PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سؤال: چگونگی تشخيص vps و سرور اختصاصی ، که اجاره می شود ؟

name3
September 13th, 2013, 20:34
به نام خدا

با سلام و احترام

چگونه می توان سرور مجازی و سرور اختصاصی را تشخيص داد ؟
به عنوان مثال: یک سرور اختصاصی ، اجاره می شود. شايد سرور مجازی باشد !

تشکر از پاسخهايتان

ULTRAWEB
September 13th, 2013, 22:16
عزیزم اگر شما سرور اختصاصی داشته باشی میتونی روش سرور مجازی بدی:) یعنی مجازی ساز روش نصب شده
ولی اگر شما سرور مجازی داشته باشی یک او اس معمولی هست دیگه:) مثل ویندوزی لینوکسی فری بی اس دی
مجازی ساز ها هم عبارتنداز
Esxi
xen
kvm
openvz

امیدوارم راهنمایم بکارت امده باشه عزیز

camelian77
September 13th, 2013, 22:25
OpenVZLook for /proc/vz/veinfo
XenLook for one of /proc/sys/xen, /sys/bus/xen or /proc/xen
vserverLook for s_context or VxID in /proc/self/status
VMWare or Parallels

Run lspci and look for VMWare VGA adapter
Run dmidecode and look for mention of VMWare or Parallels

KVMRun lspci and look for RAM memory: Qumranet, Inc. Virtio memory balloon

Mrkhoros
September 13th, 2013, 22:26
عزیزم اگر شما سرور اختصاصی داشته باشی میتونی روش سرور مجازی بدی:) یعنی مجازی ساز روش نصب شده
ولی اگر شما سرور مجازی داشته باشی یک او اس معمولی هست دیگه:) مثل ویندوزی لینوکسی فری بی اس دی
مجازی ساز ها هم عبارتنداز
Esxi
xen
kvm
openvz

امیدوارم راهنمایم بکارت امده باشه عزیز

من برای شما vps هایی میآرم که میشه روشون مجازی ساز نصب کرد . این پاسح کامل نیست. به نظر من تنها راه قضیه benchmark کردن سرورتونه.. شما میتونید به صورت آنلاین سرور رو benchmark کنید و از از نتیجه مشخصه که شما چه مقدار از منابع سرور رو در اختیار دارید ... اگر نتیجه 100 % بود شما dedicated دارید در غیر این صورت hybrid vps

camelian77
September 14th, 2013, 00:32
من برای شما vps هایی میآرم که میشه روشون مجازی ساز نصب کرد .

امتحان کنید: ویرچوال باکس -- توش لینوکس بریزید و روش Xen رو بالا بیارید. حالا توی اون xen ویندوز نصب کنید.

سرور مجازی اختصاصی ! vds که می گن اینه.

ولی به طور کلی یکی از اون تست ها که اون بالا نوشتم همیشه جواب می ده و مشخص می کنه که سرور مجازی هست یا اختصاصی.

wanener
September 14th, 2013, 01:09
به نام خدا

با سلام و احترام

چگونه می توان سرور مجازی و سرور اختصاصی را تشخيص داد ؟
به عنوان مثال: یک سرور اختصاصی ، اجاره می شود. شايد سرور مجازی باشد !

تشکر از پاسخهايتان

عزیزان چرا پاسخ های بی ربط می دهید !
این بنده خدا سوالش ربطی به اینکه میشه روی مجازی ساز مجازی ساز نصب کرد با نه نداره
( جهت اطلاع به این کار میگن Nested Virtulization )
دوست ن سرور های مجازی معمولا دارای درایور های مجازی برای سخت افزار دارد
که یکی از دسوتان اشاره کرد که در لینوکس مثلا برای زن یا اوپن ویزی توضیحات هست

از بهترین چیزهایی هم که میتونید چک کنید در ویندوز
با دستور
ifconff نوع کارت شبکه و در ویندوز هم داریور کارت گرافیک و هارد دیسک
که البته دیسک میتونه DirectPacth باشه و کارت گرافیک هم همینوطر اما کارت شبکه نه پس کارت شبکه هم اگر درایور vmware داشته باشه قطعا مجازی سازی شده سرو رشما

در خصوص بنچ مارک هم پاسخ عزیز که اشاره کرند کلا غلط بود!
شما در محیط مجازی سازی از هارد دیسک بنچمارک بگیری 5000 مگابایت در ثانیه رو ممکنه به شما نشون بده ! این یعنی سرو راختصاصی هست ؟
بنچ مارک در مجازی سازی کاملا رق میکنه و کلی تنظیمات باید انجام بشه تا بشه به مقدار سرو رمستقل نزدیک کرد نتیجه رو

موفق باشید

Mrkhoros
September 14th, 2013, 01:13
کی گفت benchmark هارد ؟ من منظورم سی پی یو بود ..

liveserver
September 14th, 2013, 04:38
عزیز فکر نمیکنم تشخیص سرور مجازی و اختصاصی کار سختی باشه.
سرور اختصاصی شما دارای دسترسی روت هستید و دسترسی اصلی مجازی ساز در دست شماست.. و توانایی ساختن وی ام و مدیریت منابع رو دارید..
سرور مجازی زیر مجموعه سرور اختصاصی است و میتواند یک سیستم عامل مثل ویندور یا لینوکس یا .. باشد.

