PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتقال وجه از درگاه‌های پرداخت اینترنتی بانک‌ها متوقف می‌شود

samansystems
September 19th, 2013, 17:52
مدیرعامل شاپرک با اعلام آمادگی شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی برای پرداخت‌های اینترنتی از ابتدای آبان ماه، گفت: با این اقدام درگاه‌های پرداخت اینترنتی بانک‌ها جمع آوری شده و این تراکنش تنها از طریق پی اس پی‌های مجاز و تحت نظارت شاپرک انجام خواهد شد.
. افزایش نیاز به پرداخت اینترنتی با توسعه تجارت الکترونیک سامان قطبی، مدیر عامل شاپرک گفت: گام نخست انتقال تراکنش‌ها به منظور انتقال تمامی تراکنش‌های مربوط به پرداخت‌های حضوری به شاپرک در سال 1391 انجام شد ولی در آن مقطع زمانی الزامی برای انتقال تراکنش‌های بدون حضور کارت در نظر گرفته نشده بود در نتیجه بخشی از این تراکنش‌ها یعنی تراکنش‌های بدون حضور کارت همچنان از طریق بانک‌ها و مستقیما از طریق شتاب انجام می شود. وی در توضیح انواع تراکنش‌های غیر کارتی گفت: این پرداخت‌ها انواع مختلفی دارد ولی مهمترین آن پرداخت‌های اینترنتی و پرداخت‌های موبایلی است. پرداخت‌های اینترنتی در ایران هنوز سهم بزرگی از پرداخت‌های روزمره را به خود اختصاص نداده‌اند ولی تجربه کشورهای دیگر نشان می‌دهد که با توسعه تجارت الکترونیکی، نیاز به این نوع از پرداخت‌ها افزایش یافته است تا جایی می‌توان گفت بدون این نوع پرداخت، تجارت الکترونیکی ایجاد و گسترش نمی‌یابد. . میزان امنیت پرداخت‌ها مدیر عامل شاپرک در پاسخ به این پرسش که میزان امنیت این روش از پرداخت چقدر است، گفت: با توجه به این واقعیت که در پرداخت‌های اینترنتی معمولا خریدار و فروشنده یکدیگر را ملاقات نمی‌کنند و تنها از طریق ارائه اطلاعات کارت، عملیات پرداخت صورت می‌گیرد، ریسک این نوع پرداخت به مراتب بیشتر است و از این رو نیاز به رعایت استانداردهای سخت گیرانه‌تر و داشتن انضباط نیز افزون‌تر است چنانچه آمار تقلب و سوءاستفاده‌ها نیز نشان می‌دهد که معمولا به نسبت میزان استفاده، نفرات بیشتری در فضای اینترنتی قربانی این گونه جرایم می‌شوند. . کدام شرکت‌ها خدمات پرداخت اینترنتی را ارائه می‌دهند؟ وی در پاسخ به این پرسش که آیا خدمات پرداخت اینترنتی توسط همان شرکت‌های ارائه دهنده پرداخت که پیشتر موفق به اخذ مجوزها موقت فعالیت از بانک مرکزی شده اند ارائه می شود، گفت: در حال حاضر و پس از گذشت زمانی که توسط بانک مرکزی برای قطع ارائه سرویس توسط بانک‌ها در نظر گرفته شده، تنها پی اس پی‌هایی که علاقه‌مند به ارائه این خدمات باشند، پس از بررسی و ممیزی دروازه پرداخت اینترنتی آنها مجاز به ارائه این خدمات می‌باشند ولی در آینده احتمال دارد پی اس پی‌های تخصصی به این منظور ایجاد شود. همچنین الزامی به ارائه این خدمات توسط تمامی پی اس پی‌ها وجود ندارد و تنها شرکت‌هایی که مایل به ارائه این خدمات باشند در این حوزه فعالیت خواهند کرد. . چه تفاوت‌هایی وجود دارد؟ قطبی در مورد تفاوت‌هایی که در شاپرک برای پرداخت‌ها اینترنتی و پایانه‌های فروش فیزیکی در نظر گرفته خواهد شد، گفت: در اینترنت ریسک‌های بیشتری وجود دارد و برای حمایت خریدار باید تدابیر بیشتری اندیشیده شود. به عنوان مثال در اکثر سیستم‌های پرداخت زمان تسویه با پذیرنده اینترنتی طولانی‌تر از زمان تسویه با پذیرندگان معمولی می‌باشد. کارمزد‌های بالاتر و همچنین اخذ تعهدات و تضامین از این پذیرندگان نیز از دیگر مواردی است که در آینده به آنها توجه خواهد شد. . رقابت بازارشکنانه عامل ناهنجاری در حوزه پرداخت اینترنتی وی با اشاره به برخی مشکلاتی که در حوزه تراکنش‌های فیزیکی مبتنی بر کارت، پیش از فعالیت شاپرک وجود داشت، گفت: واقعیت این است که رقابت بازارشکنانه نه تنها قواعد کسب و کار را در ارائه خدمات پرداخت از طریق پایانه‌های فروش دستخوش تغییر کرده بود بلکه در حوزه پرداخت‌های اینترنتی هم ناهنجاری‌هایی به دنبال داشت. حذف کارمزدهای پذیرندگان، استفاده از دروازه‌های پرداخت اینترنتی متعلق به بانک‌های مختلف در یک فروشگاه اینترنتی، کنترل ضعیف بر عملکرد پذیرندگان و امکان پذیر نبودن نظارت به منظور کاهش جرایم مواردی هستند که همچنان در این حوزه به چشم می خورند. . سرمایه‌گذاری برای پرداخت اینترنتی مدیرعامل شاپرک در مورد سرمایه گذاری لازم برای تراکنش پرداخت از طریق اینترنت هم افزود: شاید در نگاه اول به نظر بیاید که سرمایه گذاری زیادتری باید برای پایانه‌های فیزیکی انجام شود در حالی که این هزینه برای پرداخت‌های اینترنتی کمتر است اما چنین نیست؛ ممکن است هزینه‌های مستقیم ارائه این خدمات کمتر باشد اما رعایت استانداردها و الزامات امنیتی آن هزینه بر است همچنین پوشش ریسک‌ها که در این حوزه بیشتر است، نیاز به صرف مبالغ بیشتری خواهد داشت. در عین حال لازم است به تفاوت بین ارزش و قیمت تمام شده نیز توجه شود. در اقتصاد قیمت تمام شده برای یک کالا بستگی به کمیابی و روش‌های تهیه آن دارد در حالی که ارزش کالا ناشی از نیازی است که توسط آن برطرف می گردد. پرداخت‌های اینترنتی دقیقا برعکس است با وجودی که ممکن است قیمت تمام شده آن در مقایسه با سایر روش‌ها کمتر باشد ولی چون از الزامات تجارت الکترونیکی و خرید و فروش در فضای اینترنت به حساب می آید، از ارزش بالایی برخوردار است. به همین خاطر هم در اغلب کشورها کارمزدهای نسبتا بالاتری نسبت به سایر روش‌ها برای پرداخت‌های اینترنتی در نظر گرفته می شود.

