PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک سوال فنی

hakimalireza
September 25th, 2013, 12:51
سی پنل+آپاچی برای سایت های محتوایی
دایرکت ادمین+لیت اسپید برای سایت های دانلود/آپلود
این ترکیب رو یکی از دوستانم به من گفت آیا این درسته و اگه غلطه درستش چیه؟
ممنون از همه

royl
September 25th, 2013, 12:55
ما برای تمام سرورهامون هم از دانلود و هم معمولی از cpanle +apache v nginx استفاده میکنیم
خودمون و مشتری هامون راضی هستن

hakimalireza
September 25th, 2013, 18:58
ما برای تمام سرورهامون هم از دانلود و هم معمولی از cpanle +apache v nginx استفاده میکنیم
خودمون و مشتری هامون راضی هستن

با تشکر از شما دوست عزیز
من حرفه ایش رو پرسیدم
گفتم شاید تاثیر داشته باشه

par30shop
September 25th, 2013, 19:05
دایرکت ادمین+ nginx
cpanel+LiteSpeed
این ترکیب بهتره

majidisaloo1
September 25th, 2013, 19:44
نه میشه گفت اشتباه است نه میشه گفت درست است
هر کدام مزایا و معایبی دارند پس نمیشه براشون به این شکل تفکیک بندی کرد شما باید ببینید به چه موردی نیاز دارید تا مطابق با همان موردی که میخواهید انجام بدهید

با سپاس
عیسی لو

omidrezav
September 25th, 2013, 19:56
همونطور که دوستومن اشاره کرد اینطور تقسیم بندی کردن خیلی جالب نیست.

ببینید اگر محتوای شما استاتیک باشه اعم از فایل، متن، یا هر چیز دیگه ای که با اسکریپت ایجاد نشه شک نکنید که nginx بهترین انتخاب خواهد بود. می تونید توی یکی از این ترکیب ها ازش استفاده کنید:

Nginx + PHP-FPM
Nginx + Apache

گزینه ی اول رو باید خودتون دستی نصب کنید و دومی قابل پیاده سازی به صورت خودکار با CPanel و DA هم هست. البته اگر کاربردتون نیاز به php نداشته باشه مثلا برای نگهداری فایل های سایت دانلود می تونید از Nginx به تنهایی هم استفاده کنید.

اما اگر محتواتون داینامیک باشه بحث فرق می کنه. ظاهرا ترکیب Nginx به عنوان Frontend ***** و Apache به عنوان Backend Processor خیلی جاها خوب جواب داده. این ترکیب رو من خودم استفاده نکردم ولی یکی از دوستان روی سرورش پیاده کرده و راضیه. برای نصب و کانفیگش هم از یه پلاگین رایگان Cpanel استفاده کرده. اگر اشتباه نکنم Apache Booster بود.

par30shop
September 25th, 2013, 22:49
همونطور که دوستومن اشاره کرد اینطور تقسیم بندی کردن خیلی جالب نیست.

ببینید اگر محتوای شما استاتیک باشه اعم از فایل، متن، یا هر چیز دیگه ای که با اسکریپت ایجاد نشه شک نکنید که nginx بهترین انتخاب خواهد بود. می تونید توی یکی از این ترکیب ها ازش استفاده کنید:

Nginx + PHP-FPM
Nginx + Apache

گزینه ی اول رو باید خودتون دستی نصب کنید و دومی قابل پیاده سازی به صورت خودکار با CPanel و DA هم هست. البته اگر کاربردتون نیاز به php نداشته باشه مثلا برای نگهداری فایل های سایت دانلود می تونید از Nginx به تنهایی هم استفاده کنید.

اما اگر محتواتون داینامیک باشه بحث فرق می کنه. ظاهرا ترکیب Nginx به عنوان Frontend ***** و Apache به عنوان Backend Processor خیلی جاها خوب جواب داده. این ترکیب رو من خودم استفاده نکردم ولی یکی از دوستان روی سرورش پیاده کرده و راضیه. برای نصب و کانفیگش هم از یه پلاگین رایگان Cpanel استفاده کرده. اگر اشتباه نکنم Apache Booster بود.

با نصب nginxcp میتونید به راحتی کانفیگ استاندارد رو داشته باشید - easy apache هم کافیه درا این مورد
برای سی پنل و دایرکت ادمین هم کلا با نصب nginxcp (cpanel) و nginxpanel برای دایزکت میتونید به راحتی تنظیمات رو انجام بدید - برای محتوا هم nginx با 90 درصد سیستم ها سازگاری داره ولی با بعضی سیستم ها مثل تراوین که به شدت داینامیک هست :دی اصلاسازگاری نداره

omidrezav
September 25th, 2013, 22:55
بد نیست یادآوری کنم که nginx از .htaccess پشتیبانی نمی کنه. البته معمولا مشکلی پیش نمیاد جز در مورد rewrite ها و اون هم با استفاده از ماژول rewrite قابل رفعه منتهی در موارد خاص ممکنه کار بیخ پیدا کنه. در مورد یه اسگریپت سفارشی که rewrite های خیلی عجیب داشت خود من به مشکل برخوردم و ناچارا به apache رجع کردم.