wanener
September 14th, 2013, 10:53
عزیز فکر نمیکنم تشخیص سرور مجازی و اختصاصی کار سختی باشه.
سرور اختصاصی شما دارای دسترسی روت هستید و دسترسی اصلی مجازی ساز در دست شماست.. و توانایی ساختن وی ام و مدیریت منابع رو دارید..
سرور مجازی زیر مجموعه سرور اختصاصی است و میتواند یک سیستم عامل مثل ویندور یا لینوکس یا .. باشد.
سلام
بله تا حدودی حق با شماست البته من میتونم به شما دتسرسی روت روی مجازی ساز بدم مجازی سازی که خودش سرور مجازی هست !
و اگر سروری که این دسوتمون سفارش داده باشن مثلا با لینوکس خواسته باشند چطور ؟
من شاهد بودم که به یک یاز عزیزان سرور مجازی رو به عنوان سرور اختصاصی 8 گیگابایت رم ارائه کرده بودند ! و پول زیادی هم گرفته بودند ازشون

SixthElement
September 20th, 2013, 16:20
سلام.

درایور هم یکی از راه های تشخیص هستش. اما من شخصاً یک بار گول خوردم ، چون تمام درایور ها تغییر نام پیدا کرده بود. روش هوشمندانه ولی غیر انسانی بود. البته الحق کیفیت سرویس خوب بود ولی خوب بحث روحی و روانی ماجرا آزار دهنده بود. راه ساده تر برای چک کردن اینه که اگر از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید ، با استفاده از فرمان msinfo یا msinfo32 نرم افزار system information میشه اطلاعات کاملی از سخت افزار بدست آورد.

امیدوارم کاربردی بوده باشه.

name3
September 21st, 2013, 20:25
سلام.

درایور هم یکی از راه های تشخیص هستش. اما من شخصاً یک بار گول خوردم ، چون تمام درایور ها تغییر نام پیدا کرده بود. روش هوشمندانه ولی غیر انسانی بود. البته الحق کیفیت سرویس خوب بود ولی خوب بحث روحی و روانی ماجرا آزار دهنده بود. راه ساده تر برای چک کردن اینه که اگر از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید ، با استفاده از فرمان msinfo یا msinfo32 نرم افزار system information میشه اطلاعات کاملی از سخت افزار بدست آورد.

امیدوارم کاربردی بوده باشه.

تشکر دوست عزيز
اين ويژگی ipkvm یا همان چيزی که ، اگه سرور را خاموش کرديم ، می شه از طريق آن ، سرور را روشن کرد ، چيه ؟
آيا برای VPS هم ، چنين چيزی وجود دارد ؟
آيا سرور اختصاصی که اجاره می دهند ، دارای کنترل پنل مخصوص ديتاسنتر هست یا اين واسطه ها ، بدون آن ارائه می دهند ؟

در واقع ، اين سوالات مشخص می کنند که سرور ، مجازی هست یا اختصاصی.

d3m0n3y3z
September 21st, 2013, 21:31
توی bios توی قسمت dmi یه فلگ هست که نوع سیستم رو نشون میشده.

SixthElement
September 22nd, 2013, 04:41
تشکر دوست عزيز
اين ويژگی ipkvm یا همان چيزی که ، اگه سرور را خاموش کرديم ، می شه از طريق آن ، سرور را روشن کرد ، چيه ؟
آيا برای VPS هم ، چنين چيزی وجود دارد ؟
آيا سرور اختصاصی که اجاره می دهند ، دارای کنترل پنل مخصوص ديتاسنتر هست یا اين واسطه ها ، بدون آن ارائه می دهند ؟

در واقع ، اين سوالات مشخص می کنند که سرور ، مجازی هست یا اختصاصی.

سلام

تا جایی که میدونم IPKVM کارش انتقال کیبورد و ماوس و خروجی کارت گرافیک به یه کنسول هستش که توسط پروتکل هایی مثل Telnet / SSH در دسترس هست. کمک می کنه که در مواقعی که دسترسی به سیستم نیست از روند بوت شدن سیستم با خبر شین یا مثلاً تنظیمات setup و ... رو که به صورت عمومی از راه دور در دسترس نیست رو تغییر بدید. در مورد خاموش و روشن کردن اون هم تا جایی که میدونم نیاز به ابزار هایی مثل Powe Over IP دارید.

در مورد VPS ماجرا خیلی ساده تره. من با پلتفرم VMWare ESXi کار کردم. از طریق VMWare VSphere Client تمام نیاز شما برطرف میشه. حتی تا جایی که میتونید به بایوس ماشین مجازیتون هم دسترسی داشته باشید. روش دیگه خاموش و روشن کردن VPS روی این پلتفرم رو میشه تو کنترل پنل های مختلف پیدا کرد.
در مورد سرور اختصاصی هم اگر Managed باشه همه چیز رو نصب شده تحویل میدن اما اگه Un-Managed باشه یک کامپیوتر خالی تحویل شما میدن حد اکثر با یک ایزو ایمیج سیستم عامل.

سوالات جالبی پرسیدید ، هم بدرد سرور میخوره و هم VPS

موفق باشید.

name3
September 23rd, 2013, 23:20
موفق باشيد دوستان

secure_host
September 24th, 2013, 02:03
با سلام
دیدم موضوع جالبی را مطرح نمودید . وظیفه خودم دونستم که جواب را در تاپیک مجزایی بدهم تا اگر کس دیگری این سوال براش مطرح شد براحتی بتواند با جستجو در گوگل مقاله مربوطه را پیدا کند.
لینک تاپیک :‌
http://www.webhostingtalk.ir/f10/92971/
باتشکر