منبع: قطبی: انتقال وجه از درگاه‌های پرداخت اینترنتی بانک‌ها متوقف می‌شود (http://way2pay.ir/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%D9%88%D8%AC%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A 7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86/)

samansystems
September 19th, 2013, 18:00
طبق اين خبر مشخص هست که طی ماه های آتی کارمزد درگاه های پرداخت اينترنتی هم اعمال ميشه.

TARIMEHR
September 19th, 2013, 19:07
دقیقا متوجه نشدم
یعنی درگاه های مستقیم پرداخت مثل ملت و پارسیان و پاسارگاد و ... که درگاه مستقیم بانکی هستند غیر فعال میشن و باید از پی اس پی های مجاز درگاه بگیریم؟

پی اس پی های مجاز شاپرک یعنی درگاه های پرداخت واسطه مثل زرین پال و از این قبیل؟

MR-Vazin
September 19th, 2013, 21:31
برخی با مشکل مواجه می شوند.

1 - درگاه های واسط....
2- سایتهای فروش کارت شارژ....

delta
September 19th, 2013, 21:42
برخی با مشکل مواجه می شوند.

1 - درگاه های واسط....
2- سایتهای فروش کارت شارژ....

چه مشکلی بر میخورند؟ من خودم شخصا الان 1 ساله دارم از زرین پال استفاد میکنم.درسته کارمزد داره و بعضی وقتها زیاد هست اما خیالم راحته یک 10 - 15 تا درگاه داره مشتری میخواد واریز کنه با قطعی درگاه یا مشکلات آن برخورد نمیکنه. الان خارجی ها کلی سایتهای خدمات حساب مجازی ارائه میدند .اما تو ایران هنوز درگاه مستقیم بانکی استفاده میشه.

MR-Vazin
September 19th, 2013, 21:52
چه مشکلی بر میخورند؟ من خودم شخصا الان 1 ساله دارم از زرین پال استفاد میکنم.درسته کارمزد داره و بعضی وقتها زیاد هست اما خیالم راحته یک 10 - 15 تا درگاه داره مشتری میخواد واریز کنه با قطعی درگاه یا مشکلات آن برخورد نمیکنه. الان خارجی ها کلی سایتهای خدمات حساب مجازی ارائه میدند .اما تو ایران هنوز درگاه مستقیم بانکی استفاده میشه.

سایت ما هم در کنار درگاه مستقیم تنها درگاه وواسطی که داره زرین پال هست...
و فقط اون رو تایید شده میدونیم...

به چند دلیل با مشکل برمیخورند(منظور کل درگاه های واسط هست)...

1- کارمزد بانک + کارمزد درگاه واقعا بلاعث نارضایتی میشه و مخصوصاً سایتهایی مثل کارت شارژ... به نظرتون هزارتومنی چقدر سود داره؟ یا دو هزار تومانی؟

2- متن رو کامل بخونید.....

شاپرک درگاه خود بانکها و میخواد جمع کنه...
چه برسه به.....

امیدوارم که عملی نشه....

DeLtAvPs
September 19th, 2013, 22:09
من آخرش متوجه نشدم
اگه میخواد همه رو جمع کنه پس تراکنش ها باید از کجا انجام بشه؟
بر فرض درگاه ها رو جمع کنن ماهایی که درگاه بانکی رو چند روز طول کشید بگیریم باید چطور بگیرم
تو این مدت این همه پذیرنده باید چکار کنند
این همه خریدار باید چکار کنند
اصلا این پی اس پی های مجز کیا هستند!

delta
September 19th, 2013, 22:21
سایت ما هم در کنار درگاه مستقیم تنها درگاه وواسطی که داره زرین پال هست...
و فقط اون رو تایید شده میدونیم...

به چند دلیل با مشکل برمیخورند(منظور کل درگاه های واسط هست)...

1- کارمزد بانک + کارمزد درگاه واقعا بلاعث نارضایتی میشه و مخصوصاً سایتهایی مثل کارت شارژ... به نظرتون هزارتومنی چقدر سود داره؟ یا دو هزار تومانی؟

2- متن رو کامل بخونید.....

شاپرک درگاه خود بانکها و میخواد جمع کنه...
چه برسه به.....

امیدوارم که عملی نشه....

