PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند سوال از شما دوست عزیز

LoxHost
March 22nd, 2010, 19:50
با سلام خدمت دوستان گرامی
من چند تا سوال داشتم که از بعضی از شما دوستان می خواستم بپرسم .
من تا 1 سال پیش وبسایت دانلود داشتم : فیلم ، بازی ، نرم افزار و ...
به دلایلی بستمش.
تو این مدت با خیلی از دوستان آشنا شدم چه هاست بفروشن چه سرور و ...
سوال من از شما دوستان اینه :
چرا قیمت های بعضی از دوستان از حد معقولش زیاد تره ؟
(این مسئله تو اکثر هاستینگ ها صادق هست و با افرادی که قیمت هاش مناسبه کاری ندارم )
به عنوان مثال بعضی از دوستان قیمت هارو به قدری بردن بالا که آدم وقتی قیمت اصلی رو می فهمه ** می کنه !!
حالا شما میگی ما شرکتمون معتبره ، آپتایممون فلان قدره ، امنیت سرورمون بالاس و ...
شما یه سرور میگیری به عنوان مثال 100 تومان ( همه ی مقادیر فرضی هست )
روی اون 10 تا سرور مجازی بالا میاری هر کدوم از این سرویس هارو میدی 45 تومان که وا قعا هم همین طوره.به نظر خود شما این انصافه ؟ حالا فکر کنیم شما آپتایم فلان قدر داری و .....
به عنوان مثال شرکت vpsland که شرکت معتبری هست تو زمینه ارائه سرور مجازی چیزیش از شما کمه که ارزون میده سرور هاشو ؟!!!!!
بعضی از شما دوستان قیمت هارو آن چنان بردید بالا که وقتی 50 % تخفیف هم میدید باز 15-20 تومان میمونه براتون . این از نظر من اصلا کار درستی نیست .
به دوستان تو این سال جدید توصیه می کنم که کمی هم مراعات حال مشتری رو کنن که هر دو طرف راضی باشن.
منظور من از این صحبت ها این نیست که بیاید ضرر کنید یا اون افرادی که سرویس های ارزونی میدن بیشتر انسانیت دارن. منظور من اینه که کمی از سود خودتون کم کنید که انصاف رعایت بشه و چون مشتری راضی میشه هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت ، همیشه مشتریتون میمونه و جایی نمیره.
نمونش خودم تو این چند سال دوستان زیادی تو این زمینه پیدا کردم ، 2 تا از اون ها از یک دیتاسنتر با مشخصات سرور تقریبا یکسانی سرویس تهیه کرده بودند سرور مورد نظر من رو یکی میداد بر فرض 20 دیگری میداد 50 در حالی که 20 تومنی هیچ مشکلی نداشت و از نظر امنیت و آپتام و ... که 50 تومنی بهش افتخار می کرد هیچ فرقی نداشت.نتیجش این شد که من 9 ماه از دوستمون سرویس گرفتم و به هیچ مشکلی هم بر نخوردم و اگر الان هم سرویس بدن حاضر به خدریداری هستم.
امیدوارم این نوشتم مورد قبول شما دوستان باشه.
با تشکر که خوندید :53:

M-Soltani.ir
March 22nd, 2010, 20:00
با سلام خدمت دوستان گرامی
من چند تا سوال داشتم که از بعضی از شما دوستان می خواستم بپرسم .
من تا 1 سال پیش وبسایت دانلود داشتم : فیلم ، بازی ، نرم افزار و ...
به دلایلی بستمش.
تو این مدت با خیلی از دوستان آشنا شدم چه هاست بفروشن چه سرور و ...
سوال من از شما دوستان اینه :
چرا قیمت های بعضی از دوستان از حد معقولش زیاد تره ؟
(این مسئله تو اکثر هاستینگ ها صادق هست و با افرادی که قیمت هاش مناسبه کاری ندارم )
به عنوان مثال بعضی از دوستان قیمت هارو به قدری بردن بالا که آدم وقتی قیمت اصلی رو می فهمه ** می کنه !!
حالا شما میگی ما شرکتمون معتبره ، آپتایممون فلان قدره ، امنیت سرورمون بالاس و ...
شما یه سرور میگیری به عنوان مثال 100 تومان ( همه ی مقادیر فرضی هست )
روی اون 10 تا سرور مجازی بالا میاری هر کدوم از این سرویس هارو میدی 45 تومان که وا قعا هم همین طوره.به نظر خود شما این انصافه ؟ حالا فکر کنیم شما آپتایم فلان قدر داری و .....
به عنوان مثال شرکت vpsland که شرکت معتبری هست تو زمینه ارائه سرور مجازی چیزیش از شما کمه که ارزون میده سرور هاشو ؟!!!!!
بعضی از شما دوستان قیمت هارو آن چنان بردید بالا که وقتی 50 % تخفیف هم میدید باز 15-20 تومان میمونه براتون . این از نظر من اصلا کار درستی نیست .
به دوستان تو این سال جدید توصیه می کنم که کمی هم مراعات حال مشتری رو کنن که هر دو طرف راضی باشن.
منظور من از این صحبت ها این نیست که بیاید ضرر کنید یا اون افرادی که سرویس های ارزونی میدن بیشتر انسانیت دارن. منظور من اینه که کمی از سود خودتون کم کنید که انصاف رعایت بشه و چون مشتری راضی میشه هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت ، همیشه مشتریتون میمونه و جایی نمیره.
نمونش خودم تو این چند سال دوستان زیادی تو این زمینه پیدا کردم ، 2 تا از اون ها از یک دیتاسنتر با مشخصات سرور تقریبا یکسانی سرویس تهیه کرده بودند سرور مورد نظر من رو یکی میداد بر فرض 20 دیگری میداد 50 در حالی که 20 تومنی هیچ مشکلی نداشت و از نظر امنیت و آپتام و ... که 50 تومنی بهش افتخار می کرد هیچ فرقی نداشت.نتیجش این شد که من 9 ماه از دوستمون سرویس گرفتم و به هیچ مشکلی هم بر نخوردم و اگر الان هم سرویس بدن حاضر به خدریداری هستم.
امیدوارم این نوشتم مورد قبول شما دوستان باشه.
با تشکر که خوندید :53:

عزیز فقط پول خود سرور نیست که ، ساپورت هم هست ، هزینه های دیگه هم داره
یکی نصفه شب ساعت 2.5 زنگ زد کارشو راه انداختم گفت حالا فهمیدم چرا اینجوریه بالاست ( مشکل به هاست ربط نداشت مربوط به وردپرس بود )
شما هم خیلی ارزون میفروشی ، یک گیگ 4 هزار تومن یکی ساپورت بخواد زورت نمیاد جوابشو بدی؟!

Woshka
March 22nd, 2010, 20:04
فقط پول سرور نیست
پول حد اقال سه نفر که بتونن به صورت شیفتی سرور رو مانیتور کنن
پول خود سرور
لایسنس ها
بکاپ
اصلا آب غذا مکان و همه اینا هستند
نمیشه قیمتی دادکه پول سرور دراد
در ضمن پیشبینی آینده هم هست یهو دیدی یه موقع یه قطعه مثلا فایروال سیسکو مجبور باشی بندزی کنار یه سرورت بعد به خاطر ارطون فروشی نتونی پولشو بدی
هاستینگ های معتبر جهانی حداقل پول یک سالشون 100 هزار تومنه

LoxHost
March 22nd, 2010, 20:16
شرکت هایی مثل Hostgator ، Vpsland و ... مشکلات شما رو ندارن ؟!!
اونا مانیتورینگ ندارن ؟
لایسنس ندارن ؟!
آب ، خونه ، زندگی ، حقوق و ... ؟
بعد از این پشتیبانی 2 جور داریم ما ، مونده شما تو شرکت چی بگید به پشتیبانی :
1 - پشتیبانی وقتی سرور شما مشکل داشته باشه .
2 - پشتیبانی وقتی طرف نتونه نیوک نصب کنه شما براش نصب کنی.
تو پشتیبانی در روش اول این وظیفه شماست که این کار رو انجام بدید و همه ی شرکت ها انجام میدن .
پشتیبانی روش 2 هیچ اجباری نداره ، دلتون می خوات نصب کنید دلتون می خواد نصب نکنید .
من خودم به افرادی که هاست هم نفروختم براشون کمک می کنم چه نصب سیستم محتوا باشه چه فارسی سازی باشه چه ... نمونه خواستید یه عالمه دارم.
بعد از اون پیش بینی آینده ی شما رو باید مشتری تحمل کنه ؟ 20 هزار بکش رو هزینه فردا چیزی خراب شد درست کنیم!! خوبه والا

