارم را میفته دیگه.. اره ؟

Rapid
March 25th, 2010, 12:43
نه ديگه مودم وايرلس هم ميخواي

afrateam
March 25th, 2010, 12:47
خب مودمی که دارم رو به کامپیوتر وصل میکنم و اینترنت رو بین لپ تاپ و سیستم خودم و سیستم همسایه شیر میکنم
نمیشه ؟

LoveLife
March 25th, 2010, 18:49
افرا جان عزیزم ! باید حتما نانو استفاده کنی ! نانو استیشن 2 ! حداقل 80 هزار تومان !
برا تبدیل و ... هم نیاز داری ! تقریبا ! سرجمع 150 هزینه می گیره !
کابل رو هم نمی دونم چطور می گند مشکل می خوره ! :-؟ دو دور نوار چسب بچسبون ! خیالت رو راحت کن !

Rapid
March 25th, 2010, 18:52
اين مودمو بفروش يه 4 پورت بگير

afrateam
March 25th, 2010, 19:08
آقا متد کابل+چسب تصویب شد
همینو انجام میدیم...

Roka
March 25th, 2010, 19:25
میخوای کابل بکشی ، اگه امکانش هست کابل رو بین یه لوله یا ... رد کن که عمرش بیشتر بشه