باالخره کشکی و حساب نشده که نمیپرن وسط 3 - 4 تا کارمزد بزارند برای هر چیزی که سر به فلک بزنه!! احتمالا با شرکتهای واسط گفتگو میکنند و توافق میرسند.مثلا اگر کارمزد 2 درصد هست یک درصد بانک یک درصد واسط! چون دیگه درگاهی نیست مستقیم و همه با واسطها کار دارند با این طرح نون درگاه های واسط تایید شده که احتمالا انگشت شمار هم خواهند شد میره تو روغن و حتی یک درصد هم بگیرند با این همه مشتری برای هر نفر بازم عالی هست و نیازی به سود بالاتر ندارند!

1000iran
September 19th, 2013, 23:44
من آخرش متوجه نشدم
اگه میخواد همه رو جمع کنه پس تراکنش ها باید از کجا انجام بشه؟
بر فرض درگاه ها رو جمع کنن ماهایی که درگاه بانکی رو چند روز طول کشید بگیریم باید چطور بگیرم
تو این مدت این همه پذیرنده باید چکار کنند
این همه خریدار باید چکار کنند
اصلا این پی اس پی های مجز کیا هستند!

ببنيد دو موجوديت وجود داره.
1. بانک
2. شرکت psp

با تعطيلی درگاه های پرداخت بانک شرکت های psp (مثلا به پرداخت) کار ارائه درگاه پرداخت رو انجام خواهند داد.

طبق اين خبر مشخص هست که طی ماه های آتی کارمزد درگاه های پرداخت اينترنتی هم اعمال ميشه.

b2net
September 20th, 2013, 00:23
ببنيد دو موجوديت وجود داره.
1. بانک
2. شرکت psp

با تعطيلی درگاه های پرداخت بانک شرکت های psp (مثلا به پرداخت) کار ارائه درگاه پرداخت رو انجام خواهند داد.

یعنی کار شرکت هایی مثل زرین پال متوقف میشه؟
تا اونجایی که من میدونم این شرکت ها درگاه از بانک گرفتن و رو یک سایت دیگه دارن استفاده میکنن و مجوز خاصی ندارن
درگاه های بانک قطع بشه , درگاه این ها هم بسته میشه دیگه
این یعنی پابان کار زرین پال , پارسپال , پی لاین , جهان پی , جی پال , میهن پال و ...
چون این شرکت ها تو سایتشون مجوز خاصی ندارند و نظارتی زیادی هم روی این کار نبوده
حتی نماد هم بهشون تعلق نمیگیره

b2net
September 20th, 2013, 00:49
عواقب این کار یعنی حمع شدن درگاه های واسطه
و واگذار شدن درگاه های پرداخت به شرکت هایی خاص تحت نظارت بانک که زرین پال و غیره جزوشون نخواهند بود :65:

fanous_m
September 20th, 2013, 00:53
یک چیری مثل پی پال میخوان راه بندارند بک پارچه
ولی خودشون هم نمیدونند چیکار می کنند

lived
September 20th, 2013, 01:02
این خبر قطعیت داره ؟
لینک خبر برای کجاست ؟
لطفا لینک اصل خبر رو بدید
باتشکر

b2net
September 20th, 2013, 01:03
این خبر قطعیت داره ؟
لینک خبر برای کجاست ؟
لطفا لینک اصل خبر رو بدید
باتشکر
عنوان تایپیک رو تو گوگل سرچ کنید به نتیجه میرسید

shivahost
September 20th, 2013, 01:13
عواقب این کار یعنی حمع شدن درگاه های واسطه
و واگذار شدن درگاه های پرداخت به شرکت هایی خاص تحت نظارت بانک که زرین پال و غیره جزوشون نخواهند بود :65:

من فکر می کنم همین شرکت های به پرداخت و تجارت الکترونیک پارسیان و .... به کارشون ادامه می دهند در قالب psp و البته فکر کنم زرین پال هم برای psp شدن اقدام کرده و شاید به کارش ادامه بده بصورت مستقل تر....