M-Soltani.ir
March 22nd, 2010, 20:26
خب شما ارزون بفروش (:|
موفق باشی

LoxHost
March 22nd, 2010, 20:30
خب شما ارزون بفروش (:|
موفق باشی

جوابتون به اون همه نوشته من این بود ؟
یعنی میگید ما می خوایم پول مردم رو بزنیم به جیمون ؟

M-Soltani.ir
March 22nd, 2010, 20:36
جوابتون به اون همه نوشته من این بود ؟
یعنی میگید ما می خوایم پول مردم رو بزنیم به جیمون ؟

عزیز بستگی به سرویسی که میدی داره شما کارو رو با ای وب مقایسه کن قیمت سرورهاش زمین تا آسمون فرق داره ! این یک سمت ماجرا هست ، سمت دیگه رو با مثال توضیح بدم بهتره ، فرض کنید یک شلوار جین رو توی یک مغازه معمولی 20 هزار تومن میفروشند همونو توی یک بوتیک شیک تا 50 - 60 هزار تومان هم میفروشند چی فرض داره خب اون بوتیک بیشتر هزینه اجاره میده و خرجش بالاتره
شما با یک خط ایرانسل کار میکنی یکی 10 تا خط ثابت برای شرکت گرفته ، کلی پرسنل داره و ...

LoxHost
March 22nd, 2010, 20:51
عزیز بستگی به سرویسی که میدی داره شما کارو رو با ای وب مقایسه کن قیمت سرورهاش زمین تا آسمون فرق داره ! این یک سمت ماجرا هست ، سمت دیگه رو با مثال توضیح بدم بهتره ، فرض کنید یک شلوار جین رو توی یک مغازه معمولی 20 هزار تومن میفروشند همونو توی یک بوتیک شیک تا 50 - 60 هزار تومان هم میفروشند چی فرض داره خب اون بوتیک بیشتر هزینه اجاره میده و خرجش بالاتره
شما با یک خط ایرانسل کار میکنی یکی 10 تا خط ثابت برای شرکت گرفته ، کلی پرسنل داره و ...

کسی که هزینه اجارش بالا باشه :
1 - 50 % تخفیف نمیده ، اگر هم داد چیز خوبی براش می مونه که 50 % تخفیف میده .
2 - 50 % کشیده روش که پول اجاره رو در بیاره . سرور رو گرفته 100 تومن سرور مجازی رو میده 50 تومان ، اونم 10 تا . حالا 10*50 .خوبه پول همه چی در میاد ، اجاره ، ناهار ، شام ، خونه ، ماشین و ... ( من میگم چرا 50 تومان میکشی روش برادر من ، مثلا 25 تومان بکش ! )
3 - قیمت iweb و Caro منطقی هست . من مشکلی در قیمت بالای این سرویس ها بیان نکردم. مشکل اینه که شما زیاد می کشی روش . ( منظور از شما شخص جناب عالی نیستید )

M-Soltani.ir
March 22nd, 2010, 20:55
کسی که هزینه اجارش بالا باشه :
1 - 50 % تخفیف نمیده ، اگر هم داد چیز خوبی براش می مونه که 50 % تخفیف میده .
2 - 50 % کشیده روش که پول اجاره رو در بیاره . سرور رو گرفته 100 تومن سرور مجازی رو میده 50 تومان ، اونم 10 تا . حالا 10*50 .خوبه پول همه چی در میاد ، اجاره ، ناهار ، شام ، خونه ، ماشین و ... ( من میگم چرا 50 تومان میکشی روش برادر من ، مثلا 25 تومان بکش ! )
3 - قیمت iweb و caro منطقی هست . من مشکلی در قیمت بالای این سرویس ها بیان نکردم. مشکل اینه که شما زیاد می کشی روش . ( منظور از شما شخص جناب عالی نیستید )

هر چی تفکر میکنم ، منظور شما رو نمیفهمم :53:

LoxHost
March 22nd, 2010, 21:14
هر چی تفکر میکنم ، منظور شما رو نمیفهمم :53:

خلاصه :
این همه قیمت هارو نبرید بالا ، در حد معقول باشه نه شما ضرر کنید نه مشتری ناراضی باشه.

---------- Post added at 09:14 PM ---------- Previous post was at 09:00 PM ----------

از دوستانی که سرور مجازی میفروشن دعوت می کنم تو بحث شرکت کنن.

Woshka
March 22nd, 2010, 21:56
در رابطه با سوالتون در رابطه با hostgator
تو ثبت و تمدید دامنه از خجالتتون در میاد یک
دو اون ها حد اقلش 6 سال پیش شروع کردن گرون دادن بارشون رو بستند
ارزونترین پلنشون میشه سالی 60 تومن
معمولی سالی 120 تومن اینا
اون ها آمریکا هستند و ساپورت فارسی ندلرند این هم دلیل بر اینکه از ایرانی ها سرویس میگیرند مردم
اون ها آمریکا هستند این مشکلات رو ندارند که هی دادسرا صدات کنه پول تاکسی بدی

اگه دلایلم قانع کننده نیست هرجاشو بگید توضیح بدم ولی دلیل اصلی اینه که از 5،6 سال پیش گرون فروختن باشون رو بستن

---------- Post added at 09:56 PM ---------- Previous post was at 09:53 PM ----------

7 سال پیش hostgator.com
http://web.archive.org/web/20021121102312/http://www.hostgator.com/

- 500 MB Space
- 15GB Transfer
- php, cgi, mysql

$9.95/mo

- 1 GB Space
- 25 GB Transfer
- php, cgi, mysql

$14.95/mo

- 5 GB Space
- 100 GB Transfer
- php, cgi, mysql

$49.95/mo

LoxHost
March 22nd, 2010, 22:01
در رابطه با سوالتون در رابطه با hostgator
تو ثبت و تمدید دامنه از خجالتتون در میاد یک
دو اون ها حد اقلش 6 سال پیش شروع کردن گرون دادن بارشون رو بستند
ارزونترین پلنشون میشه سالی 60 تومن
معمولی سالی 120 تومن اینا
اون ها آمریکا هستند و ساپورت فارسی ندلرند این هم دلیل بر اینکه از ایرانی ها سرویس میگیرند مردم
اون ها آمریکا هستند این مشکلات رو ندارند که هی دادسرا صدات کنه پول تاکسی بدی

اگه دلایلم قانع کننده نیست هرجاشو بگید توضیح بدم ولی دلیل اصلی اینه که از 5،6 سال پیش گرون فروختن باشون رو بستن

---------- post added at 09:56 pm ---------- previous post was at 09:53 pm ----------

7 سال پیش hostgator.com
HostGator.com - We Eat Up The Competition (http://web.archive.org/web/20021121102312/http://www.hostgator.com/)

شما علم و تکنولوژی 7 سال پیش رو با امروز مقایسه می کنید ؟!!!!!!!!!!

Woshka
March 22nd, 2010, 22:05
سال 2007 هم قیمت هاست مثلا 3.5 گیگش سالی 80 تومن بوده
اگه اینترنت شما سرعتش از 4 سال پیش تا حالا فرقی کرده
قیمتش فرقی کرده یه دلیل بیار ما جلویم تو تکنولوژی

در زمن شما داری حاشیه میزنی
مین میگم اونها اون موقع گرون گرفتن تازه این قیمت های خیلی ایدعالیه که میگرتند
بارشون رو بستند الان تامین هستند

LoxHost
March 22nd, 2010, 22:12
سال 2007 هم قیمت هاست مثلا 3.5 گیگش سالی 80 تومن بوده
اگه اینترنت شما سرعتش از 4 سال پیش تا حالا فرقی کرده
قیمتش فرقی کرده یه دلیل بیار ما جلویم تو تکنولوژی

در زمن شما داری حاشیه میزنی
مین میگم اونها اون موقع گرون گرفتن تازه این قیمت های خیلی ایدعالیه که میگرتند
بارشون رو بستند الان تامین هستند

من کجا حاشیه رفتم ؟!
بابا 7 سال پیش کجا الان کجا ، 7 سال پیش ما نمی دونستیم اینترنت چیه و خیلی ها تو دنیا نمی دونستن.
-(بارشون رو بستند الان تامین هستند)
مثلا: یعنی شما میگی ما الان گناه بکنیم پیر که شدیم توبه کنیم ؟!!!