درگاه های واسطه هم بعدا از این psp ها درگاه می گیرند و شاید با کمی تغییر در کارمزد به کار خود ادامه می دهند....

b2net
September 20th, 2013, 01:16
من فکر می کنم همین شرکت های به پرداخت و تجارت الکترونیک پارسیان و .... به کارشون ادامه می دهند در قالب psp و البته فکر کنم زرین پال هم برای psp شدن اقدام کرده و شاید به کارش ادامه بده بصورت مستقل تر....

درگاه های واسطه هم بعدا از این psp ها درگاه می گیرند و شاید با کمی تغییر در کارمزد به کار خود ادامه می دهند....
احتمالا این ها میخوان یک پنل حرفه ای به فروشنده بدن و کلا نیاز به درگاه پرداخت واسطه از بین میره
در مورد psp هم باید عرض کنم هر بانک میتونه تنها یک psp داشته باشه

shivahost
September 20th, 2013, 01:19
در مورد psp هم باید عرض کنم هر بانک میتونه تنها یک psp داشته باشه

مگه الان بیشتر دارند؟

b2net
September 20th, 2013, 01:20
مگه الان بیشتر دارند؟
خیر
یعنی بحث psp شدن زرین پال و غیره از بین میره

shivahost
September 20th, 2013, 01:23
خیر
یعنی بحث psp شدن زرین پال و غیره از بین میره

در مورد زرین پال نمی دانم.... اما مطمئن باشید psp هایی غیر بانکی هم خواهیم داشت. اصلا در ایران اینکار ها برای بوجود آوردن واسطه هایی رانت دار انجام می شود....

b2net
September 20th, 2013, 01:26
در مورد زرین پال نمی دانم.... اما مطمئن باشید psp هایی غیر بانکی هم خواهیم داشت. اصلا در ایران اینکار ها برای بوجود آوردن واسطه هایی رانت دار انجام می شود....
این کار برای
۱-ثابت شدن کارمزدها
۲-نظارت شدید و یکپارچه
۳-حذف درگاه های واسطه
۴-پاسخگویی و ایجاد پنل بهتر
انجام میشه

vp_server
September 20th, 2013, 02:00
این کار برای
۱-ثابت شدن کارمزدها
۲-نظارت شدید و یکپارچه
۳-حذف درگاه های واسطه
۴-پاسخگویی و ایجاد پنل بهتر
انجام میشه
فکر میکنم شما در این مورد اشتباه میکنید!

1. از تاریخ 1/8/1390 ارایه خدمات انتقال وجه اینترنتی کارت به کارت "سحاب" از طریق درگاه‌های پرداخت اینترنتی ممنوع بوده و این خدمات صرفاً به عنوان بخشی از خدمات اینترنت بانک و پس از احراز هویت مناسب مشتری در تارنمای ورودی خدمات اینترنت بانک قابل ارایه است.

2. ارایه خدمات مانده گیری اینترنتی در مرکز "شتاب" مسدود می‌شود.

Ramin
September 20th, 2013, 02:18
بنده فکر نمی کنم انجام چنین کاری در حوزه وظایف مدیرعامل این قسمت باشد . بدون نظر مدیر کل بانک مرکزی و بدون وجود مصوبه شورای پول و اعتبار چنین تغییر بزرگی در شبکه پولی کشور قابل انجام نیست. در ایران این گونه اتفاقات زیاد رخ می دهد. مثلا یک نفر رئیس یک اداره منطقه ای می شود در مصاحبه آنقدر خود را بزرگ می کند که در حد نخست وزیری برنامه و پروژه و نظر می دهد.
به هر حال اگر هم در این مورد صحبت هایی در بانک مرکزی وجود داشته باشد . مطمئن باشید به این زودی به مرحله اجرا نخواهد رسید. بنده خدا ( مدیر عامل شاپرک) یک مصاحبه داشته خواسته است این مصاحبه دارای یک تیتر فونت 24 هم باشد و مهم باشد .. !
بالاخره بانک مرکزی باید چنین تصمیمات مهمی را به صورت رسمی از مدت های قبل اعلام کند. همانطور که در مورد انتقال تراکنش های pos های فروشگاهی از مدت های قبل از طریق صداو سیما ، روزنامه های ، رادیو ، پیامک و ...... بارها و بارها اطلاع رسانی شد. حتی چندین مرتبه معوان انفورماتیک بانک مرکزی به شبکه های تلویزیونی دعوت شدند و تغییرات شبکه pos ها را توضیح دادند.
به هر حال در حال حاضر بیش از یک میلیون درگاه مستقیم توسط بانک ها فعال شده و روزانه مبالغ بسیار زیادی تنها توسط درگاه های بانکی جابجا می شود.
به طور مثال دانشکاه آزاد اسلامی یکی از بزرگترین مشتریان درگاه بانک ملی می باشد که در ماه چند میلیارد تومان را از این طریق جابجا می کند. به نظر شما مثلا امکان پذیر است دانشگاه ازاد برای پرداخت شهریه واحد های دانشگاهی سراسر شرکت از درگاه های واسطه استفاده کند؟

vp_server
September 20th, 2013, 10:38
به نظر شما مثلا امکان پذیر است دانشگاه ازاد برای پرداخت شهریه واحد های دانشگاهی سراسر شرکت از درگاه های واسطه استفاده کند؟
پیشنهاد میکنم یک بار دیگه متن پیج اول رو بخونید!
قرار نیست دانشگاه آزاد و سازمان های بزرگ دیگه بیان از درگاه واسطه استفاده کنن!
چندین psp مجاز ایجاد خواهد شد (مثل به پرداخت ) و درگاه های واسطه در کنار psp ها به فعالیتشون ادامه میدند
قرار به لغو درگاه های فعلی گرفته شده نیست!
فکر میکنم انجام اینکار فقط برای گرفتن مبلغ کارمزد و افزایش سود دهی بانک ها باشه!

j4b3r
November 2nd, 2013, 18:39
سلام
امروز از بانک پاسارگاد اطلاع دادند که این روند چطور انجام میشه:

مطالب فوق الذکر جهت اطلاع رسانی به نظر شما رسید، خواهشمند است نسبت به تغییرات و نکاتی که در زیر به آن اشاره شده است توجه کامل فرمائید:

آدرس های اینترنتی جهت اتصال به درگاه اینترنتی شرکت پرداخت الکترونیک بانک پاسارگاد از https://epayment.bankpasragad.com/*** به https://pep.shaparak.ir/*** تغییر خواهد یافت. (زمان این تغییر حداکثر پس از نیمه آبان ماه 1392 اعلام خواهد شد، آمادگی و دانش شما مبنی بر این تغییر به منظور ادامه فعالیت شما حائز اهمیت می باشد و از 1 آذر ماه 1392 آدرس اینترنتی قدیمی در دسترس نخواهد بود و درگاه اینترنتی غیر فعال خواهد شد.)
تسویه حساب تمامی درگاه های اینترنتی از زمان اجرائی شدن (پس از نیمه آبان ماه 1392) به صورت استاندارد شاپرک برای درگاه های اینترنتی، یک بار در روز (بامداد روز بعد ) خواهد بود.
تعویض لوگوی بانک پاسارگاد با لوگوی شاپرک – پرداخت الکترونیک بانک پاسارگاد بر روی وب سایت پذیرنده درگاه اینترنتی (به ایمیل تمامی پذیرندگان ارسال خواهد شد.)
هر گونه درخواست تغییر بر روی درگاه اینترنتی اعم از تغییر مشخصات ، نام درگاه و ... حداکثر 24 ساعت پس از اعلام و تائید از طرف کارشناسان اعمال خواهد شد.
به منظور اطمینان از ارائه دقیق اطلاعات و پاسخگویی به سوالات پذیرندگان اینترنتی امکان ثبت نام در سایت شاپرک فراهم گردیده است که از این عزیزان دعوت می شود در صورت تمایل از این امکان استفاده نمایند. بدین منظور بر روی این لینک کلیک فرمائید و فرم ثبت نام را تکمیل کنید.
طبق اعلام بانک مرکزی دریافت "نماد اعتماد الکترونیکی" از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی توسط تمامی پذیرندگان اینترنتی الزامی می باشد و عدم دریافت آن در زمان مقرر موجب قطع همکاری خواهد شد.
زمانبندی دقیق این تغییرات متعاقباً اعلام خواهد شد.
لطفا پس از مطالعه مطالب فوق، فرم زیر ر

1000iran
November 2nd, 2013, 18:43
چه گوهی میخوان بخورن.
برای منم اومد.

shazo
November 2nd, 2013, 18:44
سلام

دوستان یه نفر خلاصه می کنه جریان از چه قراره ؟

j4b3r
November 2nd, 2013, 18:49
سلام

دوستان یه نفر خلاصه می کنه جریان از چه قراره ؟

سلام
برای ما که درگاه پاسارگاد داریم قرار هست مشتری ها جهت پرداخت
که الان به سایت:
https://epayment.bankpasragad.com
هدایت میشوند
به سایت https://pep.shaparak.ir
هدایت بشن.
بقیه بانک ها هم احتمالا این کارو انجام میدن
و همه درگاه های پرداخت به سایت شاپرک منتقل میشه

noyfound
November 2nd, 2013, 19:03
با اجباری شدن دریافت نماد اعتماد از روز 1 آذر ماه تمامی سرویس های واسطه نظیر پی لاین و زرین پال و ... به کار خود برای همیشه پایان خواهند داد ؟

هیچ درگاه واسطه ای نماد اعتماد نداره چون به درگاه واسطه نماد نمیدن و بنابراین میشه گفت که فاتحه درگاه های واسطه خونده خواهد شد مگر اینکه اقدامی انجام بدن و اعتراض کنن که برای اینکار هم زمان خیلی خیلی کمی دارند.

ali0000
November 2nd, 2013, 19:06
بنده هم از سه بانک خصوصی درگاه دارم و امروز با یکی از دوستان صمیمیم در یکی از بانکها تماس داشتم ، و این طرح بقول خودشون یکپارچه سازی کلیه تراکنش ها اعم از شتابی ، اینترنتی و ... در قالب یک سیستمه ، که نظارت و کنترل و سیاستگذاری های کلی بانک مرکزی از جمله تعیین کارمزد ، نرخ بهره ، تغییر در روند جابجایی پول و ... از عوامل تشکیل دهنده این سیستم هستن و طبق اطلاعاتی که وجود داره هدف نهایی اعمال سیاست های کلی و طرح نظارت سریعتر و دقیقتر به کلیه تراکنش های صورت گرفته در سیستم بانکی کشوره ، اگر ما دید امنیتی به این مسئله رو کنار بزاریم! وجود این سیستم با توجه به روند کنونی بیشتر جنبه نظارتی و اجرای اهداف کلان بانک مرکزی رو بهمراه داره ، در این طرح تکلیف درگاههای موجود و از همه مهمتر فعالیت های موجود این همه شرکت و وب سایت در قالب تراکنش های اینترنتی مشخص نشده بعبارتی بنده از 3 بانک خصوصی 3 درگاه بانکی مستقیم جداگانه دارم در نهایت در این طرح چه شرایطی خواهم داشت !
از نگاه شخصی باید بگم ، تشکیل ستاد و فعالیت enamad زیر نظر وزارت صنعت و معدن و تجارت و ساماندهی بیشتر شرکتها و خدمات دهندگان اینترنتی زیر نظر سازمانهای انتظامی و جمع آوری اطلاعات از خدمات و مدیران و کارکنان مشاغل اینترنتی و طبق اطلاعیه های سازمان امور مالیاتی ( صدور کد اقتصادی ) جهت کسب و کارهای اینترنتی و در آمدهای متفرقه از جمله اهداف اجرای این طرح بوده ...