Woshka
March 22nd, 2010, 22:17
من سال 2007 رو هم گفتم
http://www.hostgator.com.wstub.archive.org/shared.shtml[COLOR="Silver"]

اون ها آمریکا هستند و اینترنت رو اختراع کردند
6 سال پیش خسرو مترجمی به همکارش گفت "ببینم آخرین باری که از مودم استفاده کردیم کی بود"

LoxHost
March 22nd, 2010, 22:21
من سال 2007 رو هم گفتم
http://www.hostgator.com.wstub.archive.org/shared.shtml[COLOR="Silver"]

اون ها آمریکا هستند و اینترنت رو اختراع کردند
6 سال پیش خسرو مترجمی به همکارش گفت "ببینم آخرین باری که از مودم استفاده کردیم کی بود"

لینک شما اشتباهه عزیز
لینک درست(سال 2007) :
http://web.archive.org/web/20071121100956/www.hostgator.com/shared.shtml
قیمت 350 GB :
$4.95

goldstar
March 22nd, 2010, 22:39
سلام
به نظر من هم درست میگن. وقتی کسی حرف از مالیات و حقوق کارمند و .... میزنه چرا نمونه خارجی رو نمیگه
همونطور که میدونین شرکتهای توی اروپا مالیات زیادی میدن. شرکتهای خارجی هم 100 درصد تعداد کارمند و .... از ایرانی بیشتره و ساپورت هم بهتر. ولی قیمت پایین تری میدن.
وقتی شما قیمت معقول (نه هر 10 مگابایت سالی 100 هزار تومان ،،، نه هر 100 گیگابایت سالی 10 هزار تومان) بدین و ساپورت خوب داشته باشین مشتری های بیشتری سراغتون میاد و همه هم از شما راضی. هم شما سود خواهید داشت و هم مشتری راضی هست.
من اینجا مثالی رو میزنم. شرکت نگاه روشن اگر درست گفته باشم قیمتهای خیلی معقول و مناسبی از نظرم داره. پشتیبانی خوبی هم داره . اکثر مشتریانشون هم دیدم راضی هستند. حالا چه ایرادی داره شرکتهای بزرگ دیگه هم که همین خدمات رو با قیمتهای بالاتر میدن قیمت خودشون رو تعدیل کنند؟ هر دو شرکت هستند، کارمند دارند، ساپورت خوب ارایه میدن، سرور از جای خوب میگیرند....
البته من به نتیجه رسیدم که بعضی شرکتها دوست دارند 10 مشتری 100 هزار تومانی داشته باشند جای اینکه 50 مشتری 20 هزار تومانی داشته باشند. ولی به نظرم همون 50 مشتری میتونند تبلیغ خوبی برای شرکتها باشند(البته در صورتی که راضی باشند)
حرف من اینه که متاسفانه توی ایران یک فکر غلط هست که هرچیز گرونی با کیفیت هست. و شرکتها بر مبنای اینکه ساپورت خوبی داریم و سرور خوبی داریم هزینه بیشتری از مشتری دریافت میکنند.
بطور مثال اینکه یک نفر وی پی اس رو بصورت منیج نشده هم قیمتwiredtree (که پشتیبانی 24 ساعته و مدیریت واقعی +سرور از دیتاسنترهای خوب داره) میدن که دور از انصاف و عدالت هست
البته هرکس قیمت خودش رو داره و اینجا صرفا برای انتقاد و پیشنهاد هست و کسی نمیتونه برای شرکتی نرخ تعیین کنه.

Rapid
March 22nd, 2010, 23:14
مهم يك چيز است كه از بالا تا پايين تو ايران نيست و اون چيزي نيست جز مديريت

Woshka
March 23rd, 2010, 00:12
هرکی زود تر شروع کرده باشه مثل نگاه روشن پارس
ایران هاست
hostgator
دیگه بار خودشو بسته و قیمت ها معقولی میده البته بر خلاف ایران هاست D: